DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prima mea masina, laguna 1.8i

mih_mlv
post 24 Nov 2012, 10:59
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 432
Joined: 17 September 10
From: Calarasi(CL)/Sicilia (CT)





Asta-i clar ca ei nu baga un banut in starea lor tehnica.Le cumpara cum sunt ;lovine frontal, pe o parte ,pe alta,din spate...chiar nu conteaza pentru ei,au service in Bulgaria,le cosmetizeaza acolo,fac din doua masini trei smile.gif si le vand.Cum?Pe lucru de nimic.
Si de aici restul lucrurilor care se intampla sad.gif .

Noi trebuie sa vorbim mai mult cum putem fi despagubiti mai rapid din partea bulgarului si pasii care trebuiesc facuti in acest sens(bine acum...daca masina in cauza are rca).

Sper ca George sa nu se supere pe noi si asteptam cu mare drag lucruri noi din partea lui.Ma refer la masina etc...

Salut,


--------------------
Renault Megane 2.2 bicorp 1.6 115cp 2006 CL 79 MLV/ Clio III 1.5 dci 2008 CL 04 LAV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 24 Nov 2012, 11:07
Post #152


Odihneste-te in pace, cj98czh!


Group: Members
Posts: 7.589
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Cu masinile de BG s-a ajuns asa din cauza prostiei statului roman care n-a fost in stare sa se adapteze cererii si sa lase taxele mai mici. Daca le lasa mai mici, toti banii care se duc acum la bulgari ramaneau in tara si nu mai apareau problemele de acum cu asigurarile.
Masini cu probleme vor fi intotdeauna indiferent de tara in care sunt inmatriculate si tara in care circula, de asemenea, masini vechi de 15-20 de ani circula binemersi si in vest.
Important e sa tii un control mai bun al starii tehnice a parcului auto.Pana la urma, suntem o tara saraca iar banii nu trebuie ingropati neaparat in masini noi cat pot fi folositi mai bine in intretinerea celor vechi. Daca ai o masina care iti ofera caldura iarna, racoare vara, ceva confort, nu te lasa in drum, nu mai conteaza anul fabricatiei.

This post has been edited by Laurentziu83: 24 Nov 2012, 12:10


--------------------
. . .
In memoria reputatului nostru membru, cj98czh, care ne-a servit cu atata daruire si a fost de treaba cu noi.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 24 Nov 2012, 11:24
Post #153


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(mih_mlv @ 24 Nov 2012, 11:10)
Danny Y: eu spun realitatea "care este".Fiind calarasean stiu lucrurile astea,stiu cum functioneaza problema in general.
*

Sunt sigur ca brasovenii sau clujenii habar n-au. Numai cel sub al carui geam curge Dunarea poate intelege ca e vorba de o gainarie. Las' ca stie toata lumea wink.gif

Complicatiile mi se par prea mari pentru o masina care sa functioneze impecabil. In schimbul ITP-ului renunti la dreptul de proprietate asupra masinii? Asta se face in doua cazuri:
1. proprietar natarau,
2. masina praf (a nu se exclude pct 1)

150 euro pe an? Pai asta inseamna cca 680 lei. Pe an. Daca chiar te duci, mai platesti taxa de pod, bulgarovigneta pe 1 saptamana. ITP si RCA nu ma costa atata in Romania, iar ITP e valabila 2 ani. E mai simplu sa faci ITP in limba bulgara? Asigurarea la fel?
E la mintea cocosului ca faci chestiile astea tocmai pentru ca nu-ti autorizeaza nici dracu' masina in Romania.
Iar in trafic.... vai de noi.

