DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> probleme de organizare club

AlexV
post 19 Aug 2003, 22:26
Post #1


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




tot discutam aici de club dsn&slz.
intrebarea mea este cum putem fi noi uniti intr-un club cand avem mai multe forumuri de discutie si oricum suntem putini.
stiu, strainii au multe forumuri si au chiar si mai multe cluburi, dar au si mult mai multe masini vandute si mult, mult mai multi utilizatori de internet.
din cate am citit pe tot internetul asta suntem cel mai activ forum si suntem singurii care se intalnesc cu regularitate.
poate am gandit prost de aceea vreau sa stiu si parerea voastra.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 20 Aug 2003, 07:12
Post #2


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




vrei sa stii parerea noastra vis-a-vis de.....ce anume ??????


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 20 Aug 2003, 07:27
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




eu am propus mai de mult infiintarea unui club "cu acte in regula".Am avea o multime de avantaje in relatia cu Vc si cu dealerii mai ales in cazul reclamatiilor.


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raven
post 20 Aug 2003, 11:48
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 June 03
From: Bucuresti




Pai economie de piata tocmai asta inseamna sa fie mai multe oferte pe piata :wink: , in alta ordine de idei un club ai carui membrii(chiar si foarte putini) se implica in activitate va aduce multe beneficii acestora.
Spre exemplu se poate cumpara un domeniu internet gen www.daciaforum.ro, se face una bucata site profesional care poate aduce bani din publicitate(si pot fi destui) plus o taxa modica lunara(50000-100000) si astfel se poate ajunge la crearea unei infrastructuri minime. In urma acestor actiuni este foarte probabil ca numarul membrilor sa cresca foarte mult datorita suportului pe care il acorda clubul membrilor sai => bani mai multi => chestii mai importante care se pot face...


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,5 DCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 20 Aug 2003, 12:26
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Pai economie de piata tocmai asta inseamna  sa fie mai multe oferte pe piata :wink: , in alta ordine de idei un club ai carui membrii(chiar si foarte putini) se implica in activitate va aduce multe beneficii acestora.
Spre exemplu se poate cumpara un domeniu internet gen www.daciaforum.ro, se face una bucata site profesional care poate aduce bani din publicitate(si pot fi destui) plus o taxa modica lunara(50000-100000) si astfel se poate ajunge la crearea unei infrastructuri minime. In urma acestor actiuni este foarte probabil ca numarul membrilor sa cresca foarte mult datorita suportului pe care il acorda clubul membrilor sai => bani mai multi => chestii mai importante care se pot face...


exact la asta ma refeream si io cand am propus pt prima oara infiintarea unui club. O cotizatie minima + venituri colaterale ar putea oferi avantaje membrilor de la asistenta legala (in situatii nefericite sau conflicte cu service-uri sau societati de asigurare) la consultanta in domeniu auto. Un domeniu cumparat si o pagina profesionala ar fi absolut necesare.


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 20 Aug 2003, 13:00
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




mai voi chiar sunteti baietzi destepti ce sa mai...
io sprijin actiunea.. daca e sa fie... daca e sa nu fie...aaa.. tot o sprijin, :wink: ...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 21 Aug 2003, 07:37
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




asijderea biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Watchful snake
post 21 Aug 2003, 08:19
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 170
Joined: 4 June 03
From: București




Și eu sînt de acord cu acțiunea asta.


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003
Nu conduceți mai repede decît poate zbura îngerul vostru păzitor!!!...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 17 Sep 2004, 01:25
Post #9


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
Și eu sînt de acord cu acțiunea asta.

IDEM

Am luat la pieptanat topicuri mai vechi si am dat de asta, de care banuiesc ca userii mai noi de un an habar n-au. Poate mai merita discutat?

Daca onor Adminii considera inoportuna interventia rog sa <delete>

altceva din alt topic:
QUOTE
Io unu uneori ma mai delectez cu schimburi de replici de la cafenea de acum un an. De ce sa le stergem? Deci, propun sa strangem din nou bani si daca nu se strang suficient ne gandim si la alte masuri.


