DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> alta "buba"... noua!

AL
post 5 Dec 2002, 11:21
Post #1


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Ziceati ca s-au terminat bubele supernovei...nimic mai gresit.

Nu este vorba de ceva grav, dar nu am nici cea mai mica idee daca se poate rezolva si mai ales cu cat efort.

Este vorba despre burdufurile de cauciuc prin care trec firele din stalpi in usi, atat la usile din fata cat si la cele din spate.

Am descoperit ca toate 4 burdufurile sunt zdrente!... crapate si sparte aproape la fiecare inel...

Ce-i de facut...? Ma gandesc ca 1. nu se gasesc, 2. schimbarea lor poate fi destul de greoaie... si nu stiu daca merita...

Spargerea acestor burdufuri poate cauza probleme??? A patit cineva ceva pana acum (apa care sa intre sau sa afecteze contactele electrice, cablusi "roase" sau taiate etc.)?

Astept pareri!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 5 Dec 2002, 15:22
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




Aceiasi problema am constatat-o si eu, dar la 2-3 luni dupa ce-am cumparat-o. Pina acum insa nu am patit nimic cu instalatia electrica. Oricum firele sunt izolate, numai daca ai avea izolatia "ciupita", atunci s-ar putea intimpla ceva, desi nu cred.
Personal nu cred ca merita efortul sa le inlocuiesti, pentru ca si alea pe care o sa le pui o sa se rupa la fel de repede. :shock:


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 09:52
Forum Renault