Acu', doo vorbe despre bulgaroiul cu ceafa groasa si obrazul asijderea...
Auzi la el, stie de ce ia flashuri, dar nu deranjeaza pe nimeni. Nici nu-i trece prin cap de ce fraieru' care vine din fata stinge farurile si opreste...
Inca n-a tocit o lama de ras, dar da asigurari ca ia ITP si plateste din buzunar eventuale daune. Aaaaaaaa, scoate bani de la banca radmasa.gif

Tinere, baga-ti mintile-n cutia craniana. Vopseste-ti troaca in ce culoare vrei, pune-ti ce huse vrei pe scaune, parfum de care poftesti in masina, dar nu-i pune pe altii in pericol cu faruri care provoaca boli de ochi si de nervi. Si fa in asa fel incat ala pe care o sa-l pocnesti odata, din vina ta, sa-si poata repara masina pe asigurarea ta RCA. Ca de aia o platesti.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mih_mlv
post 24 Nov 2012, 12:07
Post #154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 432
Joined: 17 September 10
From: Calarasi(CL)/Sicilia (CT)




Cartea de identitate ramane la cel ce face procura dintr-un simplu motiv:il intereseaza taxa anuala de 50 euro pe care propietarul masinii trebuie sa o plateasca.


150 euro/an?..........pai da daca el cumpara masina inscrisa pe bulgari.

Punctul pe ""i"" l-a pus Laurentziu si din pacate pentru noi asta este realitatea.

24 Nov 2012, 12:08:
Si nu mai sunt la moda bulgarii cu ceafa groasa,acum sunt romanii care si-au facut firme in BG ...etc

This post has been edited by mih_mlv: 24 Nov 2012, 12:08


--------------------
Renault Megane 2.2 bicorp 1.6 115cp 2006 CL 79 MLV/ Clio III 1.5 dci 2008 CL 04 LAV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 24 Nov 2012, 13:51
Post #155


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




QUOTE(mih_mlv @ 24 Nov 2012, 00:45)
smile.gif

Cartea de identitate ti-a dat-o sau este la persoana cu procura?
In Calarasi merge treaba in felul urmator:
-se face procura si cartea de identitate ramane la propietarul care are firma respectiva la bulgari,
-pe an se plateste 150 euro ce inclunde ITP,RCA,Taxa firma omului
-Astea toate fara ca tu sa te deplasezi cu masina peste dunare sa faci ITP-ul sau alte chesti(asta daca nu vrei sa te duci tu)
-plus ca de anul viitor ...parca s-ar face ITP-ul si la noi ...
*




cartea masinii este la mine

24 Nov 2012, 14:56:
QUOTE(marksman @ 24 Nov 2012, 09:39)
Pana la urma cum e cu ITP-ul, domnu' cu masina inmatriculata in BG? L-ai facut sau nu?

@mih_mlv: daca se face pe bune ITP-ul, 90% din cazanele de BG o sa ramana pe dreapta. Dar nu-mi fac eu iluzii, ca statu' are nevoie de bani, asa ca o sa treaca si cazanele de BG.
*



eu mereua am facut ITP-ul pe bune... stiu ca se poate sa dau bani, dau talonu si mi-l aduce a doua zi, dar ce garantie am eu ca ala imi mai aduce talonu? asa,ma duc frumusel, fac itp-u acolo si gata.

24 Nov 2012, 14:59:
QUOTE(DannyY @ 24 Nov 2012, 12:24)
Si fa in asa fel incat ala pe care o sa-l pocnesti odata, din vina ta, sa-si poata repara masina pe asigurarea ta RCA. Ca de aia o platesti.
*



Te rog sa ma crezi ca am facut-o deja. Mai departe nu mai comentez ca tot degeaba.

This post has been edited by George_Bulgarul: 24 Nov 2012, 13:59


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
didosdoru
post 24 Nov 2012, 15:03
Post #156


Membru autentic


Group: Members
Posts: 414
Joined: 2 July 05




ITP se poate face in Romania la orice masina inmatriculata in alt stat din Europa inca din Aprilie, eu am facut la RAR la o Astra G diesel si a trecut din prima pe bune, chear se mirau ca au iesit bine noxele.
Fiecare face ce vrea cu viata lui, o masina cu defectiuni tehnice la sistemul de directie si franare e sicriu pe roti indiferent in ce tara este inmatriculat, am vazut destule masini inmatriculate in Romania care au probleme destul de grave (gen taxi-uri & co).


