DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ati fost victime ale noului cod rutier?

ydaniel
post 5 Jan 2007, 19:03
Post #61


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




da de garcea care ia banii la traseu nu zice nimeni nimica?si te intalnesti cu ei prin spalatorii si iti strica frumusete de bmw.a?de garcea de ce nu va luati?mereu va bagati in discutii si dati vina pe altii de pe forum ca au idei diferite de ale voastre.


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 6 Jan 2007, 19:20
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Auzi sony, daca tu zici ca e mai grav sa mergi cu lunimile de intalnire stinse pe timp de zi pe drumurile decat sa mergi cu viteza inseamna ca tu ai cam spus totul despre tine cel putin asa imi fac eu unul mi-am facut o parere despre tine!Cate accidente s-au intamplat din cauza neaprinderi luminilor de intalnire si cate din cauza vitezei?
Mai bine ai gandi inainte sa scri o asemenea aberatie si din cauza specimenelor care gandesc ca tine ca viteza e buna mor oameni nevinovati!VITEZA NU AR TREBUI TOLERATA SI PENTRU EA AR TREBUI LUATE PERMISELE PE LOC!
Ce crezi ca daca ai logan si luminile aprinse ar trebui sa se dea cineva din fata ta indiferent pe ce drum merg?


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ydaniel
post 6 Jan 2007, 21:26
Post #63


Adrenaline junkie!


Group: Members
Posts: 10.608
Joined: 11 August 04
From: black sea




da mie imi place mult de tipii ca sony:) auzi v-ati inselat nevasta:)) smile.gif)))
si nu voi merge cu luminile aprinse;)) asa sa se oftice sony:)
si in special la cei cu logan:)))


--------------------
Oriunde, oricand... ARO!
Cand esti bun ,nu-si amintesc
Cand esti rau ,nu te uita!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 7 Jan 2007, 12:56
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Interesant cum o deviaza unii! Nu merg cu viteza! Nu am luat niciun radar desi nu am detector de radar! Nu dau flashuri ca sa mi se faca loc!
Antidacie, arata-mi unde am sustinut eu viteza! Nu imi puneti in taste cuvinte si idei care nu-mi apartin! Vad ca e greu sa purtati un dialog.

This post has been edited by Sony: 7 Jan 2007, 12:58


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 7 Jan 2007, 14:30
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Nici mie nu-mi convine noua reglementare cu privire la faruri, dar nu am ce face... ma conformez.
Mai grav e ca nu toti inteleg sa respecte legea. Pe mine unu ma deranjeaza cei care nu aprind faza scurta, intrucat devin greu de observat, in conditiile in care restul participantilor la trafic au farurile aprinse.
Da sa va spun ce mi-a fost dat sa vad pe cand faceam niste ridicari in plan pe marginea drumului national ce leaga Tg Neamtu' de Pipirig: Un agarici de garcea de la comuna o opreste pe o doamna la volanul unei dacii si-i zice: "Doamna... nu aveti luminile aprinse. 1 milion amenda si 2 puncte penalizare."
De atunci port la mine codul rutier.


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 7 Jan 2007, 22:10
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




NU cred ca e greu sa purtam un dialog dar tu ai afirmat ca: "Preferea sa stea cu radarul la vanatoare si sa ignore pe cei care nu folosesc corect luminile" din asta am tras eu concluzia ca tu intrun fel acuzi militieni ca stau cu radarul in loc sa ii opreasca pe cei care au luminile stinse =>ca e mult mai grav sa mergi cu luminile stinse decat sa mergi cu limita legala de viteza, repet asa am inteles eu din cuvintele tale!
Si in al doilea rand recomand tuturor ca pe langa aprinderea luminior sa isi cumpere si trusa medicala, triunghi si vesta pentru evitarea amenzilor.


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 7 Jan 2007, 22:44
Post #67


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(ANTIdacie @ 7 Jan 2007, 22:10)
Si in al doilea rand recomand tuturor ca pe langa aprinderea luminior sa isi cumpere si trusa medicala, triunghi si vesta pentru evitarea amenzilor.
*


In loc de vesta poate ai vrut sa spui STINGATOR!!!

