DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> geamuri electrice

bogdanmardare
post 26 May 2010, 10:02
Post #91


Un membru


Group: Members
Posts: 704
Joined: 24 May 07
From: Bucuresti




Peria pentru Solenza nu are locasuri. Daca imi aduc bine aminte (nu am verificat inca), mai are inca o buza in partea de jos, ca in desen. Eu unul as masura peria de 1310, sa nu fie mai scurta ca cea de Solenza wink.gif.


Attached thumbnail(s)
perie.jpg ( Size: 37.91k ) Number of downloads: 1340


--------------------
Dacia Sandero 2016 0.9 TCe - B 63 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 26 May 2010, 14:05
Post #92


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




azi in targ am intrebat pe un mester care vine macarale eletrice de solenza , cica cele straine aduse din afara 95 de lei iar in alta parte cele originale 220 de lei . Voi ce spuneti ??? aveti idee de ele ?


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A539
post 28 May 2010, 23:25
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 228
Joined: 22 April 09




nuj eu nici acum nu am ajuns la service ca am anumite problemute dar cred ca ale mele sunt straine...o singura intrebare de ce sa fie alea romanesti mai bune ca celelalte...de obicei ce e romanesc e mai nasol..


--------------------
Dacia Solenza 2004 - B-97-LFG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 29 May 2010, 00:01
Post #94


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




asa zic toti ca sunt straine- made iasi conex , oricum sunt bune si astea si-a montat colegi pe sn mai multi si eu am cumparat . Ideea e sa fie uns cablul care actioneaza liftul iar filtul sa fie uns cu vaselina siliconica iar infinal butoane cu impuls.
Butonul cu impuls reduce uzura motorului.
buton impuls se ia legatura si costa un singur montaj 60 de lei


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bullix
post 31 May 2010, 01:16
Post #95


Solnitzar fidel


Group: Members
Posts: 655
Joined: 21 June 07
From: Bucuresti




QUOTE(djasu82 @ 26 May 2010, 14:05)
azi in targ am intrebat pe un mester care vine macarale eletrice de solenza , cica cele straine aduse din afara 95 de lei iar in alta parte cele originale 220 de lei . Voi ce spuneti ??? aveti idee de ele ?
*



Am montat eu unui amic macarale electrice "neoriginale" luate din targul Vitan, n-au fost chiar 95 de lei bucata, ci vreo 120 parca. Sunt destul de silentioase si de 5 luni functioneaza fara probleme, au prins deci si finalul iernii si nu s-au ars, nu s-au blocat, nu nimic. Sunt foarte bune.


--------------------
Dacia / Dacia 1310 TLX 1.4 / Solenza Rapsodie 1.4MPI 1989 / 2004
Exista doua categorii de oameni: oameni inteligenti si oameni puternici.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_pan
post 2 Jun 2010, 17:19
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 412
Joined: 12 July 09
From: Bucuresti




QUOTE(bogdanelkva @ 3 Mar 2010, 20:38)
Hai sa ma laud si eu tongue.gif ,azi am terminat de montat geamurile electrice.macaralele nu sunt originale,dar trag destul de bine.nu mi s-au potrivit suruburile macaralelor cu gaurile din usa,am mai dat o gaura,cea de jos.mare branza si geamurile astea... biggrin.gif
[attachmentid=1627598936] [attachmentid=1627598938] [attachmentid=1627598939] [attachmentid=1627598941]
*





de unde ai tras alimentarea ??


--------------------
Dacia Solenza Confort 2004 - B -xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 2 Jun 2010, 17:51
Post #97


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Am tras plusul din tabloul de sigurante,de pe un circuit care se alimenteaza cand pun cheia in contact pe pozitia ACCESORII,cand e alimentat radioul,climatizarea,nu l-am pus pe plus permanent.am folosit un voltmetru ca sa ma ghidez.drept sa-ti spun,nu mai stiu la ce siguranta m-am cuplat,dar e una de putere,care alimenteza consumatorii enumerati mai sus.eu am facut si ceva modificari in tablou,pt ca mi-am pus cu timpul si inchidere centralizata,bricheta (asta mai mult pt detector si frigider).


