DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Logan cu jante de aliaj oprit de la vanzare in Fr!

lukis
post 8 Aug 2005, 09:32
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 37
Joined: 3 August 05




excl.gif Am primit urmatorul mesaj de la DACIA:

Am primit cu interes mesajul dumneavoastra si va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.
In primul rand dorim sa va felicitam pentru decizia de a va achizitiona un autoturism Dacia Logan si sa va multumim pentru randurile si aprecierile pe care ni le-ati transmis.
ADAC (Automobil Club German) a publicat, zilele trecute, rezultatele obtinute de modelul Dacia Logan in cadrul unor teste de comportament rutier. Potrivit ADAC, automobilul s-a rasturnat in cursul unui “test al elanului” efectuat la o viteza de 65 km/h.
Intr-o prima etapa, ADAC a efectuat doua “teste ale elanului” potrivit unei proceduri conforme normelor ADAC, la viteza de 100 km/h. In cadrul acestor teste nu a fost constatata nici o problema. Ulterior, au avut loc alte “teste ale elanului” pentru realizarea unor fotografii dinamice. Aceste teste au fost realizate conform unei proceduri care a fost definita in mod spontan si arbitrar si care se afla probabil la originea rasturnarii vehiculului.
Anterior, Logan a fost supus la numeroase “teste ale elanului” detaliate, realizate atat de reviste de specialitate cat si de membrii juriului desemnat sa aleaga “Masina anului in Europa”. Aceste teste nu au scos in evidenta nici o problema. Comportamentul ireprosabil al vehiculului a fost de asemenea demonstrat in cursul numeroaselor teste efectuate de catre constructor.
Siguranta ramane un angajament major al Dacia si al Renault indiferent de vehiculul din gama.
Dacia si Renault sunt in contact cu ADAC pentru a analiza si intelege rezultatele acestui test.
Dupa cum bine stiti Dacia ofera garantie pentru automobilele pe care le comercializeaza. Acest lucru dovedeste raspunderea pe care constructorul si-o asuma in fata clientului pentru potentialele defecte de fabricatie care ar putea sa apara. Conditiile detaliate le regasiti in carnetul de garantie. Daca doriti sa ne semnalati acum situatii punctuale legate de functionarea automobilului dumneavoastra, va stam la dispozitie.

Va reamintim ca automobilul Dacia Logan are clasificarea de 3 stele la testele oficiale Europene NCAP. Aceste teste oficiale, recunoscute de toti producatorii mondiali sunt testele la care ne raportam. De aceea avem incredere ca si dvs veti reusi sa acordati atentia cuvenita rezultatelor testelor oficiale.

Daca va referiti la testele mediatizate pe posturile de televiziune, va asiguram ca situatia semnalata este in atentia companiei Dacia, insa, pana in acest moment nu consideram ca situatia prezinta un risc pentru clientii nostri.

Ne puteti contacta de luni pana duminica intre orele 8.00 - 20.00, la numarul de telefon : 0248.500.000, fax : 0248.500.076, e-mail : vocea.clientului@daciagroup.com sau prin intermediul site-ului www.dacia.ro.

Cu stima,
Consilier Client,
Cristina Sava


--------------------
Dacia Logan Ambition - HD06XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Eagles
post 8 Aug 2005, 09:50
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 3 August 05
From: Floreasca, București




Am si eu o intrebare: Tocmai mi-am comandat un Logan Laureate 1.6 care urmeaza sa vina in octombrie. Stie cineva cu ce fel de janta este echipat acest model si cu ce cauciucuri?


--------------------
Dacia Albastru Marin 2005 - Logan Laureate 1.6 - B 16 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VeNoM386
post 8 Aug 2005, 09:51
Post #93


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti




Eu unul nu o sa fiu de acord sa-mi puna jante de otel.

