DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> AMENZILE - Se claseaza in timp, mit sau realitate?, Recomandatele care vin prin posta, pana cand ?

$$ilvviu
post 13 Aug 2008, 13:40
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Baietii au la dispozitie 6 luni de la savarsirea faptei sa iti aplice sanctiunea.
Spre exemplu politistul poate sa incheie in fata ta procesul verbal, dar nu poate aplica sanctiunea deoarece nu este in masura sa faca acest lucru. Sunt contraventii care nu pot fi sanctionate de politisti, ci de alte organe competente.
Astfel este nevoie de o perioada de timp mai mare pt aplicarea sanctiunii.
Daca in 6 luni nu iti este aplicata sanctiunea, contraventia se prescrie.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 13 Aug 2008, 21:09
Post #62


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




In primul rand, fara sa o fac pe cetateanul model sau sa arat cu degetul spre cineva anume, e foarte urat cand vad cat de multi vor sa nu plateasca amenzile.

Fratilor, ati luat amenda, platiti-o. Eu platesc toate amenzile din prima, ca sa le am la jumatate, si nu le las sa se adune la fisc in speranta ca in 5 ani se duc.

Momentan n-am nicio proprietate pe numele meu si niciun interes sa ajung pe la fisc, deci m-ar putea durea in posterior, dar prefer sa evit sa iau amenzi decat sa evit sa le platesc.

Deci, urat ce vad. Si, daca luati amenzi pe nedrept, faceti contestatie, nu folositi asta ca scuza... Si in 4 ani de permis si peste 100.000 km condusi pot spune cu sinceritate ca de obicei, amenzile se iau pe bune, iar ghinionul de a fi amendat gratuit e rar, daca faci un raport amenzi care trebuia sa le iei dar nu ai fost prins sau te-a lasat politistul in pace si amenzile care le-ai luat pe nedrept, eu zic ca tot tu iesi castigator.

Acum in al doilea rand, singura mea intrebare e cu amenzile venite acasa, cand se pot anula, pentru simplu fapt ca sunt tot felul de camere, unele cu radar, plus mai parchezi stiu-eu-unde si te trezesti cu felicitare de la politie... In cat timp, daca nu le primesti, poti sa fii linistit ?

Ca ar fi urat sa vina prin posta dintr-o data tot felul de amenzi de anul asta de care sa nu stiu, si sa se adune milioane bune. Sunt perfect de acord sa platesc amenzile luate pe bune, dar nu vreau decat sa le primesc la timp... Azi parchez aiurea, ma ia radarul sau mai stiu eu ce ? Ok, dar sa vina scrisoarea in posta in 2-3 saptamani, nu in 100 de luni...

Deci, cat e... 6 luni ? Deci doar chestii mai recent de 6 luni pot veni prin posta, altfel PV-ul poate fi anulat ?


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 13 Aug 2008, 22:50
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj




QUOTE(body @ 12 Aug 2008, 07:43)
Ce sa recupereze fiscul , daca procesul verbal nu mai este valabil ?
Iar la faza cu linia continua , in afara de romania si bulgaria nicaieri in lume nu am vazut trasari aiurea  si crede-ma ca am vazut ceva lume , dar asa esti tu , esti cel mai destept !
*



Nu ne putem compara cu alte tari din perspectiva civilizatiei in trafic, a modului preventiv de conducere, plus cati oameni mor din cauza accidentelor de circulatie si a modului haotic in care se conduce la noi. Deci comparatia ta pur si simplu nu isi are rostul, romania e o tara mai aparte.... wacko.gif







--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 13 Aug 2008, 22:53
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Dupa 7 luni poti sta linistit.
Cele 6 luni in care se poate aplica sanctiunea si 1 luna in care trebuie sa ti se aduca la cunostinta PV.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 14 Aug 2008, 14:03
Post #65


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




E bine de stiut ca nu ma pot trezi cu felicitari din 2006 sau ceva de genul..