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_pan
post 27 Jun 2010, 15:18
Post #98


Membru autentic


Group: Members
Posts: 412
Joined: 12 July 09
From: Bucuresti




Am reusit si eu sa-mi montez macarale electrice si va spun sincer si ieftin, pot spune " la pret de criza". - dreapta 75 ron
- stanga 85 ron
- butoane 20 ron
- papuci si cabluri 10 ron

TOTAL : 190 ron baza materiala, restul, un pic de timp si putina pricepere,

Sunt foarte multumit si merg de ceva vreme. Acum studiez problema cu butoanele cu impuls sau am mai auzit ca poate merge si cu un circuit construit, ramane de vazut.

Asta si datorita voua pentru ca postati tot felul de lucruri interesante din care putem invata toti si chiar pentru asta va multumesc !


This post has been edited by sorin_pan: 27 Jun 2010, 15:25


--------------------
Dacia Solenza Confort 2004 - B -xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
g0dz3uS
post 27 Jun 2010, 20:01
Post #99


God Dj


Group: Members
Posts: 220
Joined: 1 April 08
From: Calarasi-Bucuresti




QUOTE(sorin_pan @ 27 Jun 2010, 15:18)
Am reusit si eu sa-mi montez macarale electrice si va spun sincer si ieftin, pot spune " la pret de criza". - dreapta 75 ron
                                    - stanga  85 ron 
                                    - butoane 20 ron
                                    - papuci si cabluri 10 ron
                               
                                TOTAL : 190 ron baza materiala, restul, un pic de timp si putina pricepere,

          Sunt foarte multumit si merg de ceva vreme. Acum studiez problema cu butoanele cu impuls sau am mai auzit ca poate merge si cu un circuit construit, ramane de vazut. 

          Asta si datorita voua pentru ca postati tot felul de lucruri interesante din care putem invata toti si chiar pentru asta va multumesc !
*


daca ne spui si noua de unde ai luat macaralele cu aceste preturi...am fii recunoascatori ..multam


--------------------
Dacia / Opel Solenza 1.4 MPI / Astra H 1.4-16v 2003 / 2005 - CL-01-TIP
Foarte multe idei,prea putini bani pentru ele !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 27 Jun 2010, 20:53
Post #100


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




eu am lasat pe direct printr-o siguranta de 30A pe care se alimenteaza si luneta de la hayon.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_pan
post 2 Jul 2010, 17:40
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 412
Joined: 12 July 09
From: Bucuresti




QUOTE(g0dz3uS @ 27 Jun 2010, 21:01)
daca ne spui si noua de unde ai luat macaralele cu aceste preturi...am fii recunoascatori ..multam
*



din cartierul "Bucurestii Noi " sectorul 1 Sos. Damaroaia. Aproape pe toata lungimea strazii si pe o parte si pe alta sunt magazine cu piese auto, unele la preturi destul de rezonabile. SUCCES

This post has been edited by sorin_pan: 2 Jul 2010, 17:41


--------------------
Dacia Solenza Confort 2004 - B -xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
g0dz3uS
post 2 Jul 2010, 23:27
Post #102


God Dj


Group: Members
Posts: 220
Joined: 1 April 08
From: Calarasi-Bucuresti




QUOTE(sorin_pan @ 2 Jul 2010, 17:40)
din cartierul "Bucurestii Noi " sectorul 1 Sos. Damaroaia. Aproape pe toata lungimea strazii si pe o parte si pe alta sunt magazine cu piese auto, unele la preturi destul de rezonabile. SUCCES
*


multumesc biggrin.gif


--------------------
Dacia / Opel Solenza 1.4 MPI / Astra H 1.4-16v 2003 / 2005 - CL-01-TIP
Foarte multe idei,prea putini bani pentru ele !!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 16 Jul 2010, 13:17
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




Buna ziua,

In cele din urma am reusit sa adun 2 macarele electrice de solenza impreuna cu consola si butoanele aferente.

