DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scurgeri la alimentare

Maskatu
post 26 Apr 2014, 22:30
Post #31


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Azi mi-a facut ceva probleme improvizatia. Presiunea este prea mare si s-a scurs benzina pe la furtunul improvizat. Bucurie maxima....

Am nevoie de o informatie. Cati mm are teava de tur in interior si cat masoara la exterior? Stie cineva? La exterior o pot masura si eu insa la interior daca umblu iar curge benzina. Am gasit conducta de cupru la metru dar trebuie sa o iau pe dimensiune...

27 Apr 2014, 11:46:
Si daca stie cineva lungimea lor....

27 Apr 2014, 14:55:
Din nou, ati fost de mare ajutor. radmasa.gif

Am gasit una din tevi, nu stiu daca este de tur sau retur. In orice caz este originala, de metal, si a costat 20 de lei. Are 8 mm in exterior si 6 in interior. Nu am masurat inca lungimea. Am vazut ca una din tevi, nu mai stiu daca turul sau returul, este un pic mai sus spre rampa injectoare, parca turul.

Cealalta teava o voi pune de cupru, iau 3 metri, cred ca ajung. rolleyes.gif

This post has been edited by Maskatu: 27 Apr 2014, 13:55


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 3 May 2014, 12:38
Post #32


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Victorie, azi am schimbat teava buclucasa. Era defapt returul. Teava originala cumparata a fost perfecta, a venit la fix. Operatiunea a durat o ora. Mai greu cu mulatul tevii pe la cotituri. Am dat cu vaselina pe noua teava sa fie cat de cat mai protejata.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 14 May 2014, 08:51
Post #33


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Care din furtunele ce sunt legate de rampa injectoare este turul? Cel care vine dinspre amortizorul dreapta fata perpendicular cu parbrizul sau cel dinspre peretele antifoc?


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 20:45
Forum Renault