DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Supraevaluare preturi Dacia Solenza, care e cauza?

Oltcit Special
post 6 Dec 2006, 12:45
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




Revizia la 60000 km. costa 20000000 rol!


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreip
post 6 Dec 2006, 13:13
Post #32


spiderman


Group: Members
Posts: 94
Joined: 1 February 05




Asta in cazul in care ai si multe alte probleme cu ea. Doar revizia de 60.000 km nu costa 20.000.000 ROL.


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
guliver
post 6 Dec 2006, 14:00
Post #33


No title


Group: Members
Posts: 545
Joined: 26 December 05




Solenza e o masina buna, de aia e asa de scumpa;oricum ma gandesc s-o dau prin primavara si sa ma bag la un Chevrolet Aveo ( si-a luat un coleg si am ramas impresionat de masina).


--------------------
fosta dacie fosta solenza 1900 dar nu toamna
"Fericirea e o minge de fotbal, cînd e aproape o lovești, cînd este departe alergi după ea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 6 Dec 2006, 14:26
Post #34


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




Aveo nu este cumva supermasina aia cu ** la crash-teste? Eu zic sa te mai gandesti pe ce dai banii si sa te lasi mai greu impesionat!


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
minny
post 6 Dec 2006, 14:45
Post #35


Membru porcos


Group: Members
Posts: 1.217
Joined: 18 April 06




Cx-ul solenzei e probabil mai bun decat al loganului dar asta nu o face mai buna decat loganul cum nici cele 5 kilograme diferenta in favoarea loganului nu il fac mai bun. Oricum greutatea aia e relativa. Tot 980 de kilograme scrie si la solenza scala si la europa. Pai servodirectia si aeru' conditionat is degeaba ? Iar logan de 1.4 avem de la ambiance pana la laureate plus ... imposibil sa aibe toate 975 kilograme. Concluzia mea: Solenza e mai buna ca loganul ca masina de oras. Iar Loganul e mai bun ca Solenza ca masina de familie. Atat si punct. Restul nu se poate compara. Sunt masini diferite si ca target si ca solutii tehnice. Eventual mai putem facem o comparatie cu privire la fiabilitate. Eu ca posesor de solenza cred totusi ca loganul e mai fiabil. Pretul de exploatare e insa cam acelasi pentru ca la solenza sunt piesele mai ieftine ceva. Loganul are un interior de conceptie mai noua, dar cam putin ergonomic pe alocuri si cam spartan. Deci exista un echilibru. Peste toate un logan ar fi mai interesant pentru ca e mai noi si iti ofera mai multe posibilitati, dar asa cum mai spunea cineva pe aici pe forum, daca 80 la suta din calatorii sunt de acasa la servici si invers cu maxim 2 pasgeri, de ce sa car atatia metrii cubi cu mine ? Asa cum am mai spus, preturile le face piata. Sunt scumpe pentru ca se cauta si sunt putine. E rau e bine nu stiu. Fiecare insa isi stie socotelile.


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RainHawk
post 6 Dec 2006, 17:37
Post #36


Dus cu pluta.


Group: Members
Posts: 349
Joined: 4 July 05
From: Bucuresti




@Oltcit Special: Cate revizii cu SLZ la 60.000 de km ai facut pana acum de zici ca e 20 mil?


--------------------
Dacia Solenza 1.4MPI 2004 Confort - B-xx-XXX
"I've started with nothing, Now... I still have most of it left!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 6 Dec 2006, 22:18
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




Distributie + cutie servodirectie + manopera chiar sare de 20 mil. Si asta la 50.000 km ca pierdea lichid de servo in veselie.

This post has been edited by litza: 6 Dec 2006, 22:19


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jhr
post 6 Dec 2006, 22:38
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 276
Joined: 23 March 03
From: Bucuresti




ar trebui sa fii fair play si sa pui pretul fara servodirectie...cine stie daca nu ai utilizat-o incorect, turand motorul la capat de cursa al volanului, asa cum este interzis sa faci...nu discutam de incidente si accidente, da-ne doar pretul reviziei normale...


