DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 7 8 9 10 11 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Starea Drumurilor - Transilvania

andurs
post 28 Apr 2009, 08:14
Post #241


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Putina rabdare si o sa fie gata si pasul Tihuta (Bistrita- Vatra Dornei). Mai au putin si se lucreaza cu spor, chiar si duminica (pe 26 am trecut pe-acolo si se asfalta in draci).


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ThommyG
post 6 May 2009, 13:21
Post #242


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 20 August 08




La Tihuta se lucra foarte intens, cam 80% e gata drumul propriu zis, mai lipsesc parapetii, marcajele, dar se lucreaza si la ele.Restul de 20% e cam naspa, denivelari(unde se intalnesc straturile de asfalt), gropi(asfaltul vechi), si cea mai mare problema este ca nu sunt semnalate zonele astea.Putina prudenta nu strica la coborare, la 120km/h te cam zdruncina imbinarile de la straturile de asfalt biggrin.gif

This post has been edited by ThommyG: 6 May 2009, 13:22


--------------------
Renault Laguna 1 ph2 1.6/16 1999 107CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 9 May 2009, 11:26
Post #243


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Fost de curand pana la Miercurea Ciuc.

So.

Brasov - Sf.Gheorghe = rau si naspa = dale ciment, crapaturi, petece ... sad.gif
Sf.Gheorghe - Miercurea Ciuc = rau si naspa = asfalt, crapaturi, denivelari, damburi, gropi, ingustat mult din cauza camioanelor care au stricat marginea drumului, 10% marcaje

sad.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ThommyG
post 12 May 2009, 11:40
Post #244


Membru incepator


Group: Members
Posts: 28
Joined: 20 August 08




Subscriu la ce a zis Cmandrei.
In plus:
Miercurea Ciuc - Gheorgheni: gropi, denivelari, crapaturi samd, naspa.
Gheorgheni - Lacul Rosu - Bicaz: Si mai naspa in anumite zone, viteza maxima 30-40 pe ora, cu franari dese.
DN 17B, Crucea-Gheorghiteni(ruta spre Vatra Dornei de la Izvorul Muntelui, Coada Lacului): DE EVITAT, ca dupa bombardament, viteza max:10-20 pe ora, numa drum nu se poate numi, in cateva locuri nu sunt decat gropi, asfalt sau beton cam rar.Cratere nesemnalizate, gropi, crapaturi, denivelari cat duce trenu'.
DE EVITAT ZONA!!!


--------------------
Renault Laguna 1 ph2 1.6/16 1999 107CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 12 May 2009, 13:34
Post #245


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




Brasov-Sfintu Gheorghe va recomand s-o luati pe la Harman-Ilieni.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 12 May 2009, 20:19
Post #246


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




Intrebari:
care este starea carosabilului pentru segmentul de drum DN 1C care leaga Dej de Baia Mare?
apoi drumul de la Baia Mare la Satu Mare si mai departe la vama Petea?
sau cum spune natia asta de navigator prin DJ193?.... ca sa ocolesc Satu Mare?

This post has been edited by eugeniuz2004: 12 May 2009, 20:37


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andurs
post 13 May 2009, 09:04
Post #247


membru


Group: Members
Posts: 612
Joined: 27 October 07
From: Iasi




Dej - Baia Mare e bun, fara gropi, putin denivelat pe alocuri dar fara nicio problema majora, testat ultima data in aprilie. Baia Mare - Satu Mare era bun acum 1 an, anul asta n-am fost decat pana la Seini (intre Baia Mare si Satu Mare) si era la fel de bun, banuiesc ca nu sut probleme pana la Satu Mare. Satu Mare - Petea habar n-am, ca eu am avut treaba la Debrecen si am iesit din tara pe la Valea lui Mihai, intre Satu Mare si Oradea. Mi-am blestemat zilele putin, gandindu-ma ca mai bine ieseam din tara pe la Petea si mergeam prin Ungaria, dar asta este.


