DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Buy back Logan, a facut cineva?

anonimu
post 15 Jun 2007, 14:24
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 18 February 07




QUOTE(adiya @ 10 Jun 2007, 22:52)
Ideea este ca dealerul cand iti cumpara tie masina trebuie sa isi puna un comision. Pretul de vanzare (care include si comisionul ) trebuie sa iasa cel mult la nivelul pietei. 5500E nu e o oferta rea pentru un Laureate din 2004. Practic in targ se invarte in jurul a 6000E. Deci castigul este de cca 500E. Daca esti comod sau presat de timp cam asta e suma pe care o pierzi.
*


asa este .pentru o masina de 8200 eur dealerul iti ofera 5800 Daca esti presat de timp accepti


--------------------
dacia logan 2005,preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adiya
post 15 Jun 2007, 16:16
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 12 June 05
From: Bucuresti




Aha...O masina care costa 8200 NOUA si care are aproape 3 ANI vechime...

This post has been edited by adiya: 15 Jun 2007, 16:19


--------------------
Dacia Logan 2007 ABS PLUS dci - B-00-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMM
post 16 Jun 2007, 17:19
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 September 06




Vandut Logan Laureate 1.6, octombrie 2006, 16000 km la bord. Dat anunturi la ziare, toata lumea vrea motor de 1.4, deoarece 1.6: "consuma mult dom'le";
Pret oferit de AAAuto 6300 euro. Adjudecat!
Ramanem in familie, ma mut pe pagina Megane dci.


--------------------
Audi A3 Sedan 1.4 tfsi Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 19:48
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




QUOTE(MMM @ 16 Jun 2007, 17:19)
Vandut Logan Laureate 1.6, octombrie 2006, 16000 km la bord. Dat anunturi la ziare, toata lumea vrea motor de 1.4, deoarece 1.6: "consuma mult dom'le";
Pret oferit de AAAuto 6300 euro. Adjudecat!
Ramanem in familie, ma mut pe pagina Megane dci.
*




pe o masina care ai dat 8600 de euro acu 8 luni zici ca ai dat-o cu 2300 de euro mai putin..acu daca masina nu avea probleme, cred ca te-au cam "incaltat" aia..sad.gif


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Jun 2007, 19:58
Post #35


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Da tu cit ai fi vrut sa primeasca? Poate vreo 10,000? A luat inca un pret FOARTE BUN. Tu ai fi dat mai mult pe un Logan SH, daca ar fi sa il cumperi?


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 20:07
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




Lasand la o parte glumita ta Money, daca tu crezi ca e normal ca in 8 luni/16000 km, un posesor de logan sa isi permita sa arunce pe fereastra 2300 de euro, asta in .ro nu prin alte parti..
pt. ca m-ai intrebat, eu nu as cumpara in veci un sh..am mai scris aici despre chestia asta.. http://www.daciaclub.ro/Logan-NOU-vs-Golf-...t60324-s90.html

This post has been edited by Braveheart: 16 Jun 2007, 20:09


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Jun 2007, 20:24
Post #37


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Braveheart >> Nu e nici o gluma, ci am vorbit cit se poate de serios.

Masina e o CHELTUIALA, nu o investitie. Ai iesit cu ea pe poarta dealer-ului si deja s-a devalorizat cu 10%. Cred ca inca traiesti in epoca "de aur" cind o Dacie de 70,000 lei o cumparai cu 160,000 lei si dupa 3 ani o vindeai cu 130,000 lei. Acele vremuri au apus demult.

Zici ca tu nu cumperi masini SH. Foarte bine. Dar cind vei vrea sa schimbi masina ce faci? O sa vrei sa primesti pe ea mai mult decit una noua? Sau o tii pe viata pina primesti cit vrei pe ea? Mai ai si varianta sa o arunci la gunoi daca nu iti place cit primesti.

Economia de piata se bazeaza pe cerere si oferta. Tu poti spune ca masina ta valoreaza dublu fata de cit e noua, dar valoarea ei REALA e data de OFERTA. Daca nimeni nu iti ofera cit ceri tu pe ea, atunci valoarea ei REALA e atit cit primesti.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 20:36
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




money stii vb aia..prost nu e ala care cere..ci e ala care da..in cazul discutat de noi se pare ca situatia a fost invers.
P.d.a.p. sunt de acord ca atunci cand vorbim de masini de familie, nu de altele, masina e o cheltuiala, acu depinde cum privesti..daca astfel salvezi timp - confort, devine investitie, nu crezi..?

- am idee ce e aia sh, am stat in dubii 2 ani ce sa fie..sh-noua, (nu ma intreba cat tp am stat pt net sa ma lamuresc, info, experiente etc..) si sunt multumit de alegerea mea !

dupa ce am sa ma satur de logan si am sa imi permit altceva am sa il vand , normal, +/ - la pretul pietei.

