DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

53 Pages « < 40 41 42 43 44 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tarife RCA, informativ

Andy_ACS
post 15 Sep 2021, 16:19
Post #1231


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Tocmai, pentru ca ei urmaresc profitul (si e normal) este necesar din partea ASF/guvern a unui set de reguli care trebuie respectate, ca sa protejezi clientii. Altfel vir aparea “oferte” la pret mic si cu calitate indoielnica.
Daca avem reglementare mai stricta, asiguratorii ori se conformeaza (chiar marind pretul) sau renunta la afacere.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 15 Sep 2021, 17:01
Post #1232


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(Victorine @ 15 Sep 2021, 09:36)
Cât de prost și/sau ticălos să fie managementul pentru ca o companie cu o cotă de piața de 50% să fie falimentară?...
Bine că există ASF.
*


Am asa o senzatie ca majorarea aia de capital ceruta de ASF (si neonorata) e de fapt peste hotare, de mult dry.gif
Din care se vor infrupta vreo cativa!

ASF se cheama Autoritatea de Supraveghere Financiara!
Deci supraveghere, da? biggrin.gif

Mai, unde fenei am mai auzit ceva asemanator?







--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 15 Sep 2021, 18:05
Post #1233


membru


Group: Members
Posts: 4.517
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Aia vegheau, nu supra-vegheau.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 15 Sep 2021, 18:10
Post #1234


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Dar ce ar fi sa se modifice stupizenia asta de procedura prin care asigurarea mea trebuie sa despagubeasca pe altul?

1. Am asigurare, pocnesc pe cineva. Daca e din vina mea, asigurarea mea trebuie sa plateasca daunele produse de mine
2. Am asigurare, ma pocneste cineva. Daca e din vina lui, asigurarea ma despagubeste pe mine in reparatia cazanului.

Oare nu rezolva toate discutiile sterile de aici? Astfel fiecare ar cauta un asiguratoir care sa plateasca, ca are interes, iar astia "fantoma" ar disparea de pe piata mai repede.
Degeaba vin lupii moralisti sa zica pilde cu puterea exemplului. Uitati in ce tara traiti, sincer. Se va cumpara ce e mai ieftin ca sa nu fie cazul de amenda.
La preturile actuale, deja cred cu tarie ca lumea a inceput sa circule fara asigurare valabila si merge la risc pentru amenda.
Oricum politia lipseste de pe strazi, de ce sa dai bani degeaba?


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 16 Sep 2021, 11:53
Post #1235


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Fin patanii pe propria caroserie ,Generali a platit bine si rapid cand am facut reparatiile pe casco.Atentatorii erau city si euroins.
Can conserva a fost reparata am luat-o din service in secunda 1 fara pb.Me rog platit fransiza.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 21 Sep 2021, 18:44
Post #1236


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.056
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




6 luni, B8, Omniasig =523 lei.

Sapt trecuta City aparea inca, cu 223, si Euroins cu vreo 260. Urmau Grewe cu 325 si Omniasig, 523. Azi City si Euroins nu mai apareau deloc, cea mai ieftina era Omniasig (acelasi tarif) urnat de Grewe cu vreo 560, dublu fata de sapt trecuta.




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 23 Sep 2021, 13:30
Post #1237


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.458
Joined: 21 April 07




Dup[ cum spuneam saptamana trecuta am reinnoit rca la Zoe. Am platit 755 lei pe 12 luni, clasa b8. Acum am facut la tesla model 3, noua la groupama cu 539 lei, tot b8...la Allianz era 666 lei adica mai putin decat la zoe...nu mai inteleg nimic. Ideea este ca sunt toti niste nemernici smile.gif


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
busu 12
post 24 Sep 2021, 06:50
Post #1238


Member


Group: Members
Posts: 567
Joined: 22 October 14




QUOTE(psychoo @ 15 Sep 2021, 18:10)
Dar ce ar fi sa se modifice stupizenia asta de procedura prin care asigurarea mea trebuie sa despagubeasca pe altul?

