DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages « < 17 18 19 20 21 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shaorma buna in Bucale?

vis-a-vis
post 7 Sep 2010, 21:51
Post #541


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Mai bine te-apuci de bucatarie tongue.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 7 Sep 2010, 21:52
Post #542


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Io cred ca ai mancat un zero la pasteurizarea aia. Nu de alta, dar inseamna ca mama fierbea degeba laptele nu?

La prima strigare am gasit urmatoarele:

QUOTE
3.2. Metode de pasteurizare :
•Pasteurizarea in vana cu mentinerea la 630C timp de 30 minute;
•Pasteurizarea la temperatura inalta la minim 720C timp de 15 secunde
•Pasteurizarea instantanee la minim 750C urmata de racire brusca la 100C
.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 7 Sep 2010, 21:54
Post #543


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




ce se pasteurizeaza la 630 grade timp de 30 min? Otelul? smile.gif


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 7 Sep 2010, 21:55
Post #544


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




SMF in laptele vostru! Nu stiu cum puteti consuma otrava d-aia...


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 7 Sep 2010, 21:56
Post #545


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Chiar ca...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 7 Sep 2010, 21:57
Post #546


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Cica laptele, asa zice sursa pe care am gasit-o eu. Oricum sunt temperaturi peste fierbere, clar. N-are cum sa se pasteurizeze la 71 de grade oricum.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 7 Sep 2010, 22:00
Post #547


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04






--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 7 Sep 2010, 22:02
Post #548


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.232
Joined: 24 June 07




Mda, sa-i ia naibii. Oricum la noi totul e UHT, deci sunt peste o suta de grade. tongue.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 7 Sep 2010, 23:52
Post #549


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




io lapte consum doar în cafea.


da' putin unsure.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 7 Sep 2010, 23:53
Post #550


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




N-ai intarcat...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 13:16
Post #551





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




QUOTE(Fratzica @ 7 Sep 2010, 21:38)
Pot sa zic ca eram unul dintre cei mai mari fani ai saormeriei de la gara, mi-am indrumat majoritatea prietenilor la voi pentru o saorma buna dar, cu parere de rau va zic ca eu unul nu mai calc acolo.
Am vazut cum patronul a sters cu acelasi burete pe rand pragul usii (plin de mizerie de altfel), marginea recipientelor din vitrina frigorifica in care stau sosurile, masutele de afara si chiuveta . Mi-a trecut pe loc orice urma de pofta de saorma si m-am carat.
*


Imi amintesc perfect acea faza, pentru ca ti-am vazut privirea indignata....ceea ce nu ai remarcat insa, este faptul ca am sters pragul, spatele vitrinei (in nici un caz marginea castroanelor, aia se sterge cu servetel sau hartie de bucatarie), mesele de afara si chiuveta din fata, care este DE FORMA...nu este racordata la apa curenta, deci nu se spala nimic in ea...totul se spala la chiveta aia imensa din spate..iar angajatii se spala pe maine la chiuveta din spate a personalului. In momentul in care am sters o pata de sos de pe SPATELE vitrinei cred ca ai avut senzatia vizuala privind de afara, ca as umbla la zona cu recipiente de sos...numai ca de acea zona eu nu m-am atins cu acel buretel..
Daca tu crezi ca La Haleala suntem niste ingalati si debili mintal sa facem asa ceva atunci mananca de unde vrei tu. Ideea este ca nu sunt nici pe departe atat de cretin sa sterg cum ai spus tu marginea castroanelor de sos sau o chiuveta uzitata cu acelasi burete cu care am dat pe toc/prag.
Tu consideri ca eu as fi in stare de asemenea imbecilitate???...avand in vedere ca eu si angajatii mei mancam aproape zilnic shaorma in care punem sosuri din aceleasi castroane pe care crezi tu ca as fi atat de imbecil incat sa-mi contaminez propria mancare ???
Raman la parerea ca ai fost insuficient de atent in ceea ce priveste partea cu castroanele..in rest ti-am confirmat...chiuveta NEFOLOSITA niciodata in viata ei, masutele de afara, pragul/tocul...dar in nici un caz castroanele...De afara probabil ca ai avut senzatia ca m-as indrepta catre compartimentul castroanelor.
Daca nu vrei sa mai treci pe la noi si consideri ca, cretinul de patron isi contamineaza singur mancarea, atunci eu iti urez pofta buna de unde vrei tu sa mananci.
Sunt un om foarte curat si integru...perfectionist si tipicar...nu-ti mai spun jignirea la care am fost supus atunci cand ti-am citit postul...dar nu te condamn, pentru ca, cu siguranta tu ai transmis ceea ce ti sa parut ca vezi (sunt sigur ca nu ai scris cu rea intentie)...dar a fost putin eronat la partea cu castroanele...
Numai bine.