--------------------
AUDI A6 2006,2.7 TDI QUATTRO, 180 CP TIPTRONIC - bo1xxx
www.horiaroman.com
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 6 Dec 2006, 22:54
Post #39


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




A-ti dat-o in diverse... Ce am vrut eu sa spun cu Cx-ul, era strict privind cele doua masini, ca doar nu comparam un con cu vf in directia de mers, cu un cub... Era vorba de 2 masini, nu de un avion si un container!
Eu am tinut sa evidentiez intr-un mod necizelat (caci asa se exprimase acel user care vorbea fara sa stie a scrie corect...), cat de EVIDENT este ca Loganul este mult mai putin aerodinamic decat Solenza! Si daca este sa intram in detalii, CX-ul nu tine numai de caroserie, ci si de burta masinii, cum sunt dispuse componentele... Un eleron imbunatateste Cx-ul la unele masini ( la C4 coupe CX-ul este de 0.28 cu eleron si 0.29 fara).. Sunt multe de discutat! argue.gif
Cx-ul la Logan il stiam de 0.36! Solenza nu are CX declarat... Alte masini cu CX bun (sub 0.3) : Daewoo Espero 0.27 si Citroen CX 25 .. Modelul CX 25, vine chiar de la CX-ul masinii, care este de 0.25!

In fine.... Si daca domnul Claus zice ca etajarea nu difera, de ce Logan de 1.4 se misca ca o berlina mai 'dichisita'? Greutatea e cam aceeasi, motor la fel, cutie la fel... huh.gif


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sefu_alx
post 6 Dec 2006, 23:05
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 878
Joined: 2 February 06




alt soft fata de slz (euro 3) si jante pe 15

This post has been edited by sefu_alx: 6 Dec 2006, 23:05


--------------------
x y 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 6 Dec 2006, 23:13
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




pret revizie 60 k pt scala
kit distributie :curele toate si rola 160 ron ( sursa targ vitan )
manopera 150 ron

bujii ngk-36 ron, placute ferodo-30 ron, ulei + filtru ulei, aer, habitaclu 200 ron
manopara - eu tongue.gif

hai sa fim seriosi e mult aprox 600 ron ( asta daca stii sa te descurci ) pentru o revizie de 60000? nici nu se compara cu alte masini . la vw la 15000 a costat ceva mai mult.

as adauga : kitul de distrib e de origine iar restul sunt mai bune decat echivalenta lor de uzina
offtopic
si in privinta consumului in mizeria asta de oras pe nume bucharest se duce vertiginos spre 11-12 pe arterele pincipale la ora 8.30., dar nu vorbim despre consum aici

This post has been edited by david79: 6 Dec 2006, 23:20


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magua
post 7 Dec 2006, 00:30
Post #42


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 29 June 05
From: Cluj-Napoca




Adevarul e ca daca mergi cu SLZ la service Dacia, baietii reusesc sa-ti ia 2000roni pe o revizie de 60000km; ganditi-va la ce adaosuri au la preturi (distributia e pe la 200roni, cred), calcularea manoperei...dar stati linistiti la LGN o sa sara putin mai sus! N-ati aflat ca afacerea dealerilor de masini in RO e, de fapt, serviceul?
Cat despre oamenii inalti in SLZ...baieti, am 2,03m inaltime, si credeti-ma, stau mai comod decat in LGN! E vorba de conformatia bordului si a consolei centrale, mai scurta in cazul SLZ. Nu discutam de confortul celor din spate...de aceea cred ca SLZ e o masina cu 5locuri pentru sofer si pasager dreapta! Atat, altfel aburim geamurile- habitaclul e mult prea mic!