Eu nu ma pricep la electrica dar pot ajuta la montarea / demontarea macaralelor, a consolei... Ar fi cineva dispus (din bucuresti) sa ma ajute cu montajul geamurilor electrice (contra cost desigur) atunci cand timpul ii permite? daca da astept un semn smile.gif

Multmuesc frumos si o zi buna!


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sebastianu
post 17 Jul 2010, 08:11
Post #104


feel good on weels


Group: Members
Posts: 591
Joined: 26 April 07




Ma ajuta si pe mine cineva, nu gasesc la mine in oras (Oradea) periile geamurilor separat, de agrafele alea nici nu mai vb, nu gasesc. Am inteles ca pe la voi in targ Vitan s-ar gasii, contra-cost ma poate ajuta si pe mine cu asa ceva? sa le cumpere periile si agrafe si sa le trimita ? Daca stiti ceva preturi mai recente.

This post has been edited by sebastianu: 17 Jul 2010, 08:11


--------------------
dacia solenza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz013
post 17 Jul 2010, 21:45
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 9 July 10




QUOTE(alex_axn @ 16 Jul 2010, 13:17)
Buna ziua,

In cele din urma am reusit sa adun 2 macarele electrice de solenza impreuna cu consola si butoanele aferente.

Eu nu ma pricep la electrica dar pot ajuta la montarea / demontarea macaralelor, a consolei...  Ar fi cineva dispus (din bucuresti) sa ma ajute cu montajul geamurilor electrice (contra cost desigur) atunci cand timpul ii permite? daca da astept un semn smile.gif

Multmuesc frumos si o zi buna!
*



Cauta-ma.... poate ma vei gasi. pe mess cu subaseanu! Da` nu promit ok?

17 Jul 2010, 21:48:
QUOTE(sorin_pan @ 27 Jun 2010, 15:18)
Am reusit si eu sa-mi montez macarale electrice si va spun sincer si ieftin, pot spune " la pret de criza". - dreapta 75 ron
                                    - stanga  85 ron 
                                    - butoane 20 ron
                                    - papuci si cabluri 10 ron
                               
                                TOTAL : 190 ron baza materiala, restul, un pic de timp si putina pricepere,

          Sunt foarte multumit si merg de ceva vreme. Acum studiez problema cu butoanele cu impuls sau am mai auzit ca poate merge si cu un circuit construit, ramane de vazut. 

          Asta si datorita voua pentru ca postati tot felul de lucruri interesante din care putem invata toti si chiar pentru asta va multumesc !
*



Cu 180 de lei iti dadeam si macara, si butoane si cabluri... si iti montam eu... stima! Pune nistepoze cu finalul ok?

This post has been edited by vladutz013: 17 Jul 2010, 21:48


--------------------
Dacia Solenza 2003 - 1.9 Diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
extasy_myhay
post 18 Jul 2010, 22:50
Post #106


un pitic intr-o lume mare


Group: Members
Posts: 282
Joined: 11 May 08
From: Bucuresti




QUOTE(alex_axn @ 16 Jul 2010, 14:17)
Buna ziua,

In cele din urma am reusit sa adun 2 macarele electrice de solenza impreuna cu consola si butoanele aferente.

Eu nu ma pricep la electrica dar pot ajuta la montarea / demontarea macaralelor, a consolei...  Ar fi cineva dispus (din bucuresti) sa ma ajute cu montajul geamurilor electrice (contra cost desigur) atunci cand timpul ii permite? daca da astept un semn smile.gif

Multmuesc frumos si o zi buna!
*



vino vineri 23.07.2010 la carol si vedem ce putem face eventual sa iti explic ce si cum se face cool.gif , iar daca toto nu reusesti rupem de undeva putin timp si le montam impreuna smile.gif


QUOTE(ramsen @ 17 Jul 2010, 22:58)
eu decit sa montez macarale electrice la solenza le-as lasa pe cele mecanice mai bine...de ce...pentru ca eu am pe slz asa ceva si cind deschid geamul sa zic un deget incepe sa clantane in chererul geam...si ce ma enerveaza...alea mecanice nu face asa
*



cu siguranta are ceva ori macaraua ta ori chederul, sau nu ai reglat bine macaraua dry.gif


--------------------
DACIA SOLENZA 2004 Confort sporit chiar spre scala - B XX HWO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 19 Jul 2010, 10:45
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




Multumesc pentru ajutor. Am luat legatura cu vladutz013 si sper sa o rezolvam pe weekend.

