DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Antena Logan, Pretul este f. mare

madhorsefuzzy
post 9 Dec 2005, 11:35
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 4.195
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 9 Dec 2005, 09:09)
In cazul casetofonului, daca e asigurat bineinteles, trebuie sa prezinti fata detasabila in caz de furt.


Si in cazul casetofonului stock de logan fara fata detasabila care e inclus in asigurare trebuie sa te creada pe cuvant? smile.gif


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DArtagnan
post 9 Dec 2005, 11:40
Post #32


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 11 December 04




QUOTE(madhorsefuzzy @ 9 Dec 2005, 11:35)
Si in cazul casetofonului stock de logan fara fata detasabila care e inclus in asigurare trebuie sa te creada pe cuvant? smile.gif
*



tre` sa prezinti dovada ca a fost furat: geam spart, usa fortata (butuc yala fortat)


--------------------
Skoda Octavia 2 2006
Elegance, 2.0 litri TDI, 103Kw, 140CP - Gri Stone Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Dec 2005, 11:40
Post #33


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(madhorsefuzzy @ 9 Dec 2005, 11:35)
Si in cazul casetofonului stock de logan fara fata detasabila care e inclus in asigurare trebuie sa te creada pe cuvant? smile.gif
*





This post has been edited by argon: 9 Dec 2005, 11:44


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DArtagnan
post 9 Dec 2005, 11:41
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 172
Joined: 11 December 04




QUOTE(argon @ 9 Dec 2005, 11:40)
Nu m-am confruntat cu asa ceva.....poate stiu altii...
*



read here!


--------------------
Skoda Octavia 2 2006
Elegance, 2.0 litri TDI, 103Kw, 140CP - Gri Stone Metalizat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 9 Dec 2005, 11:52
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Sper sa nu se inteleaga ca astepti cateva ore solutionarea dosarului de furt. Concluzia de la politie vine dupa un interval de la 30 de zile in sus.


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bunicu
post 9 Dec 2005, 16:58
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 12 September 04




QUOTE(big2003 @ 7 Dec 2005, 03:11)
Dar voi CASCO nu aveti la masina ? Eu stau relax , am asigurare . Nici macar nu am mai pus alarma pe LGN . Daca imi fura cineva ceva  se recupereaza de la asigurator .
*



si eu am full-casco cu furt, vandalism, incendii si vampiri dar nu stau relax. nu am sa ma duc sa reclam antena din motivele enumerate de altii mai inainte.
in plus am avut deja 2 experiente cu casco cu vechia masina, cu lucruri mult mai serioase si sincer de banii cheltuiti pe benzina pe drumul obligatoriu asigurare-politie-asigurare-service-asigurare imi iau 2 antene si mi le pun singur. sa nu mai vorbim de nervi si timp.
iti doresc sa nu ti se fure nimic, dar mai ales masina cu totul.

This post has been edited by bunicu: 9 Dec 2005, 17:01


--------------------
Renault Megane 2.1 Estate 1,5 dci 101 CP comfort expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
avathan
post 9 Dec 2005, 18:11
Post #37


eu.


Group: Banned
Posts: 586
Joined: 16 March 05
From: Buc




QUOTE(argon @ 9 Dec 2005, 10:09)
Domnu manelist....hai spune cum demonstrezi ca antena a fost furata!?!
In cazul casetofonului, daca e asigurat bineinteles, trebuie sa prezinti fata detasabila in caz de furt.

Sa zicem ca iti deconteaza antena societatea de asigurari, dar tare as fi curios ce fata face politistul care iti scrie hartia constatatoare... radmasa.gif
*



sunt curios ce trebuie sa prezinti daca nu ai fata detasabila si nu se cunoaste ca usa a fost fortata cum sunt mii de cazuri la Daciile vechi...asta asa de curiozitate...
fata aia nu are nici o valoare...
ceea ce conteaza e declaratia ta de la politie ...raspunzi chiar penal pentru ea in cazul in care se demonstreaza ca ai mintit si mai raspunzi si civil in fata societatii de asigurari.

This post has been edited by avathan: 9 Dec 2005, 18:18


--------------------
a Rosu 1800 - @
unu,doi,trei,patru,cinci ... zero
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GunX
post 9 Dec 2005, 18:56
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 254
Joined: 26 September 05
From: Bucuresti




Nu trebuie sa demonstrati nimic la politie. De obicei cei care se stiu nevinovati zic "aia ? nici nu le-a pasat, mi-au dat hartia asa in sictir si nici nu s-au uitat bine la masina". Dar ei nu se gandesc ca toti constatatorii aia nu sunt pantofari si ei vad doar cateva zeci de masini zilnic. Deci daca e ceva dubios sau incercati voi sa-i duceti de nas, sa vezi ce atenti devin brusc si apoi sa te tii nene, la ce distractie urmeaza....

