DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Banner cu adresa forumului.

Liviu
post 12 Dec 2002, 18:02
Post #1


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




S-a vehiculat ideea deschiderii unei asociatii in mod oficial. Aceasta asociatie ar fi non-profit si s-ar ocupa cu consilierea si indrumarea posesorilor de DSN-uri. La asta se mai "lucreaza" inca. Pana una alta ideea minunata pe care a avut-o Al este de a pune niste bannere pe spatele masinii pe undeva care sa directioneze lumea spre acest forum (ma rog .. asta e ideea prelucrata) smile.gif.

Asa ca eu vin cu sugestia sa scoatem colatul de pe hayon cu care e scris mare si frumos "DACIA" si sa il inlocuim cu unul ca in poza de mai jos:

Astept idei/sugestii ca sa stiu daca ma invart de o comanda de colante smile.gif.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 12 Dec 2002, 18:07
Post #2


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Da' parca nu as vrea sa dau jos scris-ul ala cu DACIA. :roll:
Ce zici de o solutie "pe mijloc"


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 12 Dec 2002, 18:11
Post #3


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Hmm .. eu initial ma gandisem chiar la lipirea acestui banner pe spoilerul spate .. dar acolo este foarte expus la intemperii de genul hrasneli, frecari, suturi ... etc ...
Pe foarte multi ii vad cu spoilerul spart deci urmeaza sa si-l schimbe .. insa mai putini (mult mai putini) au parte de trozneli care sa necesite inlocuirea hayonului.

Dar tu esti liber sa ti-l montezi unde vrei ... chiar si pe luneta .. desi mie ala mi se pare locul cel mai bun pentru asa ceva.

Am vazut saptamana trecura o masina cu o adresa de web acolo (nu mai tin minte ce adresa era ... ) si arata cool de tot ...

Si scuza-ma .. esti chiar asa de mandru ca iti scrie DACIA pe spate ???? nu-i suficient ca scrie mic mic mic de tot pe grila fata ?? smile.gif smile.gif .....


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan
post 13 Dec 2002, 08:02
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 214
Joined: 21 November 02
From: Timisoara




Eu am in partea de sus a lunetei, pe mijloc, colant-ul celor de la care am cumparat mashina si este lipit pe dinauntru, ceea ce il fereste de intemperii; l-as inlocui pe ala


--------------------
Renault Megane II.2 Sedan 2006, 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ciobanu petre
post 13 Dec 2002, 09:19
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 52
Joined: 8 November 02
From: Ploiesti




QUOTE
Asa ca eu vin cu sugestia sa scoatem colatul de pe hayon cu care e scris mare si frumos \"DACIA\"


Sunt de acord numai sa-mi spui de unde sa iau colantul?


--------------------
Dacia Logan Laureat1,4 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 13 Dec 2002, 10:04
Post #6


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Ideea nu e rea... mai ales ca arata bine pe o masina neagra ca cea din poza...

DAR... masinile noastre sunt mai vechiute... iar vopseaua a suferit uzuri...matuiri etc. ... dar cea de sub abtibildul Dacia este inca proaspata... cu siguranta se va vedea diferenta.... si nu cred ca va arata bine...

eu ma gandeam sa pun pe fasia de plastic de deasupra numarului, cea care ascunde becurile de iluminare a numarului....


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan.spd
post 13 Dec 2002, 10:27
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 23 May 02
From: Bucuresti




QUOTE
Ideea nu e rea... mai ales ca arata bine pe o masina neagra ca cea din poza...

DAR... masinile noastre sunt mai vechiute... iar vopseaua a suferit uzuri...matuiri etc. ... dar cea de sub abtibildul Dacia este inca proaspata... cu siguranta se va vedea diferenta.... si nu cred ca va arata bine...  

eu ma gandeam sa pun pe fasia de plastic de deasupra numarului, cea care ascunde becurile de iluminare a numarului....


Ideea cu lipitul pe ornamentul/manerul de plastic de deasupra numarului mi se pare f. buna: ar fi suficient spatiu, la toate DSN urile plasticul e negru, deci se poate folosi un banner cu literele albe biggrin.gif, locul e usor vizibil.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 13 Dec 2002, 14:28
Post #8


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Asa sa ramana ... GREAT .. pe manerul hayonului ...
.. pai ma apuc sa caut firme care sa faca asa ceva la comanda .. va anunt ce am gasit ..
Cautati si voi .. poate unii chiar lucrati in domeniu .. cine stie ????

Bafta ...


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 08:20
Forum Renault