Misto e faza ca eu ma delectez cu posturile lui ashu. De asta am si luat la pieptanat forumul.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lucian BLK
post 17 Sep 2004, 06:57
Post #10


membru blue extreme


Group: Members
Posts: 621
Joined: 20 April 04
From: Pitesti - Bucuresti




O idee buna!


--------------------
Renault Megane Bicorp 1.6 16V 2007
Renault Megane Bicorp
Daewoo Matiz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B31AYZ
post 17 Sep 2004, 08:55
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 647
Joined: 1 April 04




Salut ,

Sunt si eu de acord cu ideea . Abia astept sa teminam treaba ca sa putem avea si noi un cuvant de spus .Sper sa nu fie o restrictie numai pentru dsn&solenta .


--------------------
DACIA 1300 din 1980 - B31AYZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 17 Sep 2004, 12:37
Post #12


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




De curiozitate intrebare pentru avocatii de pe aici.
Asa un club banuiesc ca ar trebui sa aiba o personalitate juridica.? Au ba?
Dar ce forma ? ONG, Asociatie non-profit,.... ( caritabila laugh.gif ),( Fun -Club !??)
Trebuie sa aiba angajati ? (contabil, => impozite , =>hartogaraie...)


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
van den plas
post 17 Sep 2004, 13:22
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 22 January 04
From: Bucuresti




Pai sa-l facem "asociatie familiala", din moment ce e vorba despre marea familie Dacia. smile.gif


--------------------
Ford Mondeo TDCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
viulian
post 17 Sep 2004, 14:14
Post #14


Que ?


Group: Members
Posts: 356
Joined: 22 March 04
From: Bucuresti




Clubul va putea avea si membrii non daciisti ?

Eu am sosit pe forum din cauza problemelor cu Dacia, si am ramas din cauza oamenilor.
Insa nu sunt fan al acestei marci si nici nu vreau ca apartenta la club sa fie conditionata de posesia unui autoturism marca Dacia... adica apartententa la club sa NU creeze obligatia posesiei unui autoturism marca asta..


--------------------
Dacia 1310S - CT-26-VID
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
teodor
post 17 Sep 2004, 14:34
Post #15


.


Group: Members
Posts: 176
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




E buna ideea infintarii unui club.Eu am fost ca sa zic asa membru incepator(sau cum i se mai zice....imi scapa acum) la club HONDA romania.Sa facut o intilnire a venit cativa membri din alte cluburi de afara......si dupa 1-2 luni nu sa intimplat nimic.Nu sa realizat mare lucru......minunea care tine 3 zile..... :shock:
Trebuie sa poata intra in club toti cei ce doresc, cu sau fara masina....cu berline /nove/supernove/solenze/loganuri....parerea mea.Ia ganditiva : un echipaj de raliu in campoinatul romanesc de raliu/auto sponsorizat de CLUBUL DACIA sau CLUBUL ALLDACIA, sau DACIA CLUB ROMANIA....sau...AUTO CLUB DACIA...incep sa visez. laugh.gif


--------------------
Passat 4Mot 2.0TDI SLZ 1,9 Diesel 2006 - BZ-xx-www
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
echosektor
post 17 Sep 2004, 16:51
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




si eu sustin clubul.sunt de acord si cu plata unei taxe....asa,fiind un club putem rezolva mai usor unele probleme cu masinile (poate!) si putem fi si mai organizati.


--------------------
null
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 17 Sep 2004, 17:09
Post #17


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




S-a gandit cineva la probleme de implementare? Acte, chestii... Si eu m-as inscrie intr-un club (fie si doar ca sa intalnesc cativa dintre forumistii de aici smile.gif ), dar ar trebui sa vad niste drepturi, obligatii, sa vad ce isi propune clubul, etc. Ar trebui aleasa o "administratie" a clubului (presedinte, contabil etc.). E cineva realmente dispus sa treaca la implementare? E usor sa declari "e o idee buna, dar ca sa o vezi pusa in practica...."

