DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DaciaClub - Schimbari majore

Lucian123
post 28 Mar 2005, 11:04
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




A fost mai devreme o idee:
utilizatorii sa poata da "note", "bile aalbe, negre" si in functie de astea sa se ia masuri.
In felul asta nici nu mai e interpretabila masura luata de un moderator bine intentionat sau rau intentionat. Spun asta pentru ca si ei sunt oameni si se intampla sa graseasca si ei. Si acest lucru duce la discutii fara rost sau certuri.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 28 Mar 2005, 11:07
Post #62


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(bog_cip @ 28 Mar 2005, 11:55)
Si daca se lega la net de la un internetcafe? Nu stiu daca este ok...
In legatura cu taxa Da Ok. Dar trebuie sa ii poti identifica pe cei care calca strinb atit pe forum cit si la intilniri.
*


Ne facem ecusoane la intalniri .... OBLIGATORII........ biggrin.gif cu nume, prenume, nick si nr. masinii.
Hai sa facem o asociatie daciaclub.ro cu personalitate juridica si tot ce trebe sa ne inregistram la judecatorie si asa mai departe cu Statut, Act constitutiv si tot ce trebe, marim taxa, poate la 500.000 lei.
Aceasta asociatie poate ar putea sa ne apere mai bine interesele in raport cu Organele statului cat si cu producatorii de autoturisme, cu asigurarile, service-urile ..... etc....
Eu zic sa o facem......... Si aceasta asociatie isi poate alege membri.....
scuze pentru dezordinea din idei dar incepusem sa scriu despre ecusoane si mi-a venit ideea asta care cred ca e chiar buna.



--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 11:08
Post #63


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(Lucian123 @ 28 Mar 2005, 11:04)
A fost mai devreme o idee:
utilizatorii sa poata da "note", "bile aalbe, negre" si in functie de astea sa se ia masuri.
In felul asta nici nu mai e interpretabila masura luata de un moderator bine intentionat sau rau intentionat. Spun asta pentru ca si ei sunt oameni si se intampla sa graseasca si ei. Si acest lucru duce la discutii fara rost sau certuri.
*



Mi se pare putin periculoasa idea. Dai putere de decizie la unii care nu ar trebui sa aiba asa ceva. Ar putea sa iasa la flame-uri pe diverse teme si drept razbunare incep sa isi dea bile negre intre ei, sau numai unul din ei la celalalt. Nu ar fi o pierdere mare, dar nu stiu ce efect pe termen lung ar avea.

Ideea e alta. Sa fie reguli clare, moderatorii sa raspunda in fata adminilor si noi sa avem incredere ca regulile se aplica si in cazul moderatorilor. Astfel, anumite "abuzuri" (dupa unii) ar fi mai rare. Oricum, nu e obligatoriu sa ramana pe forum daca unu se simte "hartuit" de un moderator.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SOR
post 28 Mar 2005, 11:09
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 19 January 05
From: Bucuresti-Rahova




s`a mai discutat pe forum despre asociatii biggrin.gif da un search sa vezi concluziile


--------------------
DACIA BREAK 1988 - B 17 CFZ
CALM DOWN DEAR...LET`S NOT TURN THIS RAPE INTO A MURDER...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian123
post 28 Mar 2005, 11:12
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 240
Joined: 25 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(driverx @ 28 Mar 2005, 12:08)
Mi se pare putin periculoasa idea. Dai putere de decizie la unii care nu ar trebui sa aiba asa ceva. Ar putea sa iasa la flame-uri pe diverse teme si drept razbunare incep sa isi dea bile negre intre ei, sau numai unul din ei la celalalt. Nu ar fi o pierdere mare, dar nu stiu ce efect pe termen lung ar avea.


*




Este si nu este periculoasa ideea. Sunt metode sa impiedici lucrul de care aminteai.
Oricum, e o idee.


--------------------
DACIA LOGAN Laureate 1.4 Rosu - B40XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 28 Mar 2005, 11:15
Post #66


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




mairam, ok, te ocupi tu de depus bilanturi si alte chestii d-astea ?


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wo_name
post 28 Mar 2005, 11:16
Post #67


Membru


Group: Members
Posts: 150
Joined: 10 August 04
From: Timisoara




Problema cu platitul cred ca va fii o complicare pt. admini, etc. (nu am nimic impotriva ei). Cu date foarte personale (obligatorii) nu prea sunt de acord.

Pentru "macanismul bilelor" se poate face un algoritm destul de ok pt. a elimina razbunarile.


