DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

992 Pages « < 831 832 833 834 835 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DACIA 1300 "frantuzoaica", CITITI REGULILE TOPICULUI

harby ;))
post 14 Jan 2013, 09:15
Post #24961


Membru


Group: Members
Posts: 1.351
Joined: 3 July 12
From: Pitesti




Stiu masina , intr-adevar masina nu este rea deloc !
Imi place combinatia rosu si negru si ar merge cam pe orice dacie smile.gif , depinde de culoare . Mai vazusem mocheta bej-maro de vanzare ( pusa de Albert Einstein ) si arata iarasi bine pe o dacie smile.gif


--------------------
Renault 12 Gordini Pontiac Firebird 1972, 1980
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 14 Jan 2013, 09:53
Post #24962


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.451
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(florin1310 @ 12 Jan 2013, 18:54)

Ovidiu...sa mai zic ceva ?
*



In loc sa te plangi ca o fata mare mai bine dadeai report la posturile respective si le stergeam cum am facut si pana acum. In principal pe ariile tehnice este total interzisa orice forma de vanzare/cumparare a pieselor/masinilor, dar deoarece pe topicul asta sunt oameni mai speciali care nu prea calca prin alte parti ale forumului am zis ca totusi o derogare de la regulament e bine-venita, prin urmare poti face un topic la bursa cu piesele care le ai (respectand regulamentul de acolo, MAI ALES PUBLICAREA PRETULUI) si sa pui un link aici. Majoritatea asa fac, dar vezi tu, din cand in cand mai apar unii useri care pur si simplu prefera sa arunce cu laturi in mine si sa ameninte cu plecarea lor sau a altora decat sa respecte o regula simpla. In plus primele dati doar ti-am sters post-ul fara sa te "incalzesc" deloc, abia apoi te-am si avertizat. Ti-am zis ca te-ai comportat "smechereste" pentru ca efectiv nu suport genul asta de comert in care lipseste cu desavarsire pretul. Adica eu pot bine-mersi sa-ti dau mesaj si tu sa-mi zici ca vrei 10 milioane pe elice, ca-i retro, ca-i de epoca sau mai stiu eu ce bazaconii. Pierd si eu vremea, pierzi si tu vreme. Nici macar o poza cu elicea (da, stie toata lumea cum arata o elice, dar vezi tu unele sunt mai galbene, unele sunt mai negre, unele sunt mai drepte, altele mai strambe) n-ai pus. Si eu acum stau ca fraierul si-ti scriu telenovele in loc sa-mi vad de treaba mea si tu in continuare crezi ca-ti sunt dator cu o explicatie sau cu o scuza cand eu incerc (bine/rau) sa tin lucrurile pe fagasul normal pe timpul (banii) mei, ca surpriza: nu ma plateste nimeni sa fac ceea ce fac si sa suport toate rahaturile (in principal venite pe mesageria privata) care-mi sunt transmise destul de des. Si asta de ce? Ca eu sunt 1 (cu bucatzel 2) si voi sunteti sute/mii, si cum orice padure are uscaturile ei crede-ma ca se intampla destul de des sa dam de ele.

Asa ca permite-mi sa-ti spun eu tie: PACAT!. Pacat ca-ti bati joc de timpul meu si de nervii mei, ca inainte sa acuzi nu te gandesti putin, ca nu vezi ca din zeci/sute de oameni care posteaza aici se trezeste doar cate unul sa faca scandal, ca nu-ti dai seama ca efectiv n-am cum sa procesez corect fiecare post care-mi trece prin mana si ca exista scapari (aici ma puteti ajuta voi folosind functia de REPORT).