--------------------
Dacia/Opel Pick-Up/Logan MCV/Astra G 2003/2009/2000 - GL O6 HKV / 53 DGD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mih_mlv
post 24 Nov 2012, 15:07
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 432
Joined: 17 September 10
From: Calarasi(CL)/Sicilia (CT)




George pune si tu poze din interiorul masinii,motor...cand ai chef si timp smile.gif


--------------------
Renault Megane 2.2 bicorp 1.6 115cp 2006 CL 79 MLV/ Clio III 1.5 dci 2008 CL 04 LAV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 24 Nov 2012, 21:19
Post #158


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.482
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(George_Bulgarul @ 24 Nov 2012, 13:51)
[...]
Te rog sa ma crezi ca am facut-o deja. Mai departe nu mai comentez ca tot degeaba.
*




Lumea nu are ceva cu tine in special ca ti-ai inscris masina in Bulgaria. Ideea e ca majoritatea masinilor inscrise acolo (subliniez: majoritatea) sunt o sursa de probleme din cauza starii tehnice si a problemelor de ordin legal cu asigurarile.

In cazul tau, ai pus gaz pe foc cu montarea xenoanelor in faruri pentru becuri cu halogen, care este inca o chestie des intalnita in tara si de asemenea o sursa de probleme. Cat timp masina ta e in stare tehnica buna si in regula dpdv legal, poti sa circuli linistit. Legal nu esti, si nu din cauza inmatricularii in BG (ma bazez pe faptul ca ITP-ul a fost trecut pe bune, asa cum zici, si masina nu este radiata in BG prin urmare asigurarea este valabila) ci din cauza xenoanelor, cu care nu vei trece pe veci un ITP "pe bune" in niciun stat civilizat din lume.

Pune poze cu masina, de la motor, interior, exterior. Din cate am vazut in poze ai cumparat-o cu numere de Spania si arata bine pentru varsta ei. Da jos xenoanele alea din farurile striate si fie pui faruri clare (au existat la L1), fie pui niste becuri mai bune.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 24 Nov 2012, 21:20
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(DannyY @ 24 Nov 2012, 11:24)
150 euro pe an? Pai asta inseamna cca 680 lei. Pe an. Daca chiar te duci, mai platesti taxa de pod, bulgarovigneta pe 1 saptamana. ITP si RCA nu ma costa atata in Romania, iar ITP e valabila 2 ani. E mai simplu sa faci ITP in limba bulgara? Asigurarea la fel?
*



fa un calcul si pt o masina cu motor de 3200 cmc. impozit plus rca.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 24 Nov 2012, 21:59
Post #160


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(marksman @ 24 Nov 2012, 21:19)
In cazul tau, ai pus gaz pe foc cu montarea xenoanelor in faruri pentru becuri cu halogen, care este inca o chestie des intalnita in tara si de asemenea o sursa de probleme.
*



Las-o in colo ca macane. E plin forumu vecin de dulapuri cu gzenon in proiectoare, faruri si... atentie: xenon in mampa de ceata si marsarier. Nu stiu daca sunt poze pe forum, dar eu stiu 2 membri ai acelui forum care au montat asa ceva. unsure.gif

This post has been edited by Iulikk: 24 Nov 2012, 21:59


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 24 Nov 2012, 22:01
Post #161


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.482
Joined: 1 November 04
From: sat




Ma doare-n p**a de cine, cum si pe ce a montat. Singurul care a facut o treaba mai de bun simt a fost Dsign, care a montat lupe. Parca au mai fost unii care au schimbat farurile cu unele cu lupe, chinezarii. Cei care au procedat asa, mai treaca-mearga.

In schimb imi e ciuda de mor (sa-i iubesc in gura!) pe aia care au inlocuit pur si simplu becul cu halogen cu unul cu descarcare in gaz. L.E.: le doresc numai controale in trafic si taloane suspendate.