E „robusta si eleganta”, dar nu face fata

Janta buclucasa este din aluminiu, iar producatorul Dacia o recomanda ca fiind „robusta si eleganta”. Testul francezilor a dezvaluit insa ca este o adevarata pacoste. Jantele din aluminiu pot echipa, la cerere, oricare dintre cele patru versiuni ale Loganului (Ambiance, Preferance, Laureate si Ambition). Costul suplimentar este de peste 1.000 de euro, pentru setul de patru bucati. La dealeri oficiali Dacia-Renault, o janta din aluminiu, marca „Sinaia”, costa 371 de euro.

http://www.evz.ro/eveniment/?news_id=193703


--------------------
Citroen C4 Champion 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mano
post 8 Aug 2005, 09:59
Post #94


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 14 April 05




Totul e foarte clar daca "pana in acest moment nu consideram ca situatia prezinta un risc pentru clientii nostri" cu o singura observatie : de ce au oprit vanzarile masinilor cu jante din aliaj doar in vest?

PS : asta nu inseamna ca nu pot dormi noaptea de grija faptului ca masina mea ar fi nesigura. E doar o chestie de principiu.

QUOTE(Eagles @ 8 Aug 2005, 10:50)
Am si eu o intrebare: Tocmai mi-am comandat un Logan Laureate 1.6 care urmeaza sa vina in octombrie. Stie cineva cu ce fel de janta este echipat acest model si cu ce cauciucuri?
*


Din cate stiu eu jantele pentru acest model sunt din otel, iar de anvelope nu stiu ce sa zic. dry.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - IS xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 8 Aug 2005, 10:09
Post #95


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(Mano @ 8 Aug 2005, 10:59)
Totul e foarte clar daca "pana in acest moment nu consideram ca situatia prezinta un risc pentru clientii nostri" cu o singura observatie : de ce au oprit vanzarile masinilor cu jante din aliaj doar in vest?
*



Pt ca se pare ca doar combinatia aliaj + cauciucuri Continental e cu buba. In Romania sunt Michelin in ultima vreme.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunzite
post 8 Aug 2005, 10:10
Post #96


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 23 February 05




Mai, ce va asteptati sa spuna? Ca exista un risc? No way!
Ceea ce banuiesc eu ca se va intampla e ca initial se vor face ca ploua (ceea ce se si intampla) si - cat mai discret - vor veni cu o solutie de indata ce aceasta va fi disponibila.
La alternativa nici nu vreau sa ma gandesc.


--------------------
Oltena 12TRS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emanu450
post 8 Aug 2005, 10:23
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 6 July 05




Bai oameni buni, mie mi-a venit Loganul Ambiance cu jenti de tabla si cu, cauciucuri marca BARUM! Ce puii mei de marca e asta? E sigura? pana acum s-a comportat bine in viraje stranse si la viteza! Ce spuneti, e sigura treaba?


--------------------
dacia logan - is-xx-xxx
Logan Ambiance IS-05-xxx din august 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecu
post 8 Aug 2005, 10:29
Post #98


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 28 March 03




QUOTE(emanu450 @ 8 Aug 2005, 12:23)
Bai oameni buni, mie mi-a venit Loganul Ambiance cu jenti de tabla si cu, cauciucuri marca BARUM! Ce puii mei de marca e asta? E sigura? pana acum s-a comportat bine in viraje stranse si la viteza! Ce spuneti, e sigura treaba?
*



Barum este o marca foarte cunoscuta


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 8 Aug 2005, 10:50
Post #99


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(stefan19 @ 4 Aug 2005, 19:12)
Am vazut reportajul protv, imaginile sunt graitoare, se observa clar desprinderea pneului de pe geanta la solicitari ( vezi testul elanului ).
S-ar putea ca problema sa fie reala, nu cred ca jantele de aliaj, cauciucurile montana si presiunea din ele se impaca prea bine.
Prima concluzie, atentie cum evitati elanii !
Doi, credeti ca o sa faca ceva Dacia ?
*


smile.gif
mda din cate stiu eu janatele de aliaj sunt montate in general,de fabrica pe modelul; de 8000 euro ala cu ABS
si aia are cauciucuri Michelin