--------------------
Toyota Rav4 2011 2.0 VVT - CJ XX XXX
"Concentrati in metropole,condusi de GPS
Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des"
Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 7 Dec 2006, 11:49
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




Eu nu știu cum stai tu la volan dar eu am mers cu o solenza taxi (scaun reglat normal, eu am 1,70) și mă simțeam în dreapta față exact ca în matiz ... așa că ... bla bla bla.gif


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Oltcit Special
post 7 Dec 2006, 18:53
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 26 November 05




La sfarsitul lunii trecute, mai precis pe 27 nov. eram cu loganul la revizia 1, a venit un tip sa se programeze ptr. revizia la 60.000 km. cu o slz.Dispecerul inainte de al programa i-a zis ca-l costa 20000000.Eu m-am mirat, iar tipul a replicat sec <ai alta propunere?> precizez service-ul Adras Militari.


--------------------
Dacia Logan dci Ambiance 2005 - B53 RTY
Lasati copii... sa vina la mine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 7 Dec 2006, 19:22
Post #45


Membru


Group: Members
Posts: 4.193
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(Adrian78 @ 7 Dec 2006, 11:49)
Eu nu știu cum stai tu la volan dar eu am mers cu o solenza taxi (scaun reglat normal, eu am 1,70) și mă simțeam în dreapta față exact ca în matiz ... așa că ... bla bla bla.gif

Tine doar de obisnuinta.

Eu am 1,80m. Cand m-am suit prima data in Solenza in dreapta si mie mi s-a parut ca "ma strange masina", nu ca atunci cand m-am suit in Kalos, dar oricum. Veneam dupa o berlina.

In urmatoarele luni m-am obisnuit cu masina si in urmatorul an si jumatate nu am avut nici o problema cu spatiul, nici in stanga, nici in dreapta.
In Solenza trebuie sa intinzi picioarele sub bord si ai loc.

Apoi mi-am luat Logan, Solenza fiind a lui tata. Cand a trebuit sa facem schimb de masini am dat efectiv cu capul de cantul plafonului cand m-am suit la sofer. Eram deja obisnuit cu Loganul. In Matiz ai mai mult loc pe inaltime in dreapta decat in Solenza, dar nu prea ai pe lungime.

Des ma sui si in Supernova prietenei si aici scaunele sunt mai joase decat la Solenza si ai mai mult loc pe verticala.

Cum am spus: obisnuinta.


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 7 Dec 2006, 20:38
Post #46


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




O dati in diverse... Ce nu inteleg eu: ce iti schimba la 60k? Juma' de masina? Si oricum, daca masina nu mai este in garantie, revizia asta o poti face la orice service, daca ai piesele necesare!
Tin minte ca la 10k si 20k la a mea, am cumparat uleiul 5W40 Aral si placutele de frana! M-a costat prima oara 90 de lei si a doua 150 lei, la Adras Oltenitei! Si euro era 4.1 lei in 2004! So... Nu stiu cum e treaba cu preturile si valoare de revanzare!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 7 Dec 2006, 21:17
Post #47


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




La 60k km neaparat se schimba distributia. Asta trebuie facuta de cineva care stie ce are de facut. Restul, schimb de ulei, filtre, placute de frana, chestii de astea poti sa ti le faci si singur daca esti mai priceput si nu mai e in garantie

Consola e mai ergonomica la SLZ decat la LOGAN.
Are dimensiuni mai mici, mai adunata, mai ergonomica.

This post has been edited by dizzy: 8 Dec 2006, 13:44


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 7 Dec 2006, 23:14
Post #48


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Sa intelegem ca majoritatea alor 20 000 000 sunt pentru manopera ? (se demonteaza toata partea din fata a masinii ?)


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 8 Dec 2006, 12:57
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Pana mai de curand, eram de parere ca Solenza e o masina prea incomoda. Ei bine chiar era, pt ca eu o faceam sa fie asa. Dadeam scaunul in spate prea mult considerand ca trebuie sa sofez cu picioarele intinse si stateam cu spatele incovoiat, si nu atingeam astfel prea mult spatarul. Nu asta era pozitia de condus. Initial am crezut ca si OPEL Astra are aceiasi problema, cand am atins coloana de directie cu picioarele. Am citit apoi un articol in AUTOSHOW, in care niste piloti de teste de la Mercedes, puneau accent pe pozitia corecta la volan. Am corectat pozitia conform indicatiilor din revista si am descoperit ca ramane spatiu pt pasagerul din spatele meu(al soferului), ajung cu usurinta la butoanele playerului si ale consolei de bord.