--------------------
Dacia Logan MCV Laureate 1.6 8v 2011 - TM ?? ???
Parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 28 Mar 2005, 11:18
Post #68


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Sunt de acord cu driverx..si asa ies vorbe cand moderatorii dau ban sau apostrofeaza pe cineva..dar cum ar fi ca gogu si gicu sa se apuce ei sa dea bile albe/negre..o sa se creeze alte divergente mult mai complexe si o sa apara scheme murdare intre unii useri!

Cat despre taxa de 100mii e de-a dreptul jenanta..hais a fim seriosi cine n-are 3 itri de benzina de irosit online?Daca vorbimde 500 eh atunci o sa se faca o selectie mai drastica;) desi o sa scada numarul considerabil....

This post has been edited by Lexy: 28 Mar 2005, 11:20


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PriesT
post 28 Mar 2005, 11:19
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 9 February 05




QUOTE(Marty @ 28 Mar 2005, 11:15)
mairam, ok, te ocupi tu de depus bilanturi si alte chestii d-astea ?
*



Daca il intocmeste cineva (bilantul) - il depun eu - musai sa faceti asta in sectorul 6 . Stau eu la "cozi". 124.gif


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI - B-xx-PEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 28 Mar 2005, 11:20
Post #70


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




QUOTE(Marty @ 28 Mar 2005, 10:39)
Va atrag atentia ca ati deviat de la subiect! Nu se discuta despre intilniri, se discuta despre cum sa scapam de toate rapandulele si matracucile care s-au aciuat pe aici.
*



Din pacate cele doua aspecte nu pot fi separate! Datorita faptului ca problemele forumului au aparut DUPA problemele de la intalniri, consider ca ele trebuie tratate/vindecate impreuna. Intalnirile erau completarea fireasca a activitatii forumului si nu cred ca este normal ca ele sa dispara din cauza unor neaveniti!

By the way, wellcome back! 04.gif


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 28 Mar 2005, 11:23
Post #71


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Marty @ 28 Mar 2005, 12:15)
mairam, ok, te ocupi tu de depus bilanturi si alte chestii d-astea ?
*


Nu cred ca ar fi prea complicat pentru ca din banii care se strang (ori ce asociatie are membri cotizanti) se poate plati o firma de contabilitate care sa se ocupe de chestiile astea, ( daca este firma mea nu ma supar biggrin.gif ), Se poate face o asociatie care sa aiba printre altele si scop lucrativ acum nu prea am timp acum, dar o sa aprofundez ideea si in 2-3 zile o sa vin cu o propunere solida.
Nu de alta dar forumu asta chiar imi trebuie.... si rog mintile luminate de pe aici sa gaseasca o solutie .

This post has been edited by nairam: 28 Mar 2005, 11:29


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romulus
post 28 Mar 2005, 11:31
Post #72


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




QUOTE(wo_name @ 28 Mar 2005, 12:16)
Cu date foarte personale (obligatorii) nu prea sunt de acord.
*


Te temi ca ar putea fi folosite la altceva? Sunt atatea situri unde ca sa-ti faci un cont iti cere adresa, nume prenume, cnp... nu vad care ar fi problema. Acte in numele meu nu poate face nimeni care nu stie macar cum arata semnatura mea... Nu cred ca e o problema prea mare. Si in fond, chiar asta e scopul Limitarea accesului. Nu zic ca tu , sau altul, dar daca e ceva ce nu-ti convine, te limitezi la a citi. Vrei mai mult, platesti un pret. In cazul de fata, date personale.
Nu o lua ca pe ceva personal. smile.gif

Faptul ca se cunosc datele personale si nu mai sunt ascunsi de anonimitate, cred ca-i va determina pe multi sa-si schimbe atitudinea. Si datele personale nu trebuie facute publice. Acestea pot fi introduse in baza de date, accesibile doar administratorilor, spre a putea fi puse la dispozitia autoritatilor in caz de necesitate. Aaaa si taiate posturile in care se face referire la politie cu cuvinte jignitoare. Totusi sunt autoritati ale statului si pot face si rau (voluntar sau nu).

This post has been edited by romulus: 28 Mar 2005, 11:37


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 11:35
Post #73


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(wo_name @ 28 Mar 2005, 11:16)
Problema cu platitul cred ca va fii o complicare pt. admini, etc. (nu am nimic impotriva ei). Cu date foarte personale (obligatorii) nu prea sunt de acord.

