DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scrisoare de disperare catre lumea intreaga.

vizitatorul
post 25 Apr 2010, 18:00
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 10 May 09




QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 16:16)
pai hai sa facem comparatii:
- cate marci de masini aveam pe strazi? cate persoane aveau masina?
????????discutam despre masinile "decontate" pe firma,despre cele intoarse in leasing,despre cei cinci ani obligatoriu cu banii pe c.e.c ,despre banii la saltea,despre dezvoltarea economica a tarii de atunci si de acum,despre de unde plecase romania dupa razboi si unde ajunsese la revolutie,despre boom-ul tehnologic mondial,bla-bla-bla?????......
- cate ore de tv aveam si ce difuzau?
am prins anii in care chiar aveai ce sa "privesti" la tv...cand ceausescu era doar un presedinte comunist intr-un bloc comunist...cand paranoia nu i se urcase la cap...cand pupi'n'curistii din jurul lui abia incepeau sa dezvolte cultul personalitatii
- cati aveau o autonomie in ceea ce priveste caldura si apa calda?
da..era nasol...insa era una din monedele indirecte(redirectionarea ag.termic catre consumatorii industriali) cu care romania isi platea datoriile externe...oricum,tehnologic,sistemul centralizat de producere-distributie agent termic(am spus bine?) era 100% fiabil (fleoshc-sper sa-mi intelegeti ideea)
- la capitolul acces la informatie putem sa ne referim?
mda...ce sa-i faci..paranoia...cultul personalitatii...
spune-mi...iti vine sa crezi...l-am vazut in transmisiune directa...inimaginabil pentru acele vremuri....
- la posibilitatea de a dezvolta o afacere putem sa ne referim?
pas
- la diversitatea marfurilor din magazine putem sa ne referim?
nu...in schimb ne putem referi la calitatea lor...(stiu-raspuns anemic)
- la posibilitatea de a face aproape ce vrei putem sa ne referim?
ups....sunt convins ca ti-a scapat mana pe taste
- la posibilitatea de a ne exprima putem sa ne referim?
ce crezi ca e mai valoros...scuipatul puternic sonor sau shoapta?(n-am gasit alta rima  smile.gif  )
-la posibilitatea de a calatori nestingheriti prin europaa, doar cu buletinul putem sa ne referim?
80% turism culinar-mananci cat vrei si poti-meniul include si capsuni

stiu..sunt raspunsuri evazive,anemice...insa nu mi-s toti neuronii acasa...poa chiar nu s'or mai intoarce smile.gif
erata..."spune-mi...iti vine sa crezi...l-am vazut in transmisiune directa...inimaginabil pentru acele vremuri....

This post has been edited by vizitatorul: 25 Apr 2010, 19:28


--------------------
Dacia 1310 L 1998 - B453SCU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 25 Apr 2010, 18:16
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




- cu tot cu masinile care nu au mai putu fi achitate (cedare leasing etc) tot sunt cu mult mai multe decat pe vremea lui ceasca. o masina a ajuns sa fie foarte accesibila (mai nasol cu taxele , consumul etc)
- eu sunt un pic mai tanar si am prins fix pixu la tv. acum am o haita de discovery si documentare pe net
- cati mai concep sa stea in frig la scoala sau sa se spele la lighean?
- da era 100% fiabil sistemul de incalzire (sper cel putin) insa lipsea in majoritatea timpului smile.gif e ca si cum ai cumpara acum nu stiu ce masina si sa nu ai bani de intretinere si benzina
- si ai dormit mai bine ca l-ai vazut in direct? blush.gif
- teoretic mai poti gasi o nisa in care sa te dezvolti cu o afacere (practic e cu mult mai greu, insa acum ti se permite sa incerci)
- pai gasim si produse de calitate insa presupune sa facem niste eforturi mai mari.
- ma intereseaza ce se intampla dupa scuipatul sonor sau soapta. wink.gif
- e problema fiecarui individ ce doreste sa faca in excursii, insa sunt si muzee si multe alte atractii smile.gif
p.s. scuze am omis sa raspund la boomul tehnologic. pai nu aveam acces la tehnologie. poti sa-mi spui o marca de video romanesc? sau de un telefon mobil? sau de un banal tv color cu telecomanda?