Chestia pe care ti-am supus-o atentiei - "tu crezi ca e normal ca in 8 luni/16000 km, un posesor de logan sa isi permita sa arunce pe fereastra 2300 de euro, asta in .ro nu prin alte parti.."
- tocmai pt a evita devalorizarea accelerata, lucru intalnit si la alte masini mai fitoase, care se "stabilizeaza' ca pret de sh dupa 3-4 ani..


OK ?

This post has been edited by Braveheart: 16 Jun 2007, 20:43


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Jun 2007, 20:43
Post #39


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




Masinile mai noi de 1 an au cea mai mare devalorizare. De ce? Pentru ca cel care o cumpara se gindeste ca posesorul o vinde sau pentru ca masina are ceva probleme, sau pentru ca isi permite sa cumpere alta, sau pentru ca e in criza de bani. Iar aceste lucruri costa.

E problema ta daca nu vrei sa intelegi cum functioneaza mecanismul economiei de piata.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 20:45
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




QUOTE(MoneyTalks @ 16 Jun 2007, 20:43)
Masinile mai noi de 1 an au cea mai mare devalorizare. De ce? Pentru ca cel care o cumpara se gindeste ca posesorul o vinde sau pentru ca masina are ceva probleme, sau pentru ca isi permite sa cumpere alta, sau pentru ca e in criza de bani. Iar aceste lucruri costa.

*



In sfarsit vorbim aceeasi limba..

stai linistit ca am idee cum e treaba cu cererea si oferta, ce dracu, doar lucrez intr-un domeniu conex.. wink.gif rolleyes.gif

P.S. Tot ce am vrut sa zic ( pana ai "sarit" cu explicatiile happy.gif ) e ca e o mare prostie sa iti asumi pierderea a 2300 e, in 8 luni/16000 km . punct
P.P.S. unde lucrez negociez zilnic cu aprox 100 de clienti/posibili clienti..asa ca texte cu economia de piata sunt cam subtirele pt mine excl.gif blush.gif

This post has been edited by Braveheart: 16 Jun 2007, 20:50


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 16 Jun 2007, 21:10
Post #41


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(Braveheart @ 16 Jun 2007, 19:45)
P.S. Tot ce am vrut sa zic  ( pana ai "sarit" cu explicatiile  happy.gif ) e ca e o mare prostie sa iti asumi pierderea a 2300 e, in 8 luni/16000 km . punct
*


Pai asta e alta mincare de peste, nu? Eu am zis una (ca atit valoreaza acel Logan), iar tu ai zis ca nu trebuia sa o dea cu atita. Sint 2 lucruri diferite. Daca vinzatorul a vrut sa o dea, poate lui nu i se pare prea mare acea pierdere de 2,300 euro. Si daca mai mult nu a primit pe ea, ce optiuni avea? Sa stea cu ea si sa se mai devalorizeze in timp. Sau sa alerge prin tirguri sa gaseasca un cumparator. Iar acele alergaturi prin tirguri, cheltuit benzina/timp/nervi poate ca per total fac mai mult decit cit ar fi primit (si DACA ar fi primit) in plus pe ea.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 21:17
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




Chestia e ca nu m-am prins la inceput daca scrii numai sa faci misto sau pt ca intradevar ai ceva de spus..

Hai ca m-am lamurit..am intrat putin si am vazut cateva din posturile tale..esti in regula, ai numai simtul umorului asa..mai special..mai kinky.. smile.gif
Sa ai bafta !


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tibi_
post 16 Jun 2007, 22:02
Post #43


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 26 November 06




Eu personal daca ar fi sa cumpar un Logan chel putin mai scump dar noua sau masina respectiva la 6300 as alege a 2-a varianta, fiindca mai e multe luni bune in garantie. Si as face alegerea bucuros si fara regrete dupa ce verific foarte bine masina evident.


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate 1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 16 Jun 2007, 22:22
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




vezi ca AAA mai baga si ei ceva la pret biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kunt
post 16 Jun 2007, 22:26
Post #45


Membru lenes


Group: Members
Posts: 484
Joined: 9 December 05




QUOTE(MoneyTalks @ 16 Jun 2007, 21:43)
Masinile mai noi de 1 an au cea mai mare devalorizare. De ce? Pentru ca cel care o cumpara se gindeste ca posesorul o vinde sau pentru ca masina are ceva probleme, sau pentru ca isi permite sa cumpere alta, sau pentru ca e in criza de bani. Iar aceste lucruri costa.
*



Asa e. Pe langa asta, un cumparator de second hand relativ nou, de pana un an, doi daca nu este atras de un pret substantial mai mic decat cel al masinii noi, o va cumpara pe asta noua... Devalorizarea asta mi se pare normala si nu cred ca se intampla doar la logan.