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 14 Jan 2013, 14:24
Post #24963


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Sa fim seriosi, e un topic unde esti activ si nu cred eu ca nu ai vazut acele posturi, in fine, nu m-am trezit eu mai breaz sa fac scandal aici iar izul de ironie legat de 10 milioane..cred ca sunt un om cu capul pe umeri si ti-am mai scris ca nu fac afaceri aici dar timpul tau pretios probabil nu te-a lasat sa citesti ce am scris in postul de mai inainte.
Nu te-a obligat nimeni sa devii moderator, cand ai luat decizia asta cred ca ti-ai dat seama despre ce e vorba sau te-ai aruncat ca o fata mare ?


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hopsin
post 14 Jan 2013, 20:25
Post #24964


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 12 January 13
From: Constanta




QUOTE(florin1310 @ 14 Jan 2013, 14:24)
Sa fim seriosi, e un topic unde esti activ si nu cred eu ca nu ai vazut acele posturi, in fine, nu m-am trezit eu mai breaz sa fac scandal aici iar izul de ironie legat de 10 milioane..cred ca sunt un om cu capul pe umeri si ti-am mai scris ca nu fac afaceri aici dar timpul tau pretios probabil nu te-a lasat sa citesti ce am scris in postul de mai inainte.
Nu te-a obligat nimeni sa devii moderator, cand ai luat decizia asta cred ca ti-ai dat seama despre ce e vorba sau te-ai aruncat ca o fata mare ?
*



+1


--------------------
SEAT LEON 03, 1.8T 20V - CT.99.LAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Chitu
post 14 Jan 2013, 20:28
Post #24965


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 3 July 12




Eu am dat pm in legatura cu elicea! Raspuns fix..... wacko.gif


--------------------
Dacia Berlina 1976
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remusro
post 14 Jan 2013, 21:09
Post #24966


Membru autentic


Group: Members
Posts: 856
Joined: 24 November 10
From: Tara umeda




wink.gif)+13 Jan 2013, 18:50-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 13 Jan 2013, 18:50)
Multumesc Victor !
Eu caut niste seima ,dar slabe sanse !;) Merg si astea romanesti pana la urma..
*



Harby

Am eu o pereche de dispersoare Seima fara banda cromata. Ar arata de milioane la tine pe masinutza. Ti le dau ieftin, ca imi esti simpatic. smile.gif

<span class='edit'>14 Jan 2013, 21:21:</span>
QUOTE(florin1310 @ 14 Jan 2013, 14:24)
Sa fim seriosi, e un topic unde esti activ si nu cred eu ca nu ai vazut acele posturi, in fine, nu m-am trezit eu mai breaz sa fac scandal aici iar izul de ironie legat de 10 milioane..cred ca sunt un om cu capul pe umeri si ti-am mai scris ca nu fac afaceri aici dar timpul tau pretios probabil nu te-a lasat sa citesti ce am scris in postul de mai inainte.
Nu te-a obligat nimeni sa devii moderator, cand ai luat decizia asta cred ca ti-ai dat seama despre ce e vorba sau te-ai aruncat ca o fata mare ?
*



Nu doresc sa iau apararea nimanui insa Ov are dreptate in ce zice. Eu sunt moderator pe alt forum si pot sa certific ca a fi moderator nu e usor deloc. Nu e asa simplu sa zici ca "aplici regulamentul si gata", ca daca ai facut asta, ai omorat topicul, e clar. O anumita marja de flexibilitate si tact trebuie dovedite si omul si-a aplicat judecata in ce a facut. E greu sa filtrezi, sa tai in carne vie dar sa si fii permisiv in acelasi timp si crede-ma, nu toti pot fi moderatori. Implica cu mult mai mult decat a face politie si a aplica "regulamentu' " cu ochii inchisi.

Ca moderator, de multe ori ma gandesc de 10 ori inainte sa elimin un raspuns sau sa il modific, tocmai pentru ca inteleg responsabilitatea pe care asta o implica. A lasa chestii nemodificate desi mirositoare sau a elimina ceva este o chestie curenta pe care oamenii astia o fac, folosind judecata proprie - lumea nu cred ca realizeaza treaba asta. Putina incredere in ei nu ar strica (sa nu zic si gratitudine). Faptul ca sunteti pe acest topic inseamna ca va place, ca altfel nu ati fi. Parte a acestui rezultat este reflectata si de activitatea lor pe forum.