This post has been edited by kato: 25 Apr 2010, 18:23


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 25 Apr 2010, 18:29
Post #63


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 18:16)
- cu tot cu masinile care nu au mai putu fi achitate (cedare leasing etc) tot sunt cu mult mai multe decat pe vremea lui ceasca. o masina a ajuns sa fie foarte accesibila (mai nasol cu taxele , consumul etc)
- cati mai concep sa stea in frig la scoala sau sa se spele la lighean?

*


si pentru ca e un form auto: Masini sunt foarte multe insa pare ca drumurile sunt pe cale de disparitie.

2. eu am terminat liceul acum trei ani si din clasa a 5 pana a 12 am mancat frig pe paine iarna, era atat de frig ca nu scriau pixurile, geamurile se inchideau cu o caramida iar usile cu scaunul, sa nu vorbim de toalete si apa curenta. Totusi in ultimii 3 ani am vazut ca s-au mai imbunatatit conditiile ceea ce ma bucura oarecum.


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fost membru
post 25 Apr 2010, 18:35
Post #64


membru analfabet


Group: Members
Posts: 239
Joined: 1 September 09
From: clasa I-a




Daca nu deranjez si sper sa nu supar. Cred ca topicul asta nu este neaparat despre ce era pe vremea odiosului. In poveste este vorba despre destoinicia, franchetea, cinstea, spiritul calauzitor, spiritul organizatoric, moralitatea, nationalismul, patriotismul conducatorilor nostri iubiti de dupa 89 care au condus tara prin toate gropile.....ba chiar cred au fost destepti care au sudat si telescoapele, alti au vandut carburantul, unii au furat ventilele, au furat cuprul si mai cate. Bine totusi ca avem perdelute scumpe in luneta si cadrane aurite in bord.

Functionarii si inalti funtionarii sunt niste oameni alesi sau numiti din randul nostru pentru a servi comunitatea, pentru a se ocupa de binele si prosperitatea natiei. Pentru a veghea la respectarea dreptatii, in deplinul sens si in toate laturile exprimabile (economic, social...) Nu pentru a asuprii, buimacii, dezorienta, saracii populatia.



Se pot spune multe, depinde totusi de unde privesti si care e telul fiecaruia.

This post has been edited by fost membru: 25 Apr 2010, 19:02


--------------------
dacia dacia logan - CT 09 FMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 25 Apr 2010, 18:55
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Eu n-am zis, si daca asa s-a inteles sorry da' nu la asta m-am referit, ca era
mai bine inainte, am zis ca fata de ce speram in '90 am ajuns mai rau, nu fata de ce eram in '89
QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 16:16)
pai hai sa facem comparatii:
- cate marci de masini aveam pe strazi?
In linii mari tot Dacii avem, doar ca intr-adevar Loganul nu se compara cu vechea berlina. A, ca mai vezi cate un "nouveau riche" cu Ferrari, asta-i alta discutie si tine de varianta noastra de "kapitalism"
- cate persoane aveau masina? Acum avem toti masini dar prea putine locuri de parcare, de drumuri mai are sens sa vorbesc??
- cate ore de tv aveam si ce difuzau? 2 si proaste acum sunt 24 si proaste. Sincer, nu stiu cum e mai bine! Noroc cu Discovery!
- la capitolul acces la informatie putem sa ne referim?
True, nimic de comentat aici!
- la posibilitatea de a dezvolta o afacere putem sa ne referim?
Exceptand contractele cu statul ale "baietilor destepti" posibilitati de dezvoltare viabila nu prea sunt. Impozite cat casa, controale peste controale, un morman de hartoage, legi tampite care se schimba peste noapte...
- la diversitatea marfurilor din magazine putem sa ne referim?
Mda, dar putem sa ne referim si la puterea de cumparare, in picaj? Sau la pretul benzinei care creste fara nici o justificare?
- la posibilitatea de a face aproape ce vrei putem sa ne referim?
Asta nu-i neaparat un lucru pozitiv, nu cred ca unii dintre noi erau pregatiti, mental si educational pentru prea multa libertate
- la posibilitatea de a ne exprima putem sa ne referim?
Mda, nu ne baga nimeni in seama, in schimb de ascultat ne asculta... un serviciu sau altul. wink.gif
-la posibilitatea de a calatori nestingheriti prin europaa, doar cu buletinul putem sa ne referim?
Dap, cu conditia sa nu vorbesti romaneste ca sa nu fi asociat a priori cu tiganul care cerseste langa tine in metrou.
*


