DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> problema introducere in treapta a-V-a de viteza, in treapta a-V-a si in marsalier

noo_yd
post 18 Aug 2013, 21:28
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 457
Joined: 14 May 08




buna seara , cand vreau sa schimb din treapta 4 in treapta 5 cand dau maneta schimbatorului spre dreapta parca ar tine ceva care nu ii da voie sa se duca spre dreapta , de intrat in a 5 intra , si cand misc de maneta cand e pe liber stanga-dreapta parca tine ceva , nu se mai duce asa usor spre dreapta , care credeti ca ar fi problema ? nu stiu daca ma intelegeti ce vreau sa spun......


--------------------
dacia logan laureate 2007 - OT-23-XXX
Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 18 Aug 2013, 22:05
Post #2


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




cred ca era mai bine sa desfaci sa vezi ce si cum,daca atinge undeva,daca este ceva uzat/deformat si apoi intrebai cum sa faci,
asa poti primi un raspuns de genu<asa face toate>/<vindeo> sau mai stiu eu ce
agata? ai ceva uzat
ce? demonteaza si vezi apoi pune poze daca nu stii cum sa repari/inlocuiesti piesa uzata


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 19 Aug 2013, 05:56
Post #3


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




nu crezi c-ar fi mai bine sa-ti faci un topic unde sa postezi numa' problemele de la masinile tale? .... ai deja cateva topicuri in sectiunea aceasta si mi-e foarte greu sa cred ca e vorba doar de "masina ta"

uite, iti propun si un nume la topic:
Probleme al masinilor care ajung la mine... sad.gif
pls, ce sa le mai fac, cum le rezolv ca sa le iau banii la fraieri?


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
noo_yd
post 19 Aug 2013, 06:40
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 457
Joined: 14 May 08




asa ai dedus tu ca am mai multe masini ? Eu am intrebat doar daca nu imi raspunzi la subiect mai bine nu mai raspunde .da am mai multe topicuri in care intreb ceva nu numai despre problemele de la masina mea .dar asta nu inseamna ca sunt samsar de masini ...ce ar trebui sa desfac ? M-am uitat pe la nuca aia si pe la tija care ajunge in cutie si par toate ok. Dimineata la ora 5 nu facea asa si cand am plecat la ora 18 am simtit ca se deplaseaza mai greu maneta schimbatorului daca ma poate ajuta cineva cu vreun sfat e perfect daca nu mai bine sa se abtina de la comentarii ...


--------------------
dacia logan laureate 2007 - OT-23-XXX
Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 19 Aug 2013, 13:11
Post #5


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




QUOTE(noo_yd @ 19 Aug 2013, 07:40)
da am mai multe topicuri in care intreb ceva nu numai despre problemele de la masina mea .dar asta nu inseamna ca sunt samsar de masini ...

tu ori joci teatru ori chiar ai o problema... cin' te-a acuzat (si in ce post) ca esti samsar de masini?


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 19 Aug 2013, 17:14
Post #6


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(P-A-C-O @ 19 Aug 2013, 06:56)
nu crezi c-ar fi mai bine sa-ti faci un topic unde sa postezi numa' problemele de la masinile tale? .... ai deja cateva topicuri in sectiunea aceasta si mi-e foarte greu sa cred ca e vorba doar de "masina ta"

uite, iti propun si un nume la topic:
Probleme al masinilor care ajung la mine...  sad.gif
pls, ce sa le mai fac, cum le rezolv ca sa le iau banii la fraieri?

*



lasa mistourile ma....poate o avea ceva pe la timonerie,bucsa aia de teflon(aka plastic infect) e ok???


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
noo_yd
post 20 Aug 2013, 11:46
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 457
Joined: 14 May 08




ce a zis paco ce vrea sa insemne ? ce bani sa le iau la fraieri ? adica ori samsar ori mecanic ca sa pot lua banii de la fraieri cum zice el ....nu stiu de la ce a aparut problema , sobolan cum pot ss verific daca e vreo problema la timonerie , sau la bucsa aia de teflon ? asta e , eu am intrebat crezand ca a mai patit cineva asta ...


--------------------
dacia logan laureate 2007 - OT-23-XXX
Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 00:20
Forum Renault