DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mufa albastra, Turometru

balamuc
post 26 Nov 2005, 00:34
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 20 November 05




Vreau si eu sa-mi pun turometru la Dacia SuperNova europa, insa turometru l-am cumparat, problema e ca tb tras fir de el la calculator am inteles. Cel care mi-l monteaza mi-a zis sa cumpar si o mufa albastra care vine in spate la turometru. Stie cineva ce este aia ??? Sau cum arata? O poza ceva.
Sau mai bine, cei care deja si-au pus turometru pe SN sa-mi zica si mie cum a fost.
Si pentru ceas si bricheta trebuie sa mai cumpar ceva?


--------------------
Dacia SuperNova - B
Dacia SN Europa feb 2002, 48.000km.
Modificari fata de dotarile din fabrica: inchidere, alarma, boxe+casetofon, turometru, ceas de bord, bricheta, bord albastru + multa valoare sentimentala :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mariusss
post 12 Dec 2005, 20:11
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 15 January 04
From: Bucuresti




si pe mine ma intereseaza cum se monteaza turometru pe DNS . Balamuc de unde ai cumparat turometrul si cat ai dat pe el ?


--------------------
Frumusetea este trecatoare dar uratenia este vesnica
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
balamuc
post 13 Dec 2005, 16:17
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 20 November 05




QUOTE(Mariusss @ 12 Dec 2005, 20:11)
si pe mine ma intereseaza cum se monteaza turometru pe DNS . Balamuc de unde ai cumparat turometrul si cat ai dat pe el ?
*



Turometru cumparat din targ din Vitan (cu toate ca nu incurajez acest sistem, dar chiar sunt in pom cu banii). Am dat pe el 750.000 si mi l-a dat cu tot cu mufa albastra cu toate ca vroia sa ma pacaleasca si sa mi-l dea fara. Dupa ce i-am zis de el, a zambit, l-a scos si mi l-a dat.
Deci, m-a costat 750.000 turometru + 400.000 montarea. Mai trebuie sa spun ca in pretul de montare s-a inclus si montarea unui ceas de bord si a brichetei.
Bafta.


--------------------
Dacia SuperNova - B
Dacia SN Europa feb 2002, 48.000km.
Modificari fata de dotarile din fabrica: inchidere, alarma, boxe+casetofon, turometru, ceas de bord, bricheta, bord albastru + multa valoare sentimentala :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 08:14
Forum Renault