DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

518 Pages « < 351 352 353 354 355 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Impreza WRX SW 2002, ...si Ignis Sport 2004

Victorine
post 24 Sep 2021, 18:45
Post #10561


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.986
Joined: 20 April 05
From: Timișoara




În seara asta cinați împreună și beți o bere amândoi, tu cu bara. radmasa.gif ce să zic, mă identific. Și io-s așa maniac uneori.


--------------------
Toyota Auris Touring Sports HSD 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 24 Sep 2021, 19:14
Post #10562


Membru


Group: Members
Posts: 3.423
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




Amu, io cred ca stie omu' de care wd40 sa puna pe contacte electice...
Doar nu credeti ca a dat cu degripantul...

Attached thumbnail(s)
Screenshot_20210924_201336_Gallery.jpg ( Size: 1.11mb ) Number of downloads: 67


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 24 Sep 2021, 19:34
Post #10563


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Cu universalul blush.gif
Apoi am suflat cu aer comprimat, deci poate s-o fi dus.
Oricum, merge ok cu senzorul nou, si-a revenit complet.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 24 Sep 2021, 21:29
Post #10564


membru


Group: Members
Posts: 4.553
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Nope, nu bine. Desfa din nou, si curata mufa cu ce trebuie.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 24 Sep 2021, 21:32
Post #10565


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Nu mai am jprei de contacte de cand am curatat niste mufe de subaru, iar garniturile colorate din interior s-au deformat rau, bine ca si-au revenit dupa uscare.
Am alcool tehnic si jprei de frane. Cu lichid de frana nu dau.
Alegeti dintre astea doo.

This post has been edited by Muttley: 24 Sep 2021, 21:33


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 24 Sep 2021, 21:35
Post #10566


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Daca merge nu mai dati cu nimic, acel spray contct este excelent pentru potentiometre, contacte alunecatoare, astea auto trebuie sa aiba suficienta presiune in lamele incit sa treaca prin murdaria aia care in mare este vapor de ulei si mai putin praf, sint ermetice la praf acele cuple, ulei poate ajunge efectiv prin senzor daca este fisurat sau are pori.
Merge, e perfect, lasati-l asa.

QUOTE(Victorine @ 24 Sep 2021, 18:45)
Și io-s așa maniac uneori.
*




Confirm!
radmasa.gif

This post has been edited by Agrig: 24 Sep 2021, 21:39


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 24 Sep 2021, 21:47
Post #10567


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.925
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(Muttley @ 24 Sep 2021, 21:32)
Nu mai am jprei de contacte
*




Da icon_mrgreen.gif cu apa de la robinet


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 24 Sep 2021, 22:35
Post #10568


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Chiar n-am avut timp pan-acu'.
Daca v-amintiti, vecinul imi oferea sa cumpar o bucata de teren alipita terenului meu, 300mp, pret total vreo 40ke dupa credit.

mda.png ( Size: 1.36mb ) Number of downloads: 475


Am zis pas, ca nu-mi permit, si nu cred c-as putea vreodata regreta decizia, imi stiu posibilitatile.

Pe cale de consecinta, imi va fi vecin pe 2 laturi complete. Problema-i ca vrea sa-si fac-un garaj in dreptul terasei mele, unde momentan tin Dacia. Garajul nu este unul normal, ci un colos in care sa-si bage droaie de masini, ATV-uri, motociclete si o rulota cat un autobuz. Mai mult, garajul urmeaza sa aiba si etaj, cu biliard and sheet, ajungand la o inaltime de 6m. Ca termen de comparatie, casa mea are vreo 7m pana la coama acoperisului.

Iar problema aia mare-mare e ca monstruozitatea asta s-ar aseza la 1m de gard. Fata de care gard, terasa mea e pe la 0,5m. Practic, ma acopera complet, de la parter la etaj inclusiv. Cazzo lumina, bun-venit umbra, mucegai si putregai.
Cu alte cuvinte, daca eu am dat o suma pe casa, cu o terasa cu priveliste spre apus, in curand, terasa avand priveliste la un zid vertical si fara geamuri, eu estimez o pierdere de valoare a proprietatii mele de 20-30 mii euro. Eu nu folosesc terasa aia pentru gratare si sezlonguri, da' poate, candva, voi dori sa vand.