Parerea mea, nu dati cu pietre. ph34r.gif

This post has been edited by remusro: 14 Jan 2013, 21:53


--------------------
Renault 12 cu volan pe dreapta 1971 - HYY997K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 14 Jan 2013, 21:52
Post #24967


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Domnule Remus, aici s-a vorbit pe caz concret, nu cred ca e cazul sa ne referim la atributiile generale ale moderatorului, atata timp cat sunt reguli, ori sunt facute pentru a fi respectate ori pentru a fi incalcate, nu pentru unii muma iar pentru altii ciuma. imi cer scuze dar nu cred ca, cunoasteti asa bine problema incat sa credeti ca Ov are dreptate.


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius1978
post 14 Jan 2013, 22:01
Post #24968


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.036
Joined: 27 December 10
From: I.L.Caragiale- Dambovita




Treaba e ca nu aduce nimic bun racaiala asta, mai trebuie sa mai lasam si de la noi, sa fim mai buni si mai constructivi sa aducem ceva bun aici, ca decat sa intram si sa ne ciondanim, mai bine nu mai intram. Asta o spun asa ca o parere personala.


--------------------
Dacia 1300 1970 - DB-70-UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remusro
post 14 Jan 2013, 22:04
Post #24969


Membru autentic


Group: Members
Posts: 856
Joined: 24 November 10
From: Tara umeda




QUOTE(florin1310 @ 14 Jan 2013, 21:52)
Domnule Remus, aici s-a vorbit pe caz concret, nu cred ca e cazul sa ne referim la atributiile generale ale moderatorului, atata timp cat sunt reguli, ori sunt facute pentru a fi respectate ori pentru a fi incalcate, nu pentru unii muma iar pentru altii ciuma. imi cer scuze dar nu cred ca, cunoasteti asa bine problema incat sa credeti ca Ov are dreptate.
*



Pai cazul tau este epitomia activitatii unui moderator. Desigur si celelalte exemple invocate de tine dpdv tehnic ar fi trebuit eliminate, dupa cum a fost si al tau (inteleg ce zici!) insa omul si-a folosit judecata si le-a lasat pentru ca cei care le-au postat sunt membri mai vechi ai topicului, care aduc/au adus un aport constructiv acestui topic si sunt stiuti ca oameni care nu fac o specialitate din a vinde chestii. Nu zic ca tu faci o specialitate de asemeni, dar sper sa intelegi nuanta la care ma refer.

Eu am multi studenti, de exemplu. Daca unul imi lipseste nemotivat de la o lectie, desi mi-a fost prezent la fiecare timp de 3 ani sa zicem, nu e nici un bai, normal. Daca am un student mai nou si imi face asta, l-am ras.

Tehnic, ei au comis aceiasi greseala, dar cum eu sunt "moderatorul" lor, am aplicat ceea ce cred eu ca e mai logic. Scuze daca nu pot sa ma exprim mai bine.

Multa bafta tuturor si scuze de off-topic! Remus smile.gif

This post has been edited by remusro: 14 Jan 2013, 22:07


--------------------
Renault 12 cu volan pe dreapta 1971 - HYY997K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 14 Jan 2013, 22:20
Post #24970


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Ba unii chiar fac o specialitate din a vinde chestii dar nu asta e problema mea...nu stiu dar mi se pare ca ati pus punctul pe "i" spunand "insa omul si-a folosit judecata si le-a lasat pentru ca cei care le-au postat sunt membri mai vechi ai topicului, care aduc/au adus un aport constructiv acestui topic". Eu zic sa fie lasati si indrumati si cei mai noi dintre noi, ei de ce nu ar avea o sansa? Imi pare asa o usoara idee de "discriminare" desi e mult spus iar legat de exemplul dat de dvs...poi daca elevul care nu a venit niciodata dar la examen stie de nota 10, care e problema ? Ar fi una...ca nu i se da voie sa intre in examen pe motivul absentei tongue.gif