1. Am asigurare, pocnesc pe cineva. Daca e din vina mea, asigurarea mea trebuie sa plateasca daunele produse de mine
2. Am asigurare, ma pocneste cineva. Daca e din vina lui, asigurarea ma despagubeste pe mine in reparatia cazanului.

Oare nu rezolva toate discutiile sterile de aici? Astfel fiecare ar cauta un asiguratoir care sa plateasca, ca are interes, iar astia "fantoma" ar disparea de pe piata mai repede.
Degeaba vin lupii moralisti sa zica pilde cu puterea exemplului. Uitati in ce tara traiti, sincer. Se va cumpara ce e mai ieftin ca sa nu fie cazul de amenda.
La preturile actuale, deja cred cu tarie ca lumea a inceput sa circule fara asigurare valabila si merge la risc pentru amenda.
Oricum politia lipseste de pe strazi, de ce sa dai bani degeaba?
*


+1, oricum tare sunt curios daca chiar merge decontare directa la rca, daca vreo unul care e lovit, presupunem ca sunt chiar firnele falimentare euroins si city insurance


--------------------
Renault dacia 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 29 Sep 2021, 12:47
Post #1239


Forumist


Group: Members
Posts: 2.891
Joined: 23 July 09




Mie de la 367 lei pe 6 luni la inceputul anului mi-a sarit asigurarea la 504 lei (la City) - fara sa am daune, acum am intrat sa fac o simulare de curiozitate ca nu mai e City - cea mai ieftina 794 la Euroins pe 6 luni - tot asa fara daune. 1059 lei pe 12 luni. Daca vrei cu decontare directa e 1007 lei, ce-i drept pe 12 luni nu e "decat" 1272 lei. Practic s-a ajuns iar la preturile alea mari de prin 2014, numai ca atunci aveam 24 de ani nu 31. Parca dupa 30 de ani scadea RCA-ul nu? radmasa.gif

Legat de ce nu imi pot transfera bonusul de la Dacie, sa am B6, am aflat vorbind cu brokerul meu - daca trec mai mult de 5 ani de cand nu ai mai facut un RCA, pierzi bonusul.

Noi ca soferi platim o taxa de protectie. Asta nu e piata concurentiala, e un monopol, si noi platim pentru ca sunt destepti cu masini de peste 100k euro cu care fac accidente. Practic cei mai saraci oameni (ca mine) platesc prin aceste polite umflate daunele celor cu masini scumpe. Nu numai asta dar si profitul (care este imens) al societatilor de asigurari. Sa nu credeti ca din City nu s-au scos bani de a ajuns in faliment cu peste 4 milioane de clienti. Jaf si hotie pe fata. De fapt e o mafie. Taxa de protectie cum ziceam. Si statul tolereaza mafia asta.

This post has been edited by Filip: 29 Sep 2021, 12:48


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 29 Sep 2021, 14:03
Post #1240


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.771
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




nu, platim scump ca unii cu gioarse de 15 ani de care nu le pasa lovesc masini de 100 000 de euro.... SI e taxa de protectie, ca nu trebuie sa platim paguba din buzunar.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xmisterx
post 29 Sep 2021, 22:54
Post #1241


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.662
Joined: 12 October 17
From: Brasov




Bravo einstein, asta e cea mai pertinenta afirmatie pe care ai putut s-o faci legata de acest subiect, sigur ca noi astia care avem gioarse vechi de 15 ani suntem de vina si nu cei care au masini de 80-100 000 de euro care incalca intr-o singura depasire cate 3-4 articole din codul rutier. Eu zic ca asta e principalul motiv pt care platim atat de mult.