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crisolro
post 14 Aug 2008, 14:25
Post #66


Posts: 1.435.866


Group: Members
Posts: 1.884
Joined: 9 November 07
From: Bucuresti




nici macar ian 2008


--------------------
Renault Clio IV Life 2015, 1.2 16V/75 cp Ford Ecosport 2018, 1.0 125cp - cu nr absolut normal
Daca vreodata ai impresia ca nu mai exista nimeni caruia sa-i pese daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 14 Aug 2008, 14:47
Post #67


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Si nu te poti trezi nici la fisc cu amenzi "restante" nu ? Daca nu ai fost instiintat de ele in 7 luni...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 14 Aug 2008, 18:19
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




salut la toata lumea ! Am revenit dupa o mica pauza si ce vad scris aici este imbucurator, Alex, iti voi face in sac, si voi astepta cele 6 luni ca un misel, sa vad daca scap, dar sa stii, nu am omorat pe nimeni, este probabil vreo camera, cu o depasire pe linia de tramvai sau ceva de genul, pt care chiar nu vreau sa dau 10-20%din salariu. Ma ierti da ?! radmasa.gif
P.s. dar programe piratate folosesti Alex ?!
tragi chiulul la munca ?
te ridici pe varfuri sa pari mai inalt cand vezi o tipa beton ?
oooooo, nu nu sunt offtopic, si cu incercarile de a scapa de amenzi este fix acelasi lucru !!! icon_mrgreen.gif
Fara suparare, am glumit si eu ,...

This post has been edited by Axe: 14 Aug 2008, 18:28


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 18 Aug 2008, 08:33
Post #69


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(BZN @ 8 Aug 2008, 22:41)
Bun, sa zicem ca iti afiseaza pe usa apartamentului, tu esti plecat, vine un vecin "binevoitor" sau un strain si iti rupe hartia... ce se intampla?

O alta situatie, proprietarul primeste o amenda de circulatie dar nu a avut niciodata carnet . In conditiile in care "nu isi mai aminteste" cine a condus masina la momentul X, cine suporta eventualele puncte de penalizare sau chiar mai rau ,cui ii suspenda permisul? Simpla amenda, hai, o plateste proprietarul... Ce ziceti?
*


Raspund eu - ca vad ca nu a raspuns nimeni.
NU conteaza daca "isi aminteste" sau nu - legea il obliga sa isi aminteasca smile.gif
Daca nu raspunde la scrisorica politiei, atunci politia il poate amenda... nu mai stiu exact cat, parca 8 milioane. Si da, nu ii suspenda permisul, amenda e pentru altceva (pt. necomunicarea datelor) - nu are legatura cu legea care reglementeaza circulatia rutiera.

A patit-o un coleg, era masina pe firma, el a raspuns la cererea politiei ca "va rog trimiteti-mi poza ca nu stiu cine a condus atunci masina" - si i-au raspuns cu amenda direct. N-are sanse de contestare, el trebuia sa poata afla si fara ajutorul politiei despre cine e vorba.


Despre amenzi - daca nu ati fost instiintati, nu "pierdeti dreptul de a contesta". Ok, nu puteti contesta PV, dar puteti contesta executarea lui (fix pe motivul ca "nu ati fost instiintati". Dar daca e cum zice $$ilviu si politia face un PV de afisare cu "martor"... ati pus-o, nici nu mai conteaza daca v-a trimis PV sau nu, va fi imposibil de demonstrat ca nu au facut-o (puteti veni voi cu 10 martori care sa sustina ca au stat si au privit non-stop usa 24h/24, nu o sa va creada nici un judecator).

This post has been edited by vv: 18 Aug 2008, 08:36


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 18 Aug 2008, 19:16
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj





Ce se intampla daca in cererea aceea de a furniza datele persoanei care a condus masina in data de.. la ora de... trecem datele unui cetatean strain, cu adresa si tot tacamul.. Matusa-mea din Germania tongue.gif Cum se aplica sanctiunea in cazul asta?


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 18 Aug 2008, 20:13
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




Pai politia romana face o sesizare catre politia germana comunicand datele si contraventia pe care matusa ta a comis-o. Iar politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare. Adica mai aspru decat te-ar sanctiona politia romana pe tine. Eu zic sa nu incerci.

Cu totul si cu totul altfel sta situatia daca camerele prind o masina cu numere straine. Operatorul ii da direct skip si trece la sutele de masini cu numere romanesti. Nu merita deranjul cu corespondenta cu autoritatile din alta tara. Prea mare deranjul comparativ cu cheltuielile operationale. Daca in schimb s-a inceput urmarirea pentru o masina cu numere romanesti, comunicarea cum ca un cetatean strain a condus acea masina trebuie luata in seama si finalizata pentru ca, contraventia este deja in sistem si nu mai poate fi stearsa.