Uite aici: "(6) Conducătorii autovehiculelor cu masa maximă autorizată mai mare de 3,5 tone sunt obligați să poarte echipament de protecție-avertizare fluorescent-reflectorizant atunci când execută intervenții la vehiculul care se află pe partea carosabilă a drumului public."

Am mai intrebat si eu dupa ce am postat aici tot in problema cu vesta si mi s-a spus clar: eu, ca sofer de masina cu o masa mai mica de 3,5 tone nu am nevoie obligatoriu de vesta!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 8 Jan 2007, 10:05
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




exact si stingator!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 10:49
Post #69


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE(ssilvviu @ 7 Jan 2007, 14:30)
Nici mie nu-mi convine noua reglementare cu privire la faruri, dar nu am ce face... ma conformez.
*



Chestia cu farurile nu e deloc o tampenie pentru ca te faci vazut de altii, si mai ales ii vezi pe altii.
In conditiile in care prin orase dimineata pe semiintuneric o gramada de destepti umbla cu farurile stinse, mi se pare o idee valabila folosirea lor si in oras. Ramane la latitudinea fiecaruia s-o faca, eu am constatat ca e bine sa-i vad pe altii, prin urmare e bine si pentru altii sa ma vada (+ca e in joc siguranta mea). Ce ma deranjeaza mult sunt imbecilii care circula cu faza lunga sau cu toate luminile aprinse ca un pom de Craciun, plus cei care umbla cu cate un far, si ala pe dreapta (ca deh, e scump un bec) sau aia care au un far chior si unul orbitor (la fel, e mai usor sa faci improvizatii decat sa pui becurile conform specificatiei).

QUOTE(f39sor @ 7 Jan 2007, 22:44)
In loc de vesta poate ai vrut sa spui STINGATOR!!!

Uite aici: "(6) Conducătorii autovehiculelor cu masa maximă autorizată mai mare de 3,5 tone sunt obligați să poarte echipament de protecție-avertizare fluorescent-reflectorizant atunci când execută intervenții la vehiculul care se află pe partea carosabilă a drumului public."

Am mai intrebat si eu dupa ce am postat aici tot in problema cu vesta si mi s-a spus clar: eu, ca sofer de masina cu o masa mai mica de 3,5 tone nu am nevoie obligatoriu de vesta!
*



Se pare ca intr-adevar nu e nevoie, dar:
- e un motiv bun pentru garcea sa te amendeze,
- nu costa o avere,
- in caz de pana noaptea e de preferat sa o ai si sa te vada lumea (la fel, chestie de siguranta ta personala)
mai bine o iei o tii in masina, si elimini orice discutie inutila cu organul, care oricum gaseste ceva. Eventual poti sa-i zici asa, ca sa nu moara prost, ca nu e obligatorie (si sa-i arati si codul rutier). Dar mai bine sa previi decat sa-ti pierzi timpul si banii prin tribunale.


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 8 Jan 2007, 11:01
Post #70


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE
e un motiv bun pentru garcea sa te amendeze,


Daca nu-i obligatoriu, pe ce motov sa te amendeze??? Din ce zici tu, trebuie vesta ca sa nu-ti gaseasca politaiu alte nereguli..da ce-ar fi sa nu ai nereguli sa nu aiba ce sa gaseasca? e greu?


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 11:13
Post #71


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




Nu, nicidecum.
Daca te stii cu masina OK, n-ai decat sa te iei in gat cu garcea.
Eu am fost amendat niciodata, si nici nu vreau, dar din cate am auzit de la multa lume (inclusiv chestii citite pe forum), obiceiul lor este sa se agate de ceva.

Masina imi e in regula, folosesc centura, lumini, tot tacamul asa ca...
Vesta am luat acu un an, o tin in continuare la indemana ca nu se stie cand am nevoie de ea.