Pentru "macanismul bilelor" se poate face un algoritm destul de ok pt. a elimina razbunarile.
*



Strict CNP. Ala e un ID al tau, unic. Nimic mai mult. Daca legea nu considera ca acest CNP nu trebuie dat, atunci eu zic ca e o masura buna. Nu va functiona 100% ca unii o sa isi bage si CNP-ul lui tata numai sa intre, dar ii prindem noi si pe aia.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
romulus
post 28 Mar 2005, 11:41
Post #74


membru fost posesor de Dacie


Group: Members
Posts: 460
Joined: 11 January 05
From: Targu Mures




QUOTE(driverx @ 28 Mar 2005, 12:35)
Nu va functiona 100% ca unii o sa isi bage si CNP-ul lui tata numai sa intre, dar ii prindem noi si pe aia.
*


Dar daca periodic li se cere sa introduca CNP-ul la logare, sa zicem, odata la n posturi, si nu eCNP-ul lor, sau nu se vor loga daca nu-l stiu la momentul respectiv, si asa topicul poate fi salvat prin epuizarea subiectului, sau il vor introduce gresit si atunci li se blocheaza contul, sau il stiu si in cazul acesta... Dar majoritatea mincinosilor uita ce au mintit. Asa ca...


--------------------
Daewoo Cielo 1997 - MS 06 BCL
pana la urma, totul se rezuma la obisnuinta...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lexy
post 28 Mar 2005, 11:43
Post #75


Just ME


Group: Members
Posts: 531
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




Nici eu nu's de acord cu CNP-UL,e ceva mult prea personal.Am oroare la chestiuni din astea mai ales online...inteleg un nume ceva...ptr ca:

1.CNP-poate fi f usor inventat/luat de pe bonul de masa/BI unui coleg/ruda
2.Daca membrul xyz face ceva wrong pe forum ce se face cu acele date personale ?Fac reclamatie la politie ca am numele,cnp-ul lui?Hai sa fim seriosi...
3.Dc un membru nu vine la intalniri cum va dati seama ca datele-s corecte?Ca daca vine la intalniri o sa fie cu permsul si BI la inaintare

4.Datele personale amanuntite nu implica o rezolvare fiabila a problemelor cu care se confrunta dacia club in acest moment (parerea mea nu dati cu piatra)

Dar daca periodic li se cere sa introduca CNP-ul la logare, sa zicem, odata la n posturi, si nu eCNP-ul lor, sau nu se vor loga daca nu-l stiu la momentul respectiv, si asa topicul poate fi salvat prin epuizarea subiectului, sau il vor introduce gresit si atunci li se blocheaza contul, sau il stiu si in cazul acesta... Dar majoritatea mincinosilor uita ce au mintit. Asa ca...

Hai sa fim seriosi dupa cum unii au 5-6 parole lungi complicate mare lucru e sa tina minte un cod?Sa fim seriosi!

This post has been edited by Lexy: 28 Mar 2005, 11:46


--------------------
Toyota Corolla 1,6 VVTI / SOL - B-01-LEXY
Good girls go to heaven.Bad ones go to hell.
And girls with fast cars go anywhere they want.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 11:52
Post #76


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(romulus @ 28 Mar 2005, 11:41)
Dar daca periodic li se cere sa introduca CNP-ul la logare, sa zicem, odata la n  posturi, si nu eCNP-ul lor, sau nu se vor loga daca nu-l stiu la momentul respectiv, si asa topicul poate fi salvat prin epuizarea subiectului, sau il vor introduce gresit si atunci li se blocheaza contul, sau il stiu si in cazul acesta... Dar majoritatea mincinosilor uita ce au mintit. Asa ca...
*



Propunerea mea era pentru a introduce CNP la crearea unui cont. Daca veselu' vrea sa faca o clona nu va mai putea sa o faca fiindca deja exista un user cu CNP-ul lui. Dar stiu ca o sa fie cativa care isi baga CNP-ul tatalui, mamei, sorei. Dar ii prindem. Prea multe CNP-uri nu are la dispozitie. smile.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 28 Mar 2005, 11:55
Post #77


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Si cei care au 13 ani, de unde CNP? tongue.gif Nu cred ca sunt si tinerei fara buletin pe aici, dar ziceam si eu.
Parerea mea vis-a-vis de forumul acesta este una foarte buna. Nu comentez despre intalniri si efectul lor devastator despre care se spune pe aici si de aceea ma limitez la forum. Perfect nu o sa fie niciodata dupa parerea mea, atata timp cat omul in general nu va fi perfect. Si asta stim cu totii ca nu se va intampla. Adolescenta, hormonii, fac din tineri sa calce stramb de mai multe ori decat este permis si ei vor exista in continuare asa cum exista si acum si nu numai pe forumul Daciaclub. Eu intru pe mai multe forumuri si stiu ce inseamna. Am avut surprinderea sa fiu monitorizat la sange aici, cel putin asa mi s-a parut. Iar discutiile mi se par destul de mature. Intotdeauna se poate mai bine, nu zic ca nu, dar vreau sa spun ca este un forum din cele mai bune si ar trebui sa se mandreasca toata lumea cu el. De multe ori cei cu mult respect si bun simt daca sunt in majoritate atrag dupa ei si userii mai .. "nehotarati" sa zic asa. Nu trebuie facuta politie ci strict treaba moderatorilor care vad ca sunt destul de perseverenti in munca lor.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAS
post 28 Mar 2005, 11:56
Post #78