Salutare!


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 20 Jul 2010, 22:22
Post #108


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Intrebare pentru experti - ca sa nu desfac masina pentru a afla raspunsul smile.gif

Banuiesc ca motarele astea electrice pentru geam sunt doar cu doua fire, nu?
Adica pot sa testez un astfel de motor direct daca il leg la baterie ?
Banuiesc ca ridicarea / coborarea geamului se face prin schimbarea polaritatii ? Sau gresesc ?
Multumesc anticipat.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorul3t
post 20 Jul 2010, 22:45
Post #109


Aviator DACIAClub


Group: Members
Posts: 396
Joined: 10 November 09
From: Bucuresti




i96nds CORECT!!!
ce-l putin asa sunt ale mele... wink.gif

distractie la testat


--------------------
dacia 1310 L + GPL 11.1999 - TR-21-REB
bla bla bla....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanelkva
post 21 Jul 2010, 06:52
Post #110


/\____/\____/\____/\


Group: Members
Posts: 1.147
Joined: 4 November 09
From: reghin




Poti sa legi linistit motorasul la baterie pentru a-l testa.Are doua fire,iar pentru inversarea sensului de rotatie se schimba polaritatea,lucru de care se ocupa butoanele. smile.gif


--------------------
ford focus facelift tot cu benzina 2009 - MS**---
In goana dupa posturi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 26 Jul 2010, 08:53
Post #111


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




Am reusit sa montez si eu geamuri electrice. de fapt vladutz013 a facut-o.. multumesc frumos pentru ajutor inca o data smile.gif

totul a iesit foarte bine, singura chestie e ca nu am reusit sa facem sa mearga lumina butoanelor (originale)... posibil sa fie ledurile arse.

Intrebare pt cei care si-au montat geamuri electrice ulterior si au UCH, de unde ati luat +POZITIE?

Multumesc si o zi buna!


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vladd
post 26 Jul 2010, 09:18
Post #112


Membru Banatean


Group: Members
Posts: 1.453
Joined: 19 May 09
From: Resita, Caras-Severin




Are vreo treaba UCh-ul cu geamurile electrice ?plus pozitie poti lua de la bricheta, mufa ce intra in comanda de la climatizare, e un fir albastru subtire.


--------------------
Dacia/Bmw Solenza/320 Europa cu A/C si DA/ E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz013
post 26 Jul 2010, 10:08
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 9 July 10




QUOTE(A539 @ 20 Jul 2010, 16:03)
pai ia zi-mi si mie te rog de unde ai gasit tot ce ti-a trebuit la asa pret bun ca vreau si eu...magazine sau daca le pot lua prin tine...ms frumos.
*




QUOTE(Vladd @ 26 Jul 2010, 09:18)
Are vreo treaba UCh-ul cu geamurile electrice ?plus pozitie poti lua de la bricheta, mufa ce intra in comanda de la climatizare, e un fir albastru subtire.
*



Raspund eu ptr Alex in completare... initial avand oricum +contact si + pozitii in zona tabloului am vrut sa luam direct + pozitii din tablou... de pe pozitii huh.gif . Conectam si ioc lumina... dupa ce stam vreo 2 ore si ne storceam creierii ce si de unde, ne hotoram sa luam de pe dezaburire luneta (cel mai apropiat buton de tablou). La butonul dezaburire +pozitii este pinul nr. 5 si exact cum ai zis tu este albastru. Gata am rezolvat am spus noi... cand defapt nu SE FACU LUMINA in butoane wacko.gif .

Parerea mea este doua rolleyes.gif :

1) problema cu butoanele... ori nu sunt prevazute cu led ori e ars ori ...ori...
2) nevand mufele ptr. butoanele originale am "incaltat" noi firele cu papuci si ma gandesc sa nu cumva sa mai fi trebuit un contact facut...daca are cineva o mufa pentru butoanele de solenza rugam o poza...sau se ne explice cum pleaca cele cinci fire de acolo...