This post has been edited by marksman: 24 Nov 2012, 22:06


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 25 Nov 2012, 00:09
Post #162


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




QUOTE(marksman @ 24 Nov 2012, 21:19)
...pui faruri clare (au existat la L1), fie pui niste becuri mai bune.
*


Si eu iti recomand sa ii pui faruri de phase 2, chiar daca ziceai ca se matuiesc, le dai un polish, pui folie de protectie si nu mai ai probleme cu ele. Eu in 4 ani si 45000 km de cand am xenon pe faza scurta nu am primit niciodata vreun flash. Oricum urmeaza sa le pun si lupe, le-am cumparat, dar trebuie sa mai studiez prinderea in far sa mearga si reglajul.
Arata foarte bine masina, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme!


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 25 Nov 2012, 08:36
Post #163


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




QUOTE(mih_mlv @ 24 Nov 2012, 16:07)
George pune si tu poze din interiorul masinii,motor...cand ai chef si timp smile.gif
*




cu exteriorul acum nu pun pt ca am jantele de iarna si mi-e rusine biggrin.gif o sa pun si cu motorul si cu interiorul..

Pentru cei ce sunt deranjati de xenon: Aseara veneam de la tara, dinspre craiova. Cand un anume nene cu un papuc(cu faruri halogen) m-a orbit.. I-am dat un flash"decent", omu n-a facut nimic.. Am insistat, tot nimic. Am inceput sa-i dau flashuri incontinuu pana a stins omu farurile sa vaad eu ca nu are ce sa ii faca. Cand sa trec pe langa el, a reaprins farurile si ghici ce? eu n-am mai vazut nimic... Dumnezeu stie cum am trecut pe langa el.

P.S: O sa pun niste poze cum bat xenoanele.. Ale mele sunt reglate in pamant, nu spre ochii colegilor de trafic:| de 2 ori mi s-a intimplat sa primesc flashuri, dar o data pentru politie, si o data cel care dadea flash-uri ii dadea unuia din fata lui care nu se dadea la o parte.. eu am crezut ca mie imi da, inchipuindu-mi ca de la xenon..

25 Nov 2012, 09:38:
QUOTE(Gabryello @ 25 Nov 2012, 01:09)
Si eu iti recomand sa ii pui faruri de phase 2, chiar daca ziceai ca se matuiesc, le dai un polish, pui folie de protectie si nu mai ai probleme cu ele. Eu in 4 ani si 45000 km de cand am xenon pe faza scurta nu am primit niciodata vreun flash. Oricum urmeaza sa le pun si lupe, le-am cumparat, dar trebuie sa mai studiez prinderea in far sa mearga si reglajul.
Arata foarte bine masina, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme!
*



Ma mai gandesc..
Multumesc pt apreciere!


25 Nov 2012, 09:44:
QUOTE(cdadan @ 24 Nov 2012, 22:44)
Vezi cum iti tai singur craca de sub picioare? Io pot sa-mi iau conserva in orice moment, sa ma prezint la prima statie ITP care-mi iese in cale si sa iau stampila pe bune, chiar daca dau peste cel mai corect si exigent inspector. Tu, daca faci acelasi lucru, stii cu ce te alegi? Cu suspendarea dreptului de circulatie. Adica o ridici de acolo  cu platforma.
Ti-am raspuns destul de clar la prima intrebare?  unsure.gif
*




Citeste foarte bine celelalte posturi! Dupa cum am mai spus, am toate piesele care au fost pe masina si pe care le-am schimbat. Pot oricand sa le pun inapoi si sa trec ITP-ul "pe bune", de parca pana acum l-as fi trecut pe bani.... Si multi inspectori tehnici de-acolo mi-au sus: "If i didn't know the year of fabrication of this car, i'd tell you that is fabricated in 2004".. Si cativa prieteni care nu le au cu masinile macar un pic mi-au zis ca e din 2004. Asa ca nu stiu cum sa-ti spun, dar si a mea trece ITP-ul la orice statie tongue.gif

