DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intrebare, Fenomen ciudat

schumi_86
post 12 Oct 2009, 23:27
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 20 September 08
From: Constanta City




Salutare! Vreau si eu niste pareri in legatura cu o nelamurire ca nu o pot numii problema.....
De cateva zile am teava de la toba finala acoperita pe interior de un fel de mazga alba asemanatoare la aspect cu mucii aceia care apar la carburator.Aveti idee de la ce ar putea fi??? Lichid de racire nu pierde,chiuloasa nu supureaza,motorul merge normal,bule in vasul de expansiune nu apar,muci in carburator nu sunt.....deci care e buba? huh.gif Bujiile m-am uitat la ele si sunt asa cum trebuie. Tin sa precizez ca in toba se observa niste lichid de culoare alba.... blink.gif


--------------------
Dacia 1310 1988,berlina - CT-00-ZMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vizitatorul
post 13 Oct 2009, 20:51
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 248
Joined: 10 May 09




pai...sa-mi dau si eu cu parerea...a cam venit frigul...si a cam inceput condensul pe evacuare...si poa masina ta mai "haleste" si ceva ulei...si gazele de ulei cu condensul...si uite "mucii'...de'...e doar parerea mea...poa vine careva mai experimentata sa te lamureasca..
bafta


--------------------
Dacia 1310 L 1998 - B453SCU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
g3org3lll
post 13 Oct 2009, 21:23
Post #3


-


Group: Members
Posts: 44
Joined: 27 July 09
From: tulcea




salut,am si eu o mare dilema va rog frumos cine poate sa ma ajute macar cu o parere sa nu ezite sa o spuna. am o dacie din 96 destul de bine intretzinuta,akum 2 saptamani i-am facut setul motor,ia venit si vremea ei.akum nu stiu ce se intampla,cand merg cu ia si schimb viteza,dupa ce incep sa ridic ambreiajul imi da un soc,o trepidatzie scurta si apoi pleak normal.asa la drum intins nu prea face fig,doar cand plec de pe loc si incep sa schimb vitezele face trepidatziile astea.precizez k am schimbat buji,vacum delcou,filtru aer condensator,platina si ce mai auzeam eu k tre schimbat dak face figuri destea,akum am auzit o noua varianta cum k ar fi un suport rupt la cutie,nu stiu ce sa mai cred...


--------------------
dacia 1310 1996
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 13 Oct 2009, 21:30
Post #4


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




Verifica cele trei suruburi care tin cutia prinsa in traversa sa fie stranse, eventual tampoanele de prindere a traversei pe lonjeroane.
Si nu mai scrie cu "k", "tz" si alte prostii de-astea.


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PH-06-BOA
post 14 Oct 2009, 20:20
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.731
Joined: 28 April 07




g3org3III, de pe ce planeta vi nene? Scrie Romaneste, mama, sa te putem intelege. Si cum ni te adresam? Mergi in celalalt topic, ca ai acolo cate ceva.

14 Oct 2009, 20:22:
Ai scris de pe telefon? Si totusi...

This post has been edited by PH-06-BOA: 14 Oct 2009, 20:22


--------------------
Dacia 1310 1988 - ph-99-aob
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
schumi_86
post 14 Oct 2009, 23:07
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 231
Joined: 20 September 08
From: Constanta City




Se pare ca s-a cam rezolvat "problema",mi-am montat la loc carburatorul dublucorp(acesta il aveam inainte pe masina) si dupa vreo 2 zile a diparut mazga aceea alba si parca nu mai este asa umeda teava.
Voi mai urmarii fenomenu....


--------------------
Dacia 1310 1988,berlina - CT-00-ZMP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th April 2024 - 10:39
Forum Renault