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dras
post 8 Aug 2005, 11:43
Post #100


Driver


Group: Members
Posts: 163
Joined: 21 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(avathan @ 8 Aug 2005, 10:50)
smile.gif
mda din cate stiu eu janatele de aliaj sunt montate in general,de fabrica pe modelul; de 8000 euro ala cu ABS
si aia are cauciucuri Michelin
*


a mea a venit cu Montana sad.gif


--------------------
Honda Accord Executive 2007 / 2.0 A/T 155CP - B-74-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 8 Aug 2005, 12:10
Post #101


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




QUOTE(dras @ 8 Aug 2005, 11:43)
a mea a venit cu Montana  sad.gif
*


Doar masinile care sunt livrate recent vin cu Michelin. S-au schimbat cauciucurile atunci cand s-a marit pretul. Pe de alta parte nu scrie nicaieri pe bonul de comanda sau pe orice alt act sau document sau material promotional sau de prezentare ce tipuri de cauciucuri intra in dotarea masinii.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Aug 2005, 12:22
Post #102


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Era un membru pe aici care se intreba ce inseamna "cauciucuri Bar" pe bonul de comanda...
Uneori mai scriu si astia de la dacia...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 8 Aug 2005, 12:31
Post #103


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(VeNoM386 @ 8 Aug 2005, 08:51)
La dealeri oficiali Dacia-Renault, o janta din aluminiu, marca „Sinaia”, costa 371 de euro.

Si mai se spune ca Logan e masina ieftina... tongue.gif Pai si gentile de aluminiu de Audi sint cam la jumate de pret.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Aug 2005, 12:35
Post #104


-


Group: Members
Posts: 21.974
Joined: 19 April 05
From: Romania




biggrin.gif 371 Euro nu este cumva pretul pentru setul pe 4 jante ?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefan19
post 8 Aug 2005, 12:42
Post #105


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 15 September 04
From: Constanta




Janta de aluminiu 80 E ( x4 = 320 E)
Primele loturi de Ambition ( cu jante de aluminiu) au fost echipate cu Montana, nu stiu exact cand au trecut la Michelin.
Ironic, n-am vazut pe aici parerile celor care au cumparat masina cu jenti de tabla si si-au luat ulterior pe cele de aluminiu, le mai pastreaza ? smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-XX-STE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mich@el
post 8 Aug 2005, 13:25
Post #106


membru fara frane


Group: Members
Posts: 626
Joined: 27 February 05
From: Timisoara




Eu am cu jenti de tabla,raman asa deocamdata.Poate pe viitor imi voi lua de aliaj,dar in nici un caz de la Dacia.Gasesti mai adevarate si mai ieftine pe piata.Dar deocamdata e ok asa,la capcanele care sunt...am un coleg cu Megane care periodic merge ba la sudat/reconditionat jenti,ba si le tot schimba.Asa ca... blink.gif


--------------------
Logan Laureate 1.4 2005 - TM-Marine Blue
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 8 Aug 2005, 16:07
Post #107


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Cand ma gandesc ca am vrut sa-mi iau jante de aliaj atunci cand mi-a venit masina....
Cei cu Ambition... sa aveti grija cum conduceti! Se pare ca Dacia nu da doi bani pe romani. Siguranta e numai pentru occidentali.
Sunt 95% multumit de masina insa faptul ca Dacia isi bate joc de clientii sai imi lasa un gust amar.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 8 Aug 2005, 16:14
Post #108