Schita_Explicativa.png ( Size: 1.61mb ) Number of downloads: 532


Pan-acu', el si-a ridicat gardul pe noul teren, a sapat aleea de acces catre garaj si si-a pus stalpii delimitatori pentru pseudo-garajul ala pe care eu l-as numi vila.

stalpii_pluii.png ( Size: 1.81mb ) Number of downloads: 497


N-a-nceput sapaturile pentru garaj, cred eu, pentru ca inca n-are autorizatia necesara.

Important: eu n-am nimic impotriva constructiei, de vreme ce el mi-a oferit sansa de a cumpara terenul din fata terasei, eu am acceptat situatia, pentru ca, intial, mi-a zis ca garajul va fi la o distanta de 2m de gard.
Ca recent, sa-mi spuna ca garajul va fi ridicat la 1m de gardul meu si 3m (!!!) de noul sau gard, cel indepartat, care se invecineaza cu nimic.

distante.png ( Size: 2.22mb ) Number of downloads: 489


Argumentul invocat de el e ca "acces pompieri". Bai phiute-ma Doamne, da' fa-le pompierilor acces de 3m pe latura invecinata mie, poate iau eu foc. A zis ca nu se poate, ca arhitectul lui asa zice.

In concluzie, mie mi-ar placea maxim sa creasca distanta de la gardul meu de la 1m la 3m. Ca sa mai am si eu o bruma de lumina si un nivel de claustrofobie mai redus. Atat, nimic altceva.
Ce am facut pana acum, printre 2 vopsiri de acoperis a fost sa trimit mailuri primariei Brasov. Aia mi-au creat un document pe site, cu solutionare-n 30 zile, care, dupa 2 saptamani, mi-a fost inchis de o vita, pe motiv de "informatii insuficiente". Am phiutut-o-n gura voalat p-aia, mi l-a redeschis, insa alte 30 zile.
Imediat cum am terminat acoperisul, a 2-a zi dimineata, m-am dus la primarie, la urbanism, sa explic in viu grai. Acolo am completat o cerere de mana, in care am solicitat grija mare la acordarea autorizatiei de construire a garajului respectiv, pe motiv ca ma acopera grav cu 1m distanta, si mi-as dori 3m. Rezultat, un al 2-lea document pe saitul primariei.
Si am asa, un sentiment ca n-o sa se rezolve nimic.

Ma intorc la dialogul de pe mail cu cineva din primarie, un raspuns de acolo a sunat asa:

QUOTE
În funcție de zonă (PUG, PUZ, zonă funcțională) retragerile pot fi diferite (fie H/2 la cornisă, dar nu mai putin de 3 m, fie conform Cod Civil).

Dacă este conform Cod Civil, garajele și anexele se pot amplasa pe/lângă limita de proprietate doar dacă a) respectă Codul Civil (max. 0,60 m pentru fațade fără ferestre spre proprietatea dvs, sau min. 2 m cu fațade care au ferestre spre proprietatea dvs. sau acord notarial al vecinilor direct afectati, daca distanta e mai mică de  2 m la fatade cu ferestre) și B ) înâlțimea anexelor nu va depăși Hmax îmărejmuire (adică 2,50 m). Nu se acceptă anexe cu H>Himprejmuire (max. 2,50 m).

Dacă retragerile sunt H/2 la cornisă, dar nu mai putin de 3 m, nu se acceptă derogări de amplasare constructii la distante mai mici, nici cu acordul notarial al vecinilor direct afectati.


Eu inteleg de aici ca nu exista un raspuns, toate depind de profilul si regulile zonei. De fapt, nu inteleg mai nimic.

DAR...
Pana acum, vad ca toate variabilele tin de intimitate, ferestre si alte rahaturi de genul.
Si am auzit recent ca mai exista un criteriu, mai putin cunoscut si aplicat, legat de nivelul de afectare a luminii naturale. Ceva cu procente de lumina, masurate-ntr-un mod ce ma depaseste. Si daca pe parte de distante si intimitati nu inteleg nimic, la faza cu lumina chiar sunt in bezna.