Le Bubulateur


Group: Members
Posts: 205
Joined: 23 August 03
From: Bucuresti




SIncer, nu cred ca treaba cu CNP-ul e buna... In acest caz, forum-ul daciaclub s-ar transforma in ceva de gen inchisoare/politie/SRI etc. avem parte de astia o gramada pe afara... trebuie sa fii liber sa-ti exprimi ideea.. daca un user bate campii si vorbeste tampenii, se poate sterge foarte usor post-ul sau topic-ul respectiv... i se da BAN user-ului si gata... isi face clona? nici o problema, daca s-a reabilitat si a bagat la cap ca nu e bine sa vorbeasca tampenii pe forum, el singur poate sa ia legatura cu unul dintre admini si sa zica "uite eu sunt x care a fost banat, mi-am facut o clona si de atunci am postat cu clona.. dupa cum s-a putut vedea din post-urile mele, m-am desteptat si nu mai sunt un cap-sec si as vrea sa-mi ridicati ban-ul de pe nick-ul x " si gata... daca isi face clona si continua cu discutiile prostesti, stilul lui poate fi recunoscut dupa cateva post-uri si atunci va fi banata si clona....
Problemele de pe forum se rezolva simplu... Problema mare e la intalniri...
Sunt impotriva ideii de a se suspenda intalnirile... Eu zic ca ar fi mai simplu sa facem asa: cand il apuca damblalele pe vreun pusti din asta teribilist, ori chemam chiar noi politia sa-l salte pe individ (astfel politia va vedea va nu incurajam in nici un fel un astfel de comportament si ca intalnirile noastre sunt de cu totul alta natura), ori ne ridicam frumos si plecam in liniste ori il oprim pe baiat, il apostrofam si-l trimitem frumos acasa ( unde-s multi puterea creste). Varianta din urma ar fi cea mai putin preferabila...


--------------------
scandura cu rulmenti noua, din 2000 - B-02/36-MAS B222BIP
Daaati si mie minus la reputatie. 'dea D-zeu sanatate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 28 Mar 2005, 11:56
Post #79


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(driverx @ 28 Mar 2005, 13:52)
Prea multe CNP-uri nu are la dispozitie. smile.gif
*



poti sa faci o mie si o suta de combinatii wink.gif


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 28 Mar 2005, 11:57
Post #80


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(driverx @ 28 Mar 2005, 12:52)
Prea multe CNP-uri nu are la dispozitie. smile.gif
*


daca tii neaparat extrapolezi CNP-ul.... chiar vrei sa-ti dau o lista de 200 de CNP-uri? valabile.....


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 11:58
Post #81


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(jaf @ 28 Mar 2005, 11:56)
poti sa faci o mie si o suta de combinatii  wink.gif
*




Dar trebuie sa fie si valid...nu poti scrie orice acolo


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 28 Mar 2005, 12:00
Post #82


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




crede-ma ca daca vrei neaparat poti sa faci rost de orice, e drept ca-ti trebe si ceva stiinta ....


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 28 Mar 2005, 12:01
Post #83


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




faza ii ca nu ai baza de date de la politie ca sa iti da-i seama daca ii valid sau nu..

ex 1800101122911 de unde iti da-i seama ca ii valid sau nu ?

This post has been edited by jaf: 28 Mar 2005, 12:02


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Devils
post 28 Mar 2005, 12:02
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 394
Joined: 20 April 04
From: Targu-Mures




pentru asta nu iti trebuie baza de date a politiei. CNP-ul se calculeza dupa un anumit algoritm


--------------------
Audi - B4 - 1994 1.9 TDI Z1 90CP - MS 03 CNP
Cei care sunt buni FAC, ceilalti VORBESC despre asta.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 12:05
Post #85


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




Devils are dreptate. Vorbiti fara sa stiti. Credeti ca as fi propus ceva care sa nu restrictioneze deloc ? Altfel era doar un field nou, loc bun de aberat cand se creaza un cont nou. Trebuie sa fie valid. Din pacate nu iti poti da seama daca nu e CNP-ul lu' tata. sad.gif



