DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Claxon ragusit

Marty
post 11 Sep 2003, 12:17
Post #31


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE


marty ai facut cunostinta cu calea floreasca azi dim.?

Eu sunt baiat dus la scoala vietii si o iau Bordei - Beller . Pe Floreasca sunt mult mai multe semafoare decit pe Beller. :wink: :wink: :wink: :wink:
Apropos, saptamina asta sunt la depozit, in Romaero. :cry: :cry: :cry:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 11 Sep 2003, 13:49
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE


marty ai facut cunostinta cu calea floreasca azi dim.?

Eu sunt baiat dus la scoala vietii si o iau Bordei - Beller . Pe Floreasca sunt mult mai multe semafoare decit pe Beller. :wink: :wink: :wink: :wink:
Apropos, saptamina asta sunt la depozit, in Romaero. :cry: :cry: :cry:


io tre sa-l duc pe fi-miu la soacra-mea ca grad. e in vacanta, si atunci o iau pe floreasca.. cand am vazut ce nebunie e, am facut cale intoarsa. groaznic, ce sa zic..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 12 Sep 2003, 22:50
Post #33


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Eu sincer cred ca trebuie impuscat, ca sa nu sufere!
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai B
post 14 Sep 2003, 23:03
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 25 May 03
From: Bucuresti




QUOTE(\"Kappa\")
Salut!
    Am o problema cu claxonul; face ca un catelus ragusit aflat in agonie... Nu stiti ce se poate face cu claxonul (poate se poate regla in vre-un fel?) - sa nu ma duc pentru atat la dealer si vreau sa spun ca ma deranjeaza ca daca vrea sa claxonez mi-e rusine de cum face :oops: 
     Multumesc


ca face ca un catelush... e chestie de gust. mie mi se pare ca face ca un porc.
eu am fost pana acum de 2 ori la dealer sa o rezolve, problema e apa care intra in el. tot ce fac baietzii este sa il dea jos, sa il desfaca shi sa il shtearga bine, dupa care merge perfect. apa la bobina nu prea are cum sa ajunga ca o opreshte membrana care are rol shi de garnitura.
parerea mea e ca e eroare de proiectare - e clar ca in pozitia in care e pus o sa adune apa intr-o veselie daca iei baltzi.

m-au privit cam aiurea cand i-am "deranjat" cu nimicuri de astea, da le-am explicat foarte clar o chestie: pe mashina asta am dat 240.000.000 de bulioane shi mi-au sarit capacele sa ii scot, ca nu i-am tiparit shi nici nu i-am cashtigat la loto. iar pentru banii ashtia vreau ca totul sa mearga in limitele bunului simtz. iar daca o sa se mai infunde claxonul asta o sa ii pun sa scoata apa din el pana o sa se plictiseasca, ca eu in genunchi nu o sa ma pun sa rezolv eu problema. am muncit suficient pentru ea ca sa nu mai stau sa rezolv eu kkturi de astea. sa le rezolve ei. au avut noroc ca eram grabit pe drum, ca altfel ii sunam pe ashtia la WC shi ii puneam pe ei sa vina.
problema claxonului care nu merge mie mi se pare destul de imputzita. eu am patzit sa nu mearga pe E85 intre roman shi suceava, cam pe la venirea noptzii, shi nu a fost nici o placere sa nu am claxon in conditziile in care prin satele de pe drum care mai de care ishi aducea vaca acasa, copii mai fugeau de colo colo iar cate un betziv mai ieshea din carciuma.
maine ma duc la ipso shi o sa le cer sa faca ceva, fiindca mie mi se pare o eroare de proiectare care poate fi periculoasa in anumite contexte shi e de datoria lor sa o rezolve, nu a mea. datoria mea a fost sa le dau banii pe mashina shi mi-am facut-o, mai departe - 18 luni e datoria lor sa o faca sa mearga in limite normale.

sorry pentru ton, da m-au enervat rau de tot cu claxonul asta, shi nu vreau sa ii iert - e problema lor shi o sa ma bat cu ei sa o rezolve, nu sa o rezolv eu. parerea mea e ca trebuie sa luptam sa ii "educam" pe cei de prin service-uri ca mai avem shi drepturi pentru banii pe care i-am dat. ca la catzi bani costa solenza fatza de berlina mea... cred ca gaseam fara probleme pe unul sa il leg pe capota si sa faca el "TIIII TIIIIII" cand aveam nevoie de claxon


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusI
post 15 Sep 2003, 08:16
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




Am avut aceeasi problema cu claxonul si mecanicu' din service (latin efe) mi-a schimbat din proprie initiativa pozitia, asa ca acum e sus in motor. Si asta dupa ce aia de la receptie au zis ca 'da, vi-l mutam daca vreti, da' tre sa ne faceti cerere scrisa, sa va asumati raspunderea, etc...'


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 13:19
Forum Renault