DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Parada homosexualilor., Opinii, comentarii, aprecieri.

bolt
post 28 May 2005, 15:55
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




Am deschis acest topic deoarece am vazut de curand vreo doua emisiuni TV in care reprezentantii acestei minoritati sexuale nu m-au lamurit cu-n lucru pe care-l pretindeau. Am sa va spun la ce ma refer ceva mai tarziu.
Precizez din start ca nu intentionez vreo ofensa membrilor acestei minoritati, daca-s printre majoritarii acestui forum, eu le zic bun venit. De aceea si sugerez retinerea de calomnii sau "iesiri din pepeni". Am in cercul meu de cunostinte un bisexual casatorit blink.gif si doi homosexuali activi (barbati). Am relatii de vecinatate, profesionale si de bonomie cu ei.
Cu ce nu m-au lamurit pe mine cei (invitati) de la TV, cand au motivat solicitarea aprobarii marsului lor ? Cu urmatoarele : "solicitam aprobarea acestui mars pt. ca vrem sa se stie ca existam si ca e bine pt. membrii acestei comunitati sa se afirme. Avem nevoie de acest lucru. Nu trebuie sa ne ascundem."
Fara a-ncerca o polemica aprinsa pe seama lor, nu vreau decat sa constat stranietatea acestei motivatii. Oare chiar nu e nimic dedesubt ? N-ar fi mai corect s-o spuna sincer si pe fata ?
Acuma si-ntrebarile mele :
1. Cine nu stie de existenta dumnealor in Romania ?
2. Ce doresc sa afirme ?
3. De cand alegerea si trairea sexualitatii e conditionata de marsuri (expozitii publice ambulante) ? Ei spun ca au NEVOIE de asa ceva.
4. Cine-i indeamna sa se ascunda ?
Dati-i drumul. smile.gif


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 28 May 2005, 16:09
Post #2


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.474
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(bolt @ 28 May 2005, 16:55)
Acuma si-ntrebarile mele :
1. Cine nu stie de existenta dumnealor in Romania ?
2. Ce doresc sa afirme ? 
3. De cand alegerea si trairea sexualitatii e conditionata de marsuri (expozitii publice ambulante) ? Ei spun ca au NEVOIE de asa ceva.
4. Cine-i indeamna sa se ascunda ?
Dati-i drumul.  smile.gif
*


1. Cine nu stie de existenta lor in lume
2. Chestia cu homosexualitatea a devenit un curent, o 'moda'. Da, am scris bine. E 'la moda' sa fii homosexual/lesbiana. Ceea ce ne conduce la
3. Publicitate
4. Unii se ascund pentru ca se simt priviti cu ura, cu ostilitate.

Nu am nimic cu ei/ele, dar sunt convins ca multi/multe sunt homosexuali/lesbiene din... curiozitate, din 'nevoia de a fi altfel' si fac un asa mare caz din asta!

This post has been edited by Illusi0n: 28 May 2005, 16:15


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 28 May 2005, 16:20
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




smile.gif Salut.
1. Toti stim de existenta lor.
2. E si moda dar unii raman cu aceasta pt. totdeauna. Moda se mai schimba parca.
3. Pai ce, eu am nevoie de "publicitate" pt. a trai in continuare heterosexual ?
4. Pai cand sunt in mars si-i da si la TV atunci nu le mai e teama ?
Asa e, sunt si unii din curiozitate, da' parca tot nu m-am lamurit cu explicatia dumnealor privind motivatia marsului.

This post has been edited by bolt: 28 May 2005, 16:50


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 28 May 2005, 17:20
Post #4


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




Cred ca ei au 3 scopuri principale:

1. Sa nu fie priviti cu ura in societate. De exemplu cind se afla la servici ca sint gay, sa nu fie dati afara.

2. Sa poata sa se casatoreasca intre ei.

3. Sa poata adopta copii.

Cu lucrurile astea merg step-by-step. Deocamdata demonstratia este pentru punctul 1 de mai sus. Mai tirziu, va fi si pentru punctele 2 si 3.

Mi se pare intr-un fel socant, insa la nivel rational nu am nici o problema cu lucrurile astea. Rezultatul cel mai important al realizarii acestor revendicari pentru care ei se lupta va fi ca oamenii se vor inmulti mai putin, ceea ce e bine, pentru ca sintem deja prea multi iar planeta are resurse limitate.