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Din moment ce cauciucul ala sare cand deja sunt intr-un super derapaj deja siguranta mea e amenintata de evenimentul care a provocat derapajul si derapajul la randul lui e un factor mai important zic eu decat ca raman eu dupa ce m-am dus ca pe gheata doar pe 3 cauciucuri. Doar nu-ti sare cauciucul in timp ce mergi normal, ce naiba ! La o chestie ca asta fix de cauciuc nu-mi mai pasa mie ! Daca scap cu bine din eveniment pun roata de rezerva si gata. Singurul dezavantaj ca sare cauciucul ala e faptul ca trebuie probabil sa-ti cumperi altul daca l-ai taiat si ca ai de schimbat roata cu cea de rezerva. Nu esti la raliuri sa te oftici ca nu mai poti pleca imediat din loc ca pierzi timp in nu stiu ce sesiune speciala.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gheghe
post 8 Aug 2005, 16:28
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 24 May 05
From: Campina, PH




QUOTE(stefan19 @ 8 Aug 2005, 13:42)
Primele loturi de Ambition ( cu jante de aluminiu) au fost echipate cu Montana, nu stiu exact cand au trecut la Michelin.
Ironic, n-am vazut pe aici parerile celor care au cumparat masina cu jenti de tabla si si-au luat ulterior pe cele de aluminiu, le mai pastreaza ? smile.gif
Eu am cumparat masina pe 13 mai 2005 si are cauciucuri Michelin Energy 3 made in UK. Acest lucru (incaltarea cu Michelin la Ambition) am aflat ca s-a intamplat incepand cu masinile fabricate din 10 mai 2005. biggrin.gif Am avut bafta!. Oare, in conditiile in care masina se vindea in disperare, de ce o fi facut fabrica pasul asta? Au constatat oare potentialele probleme si au vrut sa o dreaga din mers? Si de ce au mers pe mana pneurilor Continental in vest cand mai logic era sa echipeze cu Michelin? Eu, evident, o luam si cu Montana, a fost un bonus nesperat cand am mers la dealer si am constatat cu ce e incaltata.
Nu stiu cum sunt Montana dar astea de le am mi se par foarte bune sub raportul decelerarii obtinute la franare. Sper sa nu fie atat de aderente incat la o curba/franare sa ramana in urma masinii biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - PH 99 xxx
Caut pareri pertinente si argumentate. Ofer recompensa!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stefan19
post 8 Aug 2005, 16:32
Post #110


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 15 September 04
From: Constanta




Digital, ai dreptate, evident ca nu o sa-mi las masina in garaj de teama ca-mi sare cauciucul de pe janta, sau ca nu o sa mai depasesc 100 cu ea ! Si evident ( o zic dupa 20.000 km cu loganul in cele mai variate conditii ) ca problema jantelor de aliaj nu este una grava.

Problema mare, cum o vad eu, este ca Dacia nu vine cu o lamurire oficiala: fratilor, astia cu aliaje, aveti posibilitatea sa ramaneti fara cauciuce prin viraje serioase. Solutia: schimbati modelul de janta, schimati marca de anvelope etc...
Cum sa comentezi faptul ca la francezi lucrul asta este o problema recunoscuta si la noi merge ? mad.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition - CT-XX-STE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zegrea
post 8 Aug 2005, 16:51
Post #111


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 8 August 05




Daca se doreste a se cumpara un aut. Dacia Logan varianta cea mai scumpa de la orice dealer, din pacate nu exista optiunea
de a cumpara cu jante din otel ci numai cu jante din aliaj usor care s-au dovedit a fi periculoase si care pun viata pasagerilor
in pericol.
Daca nu sunt capabili sa ofere siguranta la produse macar sa dea cumparatorilor posibilitatea de a opta singuri daca-si
risca viata sau nu


--------------------
Dacia Logan - tm08cdw
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lucas007
post 8 Aug 2005, 19:21
Post #112


Membru


Group: Members
Posts: 118
Joined: 19 April 05
From: Bucuresti




Personal n-am fost incantat deloc de modelul jentilor...am ales varianta AMBITION deoarece este echipata cu ABS.Ce ma deranjeaza este faptul ca pentru Franta se pot retrage si reanlocui jantele in schimb pentru romanasi NU !- este adevarat ca sunt si mai multe masini vandute cu acest tip de jante...dar ar trebui sa fie respectati si clientii romani.Poate dupa ce o sa scada vanzarile la varianta AMBITION ( din acest motiv ) sa-si schimbe strategia de vanzari....RUSINE DE 3x RUSINE !!!