25 Nov 2012, 09:46:
QUOTE(DannyY @ 24 Nov 2012, 08:27)
Superoferta, frate... Omu'adevarat te invata sa te descurci,  doar fraierii duc masina la ITP.  Daca erai din Calarasi, deja aveai si crucile din parbriz verificate si omologate. bababa_rock.gif


*



Adica eu sunt fraier? Si mai si, ca eu ma duc la bulgari? Probabil. Nu contest, da e mai bine asa.

This post has been edited by George_Bulgarul: 25 Nov 2012, 08:46


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 25 Nov 2012, 10:15
Post #164


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(b76bgaarh @ 24 Nov 2012, 22:20)
fa un calcul si pt o masina cu motor de 3200 cmc. impozit plus rca.
*


Laguna 1.8i are motor de 3200 cmc? blink.gif


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 25 Nov 2012, 15:31
Post #165


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Stiam eu ca am mai vazut-o undeva.
http://renault.anunturi-auto.4tuning.ro/an...i-11486179.html ai avut-o la vanzare sau de la el ai cumparat-o?


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 25 Nov 2012, 15:52
Post #166


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Pai in anuntu' ala de pe ciuning auto e deja infoliata/tunata si inmatriculata BG... Deci cre' ca el o vinde!

This post has been edited by kum: 25 Nov 2012, 15:53


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 25 Nov 2012, 15:57
Post #167


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




Am vrut s-o vand, dar m-am razgandit... Am stat destul de mult timp indecis, ce sa fac... Dar imi e rea drag de ea ca sa o vand.

This post has been edited by George_Bulgarul: 25 Nov 2012, 15:59


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalin-g3
post 2 Dec 2012, 11:35
Post #168


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 26 August 04
From: BaileGovora ; BUCURESTI





<span class='edit'>24 Nov 2012, 00:05:</span>
Mai citeste odata si reflecteaza.. Eu nu am xenon in faza lunga. Eu nu flashuiesc pe nimeni inapoi.. Numai ca mi s-a intimplat sa imi dea cineva flashuri cu xenon. Cum e pana la urma..

Poate daca citeai tu mai bine, intelegeai ca boul m-a deranjat cu faza scurta pe care avea pus xenon. Motiv pt care l-am flashuit.



--------------------
AsconaC/AstraF BERLINA 85/96
"Esti prost si vrei să te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceată!" - MAERSK
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andyno
post 2 Dec 2012, 12:38
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.435
Joined: 9 June 09
From: Bucuresti.




Am plecat vineri din bucuresti pana la suceava(momentan sunt in suceava) ....

am vazut in suceava foarte multe golfuri 3, in stare foarte buna, dar nici una inscrisa pe BG, toate sunt pe SV.
Nu am vazut de la B pana la SV nici o masina de de BG, Am vazut multe troace de masini de la gf 3, opel astra etc...dar toate inscrise pe romania.

Probabil ca este prea lung drumul de la SV pana la B...si in Brasov am vazut gf 3, dar nici unul pe BG.



--------------------
Dacia 1310, an 99'. Toyota Hilux D4D 170 CP 2007. Dacia 1310, an 20' injectata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 2 Dec 2012, 13:01
Post #170


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Vino la Constanta sa vezi paradisul junghiurilor de BG.


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andyno
post 2 Dec 2012, 18:33
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.435
Joined: 9 June 09
From: Bucuresti.




pai da, ca este aproape de bulgaria.

in toate orasele pe o raza de 150 km de bulgaria sunt pline de masini inmatriculate in BG.

am mai iesit astazi prin oras si nu am nici o masina pe BG, doar golfuri, audi b4, astra, toate in stare foarte buna la prima vedere...adica fara rugina.

ce am ramas masca este ca am vazut un golf 4, din 2004, 1,4 16 valve, gri metalizat impecabil in 4 usi la 3300 euro neimbatriculat. unde in bucuresti fara 3500 nu iei decat un gf 4 in 2 usi din 2000, 2001...
am mai vazut masini de vanzare prin suceava..la prima vedere sunt mai ieftine cu 400-700 euro fata de bucuresti.


