DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> IONIZARE vs. FOLIE, Avantaje, dezavantaje, sfaturi.

Manuel
post 4 Apr 2005, 20:18
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




N-o sa gasesti nicaieri sa-ti dea autorizatie RAR pentru geamurile din fata. Cum ti-au spus si ei, ti le fac, dar pe raspunderea ta. Si eu tot doar luneta si geamurile laterale spate le-am facut.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurashgeo
post 4 Apr 2005, 20:38
Post #122


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 5 December 04




Nu ai putea sa ne arati si noua ce o sa le arati tu politailor?Ai vreun certificat,o autorizatie, ceva, sau mai stiu eu ce!


--------------------
dacia logan - bc-o4-jen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 4 Apr 2005, 20:47
Post #123


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(Mr.Symbol @ 4 Apr 2005, 17:06)
Am gasit unde este in Cta.Am sunat la nr. dat de tine.
Pentru cei interesati: vis a vis de Policlinica CFR(B-dul I.C.Bratianu) langa spalatoria Trompy.
Cand mi-au spus pretul....m-au cam pus pe ganduri....140Euro fara TVA !!!
Sa dau 6 mil. ca sa-mi pun folie...hmmmm post-336-1110552439.gif
*


Nu esti obligat sa dai atatia bani, dar banii acestia reprezinta calitatea produsului si a-l serviciului. Drept este ca sunt si alte posibilitati mai rezonabile, dar este un proverb strain ca: "supa poate deveni mai scumpa decat carnea din ea." Tu ce alegi? Este firesc sa alegi ce-ti este mai convenabil. In CTA sunt 4 firme acreditate LLUMAR si unul parca 3M. Ele nu prea difera semnificativ intre ele la preturi.
Cat despre Poporului, mai bine sa nu pomenim. Ei monteaza sub un acoperis de garaj intr-o curte vis-a-vis de ei. Parca am fi in piata sau la Bazar. Dupa cate stiu, ei dau omologare neimputerniciti (nu sunt acreditati sau dau acte sub alte nume) si reprezentanta LLUMAR sta cu ochii pe ei. S-ar putea sa se aleaga cu un proces sau control OPC in viitorul apropiat. Nu te recomand sa lucrezi cu ei. Mai bine atunci ionizare, dar in zona CTA nu am auzit sa detina cineva de astfel de tehnologie.
Crezi ca vreun discount de 20-30 EURO ti-ar satisface cerintele?

This post has been edited by Zurich: 4 Apr 2005, 20:57


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 4 Apr 2005, 20:54
Post #124


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(laurashgeo @ 4 Apr 2005, 20:38)
Nu ai putea sa ne arati si noua ce o sa le arati tu politailor?Ai vreun certificat,o autorizatie, ceva, sau mai stiu eu ce!
*


Scuza-ma ca ma bag, dar crezi ca vreun act te-ar convinge? Cele doua firme LLUMAR si 3M "nu vand pisica in sac" sau " alba, neagra". Nu-si permit. Daca doresti trimite-mi numarul tau de fax sau e-mail si te asigur ca vei primi un specimen din fiecare.
Cu stima, Zurich


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thesys
post 4 Apr 2005, 22:40
Post #125


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti





In primul rand, felicitarile mele.. pt tot..
ar fi interesant de vazut, daca ai putea sa mai postezi si o poza cu un geam deschis, ca sa se poate vedea mai bine diferenta (cum se vede prin si fara folie)... crezi ca se poate?

mercic,
bafta..

QUOTE(Manuel @ 3 Apr 2005, 20:16)
Pentru luneta si geamuri spate ~ 1,5 m de folie cu latimea de 1,5. Pentru geamurile fata, probabil inca 0,5 m.

Zurich, mi-au ramas niste puncte cat un varf de ac. Baietii m-au asigurat e normal si ca in 2-3 saptamani dispar. Asa e?

