DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia SN Drive Test: 50.000 km

AlexV
post 5 Feb 2003, 00:56
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Daca intrati pe daciasn.8m.com gasiti un articol din Auto Motor si Sport despre Drive Test: Dacia SupeRNova 50.000 km. E un pic pro articolul dar nu va suparati pe ei ca toti sunt pro cand fac teste. Scuze pt calitatea destul de slaba.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 5 Feb 2003, 01:11
Post #2


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




unde gasiti adresele astea :?: :?: :?: :?: :?: sad.gif sad.gif sad.gif poate pe yahoo sad.gif sad.gif


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Feb 2003, 01:19
Post #3


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Stai ca nu inteleg???
HTTP://daciasn.8m.com
Sau intrebai de ce nu l-am pus la go.ro de exemplu?
Scuze, da n-am inteles.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 5 Feb 2003, 01:25
Post #4


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




lasa nu ma supar :wink: no problem :wink: 8) aaaaaaa e siteul tau , nu am stiut credeam ca l-ai gasit pe un motor de cautare ,


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 5 Feb 2003, 01:55
Post #5


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




auzi dar imi spui si mie cu ce ti-ai facut site-ul si ce web designer ai folosit ca vreau sa imi fac si eu un site si nu am cu ce


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Feb 2003, 14:27
Post #6


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Am vrut sa iti raspund aseara numai ca nu a mai mers siteul asta.
In fine. Siteurile le faceam in general cu adobe golive 5.0 dar nu l-am mai instalat pentru ca am ars modemul meu si acum lucrez de pe laptopul fratelui meu. Asa ca am luat aseara un soft de pe download.com. Koala HTML dar este slab rau. Am luat dupa aia tot de acolo Active Drawing 4.6 si este destul de bun. Daca vrei sa iti faci site din asta free la www.freeservers.com iti da 10mb ca si in alta parte numai ca nu ai popup-uri. ai doar un banner sus in pagina. Mai convenabil decat la fiecare click sa se deschida inca o fereastra. Faza mai nasoala e ca nu poti sa pui siteul prin ftp, ci doar sa il incarci cu un file manager de la ei de pe site.

Bafta


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Feb 2003, 14:29
Post #7


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Va astept cu pareri despre articol.

PS. Sa mai zica cineva acum ca dacia 1300... sau nova se compara cu DSN!!!!


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 7 Feb 2003, 00:05
Post #8


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




e interesant , dar pacat ca nu e color :wink: .P.S asta vroiam sa o spun ieri dar a picat internetul dupa tunetul de a seara :wink:


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 7 Feb 2003, 11:13
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




io am cumparat revista special pentru articolul asta cu DSN. Parerea mea este ca baietii au fost superindulgenti cu masinuta noastra. Adica, in afara de un radiator spart, un chip bulit, un capat de bara schimbat si un cablu de acceleratie rupt (care apropo nu stiam ca si asta e o problema) nu cred ca in 50000km nu au mai avut si alte probleme d-astea de care are toata lumea: apa, scritiieli, scaune etc. Ori au avut o super Dacia Supernova, facuta special de cei de la Pitesti pentru testu' asta (putin probabil), ori n-au tinut cont de chestiile astea. Ca sa nu mai zic ca asta e test de anduranta? Pe drumurile din Germania (si pina in Germania). Pai, uite acuma test de anduranta pe strazile din Bucuresti, sa vedem daca mai ajunge la 50000km numai cu un capat de bara schimbat. Oricum, ideea principala a testului este ca motoru' si CV sunt intr-adevar fiabile, lucru care pot sa fi confirmat daca mai era nevoie si de cei care au facut sau se apropie de 50000km.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 7 Feb 2003, 11:25
Post #10





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Hi hi. Probleme de care zici tu cu scartzaitu si toate cele vin direct din fabrica. Asa ca au presupus ca asa e modelu ! hi hi hi !!!! Problema cu cablu nu e prea grava ....decat .... daca se intampla in conditiile in care am patit-o io. Iarna , frig , -20 grade in mijlocul unu teren viran de batea vantu cu un milion de km pe ora . Am zis ca ii dau foc sa ma incalzesc . Dar trebuie sa recunosc ca dupa 20 mii la DSN n-am schimbat decat 2 bucse la bara stabilizatoare . La berlina am schimbat pivoti , bucse , saboti , si ce m-a durut mai mult , traversa care tine cutia de viteze si asta tot la 20 mii .


