DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia SuperNova in 2011, daca ar mai putea reprezentea o achizitie buna

fuzzzy
post 20 Oct 2011, 10:32
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




De cand au acelasi producator... dar merci, in cateva zile scap si de raceala si voi fi perfect sanatos.



--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 20 Oct 2011, 18:35
Post #62


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




hai ca ati spus-o ... nici logan nu mi-as lua sa nu am bani ... mai ales cand huidu a confirmat ca loganul nu rezista la impact biggrin.gif Cu 1500 iti tragi bmw evident daca ai bani sa-i bagi in rezervor si rezista mult mai bine la impact cu un logan spre ex...
Dintre cielo ,nubira si matiz , as alege matizul plus o tulumba cu gaz pusa m-as scoate in oras asta pentru multi care nu-si mai permit sa arunce cu banu pe carburant.
Una peste alta e la inceput si el decide ... eu i-asi zice sa stranga ban pe ban si peste un an sa-si cumpere ceva strain mai nou... Nu e atata disperare sa nu conduci.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 20 Oct 2011, 19:05
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Mai ales la cat s-a scumpit benzina, mai ieftin iese cu RATB sau Metrorex....


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buzzati
post 20 Oct 2011, 21:51
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 October 11




QUOTE(fuzzzy @ 20 Oct 2011, 19:05)
Mai ales la cat s-a scumpit benzina, mai ieftin iese cu RATB sau Metrorex....
*


Am mers destul cu autobuzul, iarna la 7 jumate dimineata asteptam/o sa astept zeci de minute pana sa vina unul full. Pana sa-mi iau masina mi-am luat o carte despre mecanica auto, pentru ca dupa ce am citit cateva posturi de pe forumul asta mi'am dat seama ca nu stiam ce e pompa de benzina, ambreaj hidraulic etc blush.gif


--------------------
OPEL ASTRA 2002 - SSSSSS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 21 Oct 2011, 01:36
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Aici depinde de nevoia ta personala de confort si de cat de mult ti-o doresti. Intr-adevar, mergi la munca in masina ta, nu te inghesuie nimeni, nu mirosi vreun nespalat sau jegos din tramvai/autobuz/metrou/maxi-taxi, poti savura linistit o cafea/un ceai/ o tigara pe drum, caldura iarna si racoare vara pentru cine are AC. Dar pentru tote astea consumi benzina/motorina si consumabilele si piesele masinii...


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 21 Oct 2011, 11:29
Post #66


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




recomandare de la mine - matiz

ar fi bine sa spunem fiecare ce recomanda fara a mai avea alte discutii.


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SERGIULICA04FUX
post 21 Oct 2011, 15:53
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.357
Joined: 9 November 08
From: Satu Mare/Cluj Napoca




eu is curios cati dintre noi avem masina de noua. eu is foarte multumit de ea merge bine, probleme grave nu prea am avut cu ea. insa o singura data m-a lasat in drum din cauza periilor de la alternator.


--------------------
Skoda Fabia 2005/Confort
Pentru toti cei care ma irita am o vorba sa va spun inca: GURA MICA!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 22 Oct 2011, 06:30
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Cer si eu un sfat.A mea DSN este din 2001.Aproape 140k.Pana acum sunt foarte multumit de ea.Nu m-a lasat niciodata in drum.Dar problema ruginei deja ma necajeste rau.Eu m-am gandit ca decat sa mai bag o groaza de bani sa-i schimb pragurile,oalele si sa-i fac aripile spate(plus vopsire totala a masinii),mai bine ii pun deoparte,vand dsn-ul si imi iau o solenza scala(2004-2005).Am vazut la vanzare multe solnite cu tabla intacta,plus ca ai servodirectie,AC etc,deci un oarecare comfort.Voi ce parere aveti?


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 22 Oct 2011, 08:43
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




Eu as vrea confortul de pe solenta in super nova... biggrin.gif


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
puiu82
post 22 Oct 2011, 09:35
Post #70


MOTANU'RAPIDIST!


