DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Service dacia; probleme si frica mare, fac prostii cu masina?

lrdro
post 29 Mar 2011, 15:08
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 29 March 11




Salutare,
sunt nou aici, si am si eu nevoie de opiniile voastre.


am cumparat un logan 1.6 8v acum ceva timp, am vreo 2.000 km cu el
a facut soramea accident, i-a taiat unu calea si de atunci, de vreo 3 saptamani este masina in service.

a lovit in fata dreapta, bara proiector far lojeron si inca cateva minore.

cand am dus-o mi-au spus ca sunt piesele pe stoc si ar fi gata in 3-4 zile cel mult.
de atunci s-au facut 3 saptamani de cand am dus-o.

mi-au spus ca se face inca o constatare , aia s-a facut in ziua 2 de cand am dus-o si apoi au spus ca mai au nevoie de niste piese ca nu sunt pe stoc
saptamana trecuta mi-au spus ca ar fi adus piesele si ar mai dura 1 saptamana.
am fost sa vorbesc sa vad de ce si apoi mi-au spus ca marti miercuri e gata


Atentie: ma suna azi, marti sa imi spuna ca sunt probleme la pompa de apa si ca ar trebui facut, si m-ar costa 12 mil daca vreau sa fac asta.. normal ca nu, nu am bani, de unde sa stiu.
pompa de apa si distributia au fost facute la 60.000 de fostu proprietar, acum masina are aproape 90.000 ...
+ ca mi-a spus ca mai dureaza inca 3-4 zile cu masina

ce ma framanta pe mine

1) oare fac prostii pe acolo la masina? toti cunoscutii imi spun ca or sa ia piese din masina sa puna proaste si tot asa
2) ce sa fac sa nu ma mai tina atata? am mare nevoie de masina


--------------------
Logan 1.6 8v 2004 - B-56-WBZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mikey_gtx
post 1 Apr 2011, 06:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 April 09




intr-un service normal, operatiunile acelea ar fi durat cam o saptamana (5 zile lucratoare, maxim 7).
presupun ca masina vine reparata pe polita RCA al celuilalt implicat in accident. oricum ar fi, orice avarie in urma accidentului se repara pe banii de la asigurare, inclusiv pompa de apa.
la ce scor au dat cu pompa, am impresia ca e vorba de o reprezentanta.
parerea mea: mergi pana la service sa iti vezi masina, te certi putin cu ei, nu faci operatiuni in plus (costa de te rupe la reprezentanta) si iti exprimi punctul de vedere: iti vrei masina inapoi repede sau vor auzi de la vocea clientului si/sau de la protectia consumatorului.

1) nu-i exclus
2) solutie 100% romaneasca: te certi cu ei pana se satura de tine si iti repara masina.

pe de alta parte, anteriorul proprietar poate sa fi montat o pompa ieftina sau doar montata prost. poate a inceput sa curga.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoomPunk
post 1 Apr 2011, 07:02
Post #3


Membru fara respect ptr lege si ``organ``!


Group: Members
Posts: 637
Joined: 20 March 06
From: Bucharest




Nu pompa de apa costa 1200 lei,costa atat pentru ca o data cu ea trebuie schimbata si distributia.Nimeni nu-ti schimba doar pompa de apa si-ti garanteaza ca dupa aia nu-ti crapa cureaua de distributie.


--------------------
Dacia de calcat Zepter
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th June 2024 - 19:44
Forum Renault