DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chestionar Dacia Logan, completati un chestionar

corinaa
post 8 Nov 2010, 12:12
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 November 10




Buna. Numele meu este Corina si sunt din Craiova, studenta la Facultatea de Electromecanica. In cadrul unui curs pe care il avem, trebuie sa realizam un proiect si noi(eu si echipa mea) am ales sa modificam articulatia capota- portbagaj pentru Dacia Logan. Trebuie sa realizam un studiu de piata care sa ne indice daca schimbarea este dorita sau nu.
stiind ca pe acest site sunt persoane ce au sau sunt interesate sa-si achizitioneze Dacia Logan, v-as ruga daca se poate sa imi completati un chestionar. In functie de rezultatul sondajului, modificare se poate realiza.
daca doriti sa-l completati, in documentul word, pastrati numai raspunsul dvs si trimiteti rezultatul inapoi pe adresa: corina_pro@yahoo.com


Attached File(s)
Attached File  Chestionar..doc ( 1.11mb ) Number of downloads: 436


--------------------
nu nu nu - nu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Nov 2010, 12:53
Post #2


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




In primul rand e cam complicat de completat, fie si daca s-ar sterge pur si simplu optiunile celelate. Poate ar fi fost mai bine cu o tabelare si sa se scrie un x in casuta corespunzatoare.
In al doilea rand, in mod sigur schimbarea sistemului cu cel propus ar fi un pkus, atat pentru volumul util al portbagajului cat si pentru integritatea bagajelor.
Insa acel sistem este mai scump si daca nu e gandit cum trebuie e un sistem care ingusteaza gura portbagajului.
La sistemul cu telescop la sedanuri au cam renuntat toti producatorii, fie pentru ca e mai scump, fie pentru ca nu se preteaza la o deschidere si in special inchidere electrica.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 14 Nov 2010, 09:00
Post #3


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Draca Corinaa nu cumva lucrezi la dacia undercover? Si faci un sondaj tot undercover? Daca da, am mai multe nemultumiri legate de dacia si poate ma asculta in sfarsit cineva si pe mine biggrin.gif

Legat de solutia ta, klaus a puncat deja foarte bine, as mai adauga ca, trebuie tinut cont de pretul suplimentar care trebuie adaugat vehiculului. Un asemenea sistem inseamna costuri, si DACIA in categoria low cost primeste nota 10 din partea mea. Personal ma enerveaza la culme sistemul actual, dar mai mult ma enerveaza gura mica de incarcare.

Ti-as recomanda sa iti alegi alta tema daca mai ai posibilitatea asta. Daca nu, atunci mai bine inventeaza o deschidere automata cum au alte masini. Am vazut la un C Klass, deschiderea se face electric, inchiderea manual. Electric in sensul ca se face din telecomanda sau buton. O treaba dinaia ar fi super utila cand cari ceva mare in brate si tre sa eliberezi o mana pt deschidere usa portbagaj.

Succesuri!


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 14 Nov 2010, 09:18
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




"Butonul" ala de deschidere al portbagajului ar trebui inlocuit caci este tare incomod de actionat si cred ca tot tinand de el cand deschid porbagajul nu o sa aiva viata lunga .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 15 Nov 2010, 20:58
Post #5


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




sa para loganu ca o masina straina.... TELESCOAPE TATA! nu arcuri si tije ca la vechea dacia

This post has been edited by CriSTI68: 15 Nov 2010, 20:59


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th May 2024 - 01:27
Forum Renault