DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> spoiler solenza, prindere proiectoare

george_scala_2004
post 18 May 2009, 18:21
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.576
Joined: 16 April 09




salutare tuturor solenzarilor. am o mica problema,d e fapt o nedumerire: la masina din semnatura fostul proprietar, a schimbat spoilerul. probabil din lipsa de bani sau altceva l-a inlocuit cu un spoiler de la o solenza fara aer (clima sau scala) care nu au locasurile pentru proiectoare. acum, dupa ce am facut rost de proiectoare (si suporturi) am incercat sa le montez. dar, surpriza: nu se fixeaza deloc ! adica locasurile din spoiler au dimensiunile suportilor pentru proiectoare dar nu au chestiile alea care sa se fixeze in suporti. daca cineva stie despre ce este vorba il rog sa posteze. mi-ar fi de folos si niste poze, ca sa inteleg ce si cum. cind am probat proiectoarele pe cablaj nu s-au aprins. sa fie de la vreo siguranta ? de la releu ?

multumiri,

This post has been edited by i96nds: 4 Sep 2009, 20:32


--------------------
... ... ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luchianxxxl
post 4 Sep 2009, 18:49
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 September 09




eu abia mi-am pus proiectoare si mi le-a prins electricianul cu niste surubele. adik nu a mai prins suportii cu acele cleme ci cu surubele pt k clemele sunt foarte proaste si risti sa le pierzi


--------------------
DACIA SOLENZA 2004 CLIMA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoomPunk
post 5 Sep 2009, 13:38
Post #3


Membru fara respect ptr lege si ``organ``!


Group: Members
Posts: 637
Joined: 20 March 06
From: Bucharest




Oricum acele cleme de prindere sunt concepute de nea Gica de la Mioveni,deci sunt de o admirabila proasta calitate.Cel mai indicat e sa fixezi acele suporturi in pop-nituri,sau cu holzsuruburi.E mult mai sigur asa,plus ca sunt destui care incearca sa le fure,iar daca sunt prinse doar in acele cleme,la o apasare cu mana spre interior,vor cadea.Cat despre faptul ca nu se aprind la conectare,cred ca pot fi mai multe cauze.Dar cel mai bine este sa mergi la un electrician auto.


--------------------
Dacia de calcat Zepter
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 5th June 2024 - 04:00
Forum Renault