This post has been edited by GunX: 9 Dec 2005, 18:57


--------------------
Logan Laureate 1.4 - B-40-XXX
Never underestimate the power of human stupidity !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andreia
post 9 Dec 2005, 19:34
Post #39


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 11 August 05




1. In urma experientei proprii, am aflat ca antena de pe Solenza (90.000 lei) nu se potriveste pe Logan. Antena originala, cel putin ambalajul asa parea, de la Vitan, 250.000. De atunci o scot seara si o pun, daca imi amintesc, dimineata cand plec. Oricum, intr-adevar in oras se aude si fara, nu la fel de bine dar se aude.
2. Am avut o zgarietura pe capota, evident facuta cu intentie. Un politist amabil m-a sfatuit prieteneste sa apelez la polish (chiar mi-a recomandat o spalatorie unde de atunci am ramas clienta fidela), poate scap de toata tevatura cu dosarul de furt etc.si mi-a explicat ca dureaza foarte mult solutionarea, nu merita decat daca trebuie vopsita toata capota.
3. Am Logan cu radio-CD fara fata detasabila. La sfatul dealerului, l-am pus pe o sanie. Asiguratorul mi-a spus ca nu se asigura la furt, chiar prin efractie. Sa-l scot seara si sa-l duc in casa.


--------------------
LOGAN Ambition 2005 - B-82-ACU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 9 Dec 2005, 19:46
Post #40


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE
Asiguratorul mi-a spus ca nu se asigura la furt, chiar prin efractie. Sa-l scot seara si sa-l duc in casa.


Eu am o polita separata pentru player si boxe, normal nu se asigura casul, cum zici tu, dar daca se solicita se mai face un contract special pentru dotari, sau se mai poate trece pe contractul initial smile.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 9 Dec 2005, 22:28
Post #41


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(argon @ 9 Dec 2005, 19:46)
Eu am o polita separata pentru player si boxe, normal nu se asigura casul, cum zici tu, dar daca se solicita se mai face un contract special pentru dotari, sau se mai poate trece pe contractul initial smile.gif
*


HEI HEI HEI ! WAIT A MINUTE!
Adica ce spuneti dv. aici stimati colegi? Ca platesc CASCO (uups tongue.gif cacofonia) x% din valoarea masinii unde valoarea masinii include printre altele si casetofonul/CD-ul (bineinteles daca este dotata masina cu asa ceva din fabrica) si in caz de se fura nu sunt despagubit ? Dar unde ati intalnit voi asa ceva ? La ce societate ? Voi chiar acceptati bataia de joc a tuturor cioflingarilor care isi spun agenti constatatori ? Pai contractul incheiat cu societatea de asigurare ce spune ? Tribunalul ce spune ?
Andreia , sigur se despagubeste CD-ul daca este furat , si se despagubeste la valoarea lui din factura (adica cca. 370 euro) . Poti obtine valoarea lui exacta de la vocea clientului . Pentru mai multe detalii vezi aici la topicul 843


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 10 Dec 2005, 02:58
Post #42


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Adica eu nu pot dovedi ca mi-au furat antena . Daca imi fura masina in noaptea asta , cum dovedesc ? Trebuie sa aduc la politie DVD-ul cu furtul si vreo doi trei martori , sau ma duc eu frumusel maine si declar ca masina nu mai este in parcare ? Ce zici ? Dupa tine asigurarile , nu stiu ce asigura .

This post has been edited by klaus: 10 Dec 2005, 09:45


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prowler
post 6 Feb 2006, 13:20
Post #43


dd


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 January 06
From: somewhere




A vazut cineva antena, adica un fir subtire care se poate lipi pe parbriz?? Nu gasesc nicaieri....

Eu as schimba antena stoc cu asa ceva....



--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI jdhkd - aa 00 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Feb 2006, 14:29
Post #44


-


Group: Members
Posts: 21.915
Joined: 19 April 05
From: Romania




A gasit cineva antena cu spire pe ea ( spirele sunt pentru zgomot, fluieraturi, etc . . ) care sa se potriveasca pe Logan ?


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
collinro2
post 7 Feb 2006, 07:33
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 457
Joined: 22 August 04
From: Iasi




Da, am vazut, la Iasi, la Autocenter, doar tija cu surubul in capat, 19,9RON. Eu am luat mai demult alt tip, de aceleasi dimensiuni, cu acelasi pret, si se potriveste perfect.Zice acolo ca e pentru DSN. E doar tija.


