DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum se schimba o PLANETARA

george_berceny
post 16 May 2008, 19:33
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 125
Joined: 20 February 08
From: bucuresti




spunetim si mie pasi pentru a schmba o nemernica de planetara


--------------------
ex.dacia break/logan 1310 CL/prestige 1,6 16v 1998/2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
baranga
post 16 May 2008, 20:32
Post #2


...eu merg cu DACIA iar tu pe jos....


Group: Members
Posts: 888
Joined: 8 February 08
From: Slobozia- IALOMITA




salut icon_mrgreen.gif in primul rand salti masina pe cric pana poti sa bagi 2 roti de rezerva sub ea(atentie cum le bagi ca sa p[oti lucra),dai roata jos,dai cu spray pe suruburile care trebuie sa le desfaci si anume:cu roata virata la maxim desfaci surubul de la bieleta de directie si cel de la pivotul superior.iti trebuie doua ciocane cu care sa bati in caz ca nu ai presa de pivoti;inainte sa bati in "brate" dai cu spray degripant si lasi 5 minute sa ctioneze.daca ai un prieten langa tine e foarte bine ca sa salte cu ranga ca sa poti lasa in jos ansamblul fata.la capitolul batut cu ciocanul trebuie sa retii ca bieleta de de la bieleta de directie o sa iasa usor surubul;la pivotul superior da ca iti tine cineva cu ranga ansamblul fata ridicat cu ranga va iesi usor, daca nu vei bate la ciocan ca nebunu biggrin.gif .Apoi trebuie scos splintul(stiftul)la planetara;daca nu ai dorn poti folosi un spiral care intra fix in gaura;bagi partea boanta si bati in partea ascutita.apoi scoti planetara.la mo0ntat este ordinea inversa;daca nu te-am ametit o sa rezolvi problema.succes wink.gif


--------------------
Dacia Break 1999 - 1310CL - IL 03 HLE
mi-au sters reputatia;eu o aveam cea mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 12:31
Forum Renault