DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

324 Pages « < 113 114 115 116 117 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Monitorizare promisiuni PSD 2016->, Pastreaza acest ziar de campanie!

dacis
post 11 Oct 2017, 07:44
Post #3421


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(marksman @ 11 Oct 2017, 07:42)
Incep sa cred ca guvernul Ponta era la ani-lumina fata de guvernul Tudose sau Grindeanu.
*

Problema principala a acestui guvern (si a guvernului Grindeanu, de asemenea) nu are de-a face cu PSD-ul si nici nu tine in mod deosebit de competenta membrilor echipei guvernamentale , ci de natura relatiilor de putere din interiorul partidului care face jocurile la guvernare. Cand primul ministru este si seful partidului principal de guvernamant, masurile se iau mai rapid, se implementeaza mai prompt si guvenarea este mai coerenta si mai eficienta. Cand nu, nu...

QUOTE(ady77 @ 11 Oct 2017, 07:29)
...
*


Domnu Ady, nu cumva vanzarea bunurilor firmelor aflate in faliment o face executorul? Si atunci, ce TVA sa mai spliteze firma? S-ar putea sa nu inteleg eu bine mecanismele financiar contabile...


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 11 Oct 2017, 07:49
Post #3422


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




1. Lichidatorul, nu executorul.
2. Banii se incaseaza in contul de avere al falimentatului, nu in contul lichidatorului. Dar oricum lichidatorul plateste datoriile catre stat, nu se risca. Asa ca aplicabilitatea TVA split in acest caz e fix pix.



--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 11 Oct 2017, 08:12
Post #3423


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




contu de avere? laugh.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 11 Oct 2017, 08:17
Post #3424


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




ninja, esti prea prost pentru secolul asta. Probabil denumirea e din vechiul cod comercial, eu unul nu vad o problema cu ea, chiar daca e usor arhaica. Vad mai degraba problema cu abolirea acelui cod si promovarea codul civil ca o strutso-camila buna la toate. Am incheiat paranteza.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 11 Oct 2017, 08:35
Post #3425


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(dacis @ 11 Oct 2017, 08:44)
Domnu Ady, nu cumva vanzarea bunurilor firmelor aflate in faliment o face executorul?


Judecatorul sindic...


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 11 Oct 2017, 09:00
Post #3426


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Amicu noiman esti idiot si atat... happy.gif tu ai cont de saracia pamantului blush.gif

This post has been edited by luck33ro: 11 Oct 2017, 09:02


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady77
post 11 Oct 2017, 09:29
Post #3427


راحتزیل یو


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 15 December 05
From: near Bacau




QUOTE(vercingetorix @ 11 Oct 2017, 09:35)
Judecatorul sindic...
*


Lichidatorul vinde! Judecatorul constata doar legalitatea tranzactiilor, respectarea procedurilor etc.


--------------------
________________ ________________ _________________
The problem with this world is that the intelligent are full of doubts, while stupid ones are full of confidence.

ecnedifnocfollufsisoM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 11 Oct 2017, 10:09
Post #3428


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(ady77 @ 11 Oct 2017, 10:29)
Lichidatorul vinde! Judecatorul constata doar legalitatea tranzactiilor, respectarea procedurilor etc.
*


Lichidatorul executa/valorifica ce hotaraste judecatorul sindic.
E un tandem.
Si ca sa fim si mai exacti, executorul judecatoresc efectueaza toate formalitatile de valorificare.

This post has been edited by vercingetorix: 11 Oct 2017, 12:32


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 11 Oct 2017, 14:27
Post #3429


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(dacis @ 11 Oct 2017, 08:44)
Problema principala a acestui guvern (si a guvernului Grindeanu, de asemenea) nu are de-a face cu PSD-ul si nici nu tine in mod deosebit de competenta membrilor echipei guvernamentale [...]

