DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nu are putere, nu trage,dupa 30 km merge in suturi, Si dupa 30 km givreaza si carburatorul..

cioloro
post 14 Jan 2005, 19:48
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 3 January 05




Salut baieti, am fost in service, scuze de intarziere, dar nu am avut deloc timp.

Am testat-o pana la prima iesire de pe autostrada Buc-Drajna, si m-am intors inapoi, am mers cu 120-125, nu stiu de ce nu a vrut mai mult, dar nici eu nu am fortat.

Concluzia este ca nu mai intrerupe dupa 30 km. M-am intors fericit acasa.

Acum 2 zile, am plecat cu masina la servici, surpriza : tot nu imi sta calumea la relanti, si mi se pare ca imi bate un tachet ceva..

Imi vine sa o iau pe campie...

Deci, inainte mergea bine in trafic, in oras, asa cat de cat, acum face ca dracu, dupa ce se incalzeste merge mai bine, dar daca stau 1 min la un stop, in ultimele 20 secunde incepe sa intrerupa rau de tot, cu turatii aiurea, imi balanseaza indicatorul la ulei... de la 2 la 6...

nu stiu ce sa ii mai fac
doar sa recurg la solutia care am vrut sa o aplic in noaptea de revelion, si anume sa dau drumul la o petarda in rezervor...

ca de la buson era toata treaba pana la urma. si am mai dat si vreo 5 milioane prin serviceuri degeaba


--------------------
Dacia Logan LaureatePlus 2006 - BXXXXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cioloro
post 14 Jan 2005, 19:55
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 42
Joined: 3 January 05




A, ca sa nu uit, sa va zic ce am fc:

furtun gofrat
buson nou
strans garnitura
reglat tacheti (cica i-a reglat..)
curatat bujii
verificat fise, tot felul de furtunase
si altele de care poate nu imi aduc aminte...

rezervorul se poate sa fie din nou vidat, sau cel putin strambat un pic... dar asta nu poate sa fie o cauza a intreruperilor... cred...


--------------------
Dacia Logan LaureatePlus 2006 - BXXXXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 04:24
Forum Renault