DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> dacia papuc 1998

cosmin_cnl
post 1 Oct 2006, 22:39
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 1 October 06




AJUTORRRR!! Am un papuc din 98 1.nu mere faza lunga deloc verificat sigurante ok becuri ok 2.nu merg stergatoarele AJUTORRRRR

ohmy.gif ohmy.gif wacko.gif wacko.gif ohmy.gif huh.gif


--------------------
dacia papuc dacia papuc 1998 - ot-11-cnl
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tgg2k
post 2 Oct 2006, 10:59
Post #2


fara carnet de membru


Group: Members
Posts: 677
Joined: 24 July 06
From: Metropola Cluj-Napoca City




daca nu merg, cea mai simpla solutie ar fi sa mergi la un electrician... daca nu vrei sa mergi, verifica manetele sa fie in stare bun si cablajele sa fie ok.

la faruri s-ar putea sa ai un scurt pe faza lunga. asa am patit eu: aveam faza lunga cam 0.5 sec dupa ce schimbam becul (am schimbat vreo 3 becuri pana sa descopar cauza) datorita unui contact imperfect la masa.

stergatoarele la fel: verifici motorasul sa primeasca (virgula) curent si apoi cablajele si maneta.

bafta


--------------------
Dacia 1300/SupeRNova 1979 berlina/2003 Confort - CJ-06-TXR/CJ-XX-XXX
... la tăți ni greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sechi
post 2 Oct 2006, 21:18
Post #3


pasionat si afacerist


Group: Members
Posts: 1.757
Joined: 20 February 05
From: Craiova




QUOTE(tgg2k @ 2 Oct 2006, 11:59)
daca nu merg, cea mai simpla solutie ar fi sa mergi la un electrician... daca nu vrei sa mergi, verifica manetele sa fie in stare bun si cablajele sa fie ok.

la faruri s-ar putea sa ai un scurt pe faza lunga. asa am patit eu: aveam faza lunga cam 0.5 sec dupa ce schimbam becul (am schimbat vreo 3 becuri pana sa descopar cauza) datorita unui contact imperfect la masa.

stergatoarele la fel: verifici motorasul sa primeasca (virgula) curent si apoi cablajele si maneta.

bafta
*



Se poate intampla sa fie sarite firele care alimenteaza motorasul de stergatoare si faza lunga din regleta de sub bord sau de la cutia de sigurante.


--------------------
Fiat Punto 1995 - DJ 10 SEC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 6th May 2024 - 22:42
Forum Renault