Am rude in politie si masina cu numere straine, deci informatia e calda si verificata wink.gif

This post has been edited by Thanatos: 18 Aug 2008, 20:14


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 18 Aug 2008, 20:37
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(Thanatos @ 18 Aug 2008, 20:13)
Pai politia romana face o sesizare catre politia germana comunicand datele si contraventia pe care matusa ta a comis-o. Iar politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare. Adica mai aspru decat te-ar sanctiona politia romana pe tine. Eu zic sa nu incerci.


*



Eu as zice sa faci invers, toate amenzile ce-i vin matusii tale in germania sa spuna ca ai condus tu, te sanctioneaza pe tine politia romana, evident mai bland iar diferenta sa-ti dea tie matusa pt ca te iubeste, ei ? inventiv romanul ?! rolleyes.gif

eu am mai auzit pareri care spun ca daca dai o adresa neverificabila de ex. din africa(un catun/sat), evident si un nume aiurea, s-au lins pe bot ,nu au ce sa faca !

This post has been edited by Axe: 18 Aug 2008, 20:42


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 18 Aug 2008, 20:47
Post #73


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




de ce sa dai vina pe altcineva pentru o fapta pe care ai comis-o tu? wacko.gif


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 18 Aug 2008, 20:47
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




Nu cred. Daca autoritatile din tara respectiva nu intorc un raspuns de confirmare referitor la persoana cautata, este sanctionat proprietarul masinii. Altfel am trimite toti politia romana pe urmele lui Bin Laden prin afganistan, este?


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 18 Aug 2008, 21:47
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj




QUOTE(Thanatos @ 18 Aug 2008, 21:13)
Pai politia romana face o sesizare catre politia germana comunicand datele si contraventia pe care matusa ta a comis-o. Iar politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare. Adica mai aspru decat te-ar sanctiona politia romana pe tine. Eu zic sa nu incerci.

Am rude in politie si masina cu numere straine, deci informatia e calda si verificata wink.gif
*



Sincer, imi vine greu sa cred ca lucrurile stau chiar asa in realitate.... Poate ca teoretic e asa, insa nu prea cred ca se si aplica!
Dar daca zici tu ca ai rude in politie, ma rog....


QUOTE(Axe @ 18 Aug 2008, 21:37)
Eu as zice sa faci invers, toate amenzile ce-i vin matusii tale in germania sa spuna ca ai condus tu, te sanctioneaza pe tine politia romana, evident mai bland iar diferenta sa-ti dea tie matusa pt ca te iubeste, ei ? inventiv romanul ?!  rolleyes.gif
*



Da' ce va merge mintea la unii, cand e vorba de ocolit legea radmasa.gif biggrin.gif

This post has been edited by Johnny_Bravo: 18 Aug 2008, 21:48


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 19 Aug 2008, 17:23
Post #76


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




QUOTE(Thanatos @ 18 Aug 2008, 20:13)
Pai politia romana face o sesizare catre politia germana comunicand datele si contraventia pe care matusa ta a comis-o. Iar politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare. Adica mai aspru decat te-ar sanctiona politia romana pe tine. Eu zic sa nu incerci.
*



Aberezi. Matusa nu a incalcat legile germane, ci legile romanesti, deci e imposibil sa fie sanctionata "in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare". Politia poate, TEORETIC, sa trimita amenda politiei germane. La fel cum poate, tot teoretic, sa traga concluzia ca le-ai comunicat date eronate si ca atare, sa-ti aplice o amenda de vreo 8-10 milioane pe tema asta. (de ex. daca se vede pe poza ca e un barbat, nu o femeie la volan; sau daca nu exista in baza de date a politiei de frontiera date cum ca matusa a fost in RO in perioada respectiva).

This post has been edited by vv: 19 Aug 2008, 17:23


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thanatos
post 19 Aug 2008, 17:44
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 301
Joined: 22 July 08




Ia explica-mi cum ii ia politia germana punctele de pe permis? In baza carei legi, carui articol?

Si la ei, ca si la noi, nu se pot determina incadrari in legea altei tari. Contraventia se echivaleaza conform legislatiei germane si se aplica sanctiunea corespunzatoare.

Iesi si tu din tara un sfert din cat am iesit eu si dupa aia spune-mi ca aberez.