Pot sa va spun ca se vede nemaipomenit prin ea, chiar si noaptea. Sunt superincantat de investitie smile.gif
*




--------------------
DACIA LOGAN LAUREATE 1,4MPI 2004 - B-xx-SOC
--------
Bafta.... sa auzim numai de bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 5 Apr 2005, 00:04
Post #126


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Am vrut si eu anul trecut sa pun folie la ei..........Dar cind am aflat pretul m-am lasat pagubas!Pai cu banii aia ionizam 4 masini!Asa ca eu unul sa nu aud de asa ceva! biggrin.gif


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.Symbol
post 5 Apr 2005, 02:49
Post #127


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 14 October 04
From: Constanta




QUOTE(Zurich @ 4 Apr 2005, 20:47)
Nu esti obligat sa dai atatia bani, dar banii acestia reprezinta calitatea produsului si a-l serviciului. Drept este ca sunt si alte posibilitati mai rezonabile, dar este un proverb strain ca: "supa poate deveni mai scumpa decat carnea din ea." Tu ce alegi? Este firesc sa alegi ce-ti este mai convenabil. In CTA sunt 4 firme acreditate LLUMAR si unul parca 3M. Ele nu prea difera semnificativ intre ele la preturi.
Cat despre Poporului, mai bine sa nu pomenim. Ei monteaza sub un acoperis de garaj intr-o curte vis-a-vis de ei. Parca am fi in piata sau la Bazar. Dupa cate stiu, ei dau omologare neimputerniciti (nu sunt acreditati sau dau acte sub alte nume) si reprezentanta LLUMAR sta cu ochii pe ei. S-ar putea sa se aleaga cu un proces sau control OPC in viitorul apropiat. Nu te recomand sa lucrezi cu ei. Mai bine atunci ionizare, dar in zona CTA nu am auzit sa detina cineva de astfel de tehnologie.
Crezi ca vreun discount de 20-30 EURO ti-ar satisface cerintele?
*


Nu contest calitatea produselor si a-l serviciilor ,totusi sa dau atatia bani pe folie...chiar si cu acel discount ptr. care-ti multumesc....
Am sa mai caut...
Poate totusi primesc si cateva indicatii de la cei din Cta. care si-au pus folie sau ionizat geamurile...
Multumesc


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - CT-31-SYM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurashgeo
post 5 Apr 2005, 16:40
Post #128


Membru incepator


Group: Members
Posts: 33
Joined: 5 December 04




QUOTE(Zurich @ 4 Apr 2005, 20:54)
Scuza-ma ca ma bag, dar crezi ca vreun act te-ar convinge? Cele doua firme LLUMAR si 3M "nu vand pisica in sac" sau " alba, neagra". Nu-si  permit. Daca doresti trimite-mi numarul tau de fax sau e-mail si te asigur ca vei primi un specimen din fiecare.
Cu stima,  Zurich
*


Vreau sa vad ce o sa arati tu politiei cand te opreste,cum ii explici tu ca e folie autorizata,si nu e cumparata din bazarsi lipita in fata blocului???????e-mail:laurashgeo@yahoo.co.uk


--------------------
dacia logan - bc-o4-jen
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Apr 2005, 17:06
Post #129


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Hai ca-ti satisfac eu curiozitatea. Scuzati calitatea scanarii

Attached thumbnail(s)
1.jpg ( Size: 160.53k ) Number of downloads: 1753


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 5 Apr 2005, 19:36
Post #130


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




QUOTE(Manuel @ 4 Apr 2005, 20:18)
N-o sa gasesti nicaieri sa-ti dea autorizatie RAR pentru geamurile din fata. Cum ti-au spus si ei, ti le fac, dar pe raspunderea ta. Si eu tot doar luneta si geamurile laterale spate le-am facut.
*




Super a iesit pana la urma.Se cam vede din afara spre inauntru dar e ok.Asa ti-a placut tie.

Astazi am trecut si eu pe acolo si mi-au zis ca ti-au terminat treaba pe la 3.A durat ceva.
Peste vreo 2 - 3 sapt. imi pun si eu pana la urma,mai am nev. de ceva bani.
Cred ca raman la cea cu tenta pe verde.Eu zic ca arata best.Am fost si la alt service care pune si lucrau de tot cenzuratul.Zgariau folia.Aveau si de la Llumar dar nu aveau voie sa dea autorizatie rar.de feon ce sa mai vorbesc.

Felicitari inca o data ! E BEST !


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 5 Apr 2005, 19:39
Post #131


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Mersi, Andrei! Sa-mi spui cand te hotarasti, poate-ti intorc compania smile.gif Adevarul e ca-ti cam trece os prin os...