This post has been edited by La Haleala: 12 Sep 2010, 13:36


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 12 Sep 2010, 13:47
Post #552


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Crede-ma ca am fost suficient de atent, si nu faceam garagata degeaba.

Daca credeam ca sunteti niste "ingalati si debili mintal" nu va recomandam la cel putin 30-40 de persoane ca fiind cea mai buna saormerie din Bucuresti.
In familie am avut cateva magazine alimentare pana de curand iar de vitrinele frigorifice din dotare nu se atingeau decat lavetele pentru vitrine. Atat. Nu se stergea nimic altceva cu lavetele alea.
Tocmai de-aia sunt foarte atent la chestii de-astea. Ai sters marginea castroanelor de inox de pe randul 2 din vitrina cu acelasi buretel.
Treaba cu chiuveta nu o stiam, n-aveam de unde, dar totusi e o chiuveta, s-o mai intampla sa aseze angajatii ceva comestibil acolo, n-ai de unde sa stii.
Uite de exemplu nu mi-am adus aminte exact daca cel care prepara saorma a luat banii sau nu, asa ca nu am mentionat nimic pentru ca nu imi aduceam aminte exact.

Numai bine si tie.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 14:00
Post #553





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




QUOTE(Fratzica @ 12 Sep 2010, 13:47)
Crede-ma ca am fost suficient de atent, si nu faceam garagata degeaba.

Daca credeam ca sunteti niste  nu va recomandam la cel putin 30-40 de persoane ca fiind cea mai buna saormerie din Bucuresti.
In familie am avut cateva magazine alimentare pana de curand iar de vitrinele frigorifice din dotare nu se atingeau decat lavetele pentru vitrine. Atat. Nu se stergea nimic altceva cu lavetele alea.
Tocmai de-aia sunt foarte atent la chestii de-astea. Ai sters marginea castroanelor de inox de pe randul 2 din vitrina cu acelasi buretel.
Treaba cu chiuveta nu o stiam, n-aveam de unde, dar totusi e o chiuveta, s-o mai intampla sa aseze angajatii ceva comestibil acolo, n-ai de unde sa stii.
Uite de exemplu nu mi-am adus aminte exact daca cel care prepara saorma a luat banii sau nu, asa ca nu am mentionat nimic pentru ca nu imi aduceam aminte exact.

Numai bine si tie.
*


Nu am spus ca, credeai ca suntem "ingalati si debili mintal"...dar vad ca, crezi acum..Ti-am spus: Nu sunt atat de idiot sa sterg cu buretele ala castronul de unde chiar eu mananc...nu crezi ???
Am spus: am sters Chiuveta, Mesele de afara, Tocul/Pragul si partea de jos a vitrinei...tu nu ai cum sa vezi de afara cum arata vitrina pe partea din interior..si angajatilor le pica mereu sos pe ea (eu nu suport mizeria si dezordinea), iar eu mereu sterg acea margine, sau daca nu sunt eu, o steg ei pentru ca stiu ca sunt obsedat de curatenia vitrinei.
In fine..crezi ce vrei si tine-o pe-a ta. Dpdvp am incheiat aceasta polemica absurda.


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 12 Sep 2010, 14:08
Post #554


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Deci. Din punctul meu de vedere pe jos se spala cu mopul, nu cu buretei sau alte carpe.
Daca tu te-ai duce intr-un magazin in care vitrina de mezeluri / carne este stearsa cu carpe murdare pe exterior, ai cumpara ceva de acolo in afara de produse la conserva sau imbuteliate?
Eu stiu foarte bine ce am vazut.
Si eu sunt obsedat de curatenie, tocmai de-aia nu as sterge nimic cu un burete cu care s-a sters pe jos.
E o mare diferenta intre a parea curat si a fi curat.


