DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> O femeie doarme in masina alaturi de 2 caini, Ce este de facut?

bz_26_zzz
post 13 Sep 2012, 19:17
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 646
Joined: 15 March 07
From: Buzau / Bucuresti




Postez in speranta ca cineva din partea primariei poate face ceva pentru aceasta femeie sau pentru cei 2 caini. Sa va povestesc pe scurt despre ce este vorba.

Masina este acolo nemiscata de cel putin 2 ani, iar de aproximativ 2 luni aceasta doamna doarme in masina pentru ca a fost data afara din casa. Din spusele ei si din ce am citit pe foile lipite in geam, este sau a fost medic obstretician. S-a certat cu sotul ei, s-au despartit si de aici au inceput problemele. Tot felul de inscenari la locul de munca, pus microfoane in casa, taiat halate, etc. O parte din poveste o puteti citi din pozele atasate.

Am intrebat-o daca se descurca cu banii si daca are nevoie si mi-a spus ca momentan mai are pentru o perioada. Nu stiu ce sa zic, poate o fi nebuna si povestea este inventata sau chiar asa o fi cum spune ea.

Am vorbit si cu vecinii dar se pare ca nu stiu mare lucru despre ea, dar ce ii deranjeaza foarte mult este ca in jurul masinii este un miros puternic, intepator, probabil de la acele animale.

Unde as putea sau ce institutie ar putea lua o masura, in sensul pozitiv, adica ei sa ii asigure un loc pe timpul iernii, iar cainii sa ajunga intr-un adapost sau dati spre adoptie pentru ca mi se par foarte tristi. Multumesc.

L.E.: Daca cineva doreste sa mearga si sa stea de vorba cu ea, sa ii ofere bani, mancare pentru caini sau orice alt ajutor ii pot da adresa pe PM.

85593566.th.jpg 98386480.th.jpg 81425620.th.jpg 76611820.th.jpg 29423004.th.jpg

99833852.th.jpg 70432866.th.jpg 97713019.th.jpg 51897434.th.jpg 11555647.th.jpg


Am postat si pe alte forumuri in speranta ca cineva o sa vada si ii ofera o mana de ajutor.


--------------------
Audi Q7 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 20:37
Forum Renault