This post has been edited by Thanatos: 19 Aug 2008, 17:45


--------------------
Renault Scenic RXE 1.6 16V 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 19 Aug 2008, 19:07
Post #78


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(romanvs @ 12 Aug 2008, 17:04)
Clarificari direct din OG 2:
Art 14 [...]
(2)Executarea sanctiunii amenzii contaventionale se prescrie in termen de 2 ani de la data aplicarii.
*

Alineatul asta e abrogat de tare de demult...
Executarea amenzilor, care se fac creante la bugetul local (al primariilor) se prescrie conform legilor finantelor legate de creantele la buget, in 10 (zece) ani.

Legat de echivalarea amenzilor si plata lor in alta tara, asta de unde ati mai scos-o?
Pai daca in Germania nivelul de zgomot admis la esapament e de 65 db, da in romania e de 60 db (ipotetic vorbind) si ia amenda in romania pentru zgomot de 63 db, cum naiba sa i-o echivaleze in germania? Nu i se paote aplica in germania o amenda care nu e prevazuta de legislatia germana.
Cand o fi cetateanul unic european si bugetul unic european, poate s-o mai putea vorbi, pana atunci ele raman creante la bugetul romaniei, nu la bugetul germaniei, in lei romanesti nu in euro germani.
Poate sa fie obligat sa plateasca amenda prin diverse mijloace de urmarire, in conformitate cu conventiile dintre statul german si statul roman, statului roman, dar in nici un caz "sa echivaleze" si sa plateasca in germania statului german.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 20 Aug 2008, 14:30
Post #79


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Exact, a raspuns Klaus.... crezi ca esti singurul meserias care iese din tara? biggrin.gif

Nici nu tre' sa iesi din tara, tre' doar un minim de logica si bun simt ca sa-ti dai seama ca de ex. Austria nu are lege ca "parcarea pe plaja se sanctioneaza cu X Euro"..... daca un cetatean austriac primeste 10000RON amenda pe tema asta, el poate fi urmarit pe baza conventiilor dintre guvernele RO si AU, si obligat sa plateasca.... dar in nici un caz nu "se echivaleaza". Ai scos o perla cat tine de mare, si te mai dai si destept cu cat iesi tu din tara....

This post has been edited by vv: 20 Aug 2008, 14:32


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
murfi
post 20 Aug 2008, 14:43
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 668
Joined: 31 May 04




Amenzile in Germania sunt mult mai blande iar politistii de multe ori mai indulgenti.
exemplu:
amenda de parcare 5 euro
radar pentru depasirea vitezii pana in 20km/h 20 eur

Cu toate astea majoritatea participantilor la trafic respecta regulile de circulatie si cele ale bunului simt.


QUOTE(Thanatos @ 18 Aug 2008, 21:13)
Pai politia romana face o sesizare catre politia germana comunicand datele si contraventia pe care matusa ta a comis-o. Iar politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare. Adica mai aspru decat te-ar sanctiona politia romana pe tine. Eu zic sa nu incerci.
............
Am rude in politie si masina cu numere straine, deci informatia e calda si verificata wink.gif
*



Si ca sa revin on-topic, eu imi aduc aminte ca taica-miu n-a reusit sa vanda masina pentru ca avea niste amenzi vechi de 3 ani la fisc si pentru care nu a fost instintat. Asta se intampla cu 5-6 ani in urma

This post has been edited by murfi: 20 Aug 2008, 14:54


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
J o h n n y
post 20 Aug 2008, 20:43
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 538
Joined: 12 April 05
From: Cluj





Bine ca macar s-a clarificat problema.... mi se parea mie din alt film partea aia cu "politia germana o sanctioneaza in conformitate cu prevederile legale germane in vigoare" blush.gif


--------------------
Ford Focus 2 TDCI 2005 Ghia 109 CP
Simplicity is the ultimate sophistication!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 21 Aug 2008, 08:20
Post #82


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




"P.s. dar programe piratate folosesti Alex ?!
tragi chiulul la munca ?
te ridici pe varfuri sa pari mai inalt cand vezi o tipa beton ?"

