DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vom fi despagubiti de propriul asigurator RCA, nu de asiguratorul RCA al vinovatului.

Val3ntin0
post 18 Oct 2012, 23:25
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 8 September 11
From: Ploiesti




QUOTE(klaus @ 16 Oct 2012, 22:20)
Ca am vazut de multe ori aceasta confuzie, inclusiv printre soferii cu experienta:
Fuga de la locul accidentului este doar in cazul in care accidentul este cu raniri/victime
*




K.. multumesc de lamurire, uite ca acum sunt curios si o sa ma interesez si eu.
Numai ca eu sunt mai tampit uneori, si cand m-a impins una din spate cu un megane intr-o intersectie m-am enervat si am dat goana dupa ea, nu apucasem sa cobor din masina, doar ma oprisem cand am vazut in oglinda ca ea face dreapta si demareaza, pe motiv ca a vazut ca nu aveam nimic si ca se grabea. De aia nu mai puteam eu ca se grabea, graba este pt drum drept, nu unde ai STOP si vizibilitate 0, daca imi crapa bara? Ce declaram? Ca m-a lovit o masina in trafic care nu stiu ce numar avea.. ca ea nu avea de gand sa ajunga la politie... Si tot eu o reparam!
Nu au existat violente, ca doar nu ma pretam sa ma bat cu 2 femei in trafic, mai ales ca pe soferita deja o speriasem si n-a avut curaj sa coboare de la volan, dar pe viitor garantez ca se va opri.. Modul meu de om nervos pe moment i-a dat de inteles ca felul in care am oprit-o eu in trafic nu este recomandat pentru siguranta ei pe viitor si a masinii ei.
Nu sunt mandru de ce am facut, dar fiecare are grija de bunul sau, si nesimtirea asta care o au altii, chiar ma scot din sarite uneori.


--------------------
Renault Clio Expression 2004~1.4 / Megane 2007~1.6 16v 82kv
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brutus1789
post 19 Oct 2012, 06:00
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 326
Joined: 1 February 12
From: Călărași/Slobozia




Indiferent de situație, tot trebuie să oprești, fie doar pentru 2 minute.
Măcar să te asiguri că pasagerul(ii) este/sunt în regulă și să faceți schimb, măcar de nr. de telefon.
Altfel cu să știi că cel pe care l-ai acroșat este bine sănătos?

QUOTE(klaus @ 16 Oct 2012, 23:20)
Ca am vazut de multe ori aceasta confuzie, inclusiv printre soferii cu experienta:
Fuga de la locul accidentului este doar in cazul in care accidentul este cu raniri/victime
*



This post has been edited by brutus1789: 19 Oct 2012, 06:00


--------------------
Bicicletă Pegas 1976 - CL03LFP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 02:46
Forum Renault