Punctele 2 si 3 li se par unora monstruase, dar spre asta se tinde in tarile civilizate. La un moment dat va trebui sa ii lasam (dpdv legal) pe gay sa faca lucrurile astea si in Romania - altfel vom fi priviti ca tara opresiva.


Nu am nimic cu ei atita timp cit se comporta civilizat. Daca parada aia a lor o fac in haine normale, e ok.

Daca insa manifesteaza ca in SUA cu posteriorul gol si diferite simboluri obscene, atunci am sa arunc cu oua si rosii stricate in ei.

La fel, daca ar incepe vreo campanie gen "affirmative action" (= discriminare in favoarea minoritatii care inainte era oprimata - se intimpla in SUA si in alte tari) voi fi EXTREM de ofticat.


Mai e ceva.. cred ca mint cind spun ca 10% din populatie sint homosexuali. Vor sa-si sustina cauza.

Nu cred ca homosexualitatea este o moda. Cred ca pur si simplu asta este preferinta lor sexuala - lor le place acelasi sex.


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 28 May 2005, 17:36
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




Mda, eu zic cam asa :
1. Cred ca-n societate nu esti privit cu ura daca nu marsaluiesti cu grupul tau. Esti privit cu ura cand esti greu de inteles si starnesti ridicolul.
2. Personal, nu as da afara nici un gay daca ar fi sa angajez. Ma intereseaza calificarea lui in slujba mea si sa fie cinstit. Poate chiar i-as primi eu pe toti cei refuzati de altii.
3. Pot sa se casatoreasca intre ei dupa plac dar ma-ntreb la ce le foloseste acea hartie ?
4. Sunt TOTAL impotriva adoptiei de copii. E curata nebunie ! mad.gif
5. Nu cred ca-s "civilizate" acele tari. Sunt foarte tolerante sau liberale, dar asta nu-i o virtute.
6. Sunt TOTAL impotriva exhibitionismului stradal, indiferent de orientarea sexuala.
7. Astept reactii pe masura din partea societatii civile heteroxexuale daca se trece de o limita - devin ei discriminatori, obraznici, prozelitism etc.
8. Cu MARE SIGURANTA ca mint, atunci cand vine vorba de cifre si cauze asa-zis medicale.
9. Cred ca pt. unii incepe ca o moda, pt. altii ca o curiozitate, pt. altii in urma unor frustrari, dezamagiri etc. Oricum consider ca e o alegere, care are la baza o tendinta a personalitatii si a raspunsurilor acesteia la diferite momente din viata. Bine-nteles ca are la mijloc si placerea, altfel nu s-ar putea.


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 28 May 2005, 18:20
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




Punctul 3 e o aberatie. Cu celelalte sunt 100% de acord. Cine are copii, stie de ce. Cred ca pentru un copil intre 2 si 14 ani e mai putin handicapant un parinte divortat sau deloc decat doi de acelasi sex. Sorry, asta e opinia mea si n-am motive sa mi-o schimb


--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 28 May 2005, 18:32
Post #7


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




smile.gif jammers, hai sa-ti zic ce-nteleg eu la punctul 3.
Depinde ce aspect al casatoriei ai in vedere. Acum atentie : NU SUSTIN CASATORIA LOR DIN PUNCT DE VEDERE MORAL. Adica nu pun semnul egal intre cele doua tipuri de uniuni. In schimb daca ma refer la numai unul din aspectele casatoriei, la convietuirea a doua persoane pe termen lung pt. ca asta doresc ele, atunci pot spune ca si-ntre ei e un fel de casatorie. O uniune bazata pe libera lor alegere si atractie. E valabil si la heterosexuali. Cat priveste moralitatea, sensul si alte aspecte ale casatoriei, desigur ca-n cazul lor n-o aprob. Nu voi accepta niciodata casatoria lor religioasa desfasurata intr-o biserica crestina. Altundeva n-au decat, aici, BA.


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 28 May 2005, 18:48
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Homosexualii, persoane cu probleme pe care le au fiindca asa s-au nascut, au voie sa aiba aceleasi drepturi in societate.
Dar nu sunt de acord cu:

1.Casatoriile intre ei...pot sa traiasca foarte bine si fara sa se casatoreasca, dar e vorba de sensul casatoriei...care e ceva sfant, lucru pe care religia nu il accepta.

