DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> cauciucurile astea matador de kko

Marty
post 25 Nov 2004, 21:55
Post #31


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Pe mine ma costa un plin mai mult de 1 milion. Un Sava de iarna e 1,3 milioane...de unde naiba ai facut tu calculul ala cu aproape 4 plinuri ? blink.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 26 Nov 2004, 10:24
Post #32


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(bogo @ 25 Nov 2004, 19:28)
unele rezonabile (sava, debica) costa mai putin de patru plinuri de benzina.
*



Marty >> Omul a zis mai putin de patru. Asta inseamna 0, 1, 2 sau 3 plinuri, dar... NU 4 tongue.gif


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 26 Nov 2004, 10:27
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




la un milion si ceva plinul si la un milion si ceva anvelopa, 4 anvelope ieftinioare pe 13" se incadreaza sub 4 plinuri. Pe 14" insa nu prea cred.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
All warfare is based on deception. If your opponent is of choleric temper, seek to irritate him. Pretend to be weak, that he may grow arrogant.
- Sun Tzu on the Art of War
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cib
post 26 Nov 2004, 10:47
Post #34


fost posesor de Solenza


Group: Members
Posts: 493
Joined: 27 July 04
From: Iasi




QUOTE(MoGas @ 5 Jan 2004, 14:06)
Cu pneuri de vara nu poti avea pretentia ca mergi onorabil pe zapada. Ori esti adevarat si te descurci cum poti, ori pui anvelope de iarna si scapi de mare parte din durerile de cap. Cine a vazut cum tin anvelopele de zapada, stie ce spun. Lanturile se pun numai ca ultima masura, cand altfel risti sa ramai in zapada.
*


lanturile sunt eficiente numai pe zapada batuta. In rest nu fac altceva decat sa incurce si sa distruga cauciucuri + uzura lor...


--------------------
Nissan Almera Tekna Oltcit 12TRS 2005 - B-43-ZGO, SV-02-SST
Solenza... O masina buna! Pacat ca e facuta de romani.
nu ma cert cu nimeni, doar contrazic oamenii care spun tampenii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bihomoldoveanul
post 26 Nov 2004, 10:48
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 515
Joined: 31 December 03
From: Bucuresti




Bai, ce aveti cu topicul asta de anul trecut? Discutia e veche si fumata, matadoarele nu sint asa rele precum au unii impresia. Revenitiva in simtiri, daca calci frina pe polei (deci unde nu exista nimic pe care sa se faca grip) poti sa ai cele mai smechere cauciucuri de iarna ca te duci ca saniutza. Ar fi frumos ca toata lumea sa aiba cauciucuri de iarna, si sa nu mergi cu gindul ca ala din spate intra in tine de prost ce e. Dar in acelasi timp cel mai important iarna este bunul simt. Asta e, mergi in coloana cu a doua, asta e traditie in Bucuresti la primul viscol.

Eu cred ca intr-o anumita masura cauciucurile de iarna au o recul psihologic negativ in mintea unora mai necopti. E o chestie psihologica clara si demonstrata de istorie: cu cit automobilul este mai sigur, cu atit soferii ii incearca mai mult limitele. Scapa bizonul la cauciucuri de iarna, simte ca are demaraj bun si frina tine binisor, imediat baga in ea. Si odata se invirte de trei ori pe sticla, sparge 4 masini si se plinge ca nu a mers abs-u, ca esp-u, ca cauciucurile l-au tradat... Iarna asta imi duc bita de baseball la masina, nu s-ar gasi ala care sa-mi ciobeasca masina, ii dau omor pe loc.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 26 Nov 2004, 10:55
Post #36


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.708
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Pai 37.000 litrul OMV 100 inmultit cu 41 litri inseamna 1.500.000 lei, nu? Fiecare are voie sa puna ce benzina vrea si sa lase rezervorul sa se goleasca aproape de tot.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogo
post 26 Nov 2004, 20:31
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 45
Joined: 20 June 04
From: Heaven




ups, sorry Marty am omis sa spun asta insa ma gandeam daca tot vreau gume de iarna sa-mi iau mai mult de unul smile.gif. calculele s-au facut mai sus si se cam incadreaza. cel putin la mine. io bag benzina pana-n buson si mai merg o vreme dupa ce se aprinde becul. macar acum cat ii rezervorul nou...


--------------------
solenza 1.4 mpi confort - BV-##-XTR
rolling in my... one point four
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
x_RedRiver_x
post 29 Nov 2004, 14:32
Post #38


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 2 November 04




QUOTE(Valentine @ 4 Jan 2004, 15:37)
fug matadoarele astea ... clar ... la anu' o sa fiu pregatit cu lanturi si d-alea de iarna ca nu se mai poate ...
*



nu te arunca la lanturi, iti omori masina. Pe drum greu, eu iti recomand cauciucuri de iarna Debica (doar 2, pe fata), presiune mai mica in pneuri pe spate. Daca vrei sa te simti super safe, pune si lanturi in portbagaj. Insa iti garantez ca nu le folosesti. De obicei, daca se blocheaza un drum, asta e din cauza camioanelor incarcate si fara lanturi pe polei/mazga. Iar daca te prinde viscolul si ai nameti de juma de metru pe sosea, poti sa-ti pui si zale ca tot nu iesi. smile.gif

Din ce-am vazut iarna asta pe soselele patriei (Moldova, Ardeal si nordul Munteniei), baietii de la drumuri se misca destul de bine. Intre Sebes si Sibiu ziceai ca mergi pe plaja la Mamaia de cat nisp era pe sosea


--------------------
Dacia Solenza 1.4 MPI - IS 77 KAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuneam
post 2 Dec 2004, 13:20
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 858
Joined: 1 March 04
From: Bucuresti




Ok, m-ati convins. Vreau si eu cauciucuri de iarna. Dar imi tb si 2 jante de tabla. Unde gasesc si cam la ce preturi?


--------------------
Renault/Ford Clio IV 2014 - bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gabi
post 2 Dec 2004, 13:40
Post #40


Preacuvincios moderator


Group: Members
Posts: 591
Joined: 25 July 03
From: Bucuresti




QUOTE(tuneam @ 2 Dec 2004, 15:20)
Ok, m-ati convins. Vreau si eu cauciucuri de iarna. Dar imi tb si 2 jante de tabla. Unde gasesc si cam la ce preturi?
*



Vezi ca s-a mai discutat chestia asta. Chiar pe bursa spunea cineva de jenti ieftine de tabla sh


--------------------
Renault Megane 2 bicorp 2004 - 1.5 dci Conf Exp - XXXXXXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th September 2024 - 11:21
Forum Renault