Mai folosesc, dar vei fi surprins sa stii cate am si cu licenta, inclusiv 2 Windows-uri. La fel si cu filme si muzica. La munca nu trag cu chiulul ca nu am inca serviciu full-time. Si am 1.90 m wink.gif
P.S. = Cu cetateni ca tine a ajuns tara unde a ajuns. Si tot cu cei ca tine va ramane in stadiul in care este.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 22 Aug 2008, 09:20
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(A l e x @ 21 Aug 2008, 08:20)
P.S. = Cu cetateni ca tine a ajuns tara unde a ajuns. Si tot cu cei ca tine va ramane in stadiul in care este.
*



A fost o gluma alex, nu trebuia sa o iei ca o ofensa dar daca te simti mai bine cand jignesti pe cineva, ... , da-i drumul !
La oile noastre: vad ca s-au oprit cu trimisul hartiutelor la cutia postala, cum ca as avea o "recomandata" ce trebuie ridicata de la posta. Ce urmeaza acum, oare mai pregatesc ceva ?! blink.gif


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 29 Aug 2008, 12:59
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




Ei s-au oprit... biggrin.gif ...tocmai am primit o scrisorica pt depasirea vitezei de acum 5 luni...oare or fii in stare sa completeze pv intr-o luna? icon_mrgreen.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kruger
post 29 Aug 2008, 14:59
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.660
Joined: 18 August 05
From: Bucuresti




Am fost sa radiez batranica de la administratia financiara. Surpiza.....eram curat ca lacrima. Si imi facusem socoteala ca aveam vreo 5 amenzi de circulatie, si 2 de ratb, toate incepand de prin 2004 pana in prezent.


--------------------
Honda Accord 2005, Sport Tourer Automatic 2.0
VITEZA NU UCIDE
OPRIREA BRUSCA DA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 29 Aug 2008, 15:21
Post #86


Modelator


Group: Members
Posts: 6.729
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




am gasit si eu o "foaie" prin ianuarie pentr stationare in loc nepermis.... pana acum nu mi-a venit nimika.....

posibil sa imi faca vreun cadou?



--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 29 Aug 2008, 15:26
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




QUOTE(Kruger @ 29 Aug 2008, 14:59)
Am fost sa radiez batranica de la administratia financiara. Surpiza.....eram curat ca lacrima. Si imi facusem socoteala ca aveam vreo 5 amenzi de circulatie, si 2 de ratb, toate incepand de prin 2004 pana in prezent.
*


adica tu stiai ca le ai dar s-au radiat sau ce vrei sa spui ? Daca este asa avem raspunsul la topic !?

This post has been edited by Axe: 29 Aug 2008, 15:27


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bambu
post 29 Aug 2008, 16:07
Post #88


RS club


Group: Members
Posts: 649
Joined: 31 December 07
From: Bucuresti




Eu am primit o instiintare de la posta, nu am fost sa o ridic, iar dupa vre o luna m-am intalnit cu doamna administrator(sau presedinte) de la bloc care mi-a zis ca a fost politia la mine, nu a gasit pe nimeni asa ca a cautat "conducerea" blocului si a semnat idioata de primire. Mi-a inmanat PV ul cuc, fara plica "ca nu avea". Nu am "jep" sa calc magarita curioasa pe cap, ca data de primire canci deci juma din amenda canci si evident contestatia canci ca mi-au gresit idiotii CNP ul.


--------------------
Renault/Citroen Megane RS/C5 eHDI 2.0T 2008/2012 - RRS
viata-i greu, lumea-i hotu!
www.shoetique.ro
www.anularefiltrudeparticule.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axe
post 29 Aug 2008, 18:47
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.669
Joined: 24 February 08




Eu ma duc acu sa vorbesc cu administratoarea sa nu primeasca nimic, are dreptul sa refuze, nu-i obligata de nimeni ! Problema este ca trebuie sa te ai bine cu vecinii iar eu am fost presh de bloc 8 ani, asa ca sunt bine vazut in comunitate radmasa.gif


--------------------
Renault Megane 1.5dci, 2013, 90CP inca vii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bambu
post 29 Aug 2008, 19:06
Post #90


RS club


Group: Members
Posts: 649
Joined: 31 December 07
From: Bucuresti




La mine in bloc ma supota doar mama(in acte inca stau la parinti, in practica sunt nehotarat). Cu tata si fratimiu ma cam cert..de restu nu mai vorbesc. Deci daca aranjam cu presedinta mai erau inca cativa la rand de mituit. Oricum habar nu aveam ca asa se procedeaza ca ii mituiam pe toti cu bata cool.gif .Eu nu's "al naibii" sunt ei toti 300 nebuni.

This post has been edited by bambu: 29 Aug 2008, 19:09


--------------------
Renault/Citroen Megane RS/C5 eHDI 2.0T 2008/2012 - RRS
viata-i greu, lumea-i hotu!
www.shoetique.ro
www.anularefiltrudeparticule.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st May 2024 - 09:27
Forum Renault