In linii mari, va rog... Pareri. Poate sunteti pe aici unii cu pricepere, ca eu n-am deloc-deloc.
Repet, n-am nimic cu amplasamentul garajului in dreptul terasei mele (poate-s tampit, dar chiar n-am). Numai puna-si-l-ar la 3m distanta de gardul meu, ca inteleg ca are de unde.
Ma bantuie faza asta de vreo luna si ma baga-n boala.
Mersi!

This post has been edited by Muttley: 24 Sep 2021, 22:44


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 24 Sep 2021, 22:59
Post #10569


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.474
Joined: 1 November 04
From: sat




Din ce mai știu eu, și văzând ce-ți citează din lege, dpdv legal ar putea să se apropie chiar la 60 cm de tine, dar cu înălțimea la max 2m50, fiind vorba de o anexă.
Dacă retragerile din PUZ/PUG sunt mai mari decat 0.6m, trebuie să le respecte pe alea. Așa înțeleg eu. Tu, având ferestre acolo, suplimentar ar trebui să se asigure un anumit număr de ore de soare, ceea ce ar implica o retragere mai mare decât 0.6 m minim din codul civil. Eu aș încerca să-i bat obrazul că-mi ia soarele, văzut în PUZ/PUG retragerile minime, apoi reclamație la ISC pe motiv că nu îți asigură minimul de ore de soare (trebuie văzut care e minimul).

This post has been edited by marksman: 24 Sep 2021, 23:08


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 24 Sep 2021, 23:09
Post #10570


membru


Group: Members
Posts: 4.553
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Daca va obtine autorizatie de garaj, ala nu poate depasi 2.5 metri inaltime, si il poate pune la 0.6 metri de gard (2 metri daca face si geam in zidul dinspre tine) daca PUZ-ul care cuprinde adresa ta nu zice altfel. Altfel, ca sa faca magaoaie de 6-7 metri, nu o poate incadra drept "anexa" (garaj), si intra la retragere de la gard de minim jumatate din cat ii iese magaoaia, din nou daca PUZ-ul existent nu zice altfel. Adica la 3 metri, daca va avea 6 metri la cornisa. Eu asa inteleg raspunsul.
PS: spala cu alcool tehnic urmele de WD40, sufla cu aer comprimat sau lasa-l 5 minute si mufeaza-l la loc.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 24 Sep 2021, 23:23
Post #10571


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Ok, ISC, ceva nou, multumesc.
Cand sa ma duc cu reclamatia, acum, gen preventiv, sau cand se apuca de sapat?



--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogeyman
post 25 Sep 2021, 08:27
Post #10572


Membru


Group: Members
Posts: 199
Joined: 4 December 17
From: Pe langa BZ




Ai incercat sa vorbesti cu el, eventual sa l convingi sa si faca garajul pe alta latura? Mie imi suna a ceva gen "n ai vrut sa cumperi, stai ca ti iau eu lumina, sa te saturi".


--------------------
VW Passat 2006 BMP
Sufferin' succotash!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 25 Sep 2021, 08:57
Post #10573


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




QUOTE(Muttley @ 24 Sep 2021, 21:32)
Cu lichid de frana nu dau.
*



Mi se pare normal.

QUOTE(Agrig @ 24 Sep 2021, 21:35)
acel spray contct este excelent pentru potentiometre, contacte alunecatoare
*



Nu! Sprayul de contact spala lubrifiantul din potentiometre si se poate ajunge usor la griparea lor. Exista spray dedicat pentru potentiometre si comutatoare speciale.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
busu 12
post 25 Sep 2021, 09:24
Post #10574


Member


Group: Members
Posts: 567
Joined: 22 October 14




QUOTE(Bogeyman @ 25 Sep 2021, 08:27)
Ai incercat sa vorbesti cu el, eventual sa l convingi sa si faca garajul pe alta latura? Mie imi suna a ceva gen "n ai vrut sa cumperi, stai ca ti iau eu lumina, sa te saturi".
*


+1, si eu banui la fel.
Citeam cand scria Muttley ca ar vrea sa cumpere acel teren, o afacere paguboasa la banii aia ceruti 40k eur !!!