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Jan 2007, 11:14
Post #72


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




QUOTE(cris71 @ 8 Jan 2007, 10:49)
...
Se pare ca intr-adevar nu e nevoie, dar:
- e un motiv bun pentru garcea sa te amendeze,
- nu costa o avere,
- in caz de pana noaptea e de preferat sa o ai si sa te vada lumea (la fel, chestie de siguranta ta personala)
mai bine o iei o tii in masina, si elimini orice discutie inutila cu organul, care oricum gaseste ceva. Eventual poti sa-i zici asa, ca sa nu moara prost, ca nu e obligatorie (si sa-i arati si codul rutier). Dar mai bine sa previi decat sa-ti pierzi timpul si banii prin tribunale.
*

Daca mergem pe logica ta, mai bine luam trenul...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 11:25
Post #73


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE(vijelie @ 8 Jan 2007, 11:14)
Daca mergem pe logica ta, mai bine luam trenul...
*



N-am spus ca trebuie s-o ai in masina. Am spus ca mai bine o iei si o tii in masina. Poti s-o tii si acasa. E optiunea ta.


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Jan 2007, 11:29
Post #74


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Bine, asa si vesta antiglont e bine sa ai, ca nu se stie niciodata...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 11:32
Post #75


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE(vijelie @ 8 Jan 2007, 11:29)
Bine, asa si vesta antiglont e bine sa ai, ca nu se stie niciodata...
*



Just!


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Jan 2007, 11:38
Post #76


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Dar nu veni cu motivatii de genul "am auzit de la multa lume (inclusiv chestii citite pe forum), obiceiul lor este sa se agate de ceva", ca ma dezamagesti...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 8 Jan 2007, 11:41
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




E bine sa ai si vesta si celelate "accesorii" doar din simplul motiv de a evita discutiile cu politisti care vor cu tot dinadinsul sa isi faca meseria si sa dea cat mai multe amenzi sau sa ia cat mai multa spaga.
Intradevar este optiunea fiecaruia daca vrea sa respecte sau nu aceste legi dar daca vreti sa nu primiti amenzi ar fi bine sa aveti tot ce scrie in cod(o spun din proprie experienta)!
Vijelie iti spun tot din proprie experienta mai ales la masinile mai vechi in special dacii, cum am eu de ex din 1986, ca se uita la ea cand m-a oprit de parca ar fi fost data in urmarire!Deci uni politisti vor sa agate de orice pt ati da amenda!

This post has been edited by ANTIdacie: 8 Jan 2007, 11:44


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Jan 2007, 11:46
Post #78


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Io zic sa va faceti o asociatie...
LE: Masina poate sa fie si anul 1907, daca este echipata conform legii, nenea garcea sa cante la alta masa...

This post has been edited by vijelie: 8 Jan 2007, 11:48


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 8 Jan 2007, 11:55
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Normal ca daca e echipata confor legii nu are ce sa iti faca dar masinile vechii dupa parerea mea sunt mult mai oprite de politisti!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 11:59
Post #80


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




QUOTE
Io zic sa va faceti o asociatie...
*



Da, buna idee.
Mi se pare o chestie de bun simt sa ai ceva in plus fata de echiparea minima ceruta de lege. O faci pentru tine, nu pentru garcea. Btw, stiu ca nu e obligatorie vesta...

Om fi noi europeni radmasa.gif dar pana una alta traim in Romania, si naravurile (inclusiv ale bravei Politii Romane) nu s-au schimbat.


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 8 Jan 2007, 12:06
Post #81


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Mai, aci nu stiu ce sa zic. Prin Bucuresti ultima oara m-a oprit fara motiv acum vreo 4 ani fiindca aveam numere rosii la o Dacie, dar cand le-am aratat dovada, nu mi-au mai cerut nimic, nici CI, nici permis... In rest, am mai avut cateva "incidente" dar nimic din comportamentul lor nu mi-a lasat impresia ca ar fi predispusi la spaga sau la abuzuri. Pur si simplu si-au facut treaba conform legii si nimic mai mult.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cris71
post 8 Jan 2007, 12:16
Post #82


Member from Transylvania


Group: Members
Posts: 53
Joined: 4 October 06
From: Oradea




Sa dea Domnu' sa si-o faca bine in continuare.
Mi-ar place sa vad ca Politia are mai multa prestanta si nu toate lumea isi permite sa se ia in gat cu ei. Adica, am gresit, ciocu mic, platesc. (Mai putin chestia cu vesta biggrin.gif ).