Per ansamblu "revolutia" nu a fost altceva decat o reimpartire a "placintei" intre cativa baieti destepti, cu cateva firimituri aruncate gloatei ca sa ramana cu ideea ca a facut o realizare epocala.
Ca trebuia o schimbare in '89 asta e clar, ca se putea face dupa exemplu Cehiei, Ungariei sau Poloniei si acum am fi fost altundeva asta este la fel de clar.
Rromania nu e o tara normala, si asta n-o sa se schimbe nici daca scriem un miliard de scrisori.
Nu e tara normala pentru ca nu se doreste a fi o tara normala. O tara normala are legi, drumuri, intr-o tara normala cetatenii isi cunosc drepturile si trag la raspundere politicienii care le incalca.
Este mult mai bine pentru clica conducatoare (cacofonie intentionata) sa fie stapani peste o masa amorfa, indobitocita si docila, gata sa dea din coada din 4 in 4 ani, cuprinsa de propria-i iluzie de importanta.


This post has been edited by Garett: 25 Apr 2010, 19:04


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 25 Apr 2010, 18:57
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




cred ca e o problema de punct de vedere. ne-am obisnuit sa fim atat de negativisti sau sa ne raportam la cei din fata noastra incat ni se pare absolut infim progresul nostru, nedemn de luat in seama. eu consider ca in ciuda handicapului mare pe care il avem suntem, per total, pe drumul cel bun. ca acest progres pe care l-am obtinut are si o fata negativa total de acord. ne-am obisnuit cu totii ( nu ma exclud) sa vina cineva sa faca minuni, oricine, nu conteaza ca se numeste base, boc, poc, antonescu, tariceanu, iliescu(irelevante numele) sa ne scoata din rahat. pana cand nu o sa intelegem ca noi putem schimba tara ( noi la nivel de individ) o sa ne plangem si o sa injuram, ca asta stim si asta putem sa facem mai usor. ne plangem ca e mizerie pe strazi, dar majoritatea din noi arunca langa cosul de gunoi si nu intervin cand un individ arunca alaturi. ne plangem ca plozii sunt rai si injura, dar nimeni nu-i admonesteaza cand fac rau, e mai usor sa ignoram si sa grabim pasul. ne plangem de poluare si defrisari, dar cati planteaza inapoi un copac ceva? ne plangem de marlania vecinilor care fac gratar sub balcoane si dau muzica tare in fiecare noapte, dar cati cheama politia sa intervina? stiu, e mai usor sa plangem si sa injuram si sa ne vedem de treaba. pe langa blocuri, cati mai fac curat? cati mai planteaza un copac? cati au grija de copaci? stiu, oricine poate sa faca treaba asta, dar nimeni nu o face. avem insa grija sa apreciem si sa privim invidiosi la ceilalti care o duc mai bine smile.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 25 Apr 2010, 19:02
Post #67


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




ne raportam la cei din fata noastra pentru ca in spatele nostru nu mai e nimeni... Cu cine sa ne comparam? Cu Albania?


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 25 Apr 2010, 19:04
Post #68


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.892
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Pai AlexV e pro Basescu si acum "traieste bine" radmasa.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 25 Apr 2010, 19:05
Post #69


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




marea vocatie a romanului este aceea de a se simti vesnic nedreptatit si nemultumit. nici nu mai conteaza a cui e vina.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 25 Apr 2010, 19:05
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




QUOTE(kog @ 25 Apr 2010, 20:02)
ne raportam la cei din fata noastra pentru ca in spatele nostru nu mai e nimeni... Cu cine sa ne comparam? Cu Albania?
*


vrei o batista sa mai plangi un pic?