--------------------
Renault Laguna 2 2003 Privilege 1.9 dci 120 hp
Clio life evo 2019 0.9 75 HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 30 Sep 2021, 08:59
Post #1242


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.771
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




da, sa stii ca chiar masinile alea scumpe sunt zgariate pe toate colturile ca nu se uita cum parcheaza, nu golfurile 4 si lagunele 2.... Si sunt asa multe masini de 80 000 de euro cu itp luat pe spaga ca sunt mult mai multe decat coropcile de 15 ani.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xmisterx
post 30 Sep 2021, 10:11
Post #1243


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.662
Joined: 12 October 17
From: Brasov




In 20 de ani de permis am vazut destule si am evitat zeci de posibile accidente si credema ca din pacate balanta incalcarii regulilor de circulatie este inclinata catre cei ce au masini mai scumpe, vorbesc din experienta proprie nu din auzite. De vina suntem noi toti de felul cum ne comportam la volan, nu conteaza vechimea fierului ci a celui ce o conduce.


--------------------
Renault Laguna 2 2003 Privilege 1.9 dci 120 hp
Clio life evo 2019 0.9 75 HP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 30 Sep 2021, 16:34
Post #1244


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




Subscriu, conteaza si cine\cum conduce, am permisul de 33 de ani conduc de 30 fara vreun accicdent (nici macar minor), am avut si masini mai ieftine si mai scumpe, motorizari de la 4500 la 1200 cmc, noi sau gioarse....
Dar RCA-ul se pare ca iar creste frustrat.gif , asiguratorilor le doresc.....


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 06:10
Post #1245


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




QUOTE(xmisterx @ 30 Sep 2021, 10:11)
In 20 de ani de permis am vazut destule si am evitat zeci de posibile accidente si credema ca din pacate balanta incalcarii regulilor de circulatie este inclinata catre cei ce au masini mai scumpe, vorbesc din experienta proprie nu din auzite. De vina suntem noi toti de felul cum ne comportam la volan, nu conteaza vechimea fierului ci a celui ce o conduce.
*


Subscriu la ce zice reputatul coleg din Bv.
As adauga,conteaza foarte mult sa ai camere video in bord, in caz de accident sa ai ce dovedi la politie,asigurator daca te stii nevinovat smile.gif


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Oct 2021, 06:33
Post #1246


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




Cred ca asa cum a scris si colegul xmisterx conteaza mai mult sa eviti posibile accicdente in felul acesta nu ai nevoie ”sa ai ce dovedi la politie,asigurator” cu acele ”camere video in bord” (asta daca sunt si luate in considerare) biggrin.gif


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 06:53
Post #1247


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




daca intra un bou in tine din spate, sau iti ia milimetric fata ori iti taie fata de pe un drum lateral neacordand prioritate,crede-ma ca iti sunt bune camerele

chiar saptamana trecuta auzisem de la un taximetrist Uber o povestioara,in timp ce ma ducea undeva, tocmai ca prin filmarea din bord a reusit sa se scoata nevinovat

2 Oct 2021, 07:29:
QUOTE(xmisterx @ 29 Sep 2021, 22:54)
Bravo einstein, asta e cea mai pertinenta afirmatie pe care ai putut s-o faci legata de acest subiect, sigur ca noi astia care avem gioarse vechi de 15 ani suntem de vina si nu cei care au masini de 80-100 000 de euro care incalca intr-o singura depasire cate 3-4  articole  din codul rutier. Eu zic ca asta e principalul motiv pt care platim atat de mult.
*


confirm, sa mai zic pe autostrada cum iti da un nemernic dinasta flashuri sa te dai din calea lui, desi are banda a 2-a libera si tu mergi legal?

This post has been edited by pistritu: 2 Oct 2021, 07:29


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 Oct 2021, 07:50
Post #1248


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.824
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(pistritu @ 2 Oct 2021, 07:53)
sa mai zic pe autostrada cum iti da un nemernic dinasta flashuri sa te dai din calea lui, desi are banda a 2-a libera si tu mergi legal?
*



un roman adevarat nu circula decat pe banda 2, banda unu este pt. tir-uri si saraci .. deci daca are banda 2 libera nu iti da flash-uri ..