--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 28 Mar 2005, 12:08
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




pai primele 7 caractere stim ca sunt sexu' si data nasterii dar restu'?

o sa apara key generator pt creearea de konturi daciaclub...smile.gif)


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_o
post 28 Mar 2005, 12:11
Post #87


om ca, din pacate, din ce in ce mai putini


Group: Members
Posts: 3.940
Joined: 23 May 03
From: Bucuresti




Din pacate daciaclub este victima propriei sale popularitati. Destul de multa lume stie de existenta acestui forum. Nu e ceva rau, dimpotriva, asta s-a si vrut poate. Dar cu cat mai multa lume stie cu atat sunt mai slabe posibilitatile de a o controla. Nu poti avea controlul asupra inregistrailor de noi useri, nu poti sa stii cine se ascunde in spatele unui nick.

Iar cu intalnirile e si mai greu. Atat timp cat nu se vor tine pe o propriete privata nu poti sa impui cuiva sa nu vina.

Eu am descoperit forum-ul din intamplare acum vreo 2 ani. Am ramas pentru ca mi-a placut atmosfera. Se dicuta civilizat, nu sarea nimeni la gatul altuia, se mai faceau glume (chgiar daca erau off-topic) etc. Acum deja sunt prea dese sariturile la jugularele altor membri, glumele din pacate au tente ironice samd, off-topic-ul e la ordinea zilei, etc.

In alta ordine de idei. E discutabila treaba cu neinceperea unor topic-uri noi. Nu spun ca nu sunt probleme dezbatute si para-dezbatute.Insa, pe de alta parte, cel putin la sectiunile DSN si SLZ s-a cam discutat tot ce trebuia dicutat si ar insemna sa mai vezi cate un reply la 2-3 zile. Ori,ideea de forum presupune ceva interactivitate. E mai mult o chestie sociala.

In cu totul si cu totulalta ordine de idei. Daciaclub a murit, traiasca daciaclub.


--------------------
Dacia SLZ 1.4 / Break CL
E bine sa fii multumit cu ceea ce ai, dar nu si de ceea ce esti (Sir James MacKintosh)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 28 Mar 2005, 12:12
Post #88


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(alx @ 28 Mar 2005, 12:08)
pai primele 7 caractere stim ca sunt sexu' si data nasterii dar restu'?

o sa apara key generator pt creearea de konturi daciaclub...smile.gif)
*



Pai ce conteaza ce si cum ii format CNP?? Vrei sa scoti key-generatorul inainte sa fie implementata (daca) chestia asta?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Funny
post 28 Mar 2005, 12:14
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.272
Joined: 7 October 04




excl.gif
Nu stiu cine si in ce mod a sarit calul , obligind administratorul sa opreasca temporar forumul ,insa deranjant este faptul ca in ciuda restrictiilor impuse de echipa admin-moderatori exista persoane care pot initia un topic nou fara nici un fel de probleme.
Consider ca aceasta atitudine ofenseaza cea mai mare parte a utilizatorilor care isi vad de treaba si nu au jignit prin prestatia lor pe nimeni .
Parerea mea este ca se tinde catre infiintarea unui club exclusivist unde legile se aplica numai pentru "catei" iar "dulaii" zburda in voie.(imi pare rau ca nu mai retin fabula , dar in mod sigur cei mai multi dintre voi vor intelege)
Adoptarea unor masuri care sa limiteze pe viitor "excesul de zel" al unora dintre utilizatori este apanajul exclusiv al moderatorilor care de multe ori le canta in struna unora dintre "naravasi" ,declansind "flame-uri".
Asa cum au spus mai multi , nu cred ca solutia este de genul "imi iau trotineta si inchid SNC-ul".
excl.gif

This post has been edited by Funny: 28 Mar 2005, 12:17


--------------------
Dividae et impera!
Lasciate ogni speranza , voi ch'entrate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PriesT
post 28 Mar 2005, 12:15
Post #90


Membru incepator


Group: Members
Posts: 95
Joined: 9 February 05




QUOTE(jaf @ 28 Mar 2005, 12:01)
faza ii ca nu ai baza de date de la politie ca sa iti da-i seama daca ii valid sau nu..

ex 1800101122911 de unde iti da-i seama ca ii valid sau nu ?
*



1 - barbat (la femei 2)
80 - anul nasterii
01 - luna nasterii
01 - ziua nasterii
mai departe nu mai stiu rolleyes.gif dar pare a fi valid


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI - B-xx-PEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th June 2024 - 21:30
Forum Renault