Pe scurt...o pozitie corecta la volan asigura o utilizare corecta a spatiului din Solenza. Am 185 cm inaltime.

PS. Consola de bord e mult mai ergonomica decat la LOGAN.
Asa cum Solenza este o versiune inferioara a SRN-ului, dpv al mecanicii utilizate, asa si Lganul fata de Solenza. In schimb in ambele cazuri de comparatie, a crescut confortul, pt ca asta cere piata.

A...si legat de pretul solenzei. Masina este foarte economica in exploatare, iar piesele se apropie de pretul pieselor vechii Berline. E ideala pt taximetrie sau scoala, sau upgrade de la Berlina. Loganul are un pret nejustificat pt dotarea de baza. Nu o spun eu, ci oamenii care cauta sa cumpere Solenza, in detrimentul Loganului. Chiar eu la vremea cand am luat Solenza(second la o ruda apropiata) am evitat Loganul pe considerentul asta. Cum spuneam mai sus, piata vrea confort, de aia Solenza bine dotata se gaseste la un pret usor crescut fata de ce va asteptati si voi.

This post has been edited by george_slz: 8 Dec 2006, 13:09


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 8 Dec 2006, 15:31
Post #50


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Sincer am citit tot ceea ce s-a scris aici si am ramas foarte surprins.
Adica toata lumea spune ca Loganul este mult mai prost decat Solenza si mult mai greu de intretinut radmasa.gif .

Iar cea mai tare afirmatie este ca sunt foarte multi care prefera sa cumpere la un pret foarte mare o Solenza second-hand cu mii de km decat sa cumpare un Logan nou.

radmasa.gif tare rau, acum inteleg de ce pe zi ce trece vad lucruri mult mai nebunesti si mai ciudate in tara asta (poate ca asa e normal).


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magua
post 8 Dec 2006, 18:36
Post #51


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 29 June 05
From: Cluj-Napoca




Luati dotarile de pe SLZ Scala, care pe piata acum e vreo 5000euroi (a fost vreo 6150 noua) si vedeti cam cat e un LGN cu aceleasi dotari! Atentie, comparati doua masini din aceeasi clasa, nu ca-n cazul Golf 3 vs LGN, sau alte aberatii de genul! Ganditi-va ca o vreme, 2004-2005, masinile astea au fost produse simultan...cine a stiut atunci sa aleaga a ales SLZ.
Ce va tot mirati de pretul reviziei de 60? credeti ca la LGN va fi mai putin? Manopera e mai scumpa decat la SLZ...


--------------------
Toyota Rav4 2011 2.0 VVT - CJ XX XXX
"Concentrati in metropole,condusi de GPS
Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des"
Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 8 Dec 2006, 20:23
Post #52


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




sunt foarte multi care prefera sa cumpere la un pret foarte mare o Solenza second-hand cu mii de km decat sa cumpare un Logan nou. biggrin.gif


suntem o tara de second-hand la propriu si figurat radmasa.gif


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magua
post 8 Dec 2006, 20:36
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 29 June 05
From: Cluj-Napoca




Si sa trebuiasca sa mergi cu LGN 3 ani in service la revizii la tarifele lor, sa nu cumva sa pierzi garantia la asa masina valoroasa! wink.gif


--------------------
Toyota Rav4 2011 2.0 VVT - CJ XX XXX
"Concentrati in metropole,condusi de GPS
Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des"
Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 8 Dec 2006, 20:38
Post #54


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Omule, un Logan nou, la care sa tragi la volan ca la Aro, sa nu ai tetiere spate, sa nu ai jante, sa nu ai proiectoare, geamuri el, aer, CD ... Si sa dai 6500 pe el - fara vopsea.. Sau sa dai 5000 si sa iei o Scala la 30k, cu de toate pe ea, si in plus mai economica... Iti raman 1500, cu care faci 2 concedii...