Eh, nu?... "Doamna Harvard" era cu 10 ordine de marime peste Mișa.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Oct 2017, 15:12
Post #3430


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Mirobolant entuziasmul primului ministru. Dau buluc americanii. 100 de companii americane vin la Bucuresti sa faca afaceri cu 50 de companii romanesti. Deci in media doi afaceristi americani la un afacerist mioritic. Laptele si mierea vor curge valulri, valuri...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 11 Oct 2017, 15:30
Post #3431


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.106
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Or veni pe multitudinea de km de autostrada realizati in plus fata de guvernarea precedenta. radmasa.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Oct 2017, 17:50
Post #3432


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(radian @ 11 Oct 2017, 16:12)
Mirobolant entuziasmul primului ministru. Dau buluc americanii. 100 de companii americane vin la Bucuresti sa faca afaceri cu 50 de companii romanesti. Deci in media doi afaceristi americani la un afacerist mioritic. Laptele si mierea vor curge valulri, valuri...
*


Asta poate pe la tine, pe aici pe la capitala va curge rauri-rauri.
Discusul asta oprimist, contra opiniei generale imi aduce aminte de alt discurs, de unu de zicea ca noi nu o sa intram in recesiune, ca nu se vor taia salarii etc...
Io ma uit in jur, observ o crestere a "anvelopei salariale" bugetare cu 30%, o crestere a pensiilor cu 15% anul asta si cu inca, cica, 10% la anul in situatia in care inflatia a fost negativa anul trecut si anul asta e pe la 1,8% (deci nejustificata cresterea de inflatie) astfel ca s-au dus si pensiile-drept de proprietate viagera (adicalea pe toata durata vietii ramase) in sus, care mai de care cu pensii speciale de la bugetul de stat (care nu sunt pe contributivitate), observ o lipsa de investitii in infrastructura, o tendinta de a regula si mai mult platitorii corecti de taxe (cu TVA split), de la anul PFA-urile vor plati taxe mai mari ca de, se aduna contributiile de pensii si sanatate ocazie cu care se dubleaza etc.

Nu stiu ce sunteti asa carcotasi, mie mi se pare ca exista toate motivele de optimism.

D-aia as vrea si eu ce prizeaza klingonianul. Ca e mai tare ca iarba, clar.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 11 Oct 2017, 18:08
Post #3433


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.072
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Cum spunea cineva, se da lupta intre sondaje! boxing.gif
A iesit Pielea Nu, nechemat si cu totul intamplator, cu un sondaj anti-Tudose?
A iesit! smile.gif

A iesit si Teodorescu, tot nechemat si tot intamplator, cu un sondaj anti-Dragnea?
A iesit! biggrin.gif

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/pol...uvernare-808190

"Dragnea la 18% -înseamnă că Dragnea nu este apreciat nici măcar de membrii PSD, toți. 20% din totalul votanților PSD nu-l apreciază pe Dragnea. (Ceea ce pentru domnul Dragnea...) E o dramă”.

În asemenea condiții, e greu pentru actualul președinte al PSD să-și mai facă planuri pentru Cotroceni, apreciază Alin Teodorescu."

Asa se plimba sondajele astea ca proastele, ceva de speriat.

Nu cred deloc in scenarii klausiene de obicei, dar acum prea seamana cu o grupare de securisti care se lupta cu alta grupare de securisti.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 11 Oct 2017, 18:18
Post #3434


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Ce te minunezi? Dupa` 89 nu s-a nascut vreun partidulet sau ceva emanat de societatea civila fara baietii vechi si/sau noi de la secu. Valabil si pentru orice firma romaneasca mai acatarii.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 11 Oct 2017, 18:23
Post #3435


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Inghesuiala mare, deja se calca pe bombeuri... laugh.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 11 Oct 2017, 18:35
Post #3436


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




marea problema a romaniei e aia demografica. cica daca iei cifrele ceva mai aproape de realitate (4+ milioane de romani in afara, nu 2.5 cum se spune), in vreo 20 de ani, pe masura decreteii incep sa dea coltul si cu rata de inlocuire mult deficitara, in romania vor trai intre 14 si 16 milioane de locuitori, cu 25-30% peste varsta de pensionare si majoritatea populatiei active peste 40 de ani.

io unu' chiar nu prea vaz cum se poate opri chestia asta. e adevarat, partidu'-stat are grija acum sa accelereze binisor cursa spre fundu' prapastiei, da' societatea e deja in zbor planat.

14000 de doctori si 28000 de asistente mai putin. numai cu cifrele astea, si eu deja ma mir ca inca mai exista servicii medicale.


