DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garantie

Bogdan
post 21 Nov 2002, 16:54
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




Ciao !
Am si eu o intrebare: cum e cu garantia asta ? Pot sa ii pun un bec in plus fara sa pierd garantia ? smile.gif Cam unde e limita de pierdere a garantiei ?


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djonexx
post 21 Nov 2002, 18:33
Post #2


Dupa 4.5 ani de DSN


Group: Members
Posts: 86
Joined: 21 November 02
From: Cluj-Napoca




Te gandesti cumva la becul lipsa din portbagaj ? :?


--------------------
Ford Focus Trend CL Wagon 2006 - CJ-11-NEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan
post 22 Nov 2002, 07:59
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




Da, ma gandeam la becul din portbagaj smile.gif), care ar fi foarte simplu de pus pe capacul uneia din lampile din spate, plus ca s-ar putea lega de intrerupatorul alarmei...asta e o alta intrebare: intrerupatorul ala e unul normal ca si la usi si doar da o masa cand se deschide hayon-ul; eu ma intreb daca il pot folosi sa ii dau o masa si la lampa (pe care vreau sa o pun), ca sa se aprinda doar cand deschid in spate


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 22 Nov 2002, 13:16
Post #4


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Eu mi-am pus bec in portbagaj legandu-l la plafoiniera. Am tras doua fire de la plafoniera pana in portbagaj. Sa nu cumva sa folosesti butonul de la portbagaj al alarmei pentru bec (deoarece risti sa strici UCE alarma) ...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan
post 22 Nov 2002, 13:32
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




...si totusi...cum e cu garantia ? cam ce ai voie sa ii faci la masina si ce nu ai voie ?

Ideea cu legatul de la becul de plafoniera mi se pare ok; totusi rezista instralatia de pana la bec ? la mine cand se stinge face un "fade-in" si ma intreb daca chestia aia nu o sa se arda daca mai leg un bec (inca nu am desfacut nimica si nu stiu ce e acolo)


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 22 Nov 2002, 13:44
Post #6


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Nu se arde nik .. la mine nu s-a ars de 2 luni de cand am pus becul .. nu o sa se arda nici la tine (si la mine face fade-in/out .. cenzurat masii smile.gif )

Cu garantia .. nu se intampla nika ... daca (doamne fereste) sew intampla ceva nasol la sistemul tau electric nu ai decat sa scoti ceea ce ai adaugat si apoi sa mergi in service wink.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djonexx
post 22 Nov 2002, 18:23
Post #7


Dupa 4.5 ani de DSN


Group: Members
Posts: 86
Joined: 21 November 02
From: Cluj-Napoca




Eu am adoptat o solutie mai simpla (complementara faptului ca am curent electric in garaj, si deci lumina): tin in permanenta in portbagaj, o lanterna frontala (din aia de pus pe cap), intr-un loc pe care-l gasesc si cu ochii inchisi. Asa ca atunci cand am nevoie, am lumina :-)

Orishicat, nu cred ca se scumpea mashina cu 1000 euro daca puneau in saracie becul ala in portbagaj, si/sau daca lasau ambele becuri pentru marsharier, jenantzii.


--------------------
Ford Focus Trend CL Wagon 2006 - CJ-11-NEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th April 2024 - 18:11
Forum Renault