--------------------
Renault dacia 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 25 Sep 2021, 09:28
Post #10575


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




QUOTE(bmwh548 @ 25 Sep 2021, 08:57)
Mi se pare normal.
Nu! Sprayul de contact spala lubrifiantul din potentiometre si se poate ajunge usor la griparea lor. Exista spray dedicat pentru potentiometre si comutatoare speciale.
*



Domnule, de peste 30 de ani folosesc astfel de spray-uri si n-am avut problemele de care amintiti.
Daca-l luati de la coltul strazii poate, daca folositi Kontakt WL nu se va intimpla acest lucru.
Poate doar daca se foloseste cel de degresare disc de frina.

This post has been edited by Agrig: 25 Sep 2021, 09:29


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 25 Sep 2021, 09:35
Post #10576


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Da, le-am spus si lui si nevestei romance cu 30 de ani mai tanara ca-mi strica meciul. "N-am ce sa fac, asa zice arhitectul". Apropo, el nu merge niciodata, nicaieri, nici la comprest, nici la electrica. Are avocati, arhitecti, angajati si tot felul care se ocupa de toate mizeriile astea.
Omul pare de treaba, dar e lipsit de scrupule si orice urma de empatie. Si oricum, n-a venit din Olanda aici ca sa fie amabil, ci sa-si faca de cap in africa europei.
Exemplu: desi ni s-a introdus sistemul de colectare selectiva a deseurilor, el nu foloseste, prea mare bataie de cap. In Olanda, cam ce ar pati?

This post has been edited by Muttley: 25 Sep 2021, 09:36


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 25 Sep 2021, 09:50
Post #10577


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




QUOTE(Agrig @ 25 Sep 2021, 09:28)
Domnule, de peste 30 de ani folosesc astfel de spray-uri si n-am avut problemele de care amintiti.
Daca-l luati de la coltul strazii poate, daca folositi Kontakt WL nu se va intimpla acest lucru.
Poate doar daca se foloseste cel de degresare disc de frina.
*



Domnule, fix de la AG Kontakt era. A facut KO 10 potentiometre. A spalat complet vaselina de fabrica si s-au blocat, a trebuit sa le fac bucati si sa le curat manual. Cu cel dedicat potentiometrelor (tot de la ei) nu exista problema asta. Daca nu era nevoie de ceva special pentru un anumit domeniu nu-si mai bateau capul sa il inventeze, ce ziceti?


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 25 Sep 2021, 09:59
Post #10578


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.948
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




O fi cum spuneti dumneavoastra insa in service unde am lucrat aproape 10 ani doar asaceva am folosit fara nici un fel de probleme.
Acesta il foloseam:
https://uk.farnell.com/kontakt-chemie/konta...200ml/dp/800946
Cum a ajuns sa spele vaselina habar n-am, dadeam doar pe potcoava nu-l imbaiam.
La prima cautare ce spuneti dumneavoastra este acesta:
https://sogest.ro/solutii-de-curatare/spray...kontakt-u-300ml
Nu-l cunosc si nu stiu pentru ce este facut.

This post has been edited by Agrig: 25 Sep 2021, 10:03


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MDD
post 25 Sep 2021, 10:31
Post #10579


Membru autentic


Group: Members
Posts: 349
Joined: 18 February 06
From: Otopeni




Nu vrea sa vanda 3 ml pe toata latura aceea ? 3 + retragerea cred ca e suficient !

This post has been edited by MDD: 25 Sep 2021, 10:32


--------------------
Renault Grand Scenic ,Twingo 2 Initiale Paris bva 2012
Aprilia Scarabeo 500
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
busu 12
post 25 Sep 2021, 10:39
Post #10580


Member


Group: Members
Posts: 567
Joined: 22 October 14




QUOTE(Muttley @ 25 Sep 2021, 09:35)
Da, le-am spus si lui si nevestei romance cu 30 de ani mai tanara ca-mi strica meciul. "N-am ce sa fac, asa zice arhitectul". Apropo, el nu merge niciodata, nicaieri, nici la comprest, nici la electrica. Are avocati, arhitecti, angajati si tot felul care se ocupa de toate mizeriile astea.
Omul pare de treaba, dar e lipsit de scrupule si orice urma de empatie. Si oricum, n-a venit din Olanda aici ca sa fie amabil, ci sa-si faca de cap in africa europei.
Exemplu: desi ni s-a introdus sistemul de colectare selectiva a deseurilor, el nu foloseste, prea mare bataie de cap. In Olanda, cam ce ar pati?
*