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
remusro
post 14 Jan 2013, 22:26
Post #24971


Membru autentic


Group: Members
Posts: 856
Joined: 24 November 10
From: Tara umeda




QUOTE(florin1310 @ 14 Jan 2013, 22:20)
Imi pare asa o usoara idee de "discriminare" desi e mult spus iar legat de exemplul dat de dvs...poi daca elevul care nu a venit niciodata dar la examen stie de nota 10, care e problema ? Ar fi una...ca nu i se da voie sa intre in examen pe motivul absentei tongue.gif
*



He he, daca ai sti cat de complicata e de fapt chestiunea... Nu e asa simplu cum pare. Singura solutie ca sa te fac sa intelegi e sa te iau la o bere cand ajung la Bucuresti (pe care o dau cu cea mai mare placere)! rolleyes.gif

This post has been edited by remusro: 14 Jan 2013, 22:27


--------------------
Renault 12 cu volan pe dreapta 1971 - HYY997K
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 14 Jan 2013, 22:34
Post #24972


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Desigur, o placere deosebita va fi si din partea mea smile.gif ... si poate ne da si Ov o tura cu purcica wink.gif


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 14 Jan 2013, 22:45
Post #24973


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.241
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Ca ultim popas asupra micii discutii in contradictoriu de p-aci.

Daca era exclusiv dupa mine, nu se posta nici un link catre nici un surub de vanzare. Probabil nici donatie, desi parca nu-s chiar asa negru la suflet tongue.gif .

A fost preferinta lui Ov sa permitem asta, din motivele expuse mai sus. Dar totusi intr-un cadru mai rigid un pic, pentru ca totusi aici e arie tehnica, nu bursa.

Citeste notele din footer-ul topicului. Bucatile rosu si albastru. Nu era extraordinar de greu sa deschizi inainte un topic la bursa, sincer. Si n-ar fi sters nime'. Sau aproape nimeni, ca atunci cand mai am timp, frunzaresc rapid ultimele pagii din topicul asta, si sterg anunturile de genul asta mai vechi de cateva zile, ca oricum, deja-s ca si pierdute in negura timpului.

Cat despre partea cu de ce ala are voie, si eu nu, explicatia e relativ simpla. Niciunul nu stim pe de rost tot ce se intampla pe fiecare topic. Ov si cu mine facem totusi p-aci munca voluntara, mai trebuie sa mai si muncim. Iar in perioada asta, si Ov mai are una-alta pe cap, si eu la fel. Mai scapa cate unul, asta e, ca pana la urma nu suntem jandarmi. Dar asta tot nu inseamna ca s-a delarat liber sa faca fiecare cum il taie capul. Cam ca si trecutul pe rosu, ca sa pastram comparatiile in domeniu.



--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 14 Jan 2013, 22:54
Post #24974


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Bucatzel am mai scris de ce am procedat asa, dar au fost sterse posturile de Ov si n-as vrea sa mai explic inca o data, ideea e ca si voi ca moderatori sa mai cititi inainte de a trece la fapte pentru ca asa poate nu mai e nevoie de explicatii din partea presupusului vinovat!