2. Adoptiile...asta mi se pare cea mai mare aberatie...copil cu 2 tati, nici o mama...ganditi-va numai la copilul ala...ce a facut el rau ca sa il creasca 2 barbati, dupa ce ca mama lui nu l-a vrut...acum sa-l mai ia si 2 barbati...si copilui sa mai fie si fata...


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clau lcf
post 28 May 2005, 18:49
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 23 February 05
From: Constanta




Salutare .Nu am nimic cu ei ,dar sa nu ii vad prin oras sarutandu-se ,ca imi sar dracii pe ei. Nu e normal. Si cu casatoria? Scrie in biblie ceva.Sa fim seriosi acum. Faca ce vor, dar sa faca la iei acolo nu in public,ce-o fi ei femei sau barbati. O fi libertate,dar.......................

BRAVO ANDU911


--------------------
Volskwagen Corrado 1995 - CT 29 VRG
VW Corrado VR6 2.9 & Opel Astra G caravan 2.0 DTL.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bolt
post 28 May 2005, 19:03
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 16 March 05
From: Tulcea




smile.gif Ehei, Andu, daca s-ar fi nascut asa, era mai usor de acceptat si tratat. Dar problema e ca lucrurile-s mai nuantate. E adevarat ca toti avem niste tendinte native spre unele sau altele - alcool, nebunie, hotie, prostie etc. Dar oare parintii, rudele, scoala, vecinatatea etc pt. ce-s ? Tu cand ajungi la o varsta a responsabilitatii si autoeducatiei oare nu stii ce ar trebui sa cultivi si ce ar trebui sa REPRIMI ? Daca vezi ca-ti place pileala, ce faci ? Stai in crama de la 18 ani ?
Consider si afirm sus si tare ca in cazul dumnealor totul tine de : in ordine - tendinte native, educatie si autoeducatie morala, libera alegere. Nu e nici o boala, ci o-nclinatie nativa pana la un moment dat, asa cum putem avea toti spre o directie sau alta dar care n-a fost corijata la timp iar mai tarziu chiar a fost incurajata.
Cat despre exhibitionism si prozelitism - voi lua si eu atitudine. Initial politicoasa, daca am cu cine, daca nu, mai vedem.


--------------------
Dacia Solenza Clima - .......
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 28 May 2005, 19:06
Post #11


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




De la 1 pana la 9 perfect de acord cu bolt, evident si cu mentiunea facuta mai jos ca o casatorie "civila" e o formalitate.
Eu nu-i inteleg pe aia care vor castrorie si la biserica blink.gif
-----------------------------
La cat tam-tam a inceput sa se faca pe plan mondial cu homosexualii si nu numai (safe-sex cu orice pret, casatorii/divorturi una doua, etc..) eu mai mai sa cred teoria aia cu planul de reducere a populatiei globului (din cuza de lipse de resurse, etc...).
----------------------
Inclin sa cred ca acum e ceva ce tine de moda. Peste tot suntem asaltati de afirmatii ca "e chic sa fii gay" . Cred ca se vor linisti in cativa ani.

------------------------
p.s.
Se mai gasesc de cumparat pusti cu sare? Just in case ca apare vreunu la mitingu asta cu fundu gol.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 28 May 2005, 19:07
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




Casatoria are atat un aspect religios (care nu-si pra mai gaseste rostul intr-o casatorie dintre doua persoane de acelasi sex) cat si unul juridic (bunuri detinute in comun, etc). Poate ca ultimul aspect ii motiveaza pe ei sa-si revendice acest drept, de a se casatori.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jammers
post 28 May 2005, 19:10
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 5 May 05
From: 67




Salut bolt

Intamplarea face ca eu sa fiu altundeva, si crede-ma ca la genul asta de chestii cam toti europenii judeca la fel.

Inteleg ca homoseualii sunt diferiti, nu ca au o "problema". Gandeste-te ca daca t u erai homosexual nu era vina ta ca erai homo, si nu ti-ar fi placut sa ti se spuna ca "ai o problema". Ai fi acceptat insa faptul ca esti o minoritate, si ca datorita orientarii tale sexuale anumite aspecte ale vietii care sunt legiferate si functioneaza de secole se aplica un pic altfel.