Chiar, ce si-ar propune clubul asta? Probabil ca asta ar trebui stabilit in primul rand.
1. Sa sponsorizeze un echipaj de raliu? (eu n-as vrea asta de ex. Ce, publicitate ne trebuie?)
2. Sa repare masinile membrilor? Nu cred.
3. Sa sustina initieze actiuni in instanta si in mass-media impotriva dealerilor/service-urilor care isi bat joc de clienti (aaa... cred ca aici m-as baga ca membru, dar ce avocati/juristi/... avem aici, care ar fi dispusi sa se implice?)
4. Sa stabileasca contacte "oficiale" cu SC Automobile Dacia S.A., si sa le inainteze plangerile/dorintele/[...] membrilor, si sa PRETINDA un raspuns oficial. (da, as vrea asta!)
etc.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 18 Sep 2004, 13:01
Post #18


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Și eu vreau deschiderea unui club Dacia cu acte în regulă!


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asarban
post 18 Sep 2004, 13:28
Post #19


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 2.288
Joined: 24 May 02




Mai exista un club de dacioti care se intalnesc regulat...mai des de saptamanal
Asociatia alora care au dat banii de dacii si au luat...lula!
Cica au 170 000 cotizatie lunara


--------------------
Intr-o apa adanca patru ochi luceste. Ce sa fie oare este doi de peste.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 18 Sep 2004, 13:37
Post #20


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Unde, cine???


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 18 Sep 2004, 14:45
Post #21


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




QUOTE
Mai exista un club de dacioti care se intalnesc regulat...mai des de saptamanal
Asociatia alora care au dat banii de dacii si au luat...lula!
Cica au 170 000 cotizatie lunara


Am auzit ca seful lor (ala care ia banii) e un avocat.... laugh.gif


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 18 Sep 2004, 20:42
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




imi pare bine ca o propunerea mai veche cu clubul "legal" a intrat iar in discutie! nu cred ca mai e cazul sa spun ca sunt de acord cu taxa...etc.etc...


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paul_damian
post 18 Sep 2004, 21:21
Post #23


Membru mult


Group: Members
Posts: 644
Joined: 21 April 04
From: Medias, Romania




Asa, la prima vedere, ar fi ceva. Poate puneti de un poll / chestionar pe subiectul acesta? Da' chestia cu taxa, ce sa zic... numai sa nu fie prea mare, ca unii din noi suntem mai saracuti, asa, mai reparam masina in fata blocului, ca de aia-s bune sfaturile de pe forum, ne mai ducem traiul de pe o zi pe alta. Poate mai bine de 'recoltat' mai multi bani din vanzarea spatiilor publicitare (bannere) - de aia trebuie facut cunoscut clubul, inclusiv prin sponsorizarea unei masini de raliu - si se poate face daca exista un domeniu bun (daciaforum.ro e ok, dar daciaclub.ro ce are?!? E la fel de bun!), iar un site frumos se poate face, sunt destui programatori si webdesigneri printre noi. Eu ma ofer sa ajut, ca ceva design stiu, inclusiv ceva .NET, ca din asta imi castig pita.

Hai sa vedem ce o iesi...


--------------------
Dacia Sandero Stepway, 2021
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 18 Sep 2004, 22:36
Post #24


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Necesar infiintare:
A1 Sediu -cel putin scriptic, nu neaparat lucrativ.-nu necesita cine stie ce cheltuieli ulterioare.
- se asteapta donator binevoitor.
A2 - acte + cheltuieli infiintare - se angajeaza un "alergator"; la un srl e intre 200-400 E cu tot cu ceva taxe.Poate fi un pic mai mult
- de interesat la cineva care cunoaste procedurile de infiintare
siii....A3 membrii fondatori - se gasesc gratis garla.
A4 optional in relatie cu B5 si D1 scule - calculator (server, eventual fax, telefon) acoperitor 2000 E
A5 STATUT - alcatuit de E1 si E2 la un brainstorming (sau beerstorming)
- se supune discutiei pe forum pentru pareri - se definitiveaza de E1
cei ce cunosc mai bine sunt rugati sa completeze in continuare
A6..A7..etc..