--------------------
Dacia 1310, an 99'. Toyota Hilux D4D 170 CP 2007. Dacia 1310, an 20' injectata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 2 Dec 2012, 19:02
Post #172


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Un prieten de al meu a vandut un Golf IV 1.6 16v, din 2004, in 4 usi cu 3450E, inmatriculat in Romania. Masina era impecabila, toate reviziile facute la timp.


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andyno
post 3 Dec 2012, 05:09
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.435
Joined: 9 June 09
From: Bucuresti.




probabil ii era foame...sau avea ceva masina.


--------------------
Dacia 1310, an 99'. Toyota Hilux D4D 170 CP 2007. Dacia 1310, an 20' injectata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabryel.GLN
post 4 Dec 2012, 00:20
Post #174


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.835
Joined: 14 December 09
From: Constanța




Masina nu avea nici o problema, si-a luat o skoda octavia, ca avea nevoie de mai mult spatiu, a facut copil si a pus golful pe autovit cu 3650E neg si in 5 zile l-a vandut. wink.gif Si daca te uiti pe autovit cam pe acolo e pretul, fabricatie 2003, am gresit eu.


--------------------
Renault Espace V INITIALE PARIS 2016/1.6 dci 160CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 21 Feb 2013, 20:53
Post #175


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




Salutare! Spre bucuria unora care au ceva impotriva acestor masini inmatriculate pe bulgaria, m-am hotarat sa o inmatriculez pe romania.. Am inteles ca taxa ar fi 754 de euro, asa e?


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 21 Feb 2013, 20:56
Post #176


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.235
Joined: 24 June 07




In martie o sa scada. E un calculator de timbru de mediu pe 4tunning.
Eu te felicit pentru hotarare.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 23 Feb 2013, 22:41
Post #177


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




QUOTE(Merced @ 21 Feb 2013, 21:56)
In martie o sa scada. E un calculator de timbru de mediu pe 4tunning.
Eu te felicit pentru hotarare.
*

E bine daca scade in martie, ca atunci imi expira si itp si asigurarea la bulgari.. sa vedem cum o sa fie...


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 24 Feb 2013, 21:23
Post #178


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




Iti schimbi nickul in George_Romanul?
Sunt curios din fire, ce sa fac?


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 25 Feb 2013, 08:42
Post #179


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Se fac inmatriculari si in Albania.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
George_Bulgarul
post 25 Feb 2013, 13:08
Post #180


Membru incepator


Group: Members
Posts: 83
Joined: 19 November 12




QUOTE(DannyY @ 24 Feb 2013, 22:23)
Iti schimbi nickul in George_Romanul?
Sunt curios din fire, ce sa fac?
*




QUOTE(corbex @ 25 Feb 2013, 09:42)
Se fac inmatriculari si in Albania.
*


Ba da asa oameni n-am mai vazut.. Ca e pe bulgaria, nu e bine... Ca e pe romania tot nu e bine... Ce sa faci??! Sa taci daca nu comentezi despre masina!!! Iti dai seama ca nickul o sa ramana acelasi, daca nu ai cretinism... Pana la urma masina arata la fel indiferent pe ce tara e inmatriculata. Imi cer scuze daca te-am ofensat cu ceva, dar voi ma provocati. Urasti discriminatorii? Uite-te la tine in gradina si dupa analizeaza-i pe ceilalti. Lasand asta la o parte, stie cineva cat e omologarea pt folie+xenon?

This post has been edited by George_Bulgarul: 25 Feb 2013, 13:11


--------------------
Renault Megane 2008 - B 970 ANA
B 970 ANA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 14th June 2024 - 08:39
Forum Renault