This post has been edited by florin1310: 14 Jan 2013, 22:55


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tractozaur
post 15 Jan 2013, 00:03
Post #24975


Membru Supleant Autentic


Group: Members
Posts: 360
Joined: 21 March 11
From: Bucuresti




QUOTE(remusro @ 14 Jan 2013, 22:26)
He he, daca ai sti cat de complicata e de fapt chestiunea... Nu e asa simplu cum pare. Singura solutie ca sa te fac sa intelegi e sa te iau la o bere cand ajung la Bucuresti (pe care o dau cu cea mai mare placere)! rolleyes.gif
*



Mai intai treci pe la mine sa te dai cu M-ul si pe urma bei! wink.gif Don't drink and drive, but drive and drink! radmasa.gif


--------------------
BABETTE - Dacia 1300 - 1972 - Babetzica Militzica
GAZROM - Aro M461 C - 1974 / TRACTOZAUR - Nissan Patrol - 1995 / VRABIUTA - VW Golf - 2011 / TROMPETICA - Dacia Double Cab 4x4 - 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 15 Jan 2013, 09:42
Post #24976


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.451
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(hopsin @ 14 Jan 2013, 20:25)
+1
*



dragutule, a cata clona e asta? nu te-ai plictisit?

EDIT:

imi raspund singur icon_mrgreen.gif
Clipboard01.jpg ( Size: 22.03k ) Number of downloads: 1273


This post has been edited by Ov: 15 Jan 2013, 10:12


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hormonelul
post 15 Jan 2013, 11:24
Post #24977


Membru autentic


Group: Members
Posts: 611
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti






Ov, multumim pentru tot ce faci si ca reusesti de fiecare data sa ii impaci pe colegii de forum. Pana la urma lucrurile merg intr-o directie buna. Altfel toate discutiile s-ar transforma in ceva de genul "ce mancare de c*acat si ce mici sunt portiile" !




--------------------
Dacia 1300, 1100 1972, 1968

Uleiul nu curge de la masina...isi marcheaza teritoriul !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hopsin
post 15 Jan 2013, 13:15
Post #24978


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 12 January 13
From: Constanta




nu vezi ca vreau sa ma reabilitez?smile.gif)

This post has been edited by hopsin: 15 Jan 2013, 13:17


--------------------
SEAT LEON 03, 1.8T 20V - CT.99.LAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin1310
post 15 Jan 2013, 14:12
Post #24979


maserati lover


Group: Members
Posts: 214
Joined: 1 August 09
From: Bucuresti




Unii se mai impaca si singuri...cu ideea.


--------------------
Dacia 1310 Renault Megane 1996 / 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 15 Jan 2013, 14:51
Post #24980


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.451
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(hopsin @ 15 Jan 2013, 13:15)
nu vezi ca vreau sa ma reabilitez?smile.gif)
*


cum?


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tractozaur
post 15 Jan 2013, 15:45
Post #24981


Membru Supleant Autentic


Group: Members
Posts: 360
Joined: 21 March 11
From: Bucuresti




hopsin biggrin.gif parerea mea este ca primul pas era sa-ti spui wink.gif hopenottosin, nu hopesin..., get it? radmasa.gif


--------------------
BABETTE - Dacia 1300 - 1972 - Babetzica Militzica
GAZROM - Aro M461 C - 1974 / TRACTOZAUR - Nissan Patrol - 1995 / VRABIUTA - VW Golf - 2011 / TROMPETICA - Dacia Double Cab 4x4 - 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hopsin
post 15 Jan 2013, 15:54
Post #24982


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 12 January 13
From: Constanta




QUOTE(Tractozaur @ 15 Jan 2013, 15:45)
hopsin  biggrin.gif parerea mea este ca primul pas era sa-ti spui  wink.gif  hopenottosin, nu hopesin..., get it?  radmasa.gif
*



Right tongue.gif. Imi cer scuze fata de toti membrii DC ,in special ov ..


--------------------
SEAT LEON 03, 1.8T 20V - CT.99.LAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
medelin
post 16 Jan 2013, 00:55
Post #24983


Membru autentic


Group: Members
Posts: 389
Joined: 23 May 10




Hop si daciuta! Sui la deal cobor la vale..


--------------------
tractor u650, dacia 1300 1971 - b 22 auz 7-B-798
Chiar existand tractorul,plugul il trag cu inima!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 16 Jan 2013, 10:47
Post #24984


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.593
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-mas...-1300-81-a.html
nu stiu daca a fost pe aici dar mi s-a parut interesanta...