--------------------
renault megane 2.2 2006 1,5dCi 80CP - IS-05-GP?
We are what we repeatedly do; al naibii de adevarat...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 10 Feb 2006, 23:28
Post #46


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




nu se asigura CD-ul daca i-ai facut sanie... Cele fara sanie intra in asigurare.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TheSaiLor
post 11 Feb 2006, 21:30
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 6 April 04
From: Constanta




SFAT: nu generalizati in legatura cu asigurarea CASCO. Motivul este ca o sa va faceti de ras afirmand ceva de genul "Am Logan cu radio-CD fara fata detasabila. La sfatul dealerului, l-am pus pe o sanie. Asiguratorul mi-a spus ca nu se asigura la furt, chiar prin efractie." Desi la o prima vedere contractele sunt in linii mari aceleasi la toate firmele de asigurari, cand intri in detalii o sa observi ca nu e chiar acelasi drac.
Contractul de asigurare e sfant. Ce zice agentul de asigurari sunt doar vorbe. Daca in contract scrie ca se asigura masina si toate dotarile ei de serie atunci nu iti trebuie nici o clauza separata pt CD-player, sau sa iei jucaria in casa d efrica hotului. Deci cititi bine inainte de a faca o asigurare contractul, comparati si cu alte societati si alegeti care e cel mai convenabil.


--------------------
Audi A4 1.9 TDI Clio 1.5 dCi - CT - 0123
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 12 Feb 2006, 08:51
Post #48


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




As mai adauga ca asiguratorul face poze la toata masina, din toate unghiurile, atat pe dinafara cat si in interior, deci pozeaza si CD player-ul.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 12 Feb 2006, 09:32
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




mai ascultati si ce zic altii (Dsign)...daca ai casul montat pe sanie nici o societate nu te va despagubi...cum nu va despagubi nici daca ti se fura masina ca ai lasat-o tu cu cheile in contact ca ti-a fost lene sa le mai scoti etc.


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 12 Feb 2006, 11:27
Post #50


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




eu am patit altceva, am fost la spalatorie si am fost nevoit sa culc antena la nivelul plafonului, (cei drept s-a miscat cam greu) insa dupa spalare cand am incercat sa o ridic am ramas cu ea in mana blink.gif
ce am constat? materialul din acre era confectionat era mancat de ceva gen rugina, un praf alb, ramane sa ma duc maine la reprezentanta sa vad ce solutii imi ofera si daca intra pe garantie! (desi nu cred ca am sa reusesc sa ii conving). excl.gif

Attached thumbnail(s)
Picture_056.jpg ( Size: 75.87k ) Number of downloads: 149
Picture_057.jpg ( Size: 34.88k ) Number of downloads: 143
Picture_059.jpg ( Size: 41.21k ) Number of downloads: 111


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 12 Feb 2006, 11:57
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(hash @ 12 Feb 2006, 08:51)
As mai adauga ca asiguratorul face poze la toata masina, din toate unghiurile, atat pe dinafara cat si in interior, deci pozeaza si CD player-ul.
*


Nu toti asiguratorii iti fac poze la masina!

@vad, problema este de garantie!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vad
post 15 Feb 2006, 02:02
Post #52


Membru


Group: Members
Posts: 184
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




RASPUNSUL AUTOMOBILE DACIA PITESTI S.A. - nu intra in garantie pt ca defectul a rezultat in urma tragerii de ea de catre mine (am rupt-o eu), motivatia operatoarei VOCEA CLIENTULUI: "de cand lucrez eu la dacia este prima data cand aud de asa ceva, deci fff putin probabil sa se fi rupt din cauza proiectarii (constructiei)!

inca nu am primit raspuns de la protectia consumatorului!


problema nu este asta pt ca la AUTOMARCUS este pana in 50 RON cu tot cu montaj ci doar faptul ca nu exista pe stoc!

This post has been edited by vad: 15 Feb 2006, 02:04


--------------------
logan laureate 1.6 - bz xx vad
iaca si eu pe aici ma bag in seama ... poate invat si eu cate ceva de la cineva ... sau mai invata si altii de la mine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pegas
post 15 Feb 2006, 08:42
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 306
Joined: 29 September 05
From: IASI




QUOTE(vad @ 15 Feb 2006, 02:02)
RASPUNSUL AUTOMOBILE DACIA PITESTI S.A. - nu intra in garantie pt ca defectul a rezultat in urma tragerii de ea de catre mine (am rupt-o eu), motivatia operatoarei VOCEA CLIENTULUI: "de cand lucrez eu la dacia este prima data cand aud de asa ceva, deci fff putin probabil sa se fi rupt din cauza proiectarii (constructiei)!



deh... poate ai tu mina grea... :-)

serios: si la mine se misca greu, asa ca nu am bruscat-o... dar la tine totusi pare a fi fost ceva defect. nu cred ca e normal sa poti sa rupi asa antena...