Group: Members
Posts: 1.939
Joined: 15 August 05
From: bucuresti,giulesti




QUOTE(ionutzoo @ 22 Oct 2011, 07:30)
Cer si eu un sfat.A mea DSN este din 2001.Aproape 140k.Pana acum sunt foarte multumit de ea.Nu m-a lasat niciodata in drum.Dar problema ruginei deja ma necajeste rau.Eu m-am gandit ca decat sa mai bag o groaza de bani sa-i schimb pragurile,oalele si sa-i fac aripile spate(plus vopsire totala a masinii),mai bine ii pun deoparte,vand dsn-ul si imi iau o solenza scala(2004-2005).Am vazut la vanzare multe solnite cu tabla intacta,plus ca ai servodirectie,AC etc,deci un oarecare comfort.Voi ce parere aveti?
*



Ideea nu e rea........


--------------------
Toyota Auris 2011 - B-999-CGS
Mandru posesor de doua maini stangi!!!
Ex-clima verde jad.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 22 Oct 2011, 10:07
Post #71


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




QUOTE(ionutzoo @ 22 Oct 2011, 06:30)
Cer si eu un sfat.A mea DSN este din 2001.Aproape 140k.Pana acum sunt foarte multumit de ea.Nu m-a lasat niciodata in drum.Dar problema ruginei deja ma necajeste rau.Eu m-am gandit ca decat sa mai bag o groaza de bani sa-i schimb pragurile,oalele si sa-i fac aripile spate(plus vopsire totala a masinii),mai bine ii pun deoparte,vand dsn-ul si imi iau o solenza scala(2004-2005).Am vazut la vanzare multe solnite cu tabla intacta,plus ca ai servodirectie,AC etc,deci un oarecare comfort.Voi ce parere aveti?
*



mai bine faci asa...

si cat despre initiatorul topicului , am mai spus-o o data , daca nu ai nevoie de un portbagaj maricel , decat supernova mai bine iei matiz !


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzoo
post 22 Oct 2011, 10:37
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 215
Joined: 23 October 09




Multumesc pentru pareri.Dar momentan strang banu la ciorap,ca am si sotia insarcinata party.gif si de... cheltuieli.Oricum,anul viitor sunt hotarat sa fac miscarea asta.O sa caut o solnita ingrijita si-i voi aplica proceduri suplimentare de protejare a tablei.O zi buna tuturor!


--------------------
dacia supernova 2001-RAPSODIE;Peugeot 406.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buzzati
post 22 Oct 2011, 21:11
Post #73


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 16 October 11




Sigur ca ar fi matizul o optiune, daca nu ar arata ca un fier de calcat. rolleyes.gif
Am fost cu al meu "padre" sa vedem 2 dacii care in poze erau impecabile si am descoperit ca erau mancate de vii de rugina,prin locurile unde nu le batea soarele frecvent.
Mie chiar in placea supernova, dpdv al aspectului,caroserie,chiar si interiorul mi se parea mai "clasic" dar vad ca e cam raie fata de golf 3 care se tine bine.


--------------------
OPEL ASTRA 2002 - SSSSSS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 22 Oct 2011, 21:27
Post #74


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Macar ai mers vreodata cu matizul? Am mers eu ceva km si iti pot spune ca este o masina mult mai inchegata decat super nova. Chiar daca aparent are tot plastice ordinare, masinuta chiar se tine bine pe drum, mai ales daca o "incalti" cu gume adecvate.

restul e' cancan.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ArtVandelay
post 22 Oct 2011, 21:30
Post #75


Anytown, USA..


Group: Members
Posts: 2.662
Joined: 5 January 08
From: Craiova




Si consuma mai putin decat supernova, piesele sunt considerabil mai ieftine, portbagajul e satisfacator (mai mare decat pare din exterior)


--------------------
Ford focus 2001
He wondered why the boomerang kept getting bigger. Then, it hit him.

I got 99 cookiez cause a bitch ate one.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 22 Oct 2011, 21:33
Post #76


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




iegzact. Cel cu care am mers eu avea ~80 mii km si pot sa spun ca se comporta precum o super nova de 20-30 mii km. Iarna cu gume de iarna deschideam drumul pe strada dupa ce ninsese toata noaptea. Si chiar sunt ieftine piesele, plus de asta gasesti multe piese compatibile care chiar sunt bune, adica nu mizerii gen conex sau asam.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 Oct 2011, 09:14
Post #77


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




la dns-ul meu din 2003 in coace am schimbat filtrele uleiul , o distributie - doar curea si rola , un pivot doua amortizoare 2 spate la fel si arcurile de spate. Bonusuri - tablou bord logan , oglinzi retrovizoare cu reglaj si incalzire , antifonare completa interior siliconat chedere intarit spatele becuri xp si cam atat.
Deci intretinerea e ieftina la asa zis cotet peroti ... dar mai cotet e 1300 ..