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victor 007
post 16 Jan 2013, 12:39
Post #24985


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.480
Joined: 2 August 06
From: Bucuresti




Frumoasa rau mocheta aia rosie, combinatia intre rosu si negru e mortala wub.gif





--------------------
Dacia 1300/1310 1971-Berlina/2000-Berlina - 2 B 598
„Urmeaza-ti Pasiunea”
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
harby ;))
post 16 Jan 2013, 21:13
Post #24986


Membru


Group: Members
Posts: 1.351
Joined: 3 July 12
From: Pitesti




remus: da i-ar sta superb! cat cereti pe ele? smile.gif spuneti-mi pretul pe pm!:)


--------------------
Renault 12 Gordini Pontiac Firebird 1972, 1980
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BTL gordini
post 17 Jan 2013, 17:29
Post #24987


Membru autentic


Group: Members
Posts: 355
Joined: 11 November 10






--------------------
dacia 1300 1976 - AB 02 BTL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victor 007
post 17 Jan 2013, 17:56
Post #24988


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.480
Joined: 2 August 06
From: Bucuresti




Am facut primul calendar retro pe 2013

Romania anilor ' 70! wub.gif

fata de anul trecut am inlocuit cateva poze smile.gif

Pentru mai multe poze puteti intra pe link-ul de mai jos

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3685819

si o poza la masina facuta azi, in primavara vreau sa nascocesc un sistem de prindere pentru proiectoare, sa vina ceva de genu.

This post has been edited by Victor 007: 17 Jan 2013, 18:28

Attached thumbnail(s)
DSCF0582.jpg ( Size: 768.54k ) Number of downloads: 608
dscn1418.jpg ( Size: 143.52k ) Number of downloads: 640
DSCF4847.JPG ( Size: 466.13k ) Number of downloads: 582


--------------------
Dacia 1300/1310 1971-Berlina/2000-Berlina - 2 B 598
„Urmeaza-ti Pasiunea”
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
medelin
post 17 Jan 2013, 18:14
Post #24989


Membru autentic


Group: Members
Posts: 389
Joined: 23 May 10




Ce proiectoare vrei sa pui Victor? Le pui pentru estetica sau pentru functionalitate?
Te salut!


--------------------
tractor u650, dacia 1300 1971 - b 22 auz 7-B-798
Chiar existand tractorul,plugul il trag cu inima!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victor 007
post 17 Jan 2013, 18:18
Post #24990


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.480
Joined: 2 August 06
From: Bucuresti




Proectoare Cibie Iode 35 galbene sticla clara, identice cu cele de pe Renaultul 12, le pun pentru aspect, dar oricum le fac sistemul electric, la o intalnire ceva pe timpul nopti sunt foarte utile smile.gif, vreau sa le fac sistem de prindere cum are acel R 12, nu gauresc bara si nu le las pe masina, le pun doar la anumite ocazi smile.gif

This post has been edited by Victor 007: 17 Jan 2013, 18:21


--------------------
Dacia 1300/1310 1971-Berlina/2000-Berlina - 2 B 598
„Urmeaza-ti Pasiunea”
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Va rog ca pentru anunturi de vanzare de piese, sa folositi aria BURSA a forumului!
Acest topic este pentru discutii legate de Dacia 1300, discutii in primul rand tehnice. Va rog sa va abtineti de la comentarii legate de preturi!

Incepand de astazi, 01.02.2013, NU se mai accepta totusi link-uri catre topicuri de bursa

Orice mesaj offtopic sau ofensator poate fi adus intr-un mod automat la cunostinta moderatorilor sectiunii folosind butonul REPORT prezent in dreptul FIECARUI mesaj.


--------------------
Go to the top of the page
992 Pages « < 831 832 833 834 835 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


4 User(s) are reading this topic (4 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 23:41
Forum Renault