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mr.Symbol
post 5 Apr 2005, 22:52
Post #132


Membru


Group: Members
Posts: 117
Joined: 14 October 04
From: Constanta




QUOTE(Manuel @ 5 Apr 2005, 17:06)
Hai ca-ti satisfac eu curiozitatea. Scuzati calitatea scanarii
*


In afara de aceasta dovada,mai este trecuta modificarea si in talon sau cartea de identitate?


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - CT-31-SYM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 6 Apr 2005, 00:13
Post #133


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





E o simpla hirtie care tine loc de certificat de garantie si ca ei au voie sa vinda acel produs!Ai factura la asa ceva?Dar oricum nu merita banii!Fie ei si la negru!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Apr 2005, 03:56
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(Mr.Symbol @ 5 Apr 2005, 23:52)
In afara de aceasta dovada,mai este trecuta modificarea si in talon sau cartea de identitate?
*



Nu!

QUOTE(osirus @ 6 Apr 2005, 01:13)
E o simpla hirtie care tine loc de certificat de garantie si ca ei au voie sa vinda acel produs!Ai factura la asa ceva?Dar oricum nu merita banii!Fie ei si la negru!
*



Da, am si factura.
Fa un calcul simplu: o ionizare costa la Pitesti 2,5 milioane.
Drumul pana acolo ma costa cam 2 milioane.
Am garantia ca pot folosi dezaburirea fara sa-mi curga ionii de pe luneta.
N-are aspect de oglinda.
Arata beton.
Nu a necesitat dezlipirea si relipirea lunetei. S-au demontat doar geamurile laterale.
Considerati ca nu merita, nu va puneti! E simplu!



--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 6 Apr 2005, 15:04
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(Mr.Symbol @ 5 Apr 2005, 22:52)
In afara de aceasta dovada,mai este trecuta modificarea si in talon sau cartea de identitate?
*


In talon sau in cartea de identitate nu se marcheaza, pt ca nu este prescris de nici un regulament astfel nu se va marca. Acolo numai organele de politie sau RAR-ul are dreptul sa modifice.
Cu stima, Zurich

This post has been edited by Zurich: 6 Apr 2005, 15:06


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 6 Apr 2005, 15:39
Post #136


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(Manuel @ 5 Apr 2005, 19:39)
Mersi, Andrei! Sa-mi spui cand te hotarasti, poate-ti intorc compania smile.gif Adevarul e ca-ti cam trece os prin os...
*


Manuel,
cred ca am uitat sa-ti felicit Loganul, arata suberb. Precum ma tot uit la poza ei, cu atat imi place mai mult. Pe bune.

This post has been edited by Zurich: 6 Apr 2005, 15:40


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Apr 2005, 15:48
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Multumesc! Oricum, fara tine nu stiu daca reuseam. Ar trebui sa-si faca o reclama mai agresiva fiindca putina lume stie de existenta lor...
Apropo de masina, intre timp a mai suferit modificari smile.gif I-am pus eleron dar astept s-o spal si pe urma fac si poze.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 6 Apr 2005, 16:07
Post #138


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(laurashgeo @ 5 Apr 2005, 16:40)
Vreau sa vad ce o sa arati tu politiei cand te opreste,cum ii explici tu ca e folie autorizata,si nu e cumparata din bazarsi lipita in fata blocului???????e-mail:laurashgeo@yahoo.co.uk
*


Sunt situati cand cu orice fel de hartie tot nu esti bun de nimic, pentru ca agentul constatator uneori merge pe intimidare sau pe spaga. Sunt alti care se simt stapanii strazilor si mai presus de ei nu este nimeni ("cocosul strazii"). Din fericire situatia s-a mai ameliorat de dupa vremea "impuscatului" , dar se amelioreaza incetut. N-i se mai semnaleaza astfel de fenomene. Majoritatea problemelor provin din alte contraventii efectuate, sau esti "obraznic" cu politistu' si atunci se leaga de orice. Important este sa nu va intimidati, nu trebuie sarit la gatu' politustului, dar daca aveti folia pusa regulamentar, geamul marcat in acest sens, certificatul de conformitate in masina, eticheta de produs care atesta originea foliei si omologarea acesteia, dar nu va lasati intimidati. Nu DATI SPAGA si daca vreun politist nu recunoaste legalitatea foliei LLUMAR si va ia talonul, in plus va mai si amendeaza faceti urmatoarele:
1. nu platiti amenda
2. anuntati montatorul care v-a montat folia, care sa va mai sustina cu cateva acte.
3. solicitati audienta la Sefu' Brigazii politie Rutiere, si prezentati actele primite de la montator.