MULTUMESC in avans

Prin urmare daca mai pot ajuta pe cineva cu geamuri electrice in Bucuresti, sa ma contactati. Va ajut cu macaralele voastre sau daca vreti cu macaralele mele.


Respect!


--------------------
Dacia Solenza 2003 - 1.9 Diesel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 26 Jul 2010, 10:59
Post #114


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




Nu cred ca are vreo legatura UCH cu geamurile.. doar ca vladutz013 are UCE si la el difera un pic tabloul cu sigurante (spre exemplu are un fir in plus ce leaga pozitia stg cu pozitia dr). el a montat butoane universale si merg ledurile luand +POZITIE de pe una din sigurantele de pozitie... la mine e posibil sa nu mearga ledurile butoanelor, insa tot mai adresez intrebarea: de unde ati luat +POZITIE la slz cu UCH?


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vladd
post 26 Jul 2010, 14:16
Post #115


Membru Banatean


Group: Members
Posts: 1.453
Joined: 19 May 09
From: Resita, Caras-Severin




Nu conteaza de unde iei + pozitie, nu trebuie neaparat sa iei din tabloul de sigurante, eu cred ca tu ai o problema la butoane sau nu ai legat firele cum trebuie.Alta varianta ar fi sa cumperi o consola direct cu butoane + mufe si faceai totul original.Era cineva pe forum ce vindea o consola cu tot cu butoane la 50 lei, cred ca liviu_c.


--------------------
Dacia/Bmw Solenza/320 Europa cu A/C si DA/ E90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 26 Jul 2010, 14:30
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




Si eu tot butoanele le suspectez, caci am incercat sa iau +pozitie din mai multe locuri. Se pot schimba ledurile butoanelor? Eu am desfacut un buton si nu am vazut nici un led...

Am butoane originale+consola aferenta doar ca nu am si mufele, asadar am legat cu papuci...

Alta intrebare: unde pot gasi dopuri (capace) care sa acopere gaurile ramase in urma scoaterii manivelelor?

Multumesc!


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 26 Jul 2010, 16:49
Post #117


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




dezmembrari ? vitan ?


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paul Gabriel
post 26 Jul 2010, 17:24
Post #118


Membru autentic


Group: Members
Posts: 590
Joined: 16 October 07
From: Cluj-Napoca




Daca tot v-ati schimbat macaralele, nu are nimeni o macara de la usa dreapta fata s-o doneze?


--------------------
Suzuki/Audi GSXR/A4 2005 - CJ XX RUN
-----------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_scala_2004
post 26 Jul 2010, 17:41
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




mecanica ? de donat nu stiu, sper, (eu am elecrtrice) daca o sa doneze cineva...dar de vindut sigur...vezi la bursa...

This post has been edited by george_scala_2004: 26 Jul 2010, 17:53


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paul Gabriel
post 26 Jul 2010, 17:51
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 590
Joined: 16 October 07
From: Cluj-Napoca




QUOTE(george_scala_2004 @ 26 Jul 2010, 18:41)
mecanica ? sau electrica ? de donat nu stiu daca o sa doneze cineva...dar de vindut sigur...vezi la bursa...
*



din moment ce am zis ca si le-au schimbat normal ca mecanica, mersi


--------------------
Suzuki/Audi GSXR/A4 2005 - CJ XX RUN
-----------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









ATENTIE !! Acest topic este informativ. Conform regulamentului,
2-p) Mesajele ce contin oferte comerciale, permanente sau ocazionale, ale persoanelor juridice sau fizice pot fi postate doar in sectiunile Bursa sau Anunturi, cu respectarea suplimentara a Regulamentelor specifice pentru respectivele sectiuni.

h) In cazul incalcarii punctului 2m sau 2p, moderatorii vor sterge imediat mesajul respectiv si il vor avertiza public sau privat pe utilizatorul in cauza. La a doua abatere, se va bloca definitiv accesul la forum pentru persoana incriminata.


--------------------
Go to the top of the page
8 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 21:06
Forum Renault