Am spus ca sunt de acord cu casatoria lor, ma referam la cea civila. Religioasa nu poate fi vorba, aia e clar pentru oricine. E normal ca un cuplu de homosexuali sa aiba drepturile civile cuvenite - impozit, mostenire, etc. Aia se aranjeaza, e mai degraba o chestie financiara si, in ultima instanta, simpatica, din partea majoritatii. Fii serios, ca au sau nu verigheta, pentru ceilalti pana la urma nu prea conteaza

Cu copiii insa, e alta mancare de peste. Aia nu va merge nici acum, nici peste 50 de ani, nici peste 500, nici in Romania, nici in America, niciunde. Nu are cum sa mearga, si asta chiar fiind ateu. Si nu e vorba de homofobie, ci de elementar bun simt si decenta.


QUOTE(bolt @ 28 May 2005, 17:32)
smile.gif  jammers, hai sa-ti zic ce-nteleg eu la punctul 3.
Depinde ce aspect al casatoriei ai in vedere. Acum atentie : NU SUSTIN CASATORIA LOR DIN PUNCT DE VEDERE MORAL. Adica nu pun semnul egal intre cele doua tipuri de uniuni. In schimb daca ma refer la numai unul din aspectele casatoriei, la convietuirea a doua persoane pe termen lung pt. ca asta doresc ele, atunci pot spune ca si-ntre ei e un fel de casatorie. O uniune bazata pe libera lor alegere si atractie. E valabil si la heterosexuali. Cat priveste moralitatea, sensul si alte aspecte ale casatoriei, desigur ca-n cazul lor n-o aprob. Nu voi accepta niciodata casatoria lor religioasa desfasurata intr-o biserica crestina. Altundeva n-au decat, aici, BA.
*




--------------------
Skoda Roomster tdi 2006 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 28 May 2005, 22:42
Post #14


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




1. Este dreptul lor sa si-o traga cum vor. Este dreptul nostru sa le cerem sa faca asta in locuri private.
2. Este dreptul lor sa ceara uniuni civile. Este dreptul nostru sa nu acceptam cuvantul "Casatorie", care in legislatia noastra este destinata cresterii copiiilor (rolleyes.gif).
3. NU este dreptul lor sa ceara adoptii. Dar nu putem interzice asta prin lege. Fiecare adoptie este judecata de la caz la caz. A cerei insa o lege care sa permita adoptiile de catre homosi este un nonsens, tocmai pentru ca fiecare caz trebuie judecat individual
4. Este dreptul lor sa faca marsuri pentru a nu mai fi urati. NU este dreptul nostru sa raspundem cu marsuri anti. Este o violare flagranta a drepturilor omului (dreptul la libera asociere, la demonstratie).
5. Este dreptul lor sa faca marsuri, DAR in limitele legii. Legile romanesti nu accepta manifestarile publice obscene. (cu toate ca aici avem un dublu standard: cati dintre voi v-ati retine sa vedeti doua lesbiene comitand-o in public. ai? Fiti sinceri!). Este ilegal sa faci un mars obscen. Este legal sa faci un mars, in orice alte conditii.

6. In fine, eu am o vorba, care va aparea cenzurata aici, da' ma risc. Daca vor sa se umple de rahat, sa se umple. E treaba lor. Doar sa nu ne-o impuna si noua, caci atunci devine si treaba noastra. Si cum noi, heterosii, suntem cumplit de ipocriti, vom uri permanent si declarativ gay-men-ii, si vom saliva in continuare la lesbience. C-asa sunt barbatii.

7. Orice alte argumente, cu cei 2000 de ani de crestinism samd, cad, si trebuie sa cada. Din pacate, traim intr-o dictatura a relativismului. Sau din fericire? rolleyes.gif

8. Daca vrem sa fim scutiti de influenta lor, sa-i toleram, sa ne educam copiii sa inteleaga de ce este rau ceea ce fac ei, dar si sa inteleaga ca minciuna, ura, adulterul, orice imoralitate sexuala, betia, furtul - toate astea sunt la acelasi nivel. Simplul fapt ca cuiva ii place mai mult gaura curului nu il face mai imoral si mai scarbos decat cel care isi inseala nevasta, sau cel care fura. Si daca copiii nostri vor intelege, vor sti si sa faca diferenta.