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 11 Oct 2017, 18:39
Post #3437


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Cu ocazia unui consum colectiv excesiv de etanol un patron din satul meu mi-a spus :Bai sa stii ca fara un securist in firma esti pelea pwlii.
Intre timp postul respectivului colonel a devenit vacant prin deces de moarte si inca nu am aflat ce inlocuitor a primit firma ( din noua generatie).
Barfa veche. Isarescu e si el, de aia e inamovibil.Baietii tre sa aiba bancile sub control.

This post has been edited by bion: 11 Oct 2017, 18:40


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 11 Oct 2017, 19:13
Post #3438


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




QUOTE(Han Solo @ 11 Oct 2017, 19:35)
marea problema a romaniei e aia demografica. cica daca iei cifrele ceva mai aproape de realitate (4+ milioane de romani in afara, nu 2.5 cum se spune), in vreo 20 de ani, pe masura decreteii incep sa dea coltul si cu rata de inlocuire mult deficitara, in romania vor trai intre 14 si 16 milioane de locuitori, cu 25-30% peste varsta de pensionare si majoritatea populatiei active peste 40 de ani.

io unu' chiar nu prea vaz cum se poate opri chestia asta. e adevarat, partidu'-stat are grija acum sa accelereze binisor cursa spre fundu' prapastiei, da' societatea e deja in zbor planat.

14000 de doctori si 28000 de asistente mai putin. numai cu cifrele astea, si eu deja ma mir ca inca mai exista servicii medicale.
*


Nu era vorba aia: ce pacat ca e locuita?


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Oct 2017, 19:25
Post #3439


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(Han Solo @ 11 Oct 2017, 19:35)
marea problema a romaniei e aia demografica. cica daca iei cifrele ceva mai aproape de realitate (4+ milioane de romani in afara, nu 2.5 cum se spune), in vreo 20 de ani, pe masura decreteii incep sa dea coltul si cu rata de inlocuire mult deficitara, in romania vor trai intre 14 si 16 milioane de locuitori, cu 25-30% peste varsta de pensionare si majoritatea populatiei active peste 40 de ani.

io unu' chiar nu prea vaz cum se poate opri chestia asta. e adevarat, partidu'-stat are grija acum sa accelereze binisor cursa spre fundu' prapastiei, da' societatea e deja in zbor planat.
*

Asta cu problema demografica exista doar la sistemele de pensii ca altfel, aia care sunt aia muncesc si-si intretin copiii.
Iar la pensii e o problema din cauza cretinului de sistem de stat care e unul bismarkian de tipul PAYG. Daca ar fi un sistem privat, bazat pe acumulare si nu pe solidaritatea intre generatii (cum e la britanici, la olandezi, la italieni sau chiar si la americani desi acolo riscul e suportat de pensionari nu de sitemele de pensii), atunci aceasta treaba cu "demografia" nu s-ar pune decat in cazul schimbarii majore a riscurilor de pensionare (cresterea substantiala a sperantei de viata de ex).
Dar cand ai un sistem in care muncitorii de azi platesc pentru pensionarii de azi, ai un coeficient de dependenta. Din ce in ce mai naspa.
Daca pensionarii ar primi pensie din fondurile depuse de ei si gestionate corespunzator nu ar fi asa o problema asta cu demografia.

Iar eu personal nu-mi fac griji pentru peste 20 de ani. Eu imi fac griji pentru peste 12 ani, cand vor intra in pensie "decretii". Vor fi atunci 5-7 ani de maxim numar de pensionari. Prevad o varsta de pensionare de 67-68 de ani pana atunci...

Attached thumbnail(s)
Untitled_1.jpg ( Size: 71.96k ) Number of downloads: 132


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Oct 2017, 20:09
Post #3440


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Daca iei in calcul varsta de pensionare 65 de ani, decreteii ies la pensie peste vreo 14 ani. Nu ca ar influenta in mare masura problema.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Oct 2017, 20:13
Post #3441


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Daca iei in calcul varsta de pensionare si legea actuala a pensiilor, femeile "decretei" ies la pensie peste 12 ani (la 63 de ani).
O situatie data de vizionaru matroz, care a luptat cu toate puterile pentru "propasirea si viitorul patriei" si nicidecum pentru mizerabillele lui mici lupte politice...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 11 Oct 2017, 20:20
Post #3442