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 25 Apr 2010, 19:10
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 18:57)
. ne plangem ca e mizerie pe strazi, dar majoritatea din noi arunca langa cosul de gunoi si nu intervin cand un individ arunca alaturi. ne plangem ca plozii sunt rai si injura, dar nimeni nu-i admonesteaza cand fac rau, e mai usor sa ignoram si sa grabim pasul. ne plangem de poluare si defrisari, dar cati planteaza inapoi un copac ceva? ne plangem de marlania vecinilor care fac gratar sub balcoane si dau muzica tare in fiecare noapte, dar cati cheama politia sa intervina? stiu, e mai usor sa plangem si sa injuram si sa ne vedem de treaba. pe langa blocuri, cati mai fac curat? cati mai planteaza un copac? cati au grija de copaci? stiu, oricine poate sa faca treaba asta, dar nimeni nu o face. avem insa grija sa apreciem si sa privim invidiosi la ceilalti care o duc mai bine smile.gif
*


Si asta tine tot de mind-frame-ul colectiv dezvoltat in ultimii 20 de ani de PRO(s)tv & co.
Inainte de '89, paradoxal, exista in mai mare proportie un rudiment de spirit civic fata de ceea ce exista, sau mai bine zis ce lipseste acum. In acelasi timp, individualismul, falsele valori, nepasarea, toate astea au fost favorizate de laxitatea unui stat care si-a pierdut autoritatea, prestanta si spiritul national.

25 Apr 2010, 19:11:
QUOTE(Markos @ 25 Apr 2010, 19:05)
marea vocatie a romanului este aceea de a se simti vesnic nedreptatit si nemultumit. nici nu mai conteaza a cui e vina.
*


Vina este in primul rand a noastra ca ne-am lasat prostiti dar si a celor care ne-au prostit cu buna stiinta.

This post has been edited by Garett: 25 Apr 2010, 19:11


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 25 Apr 2010, 19:26
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




vina este numai si numai a noastra. ca nu a venit nimeni din afara tarii sa ne spuna sa aruncam alaturi de cosul de gunoi. avem orase in tara frumoase, curate si civilizate. si paradoxal, si ele sunt in romania, si ele au acces la protv si al intregului sistem de tot rahatul. nu a venit neamtul sa-si arunce gunoiul in munti si pe rauri, tot opera noastra este. nu a venit englezul sa ne imputa cu mirosul de gratare si cu mizeria aferenta. nu a venit francezul sa asculte manele la ora 12 noaptea. a venit cineva sa-ti spuna ca de ce ai plantat un pom? sa-l intrebam pe colegul altis daca cineva sa luat de viata lui cand a incercat sa curete dupa altii.


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fost membru
post 25 Apr 2010, 19:29
Post #73


membru analfabet


Group: Members
Posts: 239
Joined: 1 September 09
From: clasa I-a




Observ ca mesajul tau se transforma din ce in ce mai tare in protectia mediului. smile.gif
Eu ma gandesc la bani, firme, economie.....ca din astea vine bunastarea. Capacitatea guvernelor de a dezvolta si incuraja mediul privat din impozitarea (corecta) caruia sa aiba bani de restul .

This post has been edited by fost membru: 25 Apr 2010, 20:01


--------------------
dacia dacia logan - CT 09 FMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 25 Apr 2010, 19:33
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




e vorba ca noi, ca indivizi, putem sa facem ceva sa ne fie mai bine. toti vrem sa ne fie mai bine, insa ne limitam la facut bani si atat. consideram ca misiunea noastra sa terminat in momentul in care am platit taxele si impozitele smile.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vizitatorul
post 25 Apr 2010, 19:43
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 10 May 09




QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 18:16)
si ai dormit mai bine ca l-ai vazut in direct?  blush.gif

am editat... smile.gif

25 Apr 2010, 19:56:
QUOTE(Markos @ 25 Apr 2010, 19:05)
marea vocatie a romanului este aceea de a se simti vesnic nedreptatit si nemultumit. nici nu mai conteaza a cui e vina.
*


multi si-au gasit refugiul in sanul acestui popor....
multi s-au imbogatit pe spinarea acestui popor...