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
..IcemaN..
post 28 May 2005, 22:58
Post #15


membru drept superior


Group: Members
Posts: 38
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti-Dristor




Nu am nimic cu ei atat timp cat fac ce fac la ei acasa si nu in public (vezi pracuri , faleza etc....) caci daca ii vad in locuri publice sarutandu-se etc.....reactionez ...nu violent dar nici pasnic


QUOTE(Vlad Georgescu @ 28 May 2005, 18:20)
2. Sa poata sa se casatoreasca intre ei.

3. Sa poata adopta copii.



NU SUNT DE ACORD
un copil crescut de homosexuali are 75 % sanse sa ajunga homosexual , asta ar insemna ca homosexualii se pot "inmulti" , ceea ce totusi nu e bine dpdv biologic

Un copil nu poate avea o viata normala cu 2 parinti homosexuali....declarati
Chiar daca ajunge hetero la 20-30 ani , ganditi-va cum ar fi la nunta.....Socru mare si Socru mare si Scoru mic? blink.gif

laugh.gif

BTW: Lesbienele imi plac rolleyes.gif , carui barbat/baiat hetero nu-i plac? biggrin.gif



--------------------
Dacia Berlina 1997, 1.4 L - B- -ICE
CHOKE!!!
on my exhaust smoke ! :))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maddan
post 28 May 2005, 23:09
Post #16


Speedy Gonzales


Group: Members
Posts: 795
Joined: 27 February 03
From: Bucuresti




Iceman, sunt de acord pe fond - adica cu faptul ca un copil nu poate avea o viata normala cu 2 parinti homosi.

Dar de unde stii ca sunt fix 75% sanse ca si copilul sa "iasa" homos? Mmm?

Atentie la prejudecati...

ps. SI DA, mi-am propus sa fiu avocatul diavolului pe acest subiect icon_twisted.gif


--------------------
Renault Megane II 1.5 dci 100 CP Lux Privilege... 2006/7 - Bsiceva...
Mirror mirror on the wall, show me where the forums fall...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 29 May 2005, 02:16
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Homosexuali erau si prin armatele romane...deci de cel putin vreo 2 mii de ani...si n-au murit daca nu s-au insurat / maritat..dar acum e o democratie excesiva...sunt unele lucruri care pot fi facute si altele nu...

Ati vazut...in China n-ai voie mai mult de 1 copil...si stiu ei de ce...Si stiti ce-a mai zis presedintele Chinei ? "Daca as da voie la 2 miliarde de chinezi sa plece, europenii si americanii ati muri de foame"



--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 29 May 2005, 10:34
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(andu911 @ 28 May 2005, 19:48)
Homosexualii, persoane cu probleme pe care le au fiindca asa s-au nascut, au voie sa aiba aceleasi drepturi in societate.
*


Asa s-au nascut? Cum se face ca printre cei cu ani buni de puscarie e rata de homosexualitate mai mare?

Daca asa s-au nascut sau au devenit pe parcurs inca nu se stie. Problema e controversata, iar cercetatorii nu au ajuns la o concluzie.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 29 May 2005, 10:54
Post #19


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




Forumul asta nu incurajeaza discriminare,.. Ei bine, eu p'astia i-as pune nene la sapat santuri pana le iese prostia din cap! Indiferent ca sunt fete sau masculi..
In afara de cazurile RARE de BOALA, restul de 99% sunt niste mofturi sexuale pe care, din plictiseala, probabil le practica unii.. huh.gif
Mai sunt si aia care s-au saturat de femei si incep cu barbatii si sunt aia care nu au putut cuceri o femeie si cred ei ca sunt bolnavi.. Aia se cheama la*ari... mad.gif

La munca, sa construim o tara mai buna, nu sa danseze pe strazi!