--------------------
BMW 318 2001 COUPE - B-68-BDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costin02
post 8 Aug 2005, 19:44
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 57
Joined: 9 November 02




Am cititc cu stupoare declaratia purtatorului de cuvant ''Dacia'' Monica Popovici , ne garanteaza ea ca securitatea in conditii normale de exploatare e respectata, de parca-n trafic intalnim numai conditii normale de exploatare! intrebarea legitima pe care mi-o pun este : aceasta doamna are ca masina personala un logan ambition? !unt convins ca nu! Asa ca afirm si eu ca un alt membru din forum, rusineeeee!


--------------------
Renault Captur 2022/Phev Zen - CT-01-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
WUB
post 8 Aug 2005, 22:08
Post #114


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 3 July 03
From: Bucuresti




Producatorul calculeaza inca despagubirile pentru Logan

Dacia-Renault nu a stabilit inca metodologia prin care isi va despagubi clientii care sunt nevoiti acum sa-si schimbe jantele de aliaj, de pe modelele Logan, cu cele de otel. Conform legii, Automobile Dacia trebuie sa restituie acestora diferenta de pret dintre cele doua tipuri de jante, ultimele fiind mult mai ieftine. Oficialii de la Automobile Dacia nu stiu nici la ora actuala daca si cum vor fi despagubiti clientii care si-au achizitionat modele Logan echipate cu jante din aliaj. Metodologia ar fi trebuit sa fie pusa la punct inca de saptamana trecuta, atunci cand Dacia-Renault a decis sa recheme in service toate autoturismele Logan dotate cu jante din aluminiu, pentru a le inlocui cu altele din otel.

Restul articolului la : Tot articolul


--------------------
ARR NXT 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
musicall
post 8 Aug 2005, 23:23
Post #115


musicall


Group: Members
Posts: 547
Joined: 6 February 05
From: Braila




Faza e ca le schimba numai celor din afara romaniei !!
Deoarece acolo s-au vandut doar o cincime de astfel de daci...!!!

La noi in romania e undeva pe la 70 - 80% si ar fi prea mare bataie de cap !!!

Sau cel putin asa am inteles io din discutia in direct pe care a fost avut-o domul Stroe la REALITATEA TV !


--------------------
Fiat Punto Classic | Blogu personal - delfinul.com
Va salut dintr-o clinica de dezintoxicare pentru dependentii de webdesign!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 9 Aug 2005, 00:46
Post #116


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Nu se poate! Refuz sa cred ca se pot gandi la asa ceva!
Daca le schimba trebuie sa le schimbe la toata lumea, nu doar la cele vandute afara.


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
musicall
post 9 Aug 2005, 01:25
Post #117