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gcgeorgescu
post 23 Oct 2011, 09:27
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 923
Joined: 25 December 08
From: Bucuresti




Hmm, daca ar fi sa cumpar o super nova in momentul de fata, as tine cont de urmatoarele repere:
-sa fie din 2002-2003
-sa fie clima, daca se poate si cu jante aliaj
-sa nu aiba deloc rugina, sau cat mai putina
-sa aiba maxim 50-80 mii km
-maxim 2 propietari
-sa aiba itp-ul abia facut, sau de maxim 3-4 luni
-sa fie intr-o stare tehnica buna spre foarte buna

Nu de alta dar va recomanda asta cineva care a bagat in masina in ultimii 3 ani, aproximativ 1000 de euro (piese, consumabile si manopera).



asta e parerea lui maskatu. in afara de itp care tre facut la anu in iunie a mea se incadreaza si mascatu poate sa confirme , accept orice test si inca ceva. accept un cielo bun chiar daca consuma 15-16. dar sa fie ca dacia mea. sau un matiz cu aer servo si geamuri (asa ca un fier de calcat).
deci, initiatorule de topic daca vrei un dsn buna, poti sa imi gasesti tu variantele astea si e ata.
nu uita: masina mea e mai mult ca ok , tehnic si estetic, alte detalii le vom discuta fata in fata.

23 Oct 2011, 09:34:
am uitat sa iti spun , nu mai cauta dsn uri caci ca a mea nu gaesti pe la targuri sau situri de vandut masini. garantez asta cu capul. tot ce vezi tu are rugina la oala cat casa si praguri spate (ascunsa cu mici retusuri pentru vanzare). eu am avut un mic accident in dreapta spate , mi-a spart stopul si strambat un pic, dar un pic de tot. am refacut-o si nici nu iti dai seama ca sa intamplat ceva. (unchimu vopsitor de 30 de ani , prieteni tinichigii, etc). am vazut masina mea fara bara in spate si date jos de pe la ea unele plastice si tot asa. crede-ma ca nu am vazut gram de rugina.
apropo cu ocazia mini accidentului am retusat-o si pe aripa stanga spate. dar vei vedea daca vei fi interesat!?

This post has been edited by gcgeorgescu: 23 Oct 2011, 09:34


--------------------
Renault Fluence 30 dec 2010/ 1.5 Dci 110cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 23 Oct 2011, 13:01
Post #79


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




nu e nici scump matizul ! In Supernova intr-un an si cateva luni am bagat pe putin 20 mil ! in piese ce picau sau rugina! pe cand la logan pana acum in un pic mai mult de jumatate de an nu mi-a picat nimic ! ca am schimbat eu mai multe piese pentru siguranta mea e altceva (distributie , discuri , placute , bujii , uleiul si filtrele) ! astea cam trebuie schimbate la orice masina cumperi sh ! exista cazuri si cazuri..depinde cum gasesti masina , daca stii la ce sa te uiti etc .

mie sincer acum imi pare rau ca nu am luat matiz in loc de supernova ca prima masina ! tot asa ziceam ca e urata si are portbagajul mic ! astea sunt nimicuri ! eram si eu la inceput , nu stiam ! acum pentru mine culoarea , portbagajul sau mai stiu eu ce nu mai conteaza ! Sa fie buna la motor si fara rugina !


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spielbergl
post 30 Oct 2011, 19:03
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 293
Joined: 16 August 11
From: Hunedoara




Am avut aceeasi dilema in februarie (SuperNova, Cielo, Golf3), buget tot 1500Euro, pana la urma am luat SuperNova, 2002, 56mii km. 1470Euro. La bani astia Cielo iei dar o iei gata coapta, Golf3 iei buna dar neinscrisa, deci ce mai ramane? A... Solenza gata coapta si ea la 1500. Sunt multumit cu SuperNova, nu are rugina, troncane hayonul dar nu ma intereseaza, consuma putin, e ieftina de intretinut, a mea e fara AC, dar daca cauti bine gasesti una buna cu AC la banii acestia.