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Ce are a face matrozul cu Decretul 770 din 1966, sau cu varsta de pensionare?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Oct 2017, 20:26
Post #3443


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Poate lumea a uitat, da' la legea pensiilor (263/2010) a numarat mincinos madam Anastase. Remember?
Si motivul de intoarcere a legii la revotare ca sa nu fie atacata pentru nerespectarea procedurii a fost la matroz sa ceara scaderea varstei de pensionare la femei de la 65 la 63 de ani. Vorba aia, egalitate fie dar nu chiar pentru toti.
Dintr-o lupta politica s-a phutut o lege care are implicatii pe zeci de ani si milioane de beneficiari.

Si daca ma intrebati pe mine, ca necunoscator in domeniu, femeile sunt costul cel mai mare pe fondurile de pensii, pensia acordata unei femei este aproape dubla fata de cea acordata unui barbat, din mai multe motive, de la varsta de pensionare mai mica, de la stagiul de cotizare standard mai mic (la care se imparte stagiul de cotizare realizat si da punctajul de pensie) si pana la speranta de viata la data pensionarii mai mare cu cel putin 2-3 ani fata de barbati.
Dar astea sunt calcule matematice, doar nu o sa ne incredem in ele...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 11 Oct 2017, 20:29
Post #3444


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Ne rezolva Dracnia&pisdideul si cu pensiile daca-i mai votam inca 20 ani de acum incolo laugh.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 12 Oct 2017, 08:20
Post #3445


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(klaus @ 11 Oct 2017, 21:26)
Si motivul de intoarcere a legii la revotare ca sa nu fie atacata pentru nerespectarea procedurii a fost la matroz sa ceara scaderea varstei de pensionare la femei de la 65 la 63 de ani. Vorba aia, egalitate fie dar nu chiar pentru toti.


Chiar zilele trecute am citit ca exista o Directiva UE pecumca pina in 2030 se va egaliza varsta de pensionare intre barbati si femei.
Deci asta va fi treaba, daca va mai fi UE pana atunci.
Da Doamne sa crape odata golania asta franco-germana...

Nikolai Erdman, in "Sinucigasul" spunea asa:
''In comunism nu vor mai fi barbati.
Pai si femeile ce vor face ?
Pai in comunism nu vor mai fi nici femei.
Daca nu vor fi nici barbati nici femei, atunci ce va fi ?
Raspuns : Masele !!! "

Cam asta ne asteapta cu UE.

This post has been edited by vercingetorix: 12 Oct 2017, 08:26


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 12 Oct 2017, 08:23
Post #3446


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




Mănânci căcat. Ca de obicei. Mincinos patologic.

de fapt esti un agitator nemernic. ce dreq faci p'aci, laborator, testezi enormitati si vezi ce prinde, sau cum?

This post has been edited by Han Solo: 12 Oct 2017, 08:35


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 12 Oct 2017, 08:38
Post #3447


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.476
Joined: 1 November 04
From: sat




Pe baza a ceea ce zice verci, UE=comunism. Pai nu erau simpatizanti comunisti, el si tov. pleshea?


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 12 Oct 2017, 08:46
Post #3448


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




QUOTE(marksman @ 12 Oct 2017, 09:38)
Pe baza a ceea ce zice verci, UE=comunism. Pai nu erau simpatizanti comunisti, el si tov. pleshea?
*


Nu tot ce zboara se maninca.
Desi unii au incercat cu ciori, cu lebede...
Realitatea e complexa, mai tovarasi.

p.s. bravo, pari inteligent...

This post has been edited by vercingetorix: 12 Oct 2017, 08:47


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Han Solo
post 12 Oct 2017, 08:48
Post #3449


Potiphar Breen


Group: Members
Posts: 355
Joined: 8 June 11
From: Arstotzka




mah gunoiule, baga directiva.

securist...


--------------------
White Star Titanic 1912 - un an bun sa fii iceberg - 131428
Maidanezii ajung in bordelurile zoofililor europeni!

N-am nimic cu tine, va urasc pe toti :)

Rage against the dying of the light.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 12 Oct 2017, 08:49
Post #3450


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Uau, ce limbaj elevat...


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
324 Pages « < 113 114 115 116 117 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 14:53
Forum Renault