This post has been edited by vizitatorul: 25 Apr 2010, 19:56


--------------------
Dacia 1310 L 1998 - B453SCU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fost membru
post 25 Apr 2010, 20:02
Post #76


membru analfabet


Group: Members
Posts: 239
Joined: 1 September 09
From: clasa I-a




-.... laugh.gif
-


--------------------
dacia dacia logan - CT 09 FMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 25 Apr 2010, 20:34
Post #77


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




QUOTE(kato @ 25 Apr 2010, 19:05)
vrei o batista sa mai plangi un pic?
*


pai si eu ce pot sa fac sa o ducem mai bine? Civilizat sunt, economii fac, incerc pe cat posibil sa ii civilizez si pe cei din jurul meu. Nu o data am carat gunoiul de la gratar in geanta sau in portbagaj ca nu am avut unde sa il arunc. Problema e ca nu putem alege un reprezentant BUn, sint tot aceasi hoti sub diverse fete si haine, majoritatea celor din conducere trec printr-un ciclu putere-opozitie si ii intereseaza doar de persoana lor. pe aia cum sa ii civilizez. Toti fura si nimeni nu e vinovat, dovezile se pierd inchisoare nu se face. Daca nu e pedeapsa pentru cei mari se duce tot dracu.

Uite un clip interesant:
&feature=related


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fost membru
post 25 Apr 2010, 20:47
Post #78


membru analfabet


Group: Members
Posts: 239
Joined: 1 September 09
From: clasa I-a




QUOTE(kog @ 25 Apr 2010, 21:34)
pai si eu ce pot sa fac sa o ducem mai bine?

*



Si eu mi-am pus aceasta intrebare, incercand sa gasesc o rezolvare. Partea cu penalizarea la vot, imi pare ca nu merge. Cum am mai spus, iesirea organizata(pasnica) in strada..... si aici apare o problema... are un punct slab...deturnarea scopului prin manipulare!!!

Are cineva o propunere mai buna?

This post has been edited by fost membru: 25 Apr 2010, 20:52


--------------------
dacia dacia logan - CT 09 FMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vizitatorul
post 25 Apr 2010, 20:55
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 10 May 09




QUOTE(kog @ 25 Apr 2010, 20:34)
Toti fura si nimeni nu e vinovat.....

se fura mult mai mult in spatele tuturor celor care ti'i arata tie ca fura....


ups...si uite cum creste warn-ul

This post has been edited by vizitatorul: 25 Apr 2010, 21:00


--------------------
Dacia 1310 L 1998 - B453SCU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 25 Apr 2010, 21:29
Post #80


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




eu mi-as dori ca intr-o buna zi sa fiu asupriti de francezi, nemti, englezi, norvegieni s.a.m.d..asa cum firmele mari cumpara firmele mici..asa si pe noi sa ne ia cineva..sa nu ne cumpere..ci sa ne ia cu japca. as semna cu buna stiinta la asa ceva..ce ar putea sa se intample? sclav al unui sistem idiot sunt si acum. in tara asta nu se va schimba niciodata nimic. bastanii isi vor face vile pe carca noastra..apoi isi vor face reality show sa iti arate ce bine traiesc ei. si tu..vei injura si te vei intreba ca milogu': de ce? fiindca ei pot si tu nu poti. e atat de simplu. pe zi ce trece imi pierd speranta ca intr-o buna zi va fi altfel si aici la noi.
azi am fost in centrul orasului si din 100 de insi..80 sunt tigani..si din 20 de masini..15 sunt q7 si restul dacii darapanate. ma intreb exact ca milogu..de unde? eu imi pierd nopti intregi si odihna din cenzurat pt a face cateva stikere..fiindca sunt constient ca in momentul actual nu imi permit sa ma odihnesc si ma rog..ca atunci cand deschid pc-ul si intru acolo unde am topicurile..poate..poate cineva ma va mai intreba ceva..poate cineva va fi interesat de vreun stiker de al meu. iar altii..nici nu se sinchisesc sa clipeasca. pot fura cat vor dansii, pot avea 250 de femei la spania, pot sa treaca pe rosu, pot sa scoata pistolul pe geam, pot sa faca ce vor muschiuletii lor..ca deh..nu vor pati nimic.
in scurt timp vom mai adauga un "R" in fata celui existent..si asta pt ca nimeni nu face nimic.