musicall


Group: Members
Posts: 547
Joined: 6 February 05
From: Braila




Dacia-Renault nu a stabilit inca metodologia prin care isi va despagubi clientii care sunt nevoiti acum sa-si schimbe jantele de aliaj, de pe modelele Logan, cu cele de otel. Conform legii, Automobile Dacia trebuie sa restituie acestora diferenta de pret dintre cele doua tipuri de jante, ultimele fiind mult mai ieftine. Oficialii de la Automobile Dacia nu stiu nici la ora actuala daca si cum vor fi despagubiti clientii care si-au achizitionat modele Logan echipate cu jante din aliaj. Metodologia ar fi trebuit sa fie pusa la punct inca de saptamana trecuta, atunci cand Dacia-Renault a decis sa recheme in service toate autoturismele Logan dotate cu jante din aluminiu, pentru a le inlocui cu altele din otel. Hotararea fusese luata dupa ce un Logan echipat astfel a ratat un test efectuat de revista franceza "Auto Journal", provocand, in viraj, desprinderea anvelopei. "Nu putem sa facem acum nici un comentariu. Chiar n-avem cum! Nu a fost stabilita nici o procedura", ne-a declarat Constantin Stroe, vicepresedintele Automobile Dacia. Pe de alta parte, Constantin Cerbulescu, directorul Oficiului pentru Protectia Consumatorilor Bucuresti, spune ca producatorul e obligat, prin lege, sa restituie in bani diferenta de pret dintre cele doua tipuri de jante. Fondurile pe care Dacia ar trebui sa le disponibilizeze pentru despagubirea clientilor nu sunt deloc de neglijat. Potrivit ultimelor date oficiale, Dacia a vandut numai la export 47 de automobile Logan dotate cu jante din aliaj. Daca luam in calcul ca un set de jante recomandate de producator costa minimum 14 milioane de lei vechi, ne-am putea face o imagine despre cat trebuie sa scoata din buzunar uzina pitesteana. Asta ca sa nu mai vorbim de pierderile la capitolul imagine.

libertatea.ro


--------------------
Fiat Punto Classic | Blogu personal - delfinul.com
Va salut dintr-o clinica de dezintoxicare pentru dependentii de webdesign!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serj
post 9 Aug 2005, 02:09
Post #118


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 5 May 05




Am vazut si eu pozele din testul germanilor si nu stiu ce sa mai zic. Desi s-a rasturnat la aproape 70km/h masina din test nu pare sa fi resimtit treaba asta... geamurile par toate la locul lor aproape ca zici ca a fost pusa asa, dar prima poza surprinsa in momentul rasturnarii cred ca e o dovada incontestabila... poate niste cauciucuri mai late ar rezolva problema asta definitiv.
La cata presiune se face asupra Dacia sigur vor lua o masura in sensul asta, oricum e vorba de shimbul unei piese mai scumpe cu una mai ieftina si in plus metalul e reciclabil spre deosebire de imaginea companiei.

This post has been edited by serj: 9 Aug 2005, 02:11


--------------------
Dacia Logan Laureat Plus, 2006 - sb-26-rvo
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreic
post 9 Aug 2005, 07:39
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 415
Joined: 18 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(Eagles @ 8 Aug 2005, 10:50)
Am si eu o intrebare: Tocmai mi-am comandat un Logan Laureate 1.6 care urmeaza sa vina in octombrie. Stie cineva cu ce fel de janta este echipat acest model si cu ce cauciucuri?
*


jante de otel. Anvelopele Michelin sunt doar pt Ambition.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 mpi - B-xx-yyy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dRg
post 9 Aug 2005, 08:03
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 13 September 04
From: Galati




QUOTE(lungan @ 8 Aug 2005, 17:07)
Cand ma gandesc ca am vrut sa-mi iau jante de aliaj atunci cand mi-a venit masina....
Cei cu Ambition... sa aveti grija cum conduceti! Se pare ca Dacia nu da doi bani pe romani. Siguranta e numai pentru occidentali.
Sunt 95% multumit de masina insa faptul ca Dacia isi bate joc de clientii sai imi lasa un gust amar.
*



Este o marlanie si marsavie.Lasa ca la noi si asa merge.
Face parte din acelasi ciclu :NU PUNEM ABS DECAT PE AMBITION!

Dar cum se poate in afara sa se puna si la noi nu ? Adica la noi e safe si fara abs.
La noi e safe si cu genti din aliaj? La noi e safe cand esti in pom? Ar trebui ca un roman sa-i de in judecata de sa le ia pielea de pe ei!

RUSINE


This post has been edited by dRg: 9 Aug 2005, 08:08


--------------------
VW Bora 1.9 TDI 115CP 2000 Highline - XXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd June 2024 - 17:22
Forum Renault