--------------------
Renault Clio Symbol 2001/Dinamyque, 1.4 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kinder74
post 15 Feb 2006, 12:55
Post #54


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 9 June 05




ma uit pe poze si nu-mi dau seama cum e prinsa de masina...


--------------------
LOGAN 1.4 LAUR - B-25-MYB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blackout
post 15 Feb 2006, 13:16
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 15 October 05




QUOTE(kinder74 @ 15 Feb 2006, 12:55)
ma uit pe poze si nu-mi dau seama cum e prinsa de masina...
*



presupun ca exista acolo o gaura, surub, si piulita in masina (pe undeva pe sub plafoniera din interior) blink.gif


--------------------
... ... ... - BN-##-###
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 15 Feb 2006, 14:02
Post #56


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da, se scoate plafoniera si se desface piulita.
Ce se vede in poze e... capul surubului care era incastrat in plasticul suportului.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Duke
post 15 Feb 2006, 17:01
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 29
Joined: 20 December 04




QUOTE(Andreia @ 9 Dec 2005, 19:34)

3. Am Logan cu radio-CD fara fata detasabila. La sfatul dealerului, l-am pus pe o sanie. Asiguratorul mi-a spus ca nu se asigura la furt, chiar prin efractie. Sa-l scot seara si sa-l duc in casa.
*




Andreia, in primul rand trebuie sa-ti spun ca el se asigura impreuna cu masina, dar asta nu inseamna ca este si asigurat in adevaratul sens al cuvantului. Si ca sa te convingi de asta, hai sa-ti spun eu ce am patit in legatura cu Radio-Cd-ul. La circa o saptamana dupa ce mi-am cumparat LGN-ul, mi s-a furat minunatul dispozitiv, avand asigurare casco la ASIROM. Dorinta mea a fost inca de la inceput sa mi se restituie contravaloarea, dar pentru asta trebuia sa astept vreo doua luni - timp in care trebuie sa primesti de la politie vreo doua dovezi. Pana aici toate bune si frumoase, numai ca dupa aceste doua luni, a trebuit sa mai treaca inca vreo doua ca sa primesc numai 60 la suta din valoarea aparatului, adica vreo 430 ron, in conditiile in care el costa vreo 420 de euro la magazin. Si asta dupa ce am facut un scandal imens la directorul general Asirom, sucursala Oltenitei. mad.gif Mentionez ca in nici nu pot estima cat m-a costat totul in cele patru luni: drumuri service-politie-acasa-service-casco-acasa, telefoane peste telefoane etc.
Aici as adauga si faptul ca o comanda la un amarat de butuc de logan mi-a fost onorata de Meridian Vest dupa circa cinci luni si dupa ce le-am facut reclamatie la VC. Este groaznic in ce tara traim, frumoasa, dar pacat ca e si populata!

Morala:
1 - evita sa-ti faci casco la Asirom, sunt cei mai hoti
2 - evita service-ul Meridian Vest


--------------------
Logan 1,6 MPI Ambition - OT-04-DUk
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prowler
post 16 Feb 2006, 10:38
Post #58


dd


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 January 06
From: somewhere




Am citit intr-o revista din anii '90, ca se poate folosi drept antena firele de dezaburire-dezghetare din luneta. Trebuie doar montate ceva concensatoare pt. deparazitare. Revin mai tirziu cu desen technic.

Mie-mi sincer mi e scirba de antena existenta, pe drum mai "accidentat" se leagana si scoate niste scirtieli ciudate...

ciao.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI jdhkd - aa 00 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 16 Feb 2006, 10:42
Post #59


-


Group: Members
Posts: 21.915
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Prowler @ 16 Feb 2006, 10:38)
Am citit intr-o revista din anii '90, ca se poate folosi drept antena firele de dezaburire-dezghetare din luneta. Trebuie doar montate ceva concensatoare pt. deparazitare. Revin mai tirziu cu desen technic.

Mie-mi sincer mi e scirba de antena existenta, pe drum mai "accidentat" se leagana si scoate niste scirtieli ciudate...

ciao.
*


Condensatoarele se monteaza pentru separare galvanica, nu pentru deparazitare. ( ca mai ajuta un pic deparazitarea sau adaptarea de impedanta este alta mancare de peste )

This post has been edited by IRONICK: 16 Feb 2006, 10:43


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Prowler
post 16 Feb 2006, 12:45
Post #60


dd


Group: Members
Posts: 25
Joined: 17 January 06
From: somewhere




Mai mult nu stiu dar maine aduc desenul...


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCI jdhkd - aa 00 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th June 2024 - 09:47
Forum Renault