This post has been edited by cj98czh: 2 Oct 2021, 07:51


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 2 Oct 2021, 08:28
Post #1249


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.872
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Cred ca e o premiera sa primesti flash uri pe b1.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Oct 2021, 12:05
Post #1250


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




QUOTE(pistritu @ 2 Oct 2021, 06:53)
daca intra un bou in tine din spate, sau iti ia milimetric fata ori iti taie fata de pe un drum lateral neacordand prioritate,crede-ma ca iti sunt bune camerele

Te cred, si daca tot dai "sfaturi" altora, nu stiu intreb doar: tu pe masina ta ai montata camera DVR spate ("daca intra un bou in tine din spate")? intrebare.gif nedumerire.gif

This post has been edited by Gil26: 2 Oct 2021, 12:06


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 13:52
Post #1251


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




QUOTE(Gil26 @ 2 Oct 2021, 12:05)
Te cred, si daca tot dai "sfaturi" altora, nu stiu intreb doar: tu pe masina ta ai montata camera DVR spate ("daca intra un bou in tine din spate")?  intrebare.gif  nedumerire.gif
*


ai reusit cu georgstelsib si george.sce sa strici 2 topice bune pe forumul loganclub azi. Ai venit si aici tot pentru asta??? Oricum ai report pe celalalt forum la niste posturi. Fiecare intelege ce doreste,cum doreste.
Cer scuze moderatorilor/adminilor pentru interventie, dar omul ataca persoane si jigneste grosolan.Nu e prima data cand face aceste lucruri. Se pare ca regulamentul nu l-a citit pe nici unul din cele 2 forumuri.

Ca sa raspund ptr toti ceilalti am viofo A129 plus duo.
https://viofo.ro/Viofo-A129-Plus-Duo-GPS
Deci 2 camere pe intelesul tau.

This post has been edited by pistritu: 2 Oct 2021, 13:59


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Oct 2021, 14:05
Post #1252


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




Felicitari, dar chiar nu inteleg de ce ai reactionat asa, am intrebat doar (nu am jignit, nu am atacat pe nimeni cu nimic).
Bravo din nou, acum esti "acoperit" cu cele doua camere!


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
georgstelsib
post 2 Oct 2021, 14:18
Post #1253


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 17 May 15





Orice reactie are contrareactie . La ce te asteptai ? Este mai acoperit decat tine , fiindca este mai prevazator si bine face .

This post has been edited by georgstelsib: 2 Oct 2021, 14:19


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Oct 2021, 14:27
Post #1254


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




Eu in 30 de ani nu am avut vreun accicdent (si sper sa ramana asa pana pun carnetul "in rama" chiar daca la traficul si mai ales la cum se conduce acum este din ce in ce mai greu sa tot ii evit pe unii inconstienti, iar conduita preventiva respectul in trafic etc. devin "rara avis") si asta egal daca nu am avut sau am (si eu le am montate) camere. Nu camerele sau asiguratorul ma "acopera", dar desigur ca fiecare poate considera orice\cum doreste.
Sa auzim numai de bine (si fara accicdente sau cresteri de polite de asigurare)

This post has been edited by Gil26: 2 Oct 2021, 14:29


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 14:42
Post #1255


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




Las aicea cele 2 link-uri de pe celalalt forum,pana nu se sterg posturile de moderatorii de acolo
https://www.xxx/forum/forum-dacia-...418#post3664408
https://www.xxx/forum/forum-dacia-...e31#post3664345

a stricat 2 topicuri destul de bune azi mad.gif Easy R aka JS3 si Diagnoza si activari functii cu clip si ddt4all , mult urmarite de catre colegii cu probleme pe celalalt forum
Cer scuze moderatorilor/adminilor pentru interventie.Fiecare intelege ce doreste,cum doreste.Am incheiat si nu ii voi mai raspunde lui Gil26.

Cat despre conduita preventiva in trafic si eu o respect si evit multi inconstienti ,mai ales in traficul din Bucuresti foarte aglomerat. Zici ca esti la rusi sau in traficul din Republica Moldova sad.gif Prea multe masini si soferi inconstienti, unii din ei se da jos din masina si mai sar la bataie daca le atragi atentia ca nu au procedat corect in acea situatie de fata. Oricand e bine sa ai camere montate,pentru orice eventualitate.


