DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Permis conducere suspendat, Stau pe bara 90 sau 30 de zile ?

S4b1n
post 4 May 2012, 15:16
Post #91


Membru Symbolist


Group: Members
Posts: 937
Joined: 27 February 10
From: Craiova/Bucuresti




Am fost azi la politie in Craiova sa-mi ridic permisul suspendat in Slatina acum 2 saptamani, cu certificatul de grefa de la judecatoria de acolo si surpriza, nu a venit permisul. I-am intrebat cum pot circula in conditiile astea si au dat din umeri... Ce variante am ca sa pot circula?
Ps: ma duc si maine dimineata acolo, poate a venit desi ma indoiesc, si as vrea sa stiu ce sa le spun, si daca se poate sa-mi emita alta dovada, sau sa o prelungeasca cumva pe asta. Idei? Multumesc.

This post has been edited by S4b1n: 4 May 2012, 15:17


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 62 kW 2007 - ~ 155000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 4 May 2012, 15:52
Post #92


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




normal ar fi sa-ti emita o adeverinta conform careia tu te-ai prezentat la ghiseu pentru ridicarea carnetului insa acesta nu a fost dispo.

PS: unde ai ramas fara permis, pe coborare la semafoare (banda a-III-a)?

This post has been edited by P-A-C-O: 4 May 2012, 15:52


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
S4b1n
post 4 May 2012, 16:51
Post #93


Membru Symbolist


Group: Members
Posts: 937
Joined: 27 February 10
From: Craiova/Bucuresti




La coborare pe banda I, cea care merge inainte si la dreapta. O dubita care mergea pe mijloc a incetinit la gropile alea, si pana la urma n-a mai trecut, si politistul (care era vizavi de biserica) a tras concluzia ca am trecut pe rosu.
Maine am inteles ca se lucreaza la politie, ca se recupereaza ziua de 30 aprilie, deci ma duc la 9 din nou. Chiar daca nu e permisul, poate imi elibereaza o hartie ca sa mai pot circula. E realizabila treaba asta? (la modul practic, daca a mai fost cineva in situatia asta, teoretic si mie mi se pare normal sa prelungeasca dovada)


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 62 kW 2007 - ~ 155000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 4 May 2012, 18:30
Post #94


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




e belea acolo, stau mereu la panda si fac tot felul de presupuneri, niste idioti ....oricum, castigi sigur procesul numai ca e de alergat

This post has been edited by P-A-C-O: 4 May 2012, 18:31


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
S4b1n
post 5 May 2012, 12:36
Post #95


Membru Symbolist


Group: Members
Posts: 937
Joined: 27 February 10
From: Craiova/Bucuresti




Am rezolvat, am fost in dimineata asta din nou la politie in Craiova si i-am rugat sa verifice unde e permisul, si mi-au spus ca e la Slatina, si ca pe data de 10.05 urmau sa-l expedieze. M-am dus si l-am luat de la Slatina si gata... daca stateam dupa ei mai asteptam mult si bine.


--------------------
Renault Symbol 1.5 dCi 62 kW 2007 - ~ 155000 km
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd May 2024 - 10:41
Forum Renault