--------------------
Dacia SupeRNova 2002 Opel Astra Classic III 2012 2002 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 30 Oct 2011, 19:32
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




ca veni vorba de masini un prieten a cumparat cam acum 2 saptamani un golf3 ,94 la 1650 euro,arata bine merge tot la fel de bine,rugina asa si asa ca la orice masina mai veche ,deci sa nu crezi ca gasesti golf 3 neinscris la 1500, gasesti si inscrise destule si in stare buna dar mai bine ai cumpara un matiz sau mai degraba o supernova intretinuta pe la 1600 euro sau mai strangi ceva si o cumperi pe a lui ianys supernova cea albastra.

This post has been edited by donlucyan: 30 Oct 2011, 19:35


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adrian.petrov
post 1 Nov 2011, 12:07
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 485
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




Salutare,
Desi sunt posesor de supernova, realizez ca structura de rezistenta a acestei masini este foarte slaba ( cred ca de asta si-au dat seama si frantuzii de la dacia care au abandonat acest proiect si astfel au dezvoltat loganul - care d.p.d.v. al structurrii de rezistenta este net superior ), se mai adauga o tabla netratata corespunzator care rugineste usor - si de aici cheltuieli de intretinere sulplimentare.
Articulatii, motor , cutie si accesorii sunt cam aceleasi - desi loganul are airbaguri ceea ce supernova nu are.
Asa ca eu consider ca intre supernova si logan, as alege dedeparte loganul ( nu vorbesc de alte marci ) daca ar fi sa aleg.
Supernova ar merge achizitionata daca o iei de la cineva cunoscut, masina de familie pe la 35000- 40000 km, iar pretul de achizitie sa fie 2000/2500 lei - asa zisul chilipir ; altfel nu merita sa te incurci cu ea - dupa aceea vezi tu cati bani mai bagi in ea . rolleyes.gif


--------------------
RENAULT MEGANE ; RENAULT MEGANE ; 2004 -1.9 DIESEL , 2004 1.6 16V BENZINA ; - B
Nu poti face supa de PUI, daca pui numai gainat de pui
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 1 Nov 2011, 14:35
Post #83


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




da dar ce te faci ca si la logan bagi bani in intretinerea tablei iar la o tamponare frontala dai coltu biggrin.gif Sincer sa fiu cat dai pe un logan mai bine iti iei un sh un ford sau astra la 4500 de euro cu 4 ani mai vechi.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 1 Nov 2011, 15:04
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




supernova la 2mii de lei? pai daca o dezmembrez si vand motoru si cutia iau atat pe ea.

1 Nov 2011, 15:07:
toata lumea stie ca o supernova cat de cat buna care mai mergi 1an 2 cu ea fara sa ingropi bani in ea costa peste 1500 euro. si ma refer la varianta fara AC

1 Nov 2011, 15:08:
Legat de suma de 2000-2500 lei pe care ai spuso...atat am dat io pe urmatoarele piese ca sa o pot face masina dinou: planetara originala, ax volan + mitraliera+caseta+bielete+pivoti++bascule+geometrie+parbriz

This post has been edited by powertodacia: 1 Nov 2011, 15:08


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spielbergl
post 1 Nov 2011, 15:48
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 293
Joined: 16 August 11
From: Hunedoara




Hai ca asta-i tare, gasiti-mi si mie una de familie, cu 35, 40 mii km si cu 2000/2500 lei. Legat de Matiz mi-a trecut si mie prin cap... doar ca eu am copil mic si am nevoie de spatiu pentru bagaje, in rest e ok pentru prima masina. Confortabila este, fiabila este, destul de noua este, consuma putin, atentie insa multe Matizuri au facut distributie sau taximetrie!!! Atentie de la cine cumperi Matiz!
@donlucyan Eu nu am gasit... nu la banii astia. As fi preferat Golf3 (4usi sau combi) la 1500 Euro inscris si in stare buna am cautat destul dar am renuntat pana la urma.

