DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai ploua pe undeva...

alex
post 2 Dec 2002, 19:56
Post #1


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Azi, am stat vreo 2 ore prin masina (pe loc smile.gif ) si am observat ca se prelingea foarte voios un paraias de apa din rolele de reglare a oglinzii stanga. icon_twisted.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobanu petre
post 3 Dec 2002, 08:41
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 52
Joined: 8 November 02
From: Ploiesti




La rubrica "Ploua in masina" ma plangeam ca de abia am luat masina si ca la prima ploaie m-am udat la picioare. Am fost la service au dat baietii parbrizul jos, au pus ermetic peste tot, am facut proba cu furtunul cu apa si totul parea OK. ohmy.gif S-a chinuit baiatul dupa aceea sa usuce masina la interior si cu chiu cu vai a facut-o. Si a inceput sa ploua :shock: . Ia ghiciti." Normal" ca si in masina mea.Am stat si eu in ea si am urmarit pe unde mai da. Pe la chedarele de la usile din fata, la partea inferioara, se face ca o punte de apa. Ce e de facut :?: Maine sunt programat sa ma duc in service. Daca cineva a avut problema semnalata de mine sa-mi spuna va rog ce a facut, ce a urmarit?. La oglinzi inca nu a inceput.Apropo nu uitati ca de abia am facut 1000km si parca nu mai am nici un drag. Incurajati-ma daca aveti cum. :cry:


--------------------
Dacia Logan Laureat1,4 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 3 Dec 2002, 12:23
Post #3


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Asta este cel mai "clasic" loc de scurgere a apei in masina .

Solutia este inlocuirea completa a masticului care etanseaza foliile alea din plastic de pe fetele interioare ale portiereleor. Eu le-am etansat .. si acum e USCAT ... incredibil .. de doua zile ploua si la mine in masina e USCAT ..


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobanu petre
post 5 Dec 2002, 10:34
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 52
Joined: 8 November 02
From: Ploiesti




Don Liviu ai avut mare dreptate cu folia de la usi. Curgea pe acolo ca la balamuc,numai ca am pus pe langa folia pusa din fabrica si altele, la fiecare decupatura din usa si se pare ca merge. Am mai gasit si alte locuri pe unde incepe sa curga:
-pe la colierul de plastic care aranjeaza cablajul electric din dreptul stalpilor din fata, la partea inferioara:
-pe la ornamentele(sau ce sunt alea)de sustinere a panourilor de usi(bineinteles cele de la partea inferioara)
Toate s-au rezolvat cu mastic siliconat.(sper sa le fi rezolvat Doamne ajuta).
Ei ce ziceti, astia cand au facut gauri nu s-au gandit la chestiile astea cu infiltratii?


--------------------
Dacia Logan Laureat1,4 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 13:08
Forum Renault