Decat Loganu ala chel, mai bine merg cu metroul!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magua
post 8 Dec 2006, 20:46
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 29 June 05
From: Cluj-Napoca




Cumparand LGN devii obligatoriu client "piese de origine" si platitor de manopera pana se termina garantia! Asa, vreau sa schimb uleiul, merg in Vitan, iau 4L de Mobil, un filtru "de origine" si cu tot cu manopera dau 150roni, nu 250. cam de asta se cauta SLZ si e apreciata.


--------------------
Toyota Rav4 2011 2.0 VVT - CJ XX XXX
"Concentrati in metropole,condusi de GPS
Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des"
Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bae
post 8 Dec 2006, 20:47
Post #56


Re-member


Group: Members
Posts: 288
Joined: 4 June 05
From: Bucharest




QUOTE(Magua @ 8 Dec 2006, 20:36)
Si sa trebuiasca sa mergi cu LGN 3 ani in service la revizii la tarifele lor, sa nu cumva sa pierzi garantia la asa masina valoroasa!
*


Pai nu te obliga nimeni sa mergi la revizii! Apropo, sunt exact TREI revizii in trei ani, poate chiar doua daca vrei s-o fentezi pe ultima, deci nu-i chiar asa de greu.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi / 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 8 Dec 2006, 22:15
Post #57


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Eu am facut revizia de 30.000 plus schimbat distributie, pompa de apa, amortizoare si bucsi bara stabilizatoare cu 1.400 ron. Asa ca sa ma mai lasati cu 20 miloane, da?


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 9 Dec 2006, 08:46
Post #58


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Pai hai sa vedem, eu am luat in Aprilie o Solenza Prima de la varul meu cu 20.000 km. Am dat pe ea 4100 euro. Un Logan chel e 6595 euro cu garantia de 3 ani. Asta inseamna o diferenta de 2500 euro. Tinand cont ca stiu cum s-a mers cu Solenza mea inainte sa o iau, cum a fost intretinuta si mai ales la 20.000 km sincer nu imi luam Logan nici mort. Si comparatia a fost facuta cu Logan chel, ca si masina mea in afara de inchidere, alarma si MP3 player cu 2 boxe nu mai avea nimic pe ea cand am luat-o. Nu spun ca e mai buna decat Logan. O fi, n-o fi, timpul o sa demonstreze. Eu masina asta am avut ocazia sa o iau si pe asta am luat-o. Daca nu era ocazia pesemne ca ajungeam la Logan. Dar dadeam mult mai mult pe el pentru ca il luam in leasing si voiam aer, servodirectie si altele. In felul asta pretul se ducea la balarii. Mai bine faceam credit, strangeam 10000 euro si imi trageam o masinuta second din Germania care nu era sigur Logan si in care se numea pe buna dreptate MASINA.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
router
post 9 Dec 2006, 12:44
Post #59


Recalcitrant


Group: Members
Posts: 790
Joined: 13 January 06




Gata, m-ati convins, voi cumpara in februarie Solenza deoarece e o masina superbuna, superfrumoasa, consuna superputin si e super usor de intretinut fata de rabla aia de Logan-care e chiar varza. biggrin.gif

Nu stiu de ce nu a fost numita si Soleza SuperSolenta cum au facut cu Nova. biggrin.gif


P.S: Zilele trecute un prieten chiar zicea ca cei de la Mercedes au cumparat cateva modele de Soleza second de la noi sa le duca in Germania si sa studieze toate caracteristicile tehnice ale masini. radmasa.gif


--------------------
Fost Supernovist Actualmente fan Gillette Mach 3 2007 - B-81-XXX
Mi-am luat Dacie = Mi-am luat masina la noroc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 9 Dec 2006, 14:47
Post #60


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Care e de fapt rostul topicului?
Vrei Solenza si ti se pare scumpa? Nu lua. Strange bani de Logan sau ce altceva vrei tu. Eventual asteapta sa vezi la ce bani va scoate Mercedes masina cu tehnologia furata de la Solenza.
Daca unii le vand cu 5000 si ceva de euro e pentru ca se gasesc altii care sa dea, asta e explicatia.
Si nu ar fi rau sa inchida cineva aici...


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 07:21
Forum Renault