This post has been edited by spielbergl: 1 Nov 2011, 15:57


--------------------
Dacia SupeRNova 2002 Opel Astra Classic III 2012 2002 - HD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
powertodacia
post 1 Nov 2011, 16:11
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 853
Joined: 19 March 08
From: Bucuresti




U v am zis pe ce am dat banii astia, dar daca poate la 500 euro iei o SN cu 200 mii km bagi vreo o mie euro in ea garantat sa nu iti fie rusine pe strada.
se stie ca o sn buna e peste 1500 euro iar solenza peste 2000 e...mereu a fost distanta de 500 euro intre ele. o solenza cu ac si geamuri o iei la 2500 maxim iar o sn 2003 ingrijita si cu aer/gpl eventual cum am io o iei la 1900-2000.
io unu nu mi as da masina sub 2 mii euro atata timp cat gpl ul in 2007 a costat 600 euro sa il montez iar aeru conditionat care din orice punct de vedere MERGE ACCEPTABIL ma costat sa il pun 1 mie euro. doctorasu mi l-a montat, iar masina ca achizitie in 2007 a fost 3 mii euro si vezi ca merge si azi perfect.


--------------------
supernova Clima 2003
Dacia super..super...super BOOM!
Improvizatii: GPL/AC
Rezultat: Nesatisfacator=> Pisicuta 316
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 1 Nov 2011, 17:15
Post #87


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




daca aveam curte imi dezmembram supernova nu o mai vindeam toata.as lua mult mai mult pe ea asa


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 1 Nov 2011, 18:07
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




spielbergl-nu se mai merita golf 3 ,deja are o varsta foarte mare 17 -18 ani ,eu unu nu cred ca e cine stie ce de golf3,pt ca am mers in el ca pasager cat si la volan si nu mi se pare a merge mai bine ca supernova mea ,chiar mai nasol,sa il iei si cu motor de 1,4-1,6 benzina nai facut nimik ,deci sfatul meu este feritiva de golf 3,pai la 2600-2800 euro cam asa e unul interetinut si fara gram de rugina,mai bine cumpari un logan care e net superior golfului credema ca stiu ce vorbesc ,am testat toate cele 3 masina si cea mai buna dintre toate a fost loganul,deci nu mai laudati atat golful ca e prea batran saracu si cu prea multi km si cu multa rugina depine de masina smile.gif

This post has been edited by donlucyan: 1 Nov 2011, 18:10


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 1 Nov 2011, 19:12
Post #89


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




QUOTE(powertodacia @ 1 Nov 2011, 17:11)
U v am zis pe ce am dat banii astia, dar daca poate la 500 euro iei o SN cu 200 mii km bagi vreo o mie euro in ea garantat sa nu iti fie rusine pe strada.
se stie ca o sn buna e peste 1500 euro iar solenza peste 2000 e...mereu a fost distanta de 500 euro intre ele. o solenza cu ac si geamuri o iei la 2500 maxim iar o sn 2003 ingrijita si cu aer/gpl eventual cum am io o iei la 1900-2000.
io unu nu mi as da masina sub 2 mii euro atata timp cat gpl ul in 2007 a costat 600 euro sa il montez iar aeru conditionat care din orice punct de vedere MERGE ACCEPTABIL ma costat sa il pun 1 mie euro. doctorasu mi l-a montat, iar masina ca achizitie in 2007 a fost 3 mii euro si vezi ca merge si azi perfect.
*


Pai mai pui 45 de milioane si iti iei golf 4 sau astra g ... masini robuste tabla ca lumea nu precum loganul ,cielo, matiz, intretinera acceptabila chiar daca ai 10 milioane salariu...
Cine mai da 2000 de euro pe o slz ??? Sincer sa fiu are aceeasi tabla ca sn , loganu .. consuma la fel ca o sn , are cutia proasta fata de sn ... nu mai troncane desi se poate face si la sn .. are bordul naspa dar se poate pune usor un tablou de logan ... raceste mai bine daca are ac fata de sn si cam atat. De servo nu vorbesc fiindca nu e servo asistat si cam atat... Geamuri si oglinzi eletrice se poate pune la sn , am e ok. Una peste alta nu se mai merita o masina romaneasca fie ea noua sau veche .


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 1 Nov 2011, 19:34
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.851
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Referitor la calitatea tablei,mi se pare ca cea de pe Supernova este mai slab tratata decat cea a Loganului(nu am vazut Loganuri gaurite de rugina,ci doar rugina de suprafata). Tabla de pe Supernova/Solenza imi pare a fi insa mai rezistenta la deformare,parca nu se indoaie atat de usor,nu este atat de ''moale''.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 10:45
Forum Renault