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 7 Feb 2003, 16:58
Post #11


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Nu ar fi corect ca test driveul sa se desfasoare in bucuresti. Nici macar offroadurile nu se testeaza 50000 km pe teren accidentat. Eu zic ca a fost testata pe unde merita sa mearga.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Feb 2003, 01:15
Post #12


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Apropo. Vroiam de cand am citit articolul sa scriu treaba asta dar... am uitat de fiecare data.
Un lucru nu prea cred eu ca e cum au scris aia in articol sau e un caz unic fiind masina de test.
Antigelul. Cica au completat nivelul antigelului in garantie. Eu am schibat radiatorul dar a trebuit sa imi cumpar singur antigel. Voua v-au dat ei??? Daca da, inseamna ca gresesc eu. Daca nu ........nu.
??????????????????????????????????????????????????????????

Numai bine si nu incercati sa ocoliti gropile ca poate cadeti intr-o prapastie nou creata cu ajutorul celor de la gaza, primarii, telefoane,RATB (l-am scris cu litere mari ca e principalul vinovat), radet,apanova, pana si aia de la drumuri cred ca fac gropi in loc sa faca strazi.

Ce urare lunga. Nu imi dati un premiu???


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Feb 2003, 01:24
Post #13


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




BTW tocmai am avut 100 de vizite pe siteul meu. IIIIEEEEEEEEEEEEEE


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GeorgeB
post 8 Feb 2003, 17:16
Post #14


the 7 stars of Pleiades constellation


Group: Members
Posts: 1.870
Joined: 7 January 03
From: Bucuresti




in primul rand asta e si situl , un articol din ams. si daca crezi ca cumva faptul ca au fost postate au daunat ams , eu cred ca te inseli. de ce? pai simplu , daca cineva care citeste articolul e multumit de el poate va cumpara si revista!!! cineva care pana atunci nu ar fi cumparat-o!!! deci cred ca nu e drept sa te ei de alex... in plus el a si spus ca nu gasiti decat niste pagini dintr-o revista... asa ca apuca-te mataluthza si pune mana de un pachet macromedia si fa un site care merita sa fie vizitat :wink: pe el atat l-a dus capu' ca de altfel si pe mine... ce sa facem suntem "limitati" laugh.gif


--------------------
SUBARU Legacy 2.5 - ---
L7 2.5 all in black - edition -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 8 Feb 2003, 18:19
Post #15


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




merci mult de tot tongue.gif berkut tongue.gif
chiar nu mai am ce sa adaug.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 9 Feb 2003, 00:15
Post #16





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


treaba cu ruperea cablului de acceleratie pare a fi o problema majora. 022.gif daca la cheie mai merge treaba cu aia de rezerva la cablu ai luat-o la picior daca nu te pricepi. si daca ar fi vreo inginerie sa modifice fabrica putin conceptia.


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 9 Feb 2003, 01:45
Post #17


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu e chiar nasol daca se rupe. Si eu l-am rupt intr-o noapte si m-am chinuit vreo 5 min si l-am prins eu cumva ca nu mai stiu cum si merge si acum. Daca il prinzi cumva de pedala sau mai misto cu o sarma la mana ai acceleratie.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristian
post 10 Feb 2003, 09:59
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 July 02
From: Cluj Napoca




QUOTE
nu e chiar nasol daca se rupe. Si eu l-am rupt intr-o noapte si m-am chinuit vreo 5 min si l-am prins eu cumva ca nu mai stiu cum si merge si acum. Daca il prinzi cumva de pedala sau mai misto cu o sarma la mana ai acceleratie.