--------------------
Renault Scenic 3 2014 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 13 May 2009, 09:19
Post #248


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




Este bun drumul Baia Mare-Satu Mare si pana la PETEA este bun cu exceptia orasului Satu Mare care este orasul cu cele mai rele drumuri din Romania. De aceea inainte de Satu Mare in loc. Botiz fa dreapta pe drumul de "centura",este indicator pentru camioane, in Botiz este mai rau putin dar dupa aceea pana in Petea este excelent.
Pentru Eugeniu
Eu am fost de pasti in timisoara si am mers prin Ungaria, am iesit pe la Petea si apoi am cotit stanga inainte de Mateszalka si am mers paralel cu granita cu Ro pana am iesit la Gyula-Varsand. Drumul de la Mateszalka la Debrecen este carpit si el dar nu asa dezastru cum este de la Carei la Valea lui Mihai. Cand ne-am intors am venit prin Ro si am zis ca nu mai merg niciodata pe drumul Oradea-Satu Mare, faceau masinile slalom printre gropi ca la raliu cu jaloane radmasa.gif Gropile erau asa adanci ca iesea umplutura de piatra de sub asfalt afara. blink.gif Acum am auzit ca le-au plombat dar drumul e dezastru oricum, doar cativa km sunt buni. Numai bine !


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
billbobdoe
post 13 May 2009, 22:16
Post #249


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 14 June 08




Brasov - Sighisoara (E 60) - impecabil
Sighisoara - Medias - (foarte) bun
Sighisoara - Sovata - foarte bun
Sovata - Gheorghieni - in general bunicel dar are portiuni cu gropi (inspre Gheorghieni)... practicabil
Gheorghieni - Lacul Rosu - Bicaz - pacat de peisaj....am mers mult mai bine pe zapada cand erau gropile acoperite

This post has been edited by billbobdoe: 13 May 2009, 22:25


--------------------
Dacia Sandero Laureate 1.6 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 15 May 2009, 21:36
Post #250


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




Multumesc pentru amabilitate si promptitudine!


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tiberiu-Andrei
post 27 May 2009, 09:18
Post #251


Om al muntelui


Group: Members
Posts: 721
Joined: 25 September 07
From: Sfantu Gheorghe




Brasov-Sibiu drum impecabil.Mai sunt cam 6 semafoare dar nu se sta mult.Asfaltul e de nota zece,marcajele sunt complete cam 85 %.
Sfantu Gheorghe-Targu Secuiesc foarte bun.
Brasov-Sfantu Gheorghe e praf.Subscriu celor zise de adi_ar,mai bine prin Ilieni.
Sfantu Gheorghe-Miercurea Ciuc praf.Nu prea sunt gropi,in schimb petice si denivelari sunt o groaza.
Cam atat din centrul tarii........Andreea ai legatura. radmasa.gif


--------------------
Dacia 1410 1988 toamna1397 cmc - CV 03 MBO
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 7 Jun 2009, 12:21
Post #252


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




daca tot se vorbeste de zona secuimii: am curind un drum Cluj-Vrancea si ma gindeam sa o iau prin Tg Mures, Sighisoara, Odorhei, Miercurea, Comanesti. Pe segmentul Sighisoara-Odorhei-Miercurea-apoi valea Trotusului spre Moldova stie cineva cum e drumul?
sau sa iau alta varianta?
multam

This post has been edited by mihail75: 7 Jun 2009, 12:21


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 7 Jun 2009, 19:36
Post #253


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(Tiberiu-Andrei @ 27 May 2009, 09:18)
Brasov-Sibiu drum impecabil. Mai sunt cam 6 semafoare dar nu se sta mult. Asfaltul e de nota zece, marcajele sunt complete cam 85 %.

Hmm, nu as zice chiar ca tine: e drept ca semafoarele sunt putine, mai sunt cateva zone unde semnalizeaza cu palete (muncind in stilul romanesc la trecerea timpului), ca UNDE s-a turnat asfaltul este ok, dar:
1. lipsesc portiuni intregi de asfalt nou, adica drumul e la fel ca inainte de a se incepe "modernizarea" (cea mai clara este imediat dupa intersectia de la Vestem - cum vii spre Brasov - unde chiar la intrarea in zona deluroasa drumul arata la fel ca acum 5 ani si se vede clar ca nu s-a lucrat la el; stau si ma intreb cum naiba e modernizare Brasov-Sibiu daca pe unele bucati - ca nu e aia singura nu s-a intrat absolut deloc?!?
2. unde e turnat asfaltul si e si marcat (!!) nu e turnat stratul de uzura; nu pot garanta ca peste tot dar in cateva locuri am coborat din masina si acest lucru era foarte evident; cred ca stie toata lumea ce se intampla cu un astfel de drum si mai ales cati bani lipsesc din acea lucrare!
3. aboluta dementa ideea de a face borduri si refugii in care iti poti lovi masina la fiecare intersectie cu un drum lateral!! Indicatoarele de semnalizare deja au inceput sa dispara (in fata mea unul a fost dat jos de curentul de la un TIR...) iar popicii aia care cica ar presemnaliza o sa dispara in foarte scurt timp... Nu stiu cine a proiectat asa ceva, cine a avizat, cine a executat si cati bani s-au castigat dar stiu ca rezultatul nu e doar inestetic ci si periculos pentru circulatia de pe un drum EUROPEAN!!
Cam atat, in linii mari