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 29 May 2005, 11:11
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Si mie explicatia "genetic fault" mi se pare o gaselnita care convine tuturor; daca este boala de ce nu se trateaza ! nuuuuuuuuu, e mai usor asa "asa ne-a lasat D-zeu", "sintem bolnavi"... etc. iar noua celor "drepti" ni se pare mai usor pt a-i intelege si ne amagim ca nu se poate face nimic.... asa sint ei....;
Asa cum spunea Maddan mai sus, e dreptul lor sa aleaga "orificiul" cel mai potrivit dar mi se pare ridicol sa iesi in strada sa te lauzi cu o "boala"; stai in banca ta, si fa ce vrei dar nu-mi iesi mie cu care alegorice pe care se rasfata baieteii ! (o sa vina si asta).
As mai fi inteles asta cita vreme erau opresati si art 200 era in vigore. Acum insa ce mai vor ?
Ma gindesc ca fata mea sau copii altora, stind pe margine si asteptind sa treaca baietei (saracii de ei) se vor intreba - cei cu astia ?
Nu stiu la ce concluzie va ajunge (poate la cea buna) dar la fel de bine isi poate spune: OK ia sa incerc !
Si daca pe lesbiene le mai inteleg (tehnic vorbind) pe "poponauti" nu !
Despre casatorie si adoptii ce sa mai zic..... Aberatii mai mari nu cred sa fie !
Concluzie: ii accept, incerc sa-i inteleg, dar incercarea de a protesta (contra cui? sint liberi !) sau de a face prozeliti este deplasata.

A! si panarama de Briana Caragea mi se pare dezgustatoare cu incercarea de a-si demonstrat europenismul de capatat ! Si nici macar lesbi nu este ! E moarta dupa .... stiti voi ce !

This post has been edited by costi: 29 May 2005, 11:12


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Vlad Georgescu
post 29 May 2005, 12:02
Post #21


/----\ <--- Logan


Group: Members
Posts: 342
Joined: 24 July 03
From: Bucuresti




> un copil crescut de homosexuali are 75 % sanse sa ajunga homosexual ,
> asta ar insemna ca homosexualii se pot "inmulti" , ceea ce totusi nu e
> bine dpdv biologic

De ce nu e bine ca homosexualii sa se inmulteasca? Eu cred ca planeta este suprapopulata, si ca ar trebui sa punem o frina dezvoltarii populatiei, daca vrem ca omenirea sa nu dispara peste citeva sute sau 1000 de ani.

Raspindirea homosexualitatii este o frina, dar nu cred ca va fi o frina puternica. Asta pentru ca de fapt nu cred ca homosexualitatea se va raspindi prea mult.

Homosexualitatea este un defect (genetic sau psihologic, nu stiu) care apare la un procent mic de populatie, deci mai mult decit procentul ala mic nu prea se poate raspindi.

In afara de asta nu cred ca a fi homosexual este o alegere. Eu sint heterosexual, iar pentru mine asta NU e o alegere - pur si simplu asa sint, si nu as putea fi altfel. Cred ca la fel e si la homosexuali.

Acum 100 de ani se credea ca o tara este cu atit mai puternica cu cit are populatie mai mare. Acum se stie ca nu cantitatea populatiei conteaza, ci calitatea.


> Un copil nu poate avea o viata normala cu 2 parinti homosexuali....declarati

Asta nu avem de unde sa stim. Nu prea s-a facut experimentul asta in decursul istoriei.

This post has been edited by Vlad Georgescu: 29 May 2005, 12:11


--------------------
Volțvagăn Glonț 2080 Tdi Quad BiTurbo DSG 8 - -
Athos, Porcos si Bairamis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MAS
post 29 May 2005, 12:16
Post #22


Le Bubulateur


Group: Members
Posts: 205
Joined: 23 August 03
From: Bucuresti




Eu nu-s de acord cu ei PUNCT!
***** cenzurat *****
De ce? Pentru ca pot strica alti oameni.
Cum? La ADOLESCENTA! Adolescenta, dupa cum stim toti, este varsta la care se formeaza caracterul omului in procent de 70-80%. Este varsta la care ne punem cele mai multe intrebari despre noi, despre cum functionam, despre ce vrem, despre sexualitatea noastra, despre cine suntem noi si ce am vrea sa fim... Este momentul cand vrem sa epatam, sa fim la moda, sa fim "cool". Este momentul fragil in care un om o poate apuca foarte usor pe cai gresite..
Acesti adolescenti, vazand cat de trendy este sa fii homosexual/lesbiana, pot incerca asta si sa fie un timp asa, desi ei au avut o orientare sexuala cat se poate de normala si au fost cat se poate de normali si OK din toate punctele de vedere.
CENZURAT DE MODERATOR ... Discriminarea nu ne reprezinta !
Si la asta se adauga un BAN mic, de 7 ZILE.

In aceste 7 zile acest domn are timp sa se documenteze si sa isi revizuiasca atitudinea.