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 14:27
Post #555





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




QUOTE(Fratzica @ 12 Sep 2010, 14:08)
Deci. Din punctul meu de vedere pe jos se spala cu mopul, nu cu buretei sau alte carpe.
Daca tu te-ai duce intr-un magazin in care vitrina de mezeluri / carne este stearsa cu carpe murdare pe exterior, ai cumpara ceva de acolo in afara de produse la conserva sau imbuteliate?
Eu stiu foarte bine ce am vazut.
Si eu sunt obsedat de curatenie, tocmai de-aia nu as sterge nimic cu un burete cu care s-a sters pe jos.
E o mare diferenta intre a parea curat si a fi curat.
*


Si de asemenea este o mare diferenta intre a fi "obsedat de curatenie" si a fi absurd.
Faptul ca am sters o pata de sos de pe partea inferioara a vitrinei,parte care este la 10 cm de podea...deci nu are nici o treaba cu partea din care se servesc sosuri, mie nu mi se pare mare blasfemie...am si intors buretelul cu partea mai putin abraziva in momentul in care am sters sosul de pe partea de jos a vitrinei, dupa care evident acel buretel a fost aruncat la cos.
Ai probabil mici inclinatii primare spre microbofobie (Teamă psihologica exagerată fata de microbi). (Am terminat psihologia in urma cu 16-17 ani).
In rest crezi cum vrei tu...adevaru' este ca eu mai mananc si de pe jos si din gunoaie cate'odata, ce-ar mai conta acum daca mi-as sterge castronul din care mananc cu buretele cu care am sters tocaraia...nu?

This post has been edited by La Haleala: 12 Sep 2010, 14:29


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 12 Sep 2010, 14:33
Post #556


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Adica prima data imi zici ca nu vad bine, dup-aia imi pui cuvinte in gura si acum ma faci microfob.

O atitudine extraordinara. Felicitari. Acum parca nu imi mai pare asa rau ca a trebuit sa relatez situatia asta.

Fa ce ai facut de fata cu mine si in fata inspectorilor Sanepid, si fa-i si pe ei microfobi dup-aia, sa vedem ce reactie vor avea.

Spor!


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 15:06
Post #557





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




QUOTE(Fratzica @ 12 Sep 2010, 14:33)
Adica prima data imi zici ca nu vad bine, dup-aia imi pui cuvinte in gura si acum ma faci microfob.
O atitudine extraordinara. Felicitari. Acum parca nu imi mai pare asa rau ca a trebuit sa relatez situatia asta.
Fa ce ai facut de fata cu mine si in fata inspectorilor Sanepid, si fa-i si pe ei microfobi dup-aia, sa vedem ce reactie vor avea.
Spor!
*


Nu ai vazut bine nu pentru ca ai probleme tu cu vederea, ci pentru ca este imposibil de vazut de afara ce parte a vitrinei sterg eu in momentul in care ma aflu pe partea interioara a acesteia.
Nu ti-am pus nici un cuvant in gura.
Microfob inseamna teama de obiecte mici...
Microbofob este ce-ti spuneam eu si nu inseamna ca ai vre-un defect sau vre-o boala...nuu trebuie sa iei asta ca pe un afront...de altfe si eu sunt un pic..wink.gif
Atitudinea mea pleaca de la faptul ca m-am simtit jignit, deoarece eu mananc zilnic din acele castroane, deci nu sunt dement sa-mi contaminez singur mancarea...NU?
Sanepidul....stai linistit vine de 2-3 ori pe luna...le e foame..lor si altor 16-17 organe de control...in total sunt vre-o 18 care vin aproape de 2-3 ori pe saptamana la ciuguleala..cam 10 dintre ei controleaza acelasi lucru...asta este Romania.
Nu trebuie sa-ti para rau ca a trebuit sa relatezi situatia asta., pentru ca tu ai semnalat prin acel post ceea ce ai vazut sau crezut tu ca vezi..deci nu a fost nici minciuna, nici rea credinta/vointa...repet eu nu te condamn cu nimic...in afara de faza cu castroanele ai relatat intocmai intamplarea...suntem cam offtopic si n-as vrea sa umplem paginile acestui topic cu o polemica absurda. Noi te asteptam oricum, oricand...Salutari.

