DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [CUMPAR] radiator dacia nou

tataia
post 18 Jun 2013, 19:57
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 29 June 05




Asa cum spune titlul doresc sa achizitionez radiator de dacie, modelul mare, fabricat din cupru si prevazut cu gaura pentru sonda de temperatura, fabricat de Romradiatoare Brasov. Prefer nou. Accept si folosit dar in stare foarte buna, fara urme de coroziune, fara scurgeri, fara lamele strimbate, si fara sa fie infundat. De fapt singurele urme de folosinta pe care le accept sint praful si insectele strivite de acesta. Alte urme de folosinta nu accept. Eu as avea nevoie de trei (3) bucati, dar in caz ca nu gasesc atitea cumpar cite gasesc.

Eu personal am cautat deja tot orasul si am gasit doar radiatoare noi de aluminiu cu gaura pentru termocupla sau radiatoare noi de cupru (ramase pe stoc intruct Romradiatoare Brasov nu mai fabrica) fara gaura de sonda. Si totusi cred ca in toata tara asta s-ar mai putea gasi trei exemplare de radiator de care imi doresc eu, ramase pe undeva prin cine stie ce depozit sau prin debaraua particulara a cuiva. De aceea va cer insistent ajutorul, dati fratilor sfoara in tara, intrebati cunostintele, vinzatorii de pe la magazinele pe unde treceti de asemenea radiator, ca fac cinste!


--------------------
Dacia, Mercedes-benz CN3, W201 1998 1310L, 1992 190
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tataia
post 30 Jun 2013, 11:15
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 96
Joined: 29 June 05




Valabil in continuare. Caut radiator mare de cupru, fabricat de Romradiatoare Brasov, neaparat prevazut cu gaura pentru termocupla, nou sau in stare foarte buna!


--------------------
Dacia, Mercedes-benz CN3, W201 1998 1310L, 1992 190
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan1985
post 1 Jul 2013, 18:09
Post #3


membru...unic


Group: Members
Posts: 2.046
Joined: 18 May 11
From: bucuresti




ia-ti fara locas de termocupla,si ii montezi tu(eu asa am facut),sau ii pui T pe furtunul de jos. wink.gif


--------------------
Dacia/Delta 1410/1310/L/MLS 1996/1988 - B 91 RZN/B 191 RZN
decat una proasta,mai bine mai multe bune...(masina)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd September 2024 - 07:58
Forum Renault