Necesar functionare:
B1 Sediu - ori acelasi de la pct A1 ori loc intalnire joia, + fiecare de la tastatura lui
- se va hotari in functie de pct D
B2 angajati (cu acte si salariu) :- contabil 1/4 norma administrator 1 norma (daca e musai)- acoperitor 130E/luna
- de interesat la un contabil BUN
- avocat in functie de pct D2 - cost necunoscut - faceti propuneri
B3 voluntari (fara acte fara bani) - fiecare sta cat poate si face ce stie el mai bine
B4 telefon -mobil cu cartela Prepaid - max 5E/luna - (se da beep) - se primesc telefoane in regim de urgenta, RDStel moca in eventualitatea B5
- de rezolvat: cine raspunde la telefoane?
B5 optional conexiune internet - daca e mai bine cu serveru' la noi in casa > 32kbit garantat -80E
- se accepta 'donatie' contrapartida cu link.
B6 optional la optional consumabile&service ptr A4 - sa zicem 20 E

Venituri -sumele inscrise sunt teoretice, se stabilesc dupa definitivarea punctelor A, B, D
C1 taxa de inscriere :15-20 E
C2 taxa anuala :15-20 E platibili odata la X luni
C3 venituri din publicitate :teoretic cativa E dintr-o eventuala pagina de link-uri (daca e posibil tehnic (adica nu incetineste) si un banner)
C4 donatii :teoretic 0 lei . Eventual 3 tastaturi vechi si un maus serial

Ce ofera clubul
D1 - acelasi lucru cu ce ofera forumul in stadiul actual - fara conditionare de calitatea de membru
- venituri din C1, C2 si C3, investitie initiala din C1
D2 - asistenta juridica in lupta cu balaurul din Mioveni, consiliere pe probleme OPC, etc ...propuneri?
- se rezolva de catre avocat B2 si de catre B3
- venituri din C1 si C2
D3 De unde sa sponsorizam un echipaj de raliu? poate invers..dar.. - Organizarea de diverse evenimente, intalniri,etc ..participarea la emisiuni auto la TV, Talkshow-uri de injurat/laudat masini, discutat (dat in gat) cu presa, apropo, poate impacat cu Vardie...
va rog completati
D4 - ......
D5 - ......

Initiatori si membri fondatori
E1- initiatori In mod normal aceiasi cu initiatorii forumului
E2 - In calitate de membri fondatori moderatorii forumului (numai cei doritori) si invitatii lor speciali din randul userilor

in continuare cateva alte aspecte mai in gluma, mai in serios :
functii onorifice
Consilier tehnic - masini - cei de nota 5 la chestionarul in cauza
consilier tehnic - informatica - Sod, ca altul n-avem
Purtator de cuvant - ashu, ca e cel mai bun
Consilier probleme de ligislatie rutiera - ciombe, ca se pare ca a platit cel mai multe amenzi

*obligatoriu se va mentiona in statut neconditionarea calitatii de membru de detinerea auto Dacia. Ajutor si asistenta se vor acorda pe cat posibil tuturor membrilor indiferent daca poseda sau nu auto. De preferat insa ar fi ca membrii sa fie conducatori auto sau daca nu, macar sa fie majori
* ramane de discutat organizarea teritoriala a clubului, nu cred ca ar fi indicata (cel putin intr-o prima faza) organizarea pe filiale. Avand ca baza (si) suport reteaua internet, nu cred ca ar fi o problema administrarea centralizata
* obligatoriu se va mentiona in statut : interzicerea oricaror relatii de natura financiara cu producatorul :drac: , dealerii & Co. in scopul reclamei in cadrul clubului sau in schimbul aplanarii unor reclamatii :polemica:
* Calitatea de membru sau nemembru nu va trebui sa influenteze regulamentul si buna functionare a forumului. (adicatelea, 1.Chiar daca dam banu la cotizatie nu inseamna ca putem sa aberam prin posturi.2 Daca unui membru i se sterg topicurile sau il ia asarban la 11metri, nu inseamna ca e exclus din club)

**Pe masura ce apar idei/propuneri voi mai edita postul.
***calcule cu banii fac dupa ce se mai clarifica treaba, in principiu cu peste 200 membri platitori clubul poate functiona
va multumesc pentru atentie si va rog scuzati eventualele greseli


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
echosektor
post 18 Sep 2004, 23:02
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Ake da' te-ai cam gandit la toate...daca aduni sumele puse de tine iese o suma frumusica


--------------------
null
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 19 Sep 2004, 11:28
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