Sunt unii care in pofida faptului ca este interzis folia cu o transp. de sub 70% pe geamul lateral fata, isi pun mai inchise. Aceste autoturisme vor fi vizate de politie mai mult decat celelalte.

Cele descrise mai sus sunt valabile si pt ionizarile cu omologare.

This post has been edited by Zurich: 6 Apr 2005, 16:10


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 6 Apr 2005, 16:11
Post #139


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(Manuel @ 6 Apr 2005, 15:48)
Multumesc! Oricum, fara tine nu stiu daca reuseam. Ar trebui sa-si faca o reclama mai agresiva fiindca putina lume stie de existenta lor...
Apropo de masina, intre timp a mai suferit modificari smile.gif I-am pus eleron dar astept s-o spal si pe urma fac si poze.
*


Dute inapoi la ei cu masina sa-ti puna etichetele pe fiecare geam cu folie pt ca din poze reiese ca au omis sa-ti puna.
Ei sunt mai noi pe piata iesiana. Au nevoie de timp. Mai este cineva mai vechi dar n-am numarul lui. O sa fac rost de ea.

This post has been edited by Zurich: 6 Apr 2005, 16:36


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Apr 2005, 16:14
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Mi-au pus cum trebuie pe geamul din dreapta iar pe cel din stanga si pe luneta au lipit etichetele peste folie. Se vad, dar trebuie sa te uiti de-aproape.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 6 Apr 2005, 21:56
Post #141


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





De curiozitate.........cit te-a costat toata treaba?Si luneta o pot folosi cind vrea butonul meu de la bord ca nu fug ionii aia biggrin.gif !Toata iarna folosita si nu e nici o problema!Pe mine ma costat cu tot cu spaga si drum 2 200 000!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 6 Apr 2005, 22:03
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Cu tot cu spaga si drum smile.gif 4.500.000.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 6 Apr 2005, 22:07
Post #143


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




Cam mult.......de fapt ff mult pt 3 folii ohmy.gif !Dar fiecare face ce vrea cu bani lui,atita timp cit are si nu ai ce face cu ei! wacko.gif Eu macar la banii aia am si lateralele fata ionizate!

This post has been edited by osirus: 6 Apr 2005, 22:09


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 7 Apr 2005, 08:36
Post #144


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(osirus @ 6 Apr 2005, 21:56)
De curiozitate.........cit te-a costat toata treaba?Si luneta o pot folosi cind vrea butonul meu de la bord ca nu fug ionii aia biggrin.gif !Toata iarna folosita si nu e nici o problema!Pe mine ma costat cu tot cu spaga si drum 2 200 000!
*


Poti folosi butonul tau de la bord cat iti doreste muschiul. Nu conteaza vara sau iarna. Eu am avut 3 masini, cate 3 ani am folosit fiecare, toate cu folie binenteles si nu a afectat deloc firele de dezaburire. Ele functioneaza ca si cum nici nu ar fi folie peste ele. Am prieteni care si-au pus folie de calitate, montate profesional de 6-7 ani si n-au nici o problema.
Alt avantaj ar fi faptul ca, daca doresti sa le schimbi, eventual pt alta nuanta, o poti face fara prea mare deranj.


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 8 Apr 2005, 01:23
Post #145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




Zurich: tu nu prea ai inteles ce a vrut el sa zica nu?...el contracara afirmatiile ce sustin ca ionizarea se decoloreaza pe rtaseele de degivrare...

