DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce stiti despre rasa doberman

costi
post 5 Oct 2004, 09:26
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Mihai, gata s-a terminat. Si-a luat omu' doberman si l-a dat a doua zi ca-i facea PP in casa


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 23 Sep 2005, 03:56
Post #32


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




QUOTE(costi @ 28 Sep 2004, 14:06)
Catel/catea - greu de spus. Si una si alta au avantaje si dezavantaje. Cateaua ar putea fi mai afectuoasa si iti mai recuperezi din banii dati pe ea, cind o face pui. Daca vrei insa ciine de paza cred ca-ti trebuie baiat pe care sa-l faci "rau".
*

:-( :-(

Catelusa mea soricar a facut pui. Cind am venit acasa, m-a chemat sa vad puii...

Pe urma de fiecare data cind dadeam cite un pui (for free, n-am avut inima sa-i vind, ci le-am cautat stapini cit mai buni) il cauta o zi intreaga.. Cind am dat ultimul pui, a vazut cum intru cu el in masina si dupa aia cind ieseam cu ea la plimbare se invirtea in jurul masinii, mirosea, isi cauta puiul.. a facut asta saptamini intregi.

Intr-un cuvind mi-a rupt inima.. daca as fi stiut, n-as fi lasat-o sa faca pui. Am crezut ca asa este mai bine pentru catelusa.


Cu dobermanul si alte rase mari exista o problema.. trebuie sa ii inveti de mici sa nu sara pe tine. Altfel cind sint mari e cam neplacut cind sare pe tine dobermanul de 90 Kg, isi pune labele pe umerii tai si te linge pe fata!

This post has been edited by Vlad Georgescu: 23 Sep 2005, 03:59


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luxcor
post 23 Sep 2005, 09:13
Post #33


Acaru' Păuna


Group: Members
Posts: 272
Joined: 18 February 03
From: Bucuresti - Dorobantzi




QUOTE(Vlad Georgescu @ 23 Sep 2005, 03:56)
cind sare pe tine dobermanul de 90 Kg ...
*



doamne' iarta-ma vlad ... unde ai gasit tu doberman de 90 de kg ??? blink.gif poate in Germania la 2 pack biggrin.gif


--------------------
Hyundai TUCSON 2,7 V6 AT 190 CP GLS 4WD Premium - 2007 - B 07 LUS
Batrân, bolnav și cu nervii la pamant ... ultimii 20 trecura mai repede ca primii 20 ... ardeti cât puteți ...
Ex: 1300, 1310, Supernova, Solentza
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 23 Sep 2005, 09:58
Post #34


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Ok, am gresit. Voiam sa zic 90 lbs, care inseamna vreo 40 Kg. smile.gif smile.gif

De fapt, mi-am amintit gresit ce am citit in revista "Ciinii nostrii" (care acum parca se numeste "Ciinele meu" despre doberman.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 23 Sep 2005, 10:56
Post #35


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pai despre rasa asta de caini eu stiu doar o vorba: "Ce stie taranu' ce e doebrmanu !? Zice ca-i o caprioara mai neagra...."


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 23 Sep 2005, 14:06
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




radmasa.gif . Mai sint si aia ciocolatii, care la fel sint frumosi rau de tot. Atunci chiar ca nu-i mai deosebeste deloc.
@Vlad, nasoala faza cu puii catelusei. Am si eu o catea (nu-i spun catelusa ca e cam mare), vreo 6 ani are deja, e corcitura intre dalmatian si brack german. E o frumusete, arata ca un brack imbracat in blana de dalmatian, dar cu pete putine si sterse, aproape invizibile. A fatat doar o singura data, si a luat pui de la un maidanez, cind i-am adus un dalmatian cu care sa se imperecheze l-a batut pe ala, pentru ca nu suporta alti caini deloc. Puii i-au dat ai mei, dar mie mi se pare ciudat, ca ea nu s-a prea ingrijit de puii ei si nu i-a cautat mai deloc. Pur si simplu nu se poate intelege cu alti caini, indiferent de talia lor, ca sint mari sau mici. E normal? Adica se intimpla des ca un caine efectiv sa nu suporte alti caini in jurul lui (nici macar progeniturile) si sa stea doar lipit de oameni? Si inca ceva, nu suporta sa vada tigani. Cum ii vede innebuneste, cu toate ca ea nu e agresiva, dar dupa tigani fuge imediat sa ii muste si greu poate fi linistita.
Ca sa postez si ON topic: am vrut si eu sa-mi iau doberman mai demult, (din ala ciocolatiu), dar mi se rupe sufletul cind ii vad ca au urechile si cozile taiate (si alti caini, nu doar dobermanii) ca sa arate mai fiorosi.
P.S.: pentru moderatori: s-ar putea uni cumva acest topic si cu celalalt topic in care se vorbeste tot despre caini?

This post has been edited by Smudo: 23 Sep 2005, 14:20


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zeu_4u_sweety
post 24 May 2011, 14:25
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 793
Joined: 7 December 07




nici o veste? ce mai face omul nostru cu dobermanul? eu am doberman d abia a facut 2 ani acum, e o splendoare de caine, iubitor, exceptional. nu e agresiv, nu nimic. il fugaresc pekinezii =))


--------------------
BMW 318 1998/touring/M43
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 24 May 2011, 15:01
Post #38


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(zeu_4u_sweety @ 24 May 2011, 15:25)
eu am doberman d abia a facut 2 ani acum, e o splendoare de caine, iubitor, exceptional. nu e agresiv, nu nimic. il fugaresc kinezii =))
*


N-ai observat, au cutite la ei? rolleyes.gif


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 3rd May 2024 - 11:00
Forum Renault