Eu cred ca una e clubul (unde dai niste bani dar ai si avantaje) si alta e forumul (nu platesti,legi prietenii virtuale si mai afli o birfa). Daca te uiti la structura forumului (studentime multa, tineri la inceput de cariera si mai multi) nu prea pare o idee realista sa coaglezi un club: costurile sunt prea mari pentru a acoperi beneficiile - nu vad un student platind 1,2 mil pe an pentru ca sa fie membru al unui club care nu ofera prea multe lucruri palpabile. Sponsorizari si publicitate - mai greu: s-a incercat si imi pare ca nu prea a mers. Daca forumul va fi conditionat de apartenenta la club si plata unei taxe sunt convins ca un alt forum free se va dezvolta in alta parte.

Englezul zice sa nu incerci sa alergi inainte de a invata sa mergi: daciaclub nu a invatat inca sa faca bani deci nu cred ca e cazul sa treaca la etapa urmatoare si sa-si propuna cheltuieli mai mari decit poate suporta. Sa auzim idei (realiste) de finantare a clubului!


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
echosektor
post 19 Sep 2004, 11:36
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




uite eu sunt student si ma ocup doar de facultate..deci nu lucrez (TRAIASCA TATA & MAMA).
pe mine nu m-ar deranja sa dau un 50.000 pe luna pentru a face parte din club.
am invatat multe de la unii baieti de pe aici care chiar se pricep.
plus de asta membrii clubului ar avea niste facilitati (poate) la un service,ar putea rezolva mai repede unele probleme cu masina.


--------------------
null
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 19 Sep 2004, 19:04
Post #28


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




ptr Bflorian si echosektor
Probabil ca se face confuzie, intre acest forum si ce am dori noi sa fie acel club.
Este evident ca forumul trebuie sa ramana liber si sa functioneze conform regulamentului existent . Clubul e o entitate complet separata. Nu trebuie sa existe nici o conditionare intre calitatea de USER a acestui forum si calitatea de MEMBRU al clubului. Singura legatura (posibila dar nu obligatorie) intre cele doua structuri ar fi ca acest club sa sprijine material forumul, care este in continua dezvoltare, si care acum este sustinut doar de foarte putini.
P.S.
Mai astept propuneri ptr. postul mau anterior. Poate se leaga ceva


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 19 Sep 2004, 20:48
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




QUOTE
ptr Bflorian si echosektor
Probabil ca se face confuzie, intre acest forum si ce am dori noi sa fie acel club.  
Este evident ca forumul trebuie sa ramana liber si  sa functioneze conform regulamentului existent . Clubul e o entitate complet separata. Nu trebuie sa existe nici o conditionare intre calitatea de USER a acestui forum si calitatea de MEMBRU al clubului. Singura legatura (posibila dar nu obligatorie)  intre cele doua structuri ar fi  ca acest club sa sprijine material forumul, care este in continua dezvoltare, si care acum este sustinut doar de foarte putini.  
P.S.
Mai astept propuneri ptr. postul mau anterior. Poate se leaga ceva


Pai atunci daca vrem sa facem un club separat de acest forum , tinind cont de sumele necesare, cred ca ar trebui sa fim ceva mai pragmatici si sa hotarim identificam un numar de servicii pe care clubul trebuie sa le ofere si mai apoi o suma pe care fiecare trebuie sa o plateasca. Cred ca fiecare vrea sa stie atunci cind da niste bani si ce servicii va primi in schimb.Daca hotarim ca vom sta la o cafea intr-o casa proprietate a clubului e un ban de dat dar daca hotarim ca toti membrii clubului primesc gratis asistenta juridica sa conteste sanctiunile politiei este alt ban...

In ceea ce priveste fondurile necesare functionarii forumului cred ca ar fi utila anuntarea unei saptamini de stringere a donatiilor- cind sa trimita fiecare bani, cum, cui si cum se va confirma primirea lor. Banuiesc ca un moment propice ar fi la inceputul lui Decembrie (se apropie sarbatorile, lumea e mai darnica, seanunta primele etc).


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
echosektor
post 19 Sep 2004, 21:52
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 177
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




Ake eu nu am zis nimic legat de forum...ma refeream strict la club.
Forumul trebuie normal sa fie liber...


--------------------
null
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 15:14
Forum Renault