DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sistem Cabasse original, ?!?!?

axelinobt
post 14 Nov 2012, 18:40
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 14 September 12




Vreau sa adaug un mic subwoofer la masina * o laguna II 2.2 dci initiale* intrebarile mele sunt urmatoarele :

1. Are cd-playerul original mufa pt subwoofer
2. De unde pot trage cablu ? ( unde gasesc locas sa ma leg de baterie sau sa fac un transformator exp : de la bricheta din portbagaj sa leg statia acolo cu un incarcator de bricheta )


tin sa mentionez e varianta cu gps incorporat si cu changer in portbagaj !


--------------------
renault laguna 2.2 dci 2002 initiale - fx52lyy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mrkiry
post 14 Nov 2012, 19:18
Post #2


Din tara unde nici apocalipsa nu ajunge...


Group: Members
Posts: 1.818
Joined: 2 December 10
From: Bucuresti




Din cate stiu eu nu are iesire pentru subwoofer.Ai nevoie de un adaptor high-low pe care sa il legi la boxele din spate si din adaptor,pleci cu subwooferul.Corectati-ma daca gresesc.


--------------------
Renault Megane2 2004 Lux Privilege - GR85KYR
Renault Megane 2,1.6 16v,113 cp,an 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihhai
post 14 Nov 2012, 23:25
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




si eu am la laguna mea tot cd plaerul cu navigatie incorporat si ma tenteaza si pe mine o statie si subwoofer... in una din postarile mele este o fotografie cu mufele din spatele playerului, unde pe langa cele de alimentare si iesiri boxe mai sunt inca cateva ... dintre acelea una este sigur pt iesiti pt statie, dar trebuiesc niste mufe speciale ce sunt cam scumpe si se gasesc mai greu...cat despre statie, se leaga direct la baterie cu cablurile ei speciale...
dar sincer, vizavi de mufele din spate, am vazut ca difera de la tunerlist la update list... ma poate ajuta si pe mine cineva, eu chiar nu am reusit sa-mi dau seama... care este de fapt diferenta intre cele 2? ca si functionalitate, specificatii, conectare? de fapt, ce e tunerlist si ce e update list? ms.


--------------------
renault laguna 3 2014
pisi 318i cabrio '97 1.8i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 15:54
Forum Renault