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gil26
post 2 Oct 2021, 15:43
Post #1256


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.096
Joined: 10 May 20




Pentru prima parte ar trebui sa sti ca link-urile nu sunt valabile aici (desigur ca poti edita postul daca doresti), plus ca pentru cine le citeste este evident ca altii (inclusiv clonele) le-au "stricat". Oricum: No comment!
Pentru a doua parte de acord, si eu am scris acelasi lucru.


--------------------
Dacia Sandero Stepway 1.5dCi Easy-R(TS4) 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 16:17
Post #1257


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




No comment!
gledstone este georgstelsib, si-a facut acolo cont pentru tine special pentru ca tot ataci/jignesti lumea. Deci nu este clona,el fiind banat pe contul georgstelsib tot din cauza ta demult fiindca v-ati certat ca chiorii si v-ati jignit reciproc. Nimic altceva


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 2 Oct 2021, 16:34
Post #1258


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.579
Joined: 18 September 05
From: Internet




Am verificat ieri și la Outlander pot sa pun sticker cu City in geam, fata, spate și laterale.


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pistritu
post 2 Oct 2021, 17:16
Post #1259


Membru autentic


Group: Members
Posts: 520
Joined: 8 May 14




QUOTE(gledstone)
"Pe invers" . Nu te poti debarasa de expresia asta . Te obsedeaza ? Tu nu respecti pe nimeni , nu te iubesti decat pe tine , toti din jur sunt potentiali adversari , toti din jur sunt mai prosti decat tine , nimeni nu merita respectul tau . Crezi ca esti in varful piramidei ? Fals . Te-am urmarit pe toate forumurile , ai exact aceeasi atitudine , fata de toti . Mai barbati , cei de pe reno te-au adus rapid la realitate . Tu ti-ai construit o lume a ta , pe scaun in fata unui laptop care suporta tot , tu in bula ta . Numai ca si dincolo de bula mai exista ceva . Lumea reala , care te vede asa cum esti .

LE. "Totul exact pe invers. No comment!
(cu scuzele de rigoare colegilor si moderatorilor, toate aceste posturi sunt absolut inutile, eu ma opresc aici cu "discutia"

Profereaza amenintator ! Dar "no coment si eu ma opresc aici" nu s-a finalizat niciodata si tare ar fi fost bine.

No comment!


--------------------
-- -- --
Gil26 este bolnav psihic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 2 Oct 2021, 17:46
Post #1260


Membru


Group: Members
Posts: 3.409
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Nu va luati voi o camera? Aveti periodic cearta indragostitilor si va cenzurati pe topicuri. Amandoi!
Pe ultima pagina ce preturi de rca ati pus?


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Acest topic are caracter pur informativ. De aceea sunt permise doar mesajele care contin liste de preturi RCA de la asiguratori si link-uri directe catre site-urile asiguratorilor, preferabil catre sectiunea RCA.
Orice alte mesaje se sterg fara preaviz.

Ofertele si link-urile catre site-uri ale brokerilor sau agentilor de asigurari sunt strict interzise in acest topic. Abaterea se sactioneaza cu stergerea mesajului si avertisment (warn). Recidiva sa sanctioneaza cu Ban.
Multumesc.

Tarifele publicate pe site-urile asiguratorilor sunt cele corecte.
Tot corect este si faptul ca asiguratorii au voie sa acorde reduceri celor cu istoric curat, adica fara dauna in anul/anii anterior(i).
Sfatul nostru este ca, daca nu ati produs daune in anul incheiat (e vorba de 365 zile in urma si nu de anul calendaristic), sa cereti cotatia direct la acelasi asigurator, pentru ca aveti sanse mari sa obtineti o cotatie mai mica decat cea de lista si apoi sa comparati cu preturile celorlalti.


--------------------
Go to the top of the page
53 Pages « < 40 41 42 43 44 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:54
Forum Renault