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 25 Apr 2010, 21:38
Post #81


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




as avea ceva de spus in legatura cu R-ul ala dar nu vreau sa iau vacanta pe forum


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
turturel
post 25 Apr 2010, 21:47
Post #82


membrisor


Group: Members
Posts: 1.385
Joined: 2 May 08
From: Braila




nu e nimic de ascuns..e o realitate. in cel mult 10 ani..specialistii spun 20..vom fi 50 romaneles si 50 romulani. de ce? fiindca statul nu face nimic..nu este afectat cu nimic de faptul ca o "mamica" are 5 copilasi si nu are loc de munca..ca atare ia "socialul" x5..iar o "mamica" cu 5-6-7- ani in campul muncii isi scoate peri albi intrebandu-se cu barbasu' care dintre iei sa isi ia concediu..ca sa poata creste si ei un copil.

p.s. nu sunt rasist dar nu consider normala situatia asta.
p.s. 2: in seara asta..din greseala am primit 2 euro pe cartela..in 1 min m-a sunat unu si m-a injurat de tot neamul. radmasa.gif

This post has been edited by turturel: 25 Apr 2010, 21:55


--------------------
Dacia Supernova 2003 confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 25 Apr 2010, 22:07
Post #83


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




QUOTE(Garett @ 25 Apr 2010, 10:42)
Poate initiatorul topicului a si plecat deja.Adevarul este ca nu mi-am imaginat in 1990 ca tara asta o sa ajunga in halul asta de r...t! mad.gif
Si cand ma gandesc ce iluzii frumoase aveam atunci, cat de bine ne gandeam ca va fi!
*


E unul dintre admini, nu a plecat niciunde! smile.gif

QUOTE(kog @ 25 Apr 2010, 17:46)
@ vizitatorul icon_mrgreen.gif

@kato
facilitati pentru care ne bucuram in secolul 21
- cati aveau o autonomie in ceea ce priveste caldura si apa calda? desi ai mei nu sunt deoc instariti aveam autonomia aia (nu stau la bloc)
- la capitolul acces la informatie putem sa ne referim? relativ totusi mass media indobitoceste, nu mai e propaganda comunista dar sunt multe altele.
- cate ore de tv aveam si ce difuzau? Mai bine ma uita la ceausescu si documentare despre dezvoltarea multilaterala a tarii 2 ore pe zi decat sa imi vina sa ma sinucid dupa buetinul de stiri sau ra raman oripilat de divertismentul de proasta calitate. Televizoului ii zic pas. Pentru restul de sa zicem 80 la suta di populatie e totusi un lucru bun
- la posibilitatea de a dezvolta o afacere putem sa ne referim? din nou relativ, am trecut de la imposibil la foarte greu(a se vedea impozitul forfetar). Totusi e o imbunatatire.
la diversitatea marfurilor din magazine putem sa ne referim? aici nu am nimic de comentat.Pe piata se gaseste aproape orice.
- la posibilitatea de a face aproape ce vrei putem sa ne referim? nici aici nu am nimic de comentat. Pacat ca unii inteleg prost notiunea "de a face ce vrei"
- la posibilitatea de a ne exprima putem sa ne referim? atunci nu ne exprimam liber, chestia e ca daca deschidea careva gura beneficia de o atentie sporita din partea statului  ph34r.gif . Acum ne-o exprimam de ne dor degetele si gura dar nu ne baga nimeni in seama sad.gif .
-la posibilitatea de a calatori nestingheriti prin europaa, doar cu buletinul putem sa ne referim? nici aici nu comentez. Asta e un lucru bun, pana nu se supara strainii (sper sa nu)

dupa cat observ nu e un progres prea mare pentru 20 de ani...
*


DU-TE SI IMPUSCA-TE! wink.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kog
post 26 Apr 2010, 07:42
Post #84


epuri orijinali


Group: Members
Posts: 1.916
Joined: 27 November 08
From: Lipova - Arad




te credeam mai capabil


--------------------
Dacia 1310 1989 TLX - AR-05-DGF
Daa... prea rapid, daa... prea furios
Io merg cu Dacia, iar tu pa jos...
"ti ciuda ca consum putin?" by argon
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 26 Apr 2010, 09:05
Post #85


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(kog @ 26 Apr 2010, 07:42)
te credeam mai capabil
*

Esti singurul!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th September 2024 - 02:46
Forum Renault