Manuel: cum te costa pe tine 2 milioane drumul pana la Pitesti?...ce consum are loganu' tau de 1.4?...cu banii astia mergi de la Iasi la Bucuresti si inapoi si mai ai bani sa te plimbi si prin bucuresti o gramada....

faina traba cu foliile si ionizarea ca nu-ti mai bate soarele asa tare in cap dar cred ca am sa rezolv problema cu perdelute...ca n-am bani de folie d-aia de origine iar cu aia din tirg mai bine nu te chinui ca te opreste unu odata si o dai jos imediat smile.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 8 Apr 2005, 22:36
Post #146


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Ca bine zici Tazzz!Si cu folia aia te opreste si daca vrea el sa te faca,te face!Si stii de ce?Pentru simplu fapt ca nu se vede in interior!Pe el nu il intereseaza ce scrie in hirtiile alea,ci vizibilitatea prin folia aia!Am vazut destule masini in Bucuresti cu folie dar pur si simplu nu se vede nimic in masina!Chiar daca au autorizatie,aia e data pt un anumit procentaj care e cam depasit in majoritatea cazurilor plus ca mai au si pe geamurile din fata!Zurich nu vrea altceva decit reclama si clienti pt cei care monteaza folia!Eu unul daca nu as fi gasit solutia asta pe care am aplicat-o as fi facut si eu ca Tazzz,as fi pus perdelute! biggrin.gif


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 8 Apr 2005, 22:41
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Nu se vede IN masina?? De ce ar trebui sa se vada IN masina? Ai vazut poza facuta din interior??


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 9 Apr 2005, 14:38
Post #148


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




[quote=Manuel,8 Apr 2005, 22:41]
Nu se vede IN masina??
Da colega,de afara nu se vede nimic in interior,ceea ce nu e voie,oricate autorizatii ai avea tu!Exista un anumit procentaj de transparenta dar 90% nu este respectat!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zurich
post 12 Apr 2005, 11:00
Post #149


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 1 March 05




QUOTE(osirus @ 8 Apr 2005, 22:36)
Ca bine zici  Tazzz!Si cu folia aia te opreste si daca vrea el sa te faca,te face!Si stii de ce?Pentru simplu fapt ca nu se vede in interior!Pe el nu il intereseaza ce scrie in hirtiile alea,ci vizibilitatea prin folia aia!Am vazut destule masini in Bucuresti cu folie dar pur si simplu nu se vede nimic in masina!Chiar daca au autorizatie,aia e data pt un anumit procentaj care e cam depasit in majoritatea cazurilor plus ca mai au si pe geamurile din fata!Zurich nu vrea altceva decit reclama si clienti pt cei care monteaza folia!Eu unul daca nu as fi gasit solutia asta pe care am aplicat-o as fi facut si eu ca Tazzz,as fi pus perdelute! biggrin.gif
*


Politistul nu este in masura sa hotareasca daca vreun geam colorat este sau nu in legalitate dupa transparenta. RAR-ul este in competenta pt asa ceva. Deci daca politistului i se pare ceva dubios nu are decat sa "invite" autoturismul la verificare tehnica. Important este sa detii de acte ce certifica faptul ca tehnologia aplicata ulterior pe geamurile autoturismului sunt omologate de RAR. Nu conteaza cat de inchise sunt geamurile daca ele au fost colorate conform Regulamentului in vigoare. Poti sa-ti pui si tabla unde iti permite Reg.-ul.
Cei care si-au pus folie mai inchisa pe geamurile laterala fata n-au decat sa raspunda personal in fata politistului. Din pacate, datorita acestora mai sunt vizate si alte autoturisme colorate regulamentar.


--------------------
Dacia Logan 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sharpe
post 12 Apr 2005, 17:19
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 11 April 05
From: B u c u r e s t i




Eu am avut geamurile laterale spate si luneta ionizate 80% .Erau cele mai inchise care se putea face...legal!
In timp din pricina prafului stratul de metal depus pe geam se zgarie si se vede naspa de afara.
Tot naspa se vede daca ai atins cumva geamurile pe dinauntru cu mana(din pricina grasimii),raman urme urate si strica aspectul masinii.Asa ca dupa ce am vandut masina,la cea actuala am pus folie omologata RAR 3M.Omologarea este facuta pt laterale spate si luneta si la aplicare nu s-a demontat nici un geam.
Are garantie 7 ani.Noaptea din interior se vede marfa pt ca folia iti mareste contrastul.Bineinteles daca folia este bine montata este fff clara!Aspectul laptos este dat doar de foliile naspa lipite in fata blocului cu apa sau mai stiu eu ce.
Din '98 pana acum nu am fost oprit NICIODATA pt geamuri.


--------------------
VOLVO V70 III SUMMUM 2012 - B 74 BFL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th May 2024 - 21:22
Forum Renault