DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> merita sau nu?, dsn

mickysiatat
post 7 May 2009, 18:23
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 April 09
From: Constanta




o mica intrebare... care sper sa nu dauneze nimanui: merita o dsn? Respectiva, e o dsn de 7 anisori am inteles de la proprietar (o doamna la vreo 35 de ani), are in bord 42000 km, revizii la zi, 4 cauciucuri noi cumparate in urma cu o luna, baterie noua (garantie 2 ani). Echiparea masinii este Confort, singurul plus adus de proprietar fiin un mp3 player si boxe in portierele de pe fata. Rugina din ce am obs la o examinare rapida nu prezinta, iar pretul e in jurul a 2000 euro (zic 2000 pt ca e negociabil). Multumesc anticipat. Vreau sa afirm din start ca sunt de acord cu "micile" probleme intalnite deseori la dsn, zgomote la haion, apa etc.

7 May 2009, 18:26:
rog un moderator sa stearga unul din topicuri. imi cer scuze pt. duplicitate.

This post has been edited by mickysiatat: 7 May 2009, 18:26


--------------------
sper sa vina :-ss curand - ct ** ***
Faci dus,nevasta se uita ingrijorata/
La apometre,sa vada cat o sa vina apa calda/Inseamna ca traiesti in Romania,e o treaba ciudata..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogyciu
post 7 May 2009, 19:03
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.017
Joined: 11 July 07
From: Constanta




Depinde ce urmaresti la o masina... Eu am dat 95 mil pe ea anul trecut in APR, este echipare Rapsodie, avea in plus alarma, 2 gume noi, cu 53.000 in bord, cu tobe si amortizoare spate noi, fara rugina, fara zdranganituri la haion dar cu apa in interior (rezolvat cu 80lei) si urme de accidente usoare reparate (revopsit usa stanga fata, capota, bara fata...) si nu imi pare rau nici acum... Vezi sa fie ok masina, sa nu aibe prob la ambreiaj si vezi cat poti trage de pret, pe criza asta orice cumparator cred ca poate scoate pretul lui la orice produs cumparat!


--------------------
.... .... .... - ....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mickysiatat
post 7 May 2009, 19:10
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 6 April 09
From: Constanta




De pret nu prea stiu cat pot sa trag.. sa zic un 1800.. pt ca doamna in cauza m-ar ajuta si in alt sens m-ar lasa sa ii dau banii in rate.. cam intr-un an.. nu stiu ce sa fac.. pentru ca masina e intretinuta zic eu dupa cate o stiu pe proprietara. nu e genul de om sa lase masina in parcare sa zaca acolo.. de exemplu a avut parbrizul ciobit de la griblura si fisura s-a intins pana in coltul dreapta sus. cum a procedat? a fost si a schimbat parbrizul, desi de dsn normal nu ii mai pasa pt ca de cateva luni conduce un logan face lift full option :x


--------------------
sper sa vina :-ss curand - ct ** ***
Faci dus,nevasta se uita ingrijorata/
La apometre,sa vada cat o sa vina apa calda/Inseamna ca traiesti in Romania,e o treaba ciudata..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan supernova
post 15 Jul 2009, 17:33
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 754
Joined: 20 April 09
From: Bucuresti




eu miam luat masina destul de recent pe 13.04.2009 pe masina am dat 2.200 de euro model clima 42.000 km ( nush dqaca reali sau nu ,dar pana acum tind sa cred ca sunt reali ) probleme grave nam avut pana acum c uea in 2.000 de km cat am facut cu ea pana in prezent ..parerea mea zic ca e o masina buna pret- calitate smile.gif daca cunosti cat de cat pe proprieter si stii ca a avut grija de ea eu zic ca merita smile.gif bafta


--------------------
Dacia /Renault Supernova clima & Clio Supernova (2002) & Clio (2005) - B-902-DAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 09:52
Forum Renault