Domnule e dubios olandezul.Nu stiu ce sa zic,parca traim in vestul salbatic.
Mai vorbeste cu el sa se retraga 3m cu garajul. Il poti da tu in judecata si ii blochezi constructia,iti trebuie avocat.


--------------------
Renault dacia 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 25 Sep 2021, 11:00
Post #10581


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




El fiind străin și tu moldovean, eu i-aș aminti celebra expresie românească: bătaia doare! ph34r.gif

This post has been edited by AR-18-MOS: 25 Sep 2021, 11:03


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
busu 12
post 25 Sep 2021, 11:45
Post #10582


Member


Group: Members
Posts: 567
Joined: 22 October 14




Muttley consulta un jurist,avocat.Si incepe tu primul sa il dai in judecata.
Actualul primar general al Buc,pus de presedinte in functie, 17 ani a blocat constructia podului Ciurel si a drumului care trebuia sa iasa in autostrada, dand in judecata primaria generala si cumparand pamanturile,ca sa nu poata primaria sa expropieze terenurile sa aiba unde construi ...


--------------------
Renault dacia 1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 25 Sep 2021, 13:00
Post #10583


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




deci ND e latifundiar si nu stim noi?


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 25 Sep 2021, 13:11
Post #10584


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Cine-i ND?

Busu12, ia-ti clonele si fuguta de la mine de pe topic.


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 25 Sep 2021, 13:24
Post #10585


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




Nicusor a lu Dan...


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 25 Sep 2021, 17:58
Post #10586


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Mda, prima si ultima oara cand ma mai scarpin fara sa ma manance.
Era infinit mai ok tarcata, macar avea si nuanta corecta ici-colo.
Si eu aveam 450 lei in plus.

IMG_20210925_172912_2.jpg ( Size: 1.22mb ) Number of downloads: 1190
IMG_20210925_173129_2.jpg ( Size: 2.26mb ) Number of downloads: 144


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 25 Sep 2021, 18:01
Post #10587


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Pai nu au facut culoarea in functie de masina? Au luat pur si simplu codul de culoare si atat?


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 25 Sep 2021, 18:20
Post #10588


bgd


Group: Members
Posts: 3.320
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




Asa i modelul.

Am dus Toyota de serviciu la inlocuit un spoiler spate pe RCA la Dacia Renault(au contract cu Eoroins) si, dupa constatare, le am spus sa o vopseasca si sa vin doar la inlocuire. Sa o faca dupa codul de vopsea. NU au vrut decat cu masina, au spus ca altfel nu va iesi la culoare.

La tine a iesit cam invers, mai deschisa cea noua, fata de cea "arsa" de soare, care e mai inchisa

Numai ca diferenta e foarte mare

This post has been edited by bgdrenault: 25 Sep 2021, 18:29


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Muttley
post 25 Sep 2021, 18:35
Post #10589


__________________


Group: Members
Posts: 13.009
Joined: 4 September 04
From: -




Le-am dus capacelul de carlig de remorcare fata.
M-au sunat ieri dimineata sa-mi spuna ca nu e ok, si sa vin cu masina. M-am dus, si i-au aratat chiorului de mine ca bara fata, capacelul inclus, au fost vopsite si-s alta nuanta. Au pus paletarul pe hayon, au notat, am plecat si m-am intors seara s-o iau.

Azi, asta 🤷


--------------------
Dacia 1310 TLX 1988
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 25 Sep 2021, 18:38
Post #10590


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.886
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




intereseaza-ta .. in CJ distanta minima intre gard si constructie nu poate sa fie mai mica de 3m ... dar fiecare localitate are propriile reguli ... si fara acordul tau nu poate sa construiasca sub limita minima ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
518 Pages « < 351 352 353 354 355 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 02:38
Forum Renault