Numiti-ma cum vreti voi: Ingust, Rasist, Xenofob, Fascist etc
Prefer sa fiu Ingust (in poponetz tongue.gif )

Sunt conservator si asa voi ramane.
***** cenzurat *****


--------------------
scandura cu rulmenti noua, din 2000 - B-02/36-MAS B222BIP
Daaati si mie minus la reputatie. 'dea D-zeu sanatate!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
brunner
post 29 May 2005, 12:19
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 25 January 04
From: ...




Si va mai intrebati de ce fac demonstratii..


--------------------
M M 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nairam
post 29 May 2005, 13:17
Post #24


Posesor de bebelus...


Group: Members
Posts: 570
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Imi dau si eu cu parerea:
Daca incercati sa-i judecati din punct de vedere al bibliei in care sodomia, malakia si homosexualismul sunt pacate majore atunci aduceti-va aminte ca mai este un pacat major prevazut tot in biblie si anume incalcarea poruncii de a nu-ti judeca aproapele .... deci lasa judecata asta in seama lui Dumnezeu.... Prin asta cred ca Dumnezeu a spus sa-i acceptam asa cum sunt ei.... fiecare cu treaba ...lui ....
Casatoria lor la biserica nu va fi admisa niciodata tocmai datorita celor spuse mai sus ... In momentul in care vrei sa te casatoresti la biserica trebuie sa te supui regulilor ei >> imposibilitatea casatoriei religioase intre homosexuali.... Din punct de vedere religios nu cred ca trebuie sa ne facem probleme pentru ca biserica stie sa-si apere foarte bine interesele. SI asat nu se intampla numai cu Religia Crestina, homosexualismul este condamnat in general de toate religiile...
Din punct de vedere civil parerea mea este ca o casatorie intre persoane de acelasi sex nu este o tragedie, o pot accepta, ba chiar cred ca as putea lua parte linistit la ea in calitate de invitat, mesean etc.... nu va ganditi la prostii ..... (am cativa prieteni homo ... )
In privinta adoptiei am si eu retineri .... nu imi dau seama care ar fi efectele pentru copil, pot fi benefice sau negative depinde din ce punct de vedere privesti lucrurile, dar cred ca la scoala colegii l-ar judeca pentru faptul ca are 2 tati ...si ar fi o problema totul tine de educatia copilului in final.
Nu am nimic cu ei atata timp cat stau in banca lor.... Cu toate ca sunt tolerant cu ei asta nu m-a impiedicat sa pocnesc unu sa va explic:
Stateam linistit si-mi beam cafeau la o carciuma unde il cunosteam si pe patron si pe barmani, stateam la bar ... S-a asezat unu langa mine aparent inofensiv mi-a cerut un foc si incerca sa lege o discutie pe teme de .....hmmm culmea ... femei ... eu tot incercam sa-l ignor pentru ca eram adancit in ganduri cu problemele mele ... cand cam dupa 10 min in care eu ii raspundeam sec cu da nu hmm.... asta sare pe mine si da sa ma pupe si cu mana pe la ... tra la la-ul meu ..... eh in momentul ala mi-am dat seama ce vrea de fapt si ca probabil ii cazusem cu tronc .... l-am pocnit rau de tot de vreo cateva ori si l-am dat afara din carciuma ..... Imi parea rau de el dar ... mie totusi imi place mult de nevasta-mea ....
de asta zic: atata timp cat nu-mi invadeaza spatiul e OK ii inteleg ...
Acum nu stiu daca chestia cu marsul este sau nu o invadare a spatiului meu, dar stau si ma gandesc si eu asa ... De ce sa nu facem si noi astia hetero (normalii) un mars ... si apoi sa faca un mars si astia care sunt insurati, apoi altul burlacii, vaduvele, si etc..... cate un mars pentru fiecare ......

This post has been edited by nairam: 29 May 2005, 13:25


--------------------
Toyota Avensis 2009 Executive - 1.8 129 horses
Benzina, Culoare Light Olive, antijeg ....