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Batrânul
post 8 Jun 2009, 06:50
Post #254


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.459
Joined: 22 March 05
From: Bucuresti




@ mihail 75:
Tg Mures - Sighisoara = drum f. bun
Sighisoara - Miercurea Ciuc - Comanesti = nu stiu, nu am mai fost pe acolo de vreo 10 ani
Comanesti - Adjud - Focsani = drum f. bun, cu exceptia mun. Onesti si a podului de la Cornatel peste r. Trotus, care e in lucru de peste 1 an.


--------------------
Renault Clio IV 2015 / Life 1.2 16V
Ex Dacia 1300 (1975), Oltcit (1984), Dacia 1310 (1996), SuperNova (2001), R. Symbol (2007)
Cine nu are batrani sa-si cumpere... Astept oferte...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 8 Jun 2009, 08:48
Post #255


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




tocmai Sighisoara - Miercurea Ciuc - Comanesti ma intereseaza sa aflu cum e.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel28
post 9 Jun 2009, 10:03
Post #256


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 9 May 06




Miercurea Ciuc - Comanesti: Bun pana la intrarea in jud Bacau. Dupa aia acceptabil de prost. Deh, drum de beton, asta e.
Scoti o medie de 45-50 daca tii la masina. Daca nu, scoti mai mult.
Am trecut sambata pe acolo.

This post has been edited by daniel28: 9 Jun 2009, 10:03


--------------------
Audi A4 A4 2.0 TDI 2009 - BC 33 ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daciafan
post 9 Jun 2009, 10:17
Post #257


/


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 20 January 05




evitati Carei - Valea lui Mihai, este una dintre cele proaste portiuni de drum din Romania

This post has been edited by daciafan: 9 Jun 2009, 10:17


--------------------
/ / /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tudor.
post 9 Jun 2009, 10:28
Post #258


satisfied renault owner


Group: Members
Posts: 132
Joined: 23 September 07
From: Bucuresti




QUOTE(ursul-alb @ 7 Jun 2009, 19:36)
Hmm, nu as zice chiar ca tine: e drept ca semafoarele sunt putine, mai sunt cateva zone unde semnalizeaza cu palete (muncind in stilul romanesc la trecerea timpului), ca UNDE s-a turnat asfaltul este ok, dar:
1. lipsesc portiuni intregi de asfalt nou, adica drumul e la fel ca inainte de a se incepe "modernizarea" (cea mai clara este imediat dupa intersectia de la Vestem - cum vii spre Brasov - unde chiar la intrarea in zona deluroasa drumul arata la fel ca acum 5 ani si se vede clar ca nu s-a lucrat la el; stau si ma intreb cum naiba e modernizare Brasov-Sibiu daca pe unele bucati - ca nu e aia singura nu s-a intrat absolut deloc?!?
2. unde e turnat asfaltul si e si marcat (!!) nu e turnat stratul de uzura; nu pot garanta ca peste tot dar in cateva locuri am coborat din masina si acest lucru era foarte evident; cred ca stie toata lumea ce se intampla cu un astfel de drum si mai ales cati bani lipsesc din acea lucrare!
3. aboluta dementa ideea de a face borduri si refugii in care iti poti lovi masina la fiecare intersectie cu un drum lateral!! Indicatoarele de semnalizare deja au inceput sa dispara (in fata mea unul a fost dat jos de curentul de la un TIR...) iar popicii aia care cica ar presemnaliza o sa dispara in foarte scurt timp... Nu stiu cine a proiectat asa ceva, cine a  avizat, cine a executat si cati bani s-au castigat dar stiu ca rezultatul nu e doar inestetic ci si periculos pentru circulatia de pe un drum EUROPEAN!!
Cam atat, in linii mari
*



Eu am fost sambata pe drumul de care vorbesti tu si nu sunt deacord cu tine. Chestia cu stratul de protectie, nu ma pricep, asa ca o sa presupun ca ai dreptate.
In legatura cu bordurile alea, sunt marcate toate foarte bine. Nu imi imaginez cum poti sa dai cu masina in ele. In plus manevrele in intersectie se fac mai sigur in felul asta. Trebuie sa laud si trecerile de pietoni facute cu trotuar intre sensuri.


