DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Citroen C4 1.6HDI 110 CP, SX + Pack Confort, Face-lift

cristio_79
post 31 Aug 2010, 14:30
Post #91


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Cum am scris si mai sus era vorba de o bucsa care nu vine ca piesa separata si care pica destul de des din cauza materilului prost, ducand la inlocuirea casetei. Nu mai retin mai multe detalii. Prietenul care le are gasise pe cineva care facea niste "kituri" de reparatie, dar nu mai stiu prin ce judet este.
Caseta am inteles ca ajungea la un pret destul de ridicat, de aceea el si-a aranjat sa-i aduca o caseta si pentru a doua masina.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 31 Aug 2010, 18:16
Post #92


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(adrian_c @ 31 Aug 2010, 14:32)
Markos, nu ma supar, pune una si cu interiorul.
*


cele mai lungi usi pe care le-am vazut wacko.gif

Attached thumbnail(s)
Citro2.jpg ( Size: 2.62mb ) Number of downloads: 347


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian_c
post 1 Sep 2010, 20:04
Post #93


Membru actionand in sectorul privat


Group: Members
Posts: 453
Joined: 14 November 04
From: DB, Bucuresti, Paris, Belgia




Lungi ca lungi, insa mie mi se par foarte reusite dpdv al modelului interior.

Iar interiorul de la C4 este unul foarte foarte reusit, cu materiale de calitate. Voi cauta o foto mai recenta (dupa curatenie bineinteles biggrin.gif ).


--------------------
Dacia Solenza Scala xx.09.2004 - DB-05-xxx
Citroen C4 1.6HDI xx.04.2009 - 710-BxD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 9 Sep 2010, 19:59
Post #94


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




am mai gasit niste poze cu interiorul (si nu numai).

Attached thumbnail(s)
C4_Coupe_001.jpg ( Size: 687.22k ) Number of downloads: 230
C4_Coupe_005.jpg ( Size: 695.81k ) Number of downloads: 223
C4_Coupe_007.jpg ( Size: 711.22k ) Number of downloads: 213
C4_Coupe_011.jpg ( Size: 684.72k ) Number of downloads: 219
C4_Coupe_015.jpg ( Size: 685.8k ) Number of downloads: 109
C4_Coupe_017.jpg ( Size: 703.24k ) Number of downloads: 105
C4_Coupe_025.jpg ( Size: 695.68k ) Number of downloads: 101
C4_Coupe_023.jpg ( Size: 671.28k ) Number of downloads: 98
C4_Coupe_013.jpg ( Size: 700.33k ) Number of downloads: 95


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 10 Sep 2010, 11:09
Post #95


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




nu numai c4 este construit pt drumuri drepte. multi posesori de masini sh aduse din vest impecabile (special de ei, pt ei, nu rable de fatada) incet, incet drumurile din tara le-au adus in starea tuturor masinilor de la noi din tara.

un jurnal placut, si actualizat. drumuri sigure in continuare adrian, si incearca mai mult DIY decat service, daca zici ca respectivii mecanici sunt "absenti". De asemenea cauta comunitatea C4 din belgia, sau din localitati apropiate tie, sau macar citroen, daca exista asa ceva, ca sa poti sa ai de-a face si cu oameni pasionati de masini, cu care sa poti opera la masina (gen lipit bara, si alte operatiuni taxabile nejustificat de scump la un service).

usile la coupe sunt lungi si grele. si goale, dar asta nu da rezonanta proasta la boxele fata. cat timp vorbim de sisteme audio stock, nu hi-fi de mii de euro.

Adrian, pentru jocul de la roti, nu ar trebui sa iti faci griji inca. Sigur nu este un joc prevazut, dar drumurile isi spun cuvantul. Eu am fost nevoit la mine sa schimb capul de bara si bieleta pe stanga dupa ce am incasat niste cratere primavara asta. Roata stanga refacuta acum s perfect stransa in timp ce dreapta fata simt acel mm de care zici si tu. La mine intr-adevar este "obtinut" in 4 ani de rulat in romania. Probleme la caseta de directie nu sunt sesizate la C4 (ca boala cronica ma refer). Daca mai exista vreun nefericit, care nu se stie si din ce cauza are acea problema, exista la orice masina pe lumea asta.

C4 5 usi fata de c4 3 usi nu are scaunele la fel de bine profilate pentru suport lateral.


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th April 2024 - 03:32
Forum Renault