This post has been edited by La Haleala: 12 Sep 2010, 15:07


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 12 Sep 2010, 15:30
Post #558


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




Eh daca e sa o dam pe termeni, putem zice ca Bacillophobia sau Molysmophobia e frica de microbi (n-o zic eu, o zice gugle). In fine, nu asta e important, nici faptul ca am mancat un "bo" din termen.

Permite-mi sa nu te cred cand zici ca "in total sunt vre-o 18 care vin aproape de 2-3 ori pe saptamana la ciuguleala".
Fie au ce gasi la tine fie tie iti convine sa nu scoti profit. Ar veni 144 de saorme date moka pe luna, adica aproape 2000 RON daca e sa le punem mixte mici/mari. Cu 2000 de ron pe luna imbraci toata saormeria in plastic si o speli zilnic cu Karcheru`, astfel incat pot sa vina aia cu fantoma lui Cantacuzino si tot n-ar gasi nimic.

Daca eram rau scriam ce am scris aici pe CG, dar am vrut doar sa iti atrag atentia. Daca tot ai dezvoltat un concept foarte bun de saormerie, sufla si in iaurt doar doar sa nu aiba nimeni ce reprosa.

Repet, stiu ce am vazut, imi mentin parerea, tu ar trebui sa tii minte sa nu te mai aproprii cu buretii de pe jos de vitrina cu alimente. O laveta costa 2 lei.

http://www.reno.ro/index.php?showtopic=117...dpost&p=2511576


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Sep 2010, 16:05
Post #559


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.888
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Fratzica, cu ospatarii vorbesti frumos, altfel iti scuipa in mancare 04.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 16:36
Post #560





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




"Permite-mi sa nu te cred cand zici ca "in total sunt vre-o 18 care vin aproape de 2-3 ori pe saptamana la ciuguleala".
Fie au ce gasi la tine fie tie iti convine sa nu scoti profit. Ar veni 144 de saorme date moka pe luna, adica aproape 2000 RON daca e sa le punem mixte mici/mari. Cu 2000 de ron pe luna imbraci toata saormeria in plastic si o speli zilnic cu Karcheru`, astfel incat pot sa vina aia cu fantoma lui Cantacuzino si tot n-ar gasi nimic."


Am spus ca vin 2-3 controale pe saptamana, nu toate 18 de cate 2-3 ori pe saptamana...Poate m-am exprimat eu aiurea...in fine.
Chiar daca faci mediul perfect septic oricum vor gasi ceva de care sa se lege si sa nu plece cu manutele in buzunar de la tine...wink.gif Belive me.
Numai de la primaria sectorului 1 sunt asa:
Directia: 1 - Comerciala, 2 - Economica, 3 - Spatii, 4 - Disciplina in constructii (care se leaga in general de reclama de afara sau de modificari aduse spatiului), 5 - directia de impozite si taxe. Aceleasi 5 directii sunt si la primaria generala a capitalei, care nu are nici o legatura cu primaria de sector..deci in "control" vin si aia si ceilalti fara sa le pese daca le spui ca tocmai ieri(dau un exemplu) au fost cei de la sector/capitala in vizita...buun..deci pana acum 10 controale...ar mai fi asa 1 - politia economica, 2- garda financiara, 3- Administratia financiara, 4- ITM (inspectoratul teritorial de munca), 5- Protectia si medicina muncii, 6- DSP-ul (Sanepid-ul), 7- DSV-ul(directia sanitar-veterinara), 8- OPC-ul, 9- ANPC-ul...asa..+cele 10 de la primarii sunt 19...deci..

"Repet, stiu ce am vazut, imi mentin parerea, tu ar trebui sa tii minte sa nu te mai aproprii cu buretii de pe jos de vitrina cu alimente. "

Repet si eu...intre "obsedat de curatenie" si absurditate este diferenta...si de asemenea repet...nu mananc de pe jos..nu mananc din gunoaie...deci n-as manca nici dintr-un castron sters cu buretele cu care se sterge tocul/pragul usii..in nici un caz nu mi-a faceam cu mana mea, nu-s atat de dobitoc.
Tine-o pe-a ta....cred ca ai avut doar impresia..nu este de condamnat...dar daca tii neaparat sa ai tu ultimul cuvant, uite, eu ma opresc aici, consider ca am spus tot ce aveam de spus, sa inteleaga fiecare ce vrea.