--------------------
Renault/Volvo/BMW Clio III/S40/X5 2007 Dynamique dci 85/2009 1.6D/2011 xDrive35i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 9 Jun 2009, 11:00
Post #259


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




daniel28, multam.
si sighisoara-odorhei-miercurea ciuc?

This post has been edited by mihail75: 9 Jun 2009, 11:00


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 9 Jun 2009, 12:32
Post #260


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(tudor. @ 9 Jun 2009, 10:28)
In legatura cu bordurile alea, sunt marcate toate foarte bine.

Nu tin neaparat sa te contrazic dar am scris: "Indicatoarele de semnalizare deja au inceput sa dispara"; nici eu nu m-am lovit de vreo bordura...
Apoi obiectia mea cea mai mare era cu zonele in care nu s-a lucrat DELOC si cu stratul de uzura.
Peace! smile.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel28
post 9 Jun 2009, 12:58
Post #261


Membru


Group: Members
Posts: 153
Joined: 9 May 06




QUOTE(mihail75 @ 9 Jun 2009, 12:00)
daniel28, multam.
si sighisoara-odorhei-miercurea ciuc?
*



Asta nu stiu. Am intrebat si eu pe un alt topic si nu mi-a raspuns nimeni. Tre sa merg si eu pana la Medias luna asta si sunt curios cum e drumul de la Miercurea Ciuc la Medias.


--------------------
Audi A4 A4 2.0 TDI 2009 - BC 33 ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 9 Jun 2009, 17:09
Post #262


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




vad ca s-a raspuns dincolo, sectorul respectiv de drum e rezonabil.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 14 Jun 2009, 00:01
Post #263


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Luncani (Jud. Cluj) - Unirea (Jud. Alba) - DJ107F si DJ107D = bune
{de la Tg.Mures la Alba Iulia bun ca sa nu treci prin CampiaTurzii si Turda}

Imediat dupa Alba Iulia dreapta pe DJ107C (in drum spre Deva - bun de ocolit intersectia de la Sebes) = bun si foarte bun


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 25 Jun 2009, 22:00
Post #264


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Cum mai e drumul intre Campulung si Borsa? Si in general drumurile prin Maramures, Viseu, Barsana, Sapanta? Ma bate un gand sa-mi fac concediul acolo.
Multumesc anticipat.


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gruita2005
post 26 Jun 2009, 07:29
Post #265


Membru de la Baia Mare


Group: Members
Posts: 1.220
Joined: 22 February 08
From: Baia Mare




Drumurile sunt bune cu exceptia pasului Prislop si Borsa-Moisei unde nu este asa bun. Acum sa nu te astepti la drumuri nationale semnalizate corespunzator. Poate cu ploile astea din ultima saptamana au mai aparut ceva gropi dar poti merge linistit in concediu in Maramures. Odihna placuta!


--------------------
Ford Mondeo II 1997, 1.6 16V, 90CP - MM 05 PMD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fiu
post 28 Jun 2009, 08:20
Post #266


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 14 January 06
From: .




In Iulie vreau sa merg din directia Deva catre Arieseni, am doua variante de drum din Brad spre Stei sau spre Abrud . Stie cineva care traseu are asfaltul mai bun ???


--------------------
Renault Symbol Fidji 2006 - .
"Un fleac, m-au ciuruit!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eugeniuz2004
post 2 Jul 2009, 19:35
Post #267


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.004
Joined: 13 August 04
From: Iasi




poate mai intereseaza pe cineva cum m-a interesat si pe mine si indicatiile primite au fost bune si hotaratoare in ceea ce priveste drumul de urmat!

Iasi - Gura Humorului (via Pascani Motca Spataresti) este de nota 9 spre 10 (poate radarele mobile ale politiei sa fie cele care sa ii scada nota si viteza de rulare)
Gura Humorului - Campulung Moldovenesc bucatile de 10 alternand (destul de des) cu cele de 5 dar cu viteza moderata se parcurge si acest segment fara de probleme
Campulung Moldovenesc - Piatra Fantanele (in Pasul Tihuta la Hotel Castel Dracula) este impecabil, de nota 10 cu singura adnotare ca in pasul Mestecanis la data cand am trecut eu, 29 iunie, puneau si ultimul strat de uzura al asfaltului ceea ce facea traversarea mai greoaie, cu semafor dar asta este pretul platit pentru modernizare.
Piatra Fantanele - Zona localitatilor cu Bargau in denumire (cineva le spunea Stalele Unite ale Bargaului) drumul este inca in lucru, cateva semafoare, atentie sporita si se parcurge fara griji.
Apoi pana la Bistrita si mai departe spre Dej drum fara de griji (cu exceptia radarelor).
Dej - Baia Mare - Satu Mare drum cu portiuni denivelate (in prima sa parte si ceva gropi mici proaspete pe sensul spre Baia Mare) si portiuni excelente insa per total un drum de parcurs mai ales ca mie mi s-a parut foarte liber.
Apoi imediat dupa Satu Mare dai in Petea si iesi din RO.
Pana la autostrada M3 mai sunt ceva kilometri (mie mi-au iesit vreo 90 si ceva) si nu toti sunt impecabili dar nici de speriat (multe limitari insa de viteza si destule echipaje de politie).
Apoi de la autostrada si pana in Germania unde sunt acum nu mai sunt nici un fel de probleme indiferent de cat de izolat ar fi drumul prin munti si oricate treceri ai avea din germania in austria si invers!!!!


