DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mici retusuri, sfaturi...

gogo
post 26 Nov 2006, 22:33
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 2 October 03
From: Bucuresti




1.Anul trecut in iarna am avut "inspirata" idee de a ma mai uita la motor. Trag maneta pentru capota motorului si dau sa deschid capota. Stupoare...nu voia defel. Ma mai chinui eu putintel si nu reusesc. Parca tinea ceva si nu ma lasa sa deschid. Sun un prieten care ma sfatuieste sa ung balamalele capotei si sa incerc prin mici miscari de "du-te-vino" ale capotei sa o dezmortesc. Am reusit. S-a deschis. Dupa 2 zile observ o mica ondulatie a capotei, pe cutele acesteia, in apropierea parbrizului. Problema e ca daca te uiti din lateral se vede un pic capota ridicata, ceea ce arata urat. Era opera mea de fortare a capotei. Acum as vrea sa indrept acele mici ondulatii dar n-as vrea sa fiu nevoit sa vopsesc local sau integral capota. Stie cineva un atelier de tinichigerie care sa imi rezolve pb? Am sa incerc sa postez si poze spre lamurire

2. Barile se pot indrepta? Nevasta-mea, in incercarea de a parca masina, a lovit un canal foarte ridicat chiar sub proiectorul dreapta si a infundat bara. Se poate rezolva undeva?

Multumesc


--------------------
Dacia Solenza Scala - B-32-JCJ
"Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. "Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 27 Nov 2006, 00:00
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




1. Din pacate s-ar putea sa se rezolve doar cu inlocuitul capotei, nu doar cu vopsitul;
2. Da, se indreapta si se retuseaza cu fibra de sticla (asta daca are cel din service chef...); daca nu are, te pune sa cumperi altu.

Casco acopera doar paguba spoilerului.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th June 2024 - 02:39
Forum Renault