--------------------
Renault Captur 2022 / Intens
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 8 Jan 2007, 13:21
Post #83


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Daca se poate sa ne imbracam din cap pana in picioare in ceva reflectorizant sa nu mai comenteze nimeni.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
drumaru
post 8 Jan 2007, 14:12
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




Ies din pasajul Lujerului si ma pun la semafor pentru a face stanga sa intru la Mall. Stau cuminte la semafor, se pune verde, pleaca primele 3 masini, intru si eu (cu ochii pe semafor) mai intra unul dupa mine si gata. Intorc si cand sa intru la Mall dau cu ochii de un echipaj de politie care imi face semn sa opresc.
*

[/quote]

O singura chestie: si eu am facut de citeva ori manevra asta acolo, insa am asa o vaga impresie ca nu e tocmai legal. Dupa mine, e egala cu o intoarcere in intersectie, care e interzisa.
Bine, poate o sa-mi spui ca n-aveai cum sa faci altfel, insa exista doua solutii: cea simpla - stinga pe Timisoara si apoi din nou stinga peste liniile de tramvai, la primul spatiu liber; cea un pic mai complicata - nu intri in pasaj, traversezi intersectia cu iuliu maniu, la giratoriu iei a doua iesire si ajungi la mall.


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ANTIdacie
post 10 Jan 2007, 15:26
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 13 December 05




Ce am putut sa vad astazi in cora m-a lasat cu gura cascata!
Eram la cumparaturi cand deodata vad in jurul rafturilor de accesori auto o multime de oameni.Ma gandesc o fi vreo promotie, s-o da ceva pe gratis!Merg eu putin mai incolo cand o batranica imi zice duceti-va (eram cu prietena) putin mai in fata ca acolo sunt!Eu curios din fire inaintez si vad o cateva cutii destul de mari 60x60 cm, ne uitam in ele si ce sa fie : truse medicale si triunghiuri!Ia si prietena mea o trusa ma si gandeam o fi super promotie dupa care vine si valul de oameni mai mai sa se calce in picioare!Unii luau cate 4 truse 4 triunghiuri se impingeau se certau!
Ce poate face noul cod rutier!Se pot numi si acestia victime!Oricum e bine sa le ai cum am mai spus!
Apropo o trusa de prim ajutor era 40 Ron dar nu cred ca mai sunt deoarece v-am zis luau cate 4-5 o persoana!


--------------------
Harb de dacie 1310 - DMITHEONE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 10 Jan 2007, 16:57
Post #86


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Pe mine m-a oprit un garcea in busteni ca cica am depasit pe linie continua( il depasisem pe unu care mergea incet probabil avea cauciucuri de vara).Precizez ca pe jos era polei, apa si nu se vedea linia.

M-au oprit au inceput sa sufere ca imi ia permisu o luna si 9 pct de penalizare+amenda(rezolvat cu o mica atentie)

Problema mea este urmatoarea. NU inteleg de ce cu noul cod rutier iti ia si permisu si amenda si puncte.NU poate sa iti dea doar amenda sau sa iti ia permisu.

ANtidacie avea dreptate cu trusele de prim ajutor ca si tata era disperat sa isi ia trusa si triunghi ca cica il amendeaza garda offffff


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ant
post 11 Jan 2007, 09:48
Post #87


Utilizator resuscitat


Group: Members
Posts: 358
Joined: 21 June 04
From: Bucuresti




Poate ajuta dar nu confirm veridicitatea (e primit pe mail):

Ce drepturi aveti in fata organului de prevenire si control rutier


1. Trebuie sa se prezinte (ai dreptul sa-I ceri legitimatia, sa ti-o arate. Pe care este inscris numarul sau… E foarte folositor acesta…).

2. Sa-ti spuna motivul opririi(care este motivul: filtru organizat si cauta ei, sa zicem, alcool, benzina sau dude).

3. Daca este filtru, ai dreptul sa ceri ordinul de serviciu in care trebuie sa se regaseasca data si intre ce ore au voie sa faca filtru, strazile pe care actioneaza si numele persoanelor care participa din echipaj.

4. Actele se cer pe un motiv(legea nu mai permite sa se opreasca masini si apoi sa se caute motive de amenda).

5. Deci, la oprire, se comunica soferului motivul si nu poti fi sanctionat decat pe acel motiv(asta daca nu cumva ai portbagajul plin cu arme si doua cadavre legate la spate). Hm… Logic!