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te, daca vrei sa fii fericit o viata, iarta !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 29 May 2005, 13:31
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(nairam @ 29 May 2005, 14:17)
Stateam linistit si-mi beam cafeau la o carciuma unde il cunosteam si pe patron si pe barmani, stateam la bar ... S-a asezat unu langa mine aparent inofensiv mi-a cerut un foc  si incerca sa lege o discutie pe teme de .....hmmm culmea ... femei ... eu tot incercam sa-l ignor pentru ca eram adancit in ganduri cu problemele mele ... cand cam dupa 10 min in care eu ii raspundeam sec cu da nu hmm.... asta sare pe mine si da sa ma pupe si cu mana pe la ... tra la la-ul meu .....
*


Mai nebunule, recunosta ca ti-a placut! radmasa.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 29 May 2005, 13:49
Post #26


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.474
Joined: 1 November 04
From: sat




Atata timp cat nu "propovaduiesc" altceva decat dreptul la libera asociere, n-am nimic cu ei.
Adoptia de copii, casatoria... exclus!


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 29 May 2005, 14:22
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




problema se reduce la a accepta ca sunt bolnavi; si daca esti bonav te tratezi;
asa cum sunt oameni nebuni, handicapati, care au devieri sexuale evident patologice, asa si cu ei;

deci, problema mea e de ce u vor sa recunoasca ca sunt bolnavi.. daca ar face-o toata lumea ar fi fericita...adica s-ar studia problema mai in amanunt, s-ar incerca tratamente, nu ar mai zice nimeni nimic daca ar demonstra prin bucuresti cu lozinci "vem fonduri mai multe pentru sanatorii speciale", etc, etc..

problema e ca ei sunt agresivi, vor sa "corupa", vor sa ne impuna modul lor de gandire.. inamplarea face sa am o .. sa zicem amica, lesbiana...

in fine, e trist...

in danemarca, copenhaga, cica e un cartier, gandit ca un experiment, esuat, care e liber pentru consum de droguri, si orice altceva... e trist sa vezi cum e acel cartier.. adica sunt familii, isi cresc copiii acolo, etc... acum e pre tarziu sa desfiinteze sandramaua...

la scara mai mare acelasi lucru se incearca, hai sa transformam societatea intr-o cacanarie... gmasii ca mai bine ma nasteam in sec. 7, seara..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madalina
post 29 May 2005, 18:24
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 288
Joined: 8 November 03
From: Bucuresti




Am un prieten care s-a nascut cu tendinte homosexuale. Nu a avut niciodata nici-o relatie cu un barbat, nu accepta faptul ca este homosexual, a incercat sa aiba relatii cu femei, face tratamente psihiatrice dintotdeauna. Cum nimic nu functioneaza, il atrag barbatii, iar femeile, nu, a incercat sa se sinucida, s-a apucat de baut, s-a drogat, insa problema lui nu ramane. Nu accepta sa dea curs tendintelor homosexuale, pentru ca nu vrea sa faca parte din aripa "ciudatilor", "bolnavilor pshic", etc si asa cum sunt numiti homosexualii.



--------------------
Toyota/Opel Yaris/Corsa - B00ooo
cu fular de steaua in galeria lui dinamo :-)))
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 29 May 2005, 20:17
Post #29


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




De ce fac parade? Hmmm... simplu!
Ca sa fie vazuti!
Ca sa faca prozeliti!

Comunitatea lor este destul de mica si ajunge usor la saturare asa ca au nevoie de noi "cunostinte". Cum ii pot convinge pe cei care sunt "pasivi"? Aratandu-le faptul ca ei sunt pe strada, ca se imbraca in culori tipatoare, in pene, ca sunt veseli si ca toata lumea ii accepta! Vor sa iasa la lumina, vor sa paraseasca "parcurile si falezele", cum spunea
cineva aici.

Exemplul tau, mada, este extrem de trist. Un om sa-si distruga viata (pentru ca asta face, nu?) pentru a se impotrivi, practic, soartei (sau defectului genetic?) sale!

Sentimentul pe care mi-l inspira nu este nici de teama, nici de indignare, atat timp cat pastreaza distanta fata de mine si de cei dragi. Sentimentul meu este mai degraba de mila, dar nu de mila crestina ci de mila impletita cu sila pe care as arata-o unei "ciudatenii " a naturii.

BTW, costi, Briana chiar nu e lesbi?! sad.gif 04.gif


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 29 May 2005, 20:23
Post #30


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Ce-ar fi daca s-ar afla asa, accidental ca pe culoarele M.E. se susoteste ceva despre o conditie secreta de aderare la UE, cum ca in Tz ani sa avem un procent de 10% din populatie homo? ph34r.gif
Barfa de juma de ureche, dar eu stiu ca fum fara foc...



--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
11 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 13:48
Forum Renault