DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 10 11 12 
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> My Duster 4WD 110cp, Jurnal de bord

bardu
post 2 Sep 2010, 10:22
Post #331


Membru autentic


Group: Members
Posts: 602
Joined: 21 March 08




QUOTE(luciman @ 31 Aug 2010, 23:26)
legat de plecarea de pe loc, fiecare pleaca in ce viteza poate!  In a 3 a incercat cineva? biggrin.gif
*


Da, eu din greseala cu masina din semnatura dupa cativa km buni de la achizitie.
Am vazut ca o ia mai greu si am apasat putin ambreiaju' inapoi. Nu am umblat la schimbator ca aveam o mana "ocupata".

Multi km fara probleme dusterului. up.gif


--------------------
Renault Symbol Fidji - MS-08-?MS
Intrebare: Cum se pune la loc dopul la o sampanie?
Raspuns: Intrebati-l pe Geoana.
1,4L, 8V @ 75Cp | aprilie 2008 @ 6,8Km!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 3 Sep 2010, 05:43
Post #332


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




"Probabil lumea „mușcă” mai mult la culoarea de promovare a vehicolului. La Duster, în mai toate reclamele este Brun Cajou…element de noutate în gama de culori Dacia. Personal am oscilat între Gris Platine, Blanc Glacier și Noir Nacré. A rămas cea din urmă, pentru că venea mai repede și arăta mai bine, din păcate cu o mână pe volan și alta pe cârpă…"


Cand vezi poze cu o culoare care iti place, ti-e frica sa incerci alta ca poate nu stii cum e. Noi am facut la fel cand am luat Symbolul. Era in showroom Beige Poivre, pe aia am luat-o. Megane-ul l-am vazut in parcul lor auto culoarea Bleu Crepuscule, ne-a placut, am luat-o, insa deja vedeam destule culori pe strada din care sa alegem. Era si o culoare mai putin intalnita, dar cred ca mai pretentioasa ca negrul. Beige Poivre era culoarea perfecta pentru praf. Nu se vedea praful absolut deloc, si nici zgarieturile. D-abea il spalam wub.gif

This post has been edited by spy_oh_joy1389: 3 Sep 2010, 07:12


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 10 11 12
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 13:26
Forum Renault