--------------------
Kia Cee'd 2008 SW BEST - IS-96-AEU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kaspersky
post 2 Jul 2009, 21:30
Post #268


maistru Zen


Group: Members
Posts: 1.063
Joined: 23 April 03
From: Cluj-Napoca




QUOTE(mihail75 @ 7 Jun 2009, 13:21)
daca tot se vorbeste de zona secuimii: am curind un drum Cluj-Vrancea si ma gindeam sa o iau prin Tg Mures, Sighisoara, Odorhei, Miercurea, Comanesti. Pe segmentul Sighisoara-Odorhei-Miercurea-apoi valea Trotusului spre Moldova stie cineva cum e drumul?
sau sa iau alta varianta?
multam
*


probabil ca acum este prea tirziu dar daca vrei sa mergi Cluj-Vrancea prin Odorheiul Secuiesc cel ma bine e Tg. Mures - Balauseri - Sovata - Odorhei - Ciuc. drum foarte bun. Probleme sint intre M-Ciuc si Comanesti pe raza localitatilor Lunca de Sus, Lunca de Mijloc, Agas - Asau.
M-ar interesa starea asfaltului intre Vinatori - Odorheiul Secuiesc (era dezastru pe acolo) venind din TM spre Ciuc preferam sa merg pe Sovata cu toate ca e mai lung aveam timpi mai buni.


--------------------
KIA Cee'd SW 1.6 GSL Base 2008
"Să fii patriot în România înseamnă să puți a iesle în timp ce constați că toate celelalte popoare ne sunt inferioare."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdan_bok
post 2 Jul 2009, 22:23
Post #269


Nu stiu pe ce as da laguna.Ba stiu.Nu as da-o!


Group: Members
Posts: 573
Joined: 24 April 09
From: Deva HD, Jud Sibiu




pentru Arieseni, recomand ruta pe Brad. e mult mai bun ca pe Abrud.


--------------------
REnauLT LAguNA 1.9 dCi B56, 1.9 dCi K56, ex 1.6 16v, 1.8 16v - HD 08 AIK, SB 11 VGI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecsz99
post 11 Jul 2009, 11:30
Post #270


Membru autentic


Group: Members
Posts: 508
Joined: 18 February 07
From: Bucuresti, Romania




Bucuresti - Cluj

1. dus - Bucuresti - Ploiesti (foarte bun), centura vest Ploiesti (in lucrari, inca destul de munca pe acolo si drum prost, eu as ocoli pe centura de est sau prin oras - Predeal (foarte bun), Izvorul Rece (nu mai trecusem din iarna, situatia este mai buna dar tot denivelat este drumul iar partea betonata dinspre Rasnov este dureroasa) - Zarnesti (bun) - Poiana Marului - Sinca Veche - Persani (acceptabil cu unele zone proaste) - Sercaia (foarte bun) - Sercaia - Venetia de Jos - Hoghiz (dezastru, mai ales in zona carierei de ciment) - Sighisoara - Medias - Copsa Mica (foarte bun) - Blaj - Santimbru (acceptabil, chiar asfalt nou in Santimbru) - Teius -Aiud - Turda - Cluj (foarte bun dar cu atentie sporita pe dealul Feleacului unde zona este periculoasa si asfaltul nu este de nota 10)

2. intors - Cluj - Alba Iulia - Sebes - Sibiu - Rm. Valcea - Pitesti - Bucuresti - bun si foarte bun cu mici exceptii dar zonele sunt relativ scurte. Asfalt nou in multe zone, mai ales la iesirea din Pitesti spre Rm. Valcea


--------------------
Dacia/Kia/Mercedes Berlina Li / Pro Cee'd / S320 2003 / 2008 / 2010
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 18:38
Forum Renault