Poate-mi spui si mie ce ai facut ca eu am stat vro 3 ore pana am rezolvat ceva cu o piulitza si niste sarma. Oricum, o sa se chinuie mecanicul(care o fi ala) sa strice improvizatia facuta de mine. Am facut 70 km cu improvizatia respectiva si inca merge fara probleme smile.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DSops
post 11 Feb 2003, 00:05
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 663
Joined: 20 November 02
From: Timisoara






--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
post 12 Feb 2003, 13:58
Post #20





Group:
Posts: 0
Joined: --


Warn: (0%) -----


Eu am fost foarte dezamagit de concluziile testului de anduranta cu DSN. Vroiam concluzii asupra tinutei de drum, asupra securitatii pasagerilor, confortul celui de la volan si lipsa spiritului practic. N-au mentionat nimic de comportamentul in viraje - comparat cu al altor modele din aceeasi clasa, de franare , de calitatea tablei caroseriei, de pozitia incomoda a pedalierului si in special a pedalei de acceleratie, de forma consolei centrale care jeneaza piciorul drept, de ventilatia care nu reuseste niciodata decat pe jumatate sa dezabureasca geamurile, de lipsa aparatorilor de noroi care sunt totusi absolut necesare si care te obliga sa bagi mana in buzunar si de faptul ca desi se lauda cu banchete fractionabile, acestea nu se pot rabata total pentru ca apoi nu se mai pot inchide usile!
Cica la Pitesti au un stand pentru crash-testuri, dar dracu'-l foloseste. Au mancat RAHAT cu testul asta!


--------------------
User is offlinePM
Go to the top of the page
+
Bogdan
post 12 Feb 2003, 14:28
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




<offtopic>
Bancheta din spate se poate rabata ok si se inchide si usa, dar e nevoie sa ridici mai intai partea de jos (pe care stai) si apoi spatarul pe care daca apesi bine, o sa intre exact sub manerul usii
</offtopic>


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 12 Feb 2003, 15:39
Post #22


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




Testul asta spune exact ceea ce trebuie sa spuna. Ca masina asta a mers 50000km. Atat. Atat spune orice drivetest. Si btw nu e test de anduranta. Test de anduranta facem noi in fiecare zi prin bucuresti. Faza cu pedalele si cu consola este relativa. Eu ma impac foarte bine cu pedalele si consola nu ma deranjeaza. Inteleg perfect ca pe berkut de exemplu il deranjeaza. Este mai mare, mai inalt, fiecare cu ale lui. Nici o masina nu se potriveste si la inalti si la scunzi identic, si la slabanogi si la grasi. Siguranta pasageri??? Pai ce aia pot sa iti zica eventual ca e 100% ca nu au avut accident. Abea au luat si ei o masina si au dus-o pana in germania si tu vrei crash test? Sa faca adevarul crashtest cu volvo ,cea mai sigura masina pana acum vreo 2 ani. Tabla ce sa faca cu ea sa o bage in apa? Nu rezista 12 ani cum zic alti producatori nici daca o ... dar nici in 2 luni cat o fi durat testul sa rugineasca, nu se poate.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bob
post 29 Sep 2003, 11:08
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 1 June 03
From: Timisoara




Mai eu mai am vreo 4K km si ajung la 50K. Inca nu am schimbat la directie nimik, am fost azi la service si mi s-a spus ca va trebui sa schimb o bucsa la bara stabilizatoare. In rest actuatoare (vreo 5), radiatoare (vreo 2), probleme cu hayonul (are un sunet), pe la 30K apa in fata si pe la 40K apa si in spate, pe la vreo 41K am rectificat discurile de frina. Cam atita pe moment. smile.gif


--------------------
Renault Megane 2008 Privilege 1.5 dCi 105 Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bob
post 29 Sep 2003, 11:09
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 1 June 03
From: Timisoara




Si am uitat. Masina are vreo 14 luni dar dupa c am iesit din iarna am vopsit pragurile ca vopseaua s-a saturat sa mai stea pe ele. Deci despre calitatea tablei si a vopselei (vopsitului) mai bine ma abtin. icon_evil.gif


--------------------
Renault Megane 2008 Privilege 1.5 dCi 105 Cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 29 Sep 2003, 23:46
Post #25


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




schimba toate bucsele ca sunt ieftine


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 18:46
Forum Renault