6. La amenda ai doua locuri unde semnezi: unul prin care recunosti fapta si al doilea ca iei la cunostinta de amenda. Sooo… puteti sa semnati ca luati la cunostinta de amenda… Dar sa nu recunasteti fapta, si sa-l convocati la Tribunal sub asistenta juridica pe dumnealui.

7. CEL MAI IMPORTANT: ori de cate ori aveti un necaz cu politia, fie noapte, fie zi, puteti sa sunati la 112(Apel National de Urgenta) si sa spuneti ca sunteti <abuzat> de echipajul cutare. In maximum 10 minute( in Capitala) apare un echipaj de la “Capitala” si astia nu se uita ca sunt colegi de-ai lor, vor face imediat un raport. Care poate fi totusi util la Tribunal…

8. Fiti intelegatori cu politaiul… Totusi, sta pe strada de atata timp (asta daca nu incepe sa abereze), sunt, mai nou. Politistii de pe radqare nu mai au voie sa dea filmul inapoi. Deci, daca va opresc si stiti ca nu ati comis-o prea rau, le cereti ferm sa va arate:

A. Legitimatia care atesta ca au dreptul de a lucra pe masina de radar… Sa aiba vizele la zi.

B. Copie dupa certificatul metrologic al aparatului radar cu modelul si seria aparatului.

C. Legitimatia care atesta faptul ca are dreptul de a conduce masina Ministerului de Interne… Sa fie vizata.

D. Daca mai fac scandal, le cereti sa va arate “ordinul de serviciu”… Este un fel de foaie de parcurs in care scrie unde au voie sa isi desfasoare activitatea respectiva.

Aceste acte trebuie sa fie intotdeauna asupra agentului de pe radar… Dar faptul ca-I mai intrebi de ele de cele mai multe ori duce la un… simplu <Avertisment>… Pentru tine, pentru ca… Ghiciti?

De multe ori, aceste acte nu prea se gasesc la “Nea ECHIPAJ-ul”…



--------------------
Opel Vectra 2005 cu remorca - B .. AIT
Daca nu merge cu ciocanul din prima, incercati un ciocan mai mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 11 Jan 2007, 09:57
Post #88


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Imi scot lista la imprimanta si in dreptul la fiecare punct, la sfarsit pun un patratel, o casuta goala.
Cand ma opreste vrun politist ii dau lista sa-si bifeze singur raspunsurile, si daca vad casute goale ... ii dau eu lui amenda.

coolspeak.gif

This post has been edited by tribunul: 11 Jan 2007, 09:57


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vyalli
post 11 Jan 2007, 12:40
Post #89


Pe zona


Group: Members
Posts: 809
Joined: 16 March 06




Super tare ANT.Acum imi listez si eu lista iar faza ca suni la 112 si suni ca abuzeaza de tine e chiar tare.Deabia astept sa mai incerce aiurea cu mine ca am norocul sa ma opreasca numai noapte si sa imi gaseasca motive aiurea.


--------------------
logan negru Laureat 2009 - B-xx-JPA
Dacia Papuc 1.9D 2005 - B-xx-ABX
ex...Oltcit Club '86 - B-xx-ZNU,Dacia Supernova 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 16 Jan 2007, 11:08
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




QUOTE(ANTIdacie @ 7 Jan 2007, 22:10)
NU cred ca e greu sa purtam un dialog dar tu ai afirmat ca: "Preferea sa stea cu radarul la vanatoare si sa ignore pe cei care nu folosesc corect luminile" din asta am tras eu concluzia ca tu intrun fel acuzi militieni ca stau cu radarul in loc sa ii opreasca pe cei care au luminile stinse =>ca e mult mai grav sa mergi cu luminile stinse decat sa mergi cu limita legala de viteza, repet asa am inteles eu din cuvintele tale!
*


Ai inteles gresit! Eu sustin sa sanctioneze toate contraventiile si infractiunile observate. Dar ei ies uneori sa ii sanctioneze pe soferii care nu mai corespund medical din cauza hemoroizilor. Daca nu ai probleme cu hemoroizii nu conteaza ca te deplasezi cu o masina neinmatriculata. Asa ca domnii politistii sa isi miste dosul pentru a vegehea la respectarea legii nu la rotunjirea veniturilor lor!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd September 2024 - 12:56
Forum Renault