[u]"O laveta costa 2 lei."[/u]

Daca tu crezi ca eu imi pun problema de 2 Lei la ce investitie in calitate am ales eu sa fac La Haleala...inseamna ca...........

This post has been edited by La Haleala: 12 Sep 2010, 16:45


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 12 Sep 2010, 16:49
Post #561


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




inseamna ca trebuie sa te interesezi ce-i cu avalansa asta de controale pe tine, poate ai vecini care nu te vor acolo, altfel nu imi dau seama cum vine asta. Eu la magazin aveam maxim 2-3 controale pe an, si in nici un caz garda financiara, opc, anpc, politia economica. Astea sunt controale care se fac la sesizare, nu vin astia din proprie initiativa. Pune-ti o camera video in incinta si da-i in gat.

N-aveam ce altceva sa inteleg din "in total sunt vre-o 18 care vin aproape de 2-3 ori pe saptamana la ciuguleala".

Raman la parerea mea. Salutari.

This post has been edited by Fratzica: 12 Sep 2010, 16:51


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
La Haleala
post 12 Sep 2010, 16:56
Post #562





Group: Members
Posts: 0
Joined: 14 October 08




QUOTE(Fratzica @ 12 Sep 2010, 16:49)
inseamna ca trebuie sa te interesezi ce-i cu avalansa asta de controale pe tine, poate ai vecini care nu te vor acolo, altfel nu imi dau seama cum vine asta. Eu la magazin aveam maxim 2-3 controale pe an, si in nici un caz garda financiara, opc, anpc, politia economica. Astea sunt controale care se fac la sesizare, nu vin astia din proprie initiativa.
*


Eu mai am un Market in zona Dristor cam cu 3500-4000 de produse si iti dau dreptate...ma rog nu chiar de 2-3 ori pe an dar vin maxim 10 pe an...
La Haleala este unitate de alimentatie publica si aici se pune altfel problema..wink.gif
+ Zona Garii...spun asta pentru ca m-am imprietenit cu proprietarii de magazine alimentare din zona si am observat din ce-mi spun ei, ca in acea zona chiar si magazinele sunt controlate mult mai des decat in zona Dristor spre exemplu.
Imi vine sa-i strang de gat cand ii vad.


--------------------
Mercedes CLS 2008
Noi NU comercializam produse Ieftine..ci Doar produse Proaspete si de Calitate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 12 Sep 2010, 19:26
Post #563


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.005
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Io zic ca daca ai maninca asa des de la tine si nu e vreunu in spital e in regula mancarea....


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 14 Sep 2010, 22:46
Post #564


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




Ieri am ajuns in Bucuresti si am incerct shaworma de la dristor....buna dar iute ca nu mi-am dat seama ca a pus si ardei iute...... Ca pret fata de Constanta este triplu .... am ramas putin uimit.....


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 15 Sep 2010, 01:23
Post #565


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




Mda...numa` ca de la asta eftina de la Ct a dat o ccare-n mine de-am zis ca nu-i adevarat! Asa ca mai bine scump si fara caca.


Mor dupa saorma aia de la Iskender (cred), vita cu uaie. wub.gif


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BeciAcustic
post 15 Sep 2010, 10:49
Post #566


BlackLine


Group: Members
Posts: 1.574
Joined: 29 March 08
From: Constanta




Nu am patit nimic de la shaworma din Constata.... de unde ai mancat?


--------------------
DACIA LOGAN 2009 - LAUREATE PH2 1.6 MPI 8V - CT - numere rosii
Statii CB si Xenoane HID la preturi mici si garanti reale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 15 Sep 2010, 14:56
Post #567


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




De la Dristoru de langa lupoaica.


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 15 Sep 2010, 15:36
Post #568


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Chiar linga baba de i-ai taiat tu lemnele, Gogoasa.... pardon, beciacustic.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 28 Sep 2010, 13:50
Post #569


Modelator


Group: Members
Posts: 6.730
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




diseara trec si eu pe "La Haleala" sa mai incerc o data crema de unt pe lipie smile.gif

This post has been edited by UXE: 28 Sep 2010, 13:50


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 28 Sep 2010, 15:13
Post #570


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Io-mi cumpar de la libanezu' din Pta. Domenii.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
26 Pages « < 17 18 19 20 21 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 31st May 2024 - 09:51
Forum Renault