--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 MPI, 2005 - 50 VDU
"Oamenii sunt persoane umane" - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMM
post 16 Jun 2007, 22:28
Post #46


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 September 06




D-le Braveheart, nu stiu de unde ai ridicat pretul unui Laureate 1.6 la 8600 euro atata vreme cat el costa 8300. Pe de alta parte iti amintesc de oferta Dacia : 1.6 la pret de 1.4 + 3 ani garantie, adica 7800 euro.

Pe de alta parte nu am nici timp si nici chef sa bocesc o masina asteptand un pret cu 3-400 de euro peste ceea ce am luat.

Atata vreme cat prin oferta si diversitate Dacia acopera toate cerintele pietii auto de nivel mediu, atata vreme cat creditele se ofera pe termene de pana la 10 ani, cu avans chiar zero, deci la indemana oricui....etc...ar fi prea multe de vorbit, sau de dialogat pe aceasta tema...masinile sec. hand vor fi greu de vandut.

Pana la urma este optiunea fiecaruia: vinzi sau nu vinzi! Evident cu riscurile aferente!

Oricum, este cunoscut ca pe o piata normala, devalorizarea unui vehicul in primul an este de 20% si continua cu 7% cu fiecare an ce trece.






--------------------
Audi A3 Sedan 1.4 tfsi Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Braveheart
post 18 Jun 2007, 11:46
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 285
Joined: 12 May 07
From: BT




D-le MMM, nu contest dreptul nimanui de a da masina si cu un euro daca vrea.
Personal am aceeasi masina ca cea vanduta de dvs., tot din oct 2006. Seria noua - 8555 parca, si cu toate hartiile lejer a ajuns/depasit 8600.
aveti dreptate in toate argumentele prezentate mai sus, asa cum poate ca au si ceilalti 2 forumisti.
Ideea e ca am prezenbtat opinia mea vis- a - vis de ac. situatie, in ideea ca, daca vb de profilul cumparatorului de logan
(vedeti cine isi cumpara logan si de ce, la topicul dedicat), este neobisnuit si de nerecomand vanzarea unui auto nou dupa 16k. Atat. Cine a inteles altceva, problema lor.

This post has been edited by Braveheart: 18 Jun 2007, 11:49


--------------------
Dacia Logan 1,6 MPI 2006 Laureat
The answer my friend is blowing in the wind
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MMM
post 18 Jun 2007, 19:02
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 135
Joined: 14 September 06




Ca o scurta completare: am vandut Loganul sub valoare lui de piata si prin prisma faptului ca discounturile de la Renault Megane (noua mea masina) i-mi permit sa acopar aceste pierderi. Nimic nu se face "just because"!

Va multumesc!


--------------------
Audi A3 Sedan 1.4 tfsi Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catala2k
post 19 Jun 2007, 09:45
Post #49


posesor de elice alb albastra... pt moment


Group: Members
Posts: 893
Joined: 19 July 05
From: Bucuresti




Am vrut eu sa-mi fac buy back la masina, la 2 luni dupa ce o luasem, pt ca aparuse Prestige-ul, dar cei de la Meridian Sud mi-au oferit maxim 8000eur pe o masina pe care am dat 9887eur si avea doar sub 500 km.
Asa ca m-am decis sa mai tin masina cel putin 2-3 ani. Oricum ne e rentabil sa o dai in primul an.

This post has been edited by catala2k: 19 Jun 2007, 09:46


--------------------
. . .
;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 19 Jun 2007, 09:49
Post #50


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




iti iei dizel ca dupa aia sa iti iei o benzinara? radmasa.gif


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costyn955
post 27 Jul 2007, 17:29
Post #51


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 26 May 07




Totul se pare ca depinde de evaluatorul respectivului dealer. Deci ... deocamdata mai asteptam anunturi oficiale referitor la "buy-back".
Cat despre masinile vechi... ambele parti au dreptate, siguranta trebuie sa fie totusi prioritara, mai ales ca un bun prieten de-al meu e inca in viata multumita airbag-ului; ca mai sunt si masini care inca se tin bine, merg bine si inca nu le-a atacat rugina in ciuda multilor ani, asta asa e, dar usor, in timp, or sa dispara din peisaj.


--------------------
Dacia Logan 2006. Preference - AG -- KTA
[COLOR=red]Toti oamenii sunt trecatori..... dar nu toti trecatorii sunt oameni...[[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 27 Jul 2007, 17:48
Post #52


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Logan sub un an vechime la pret de Solenza de 3 ani ohmy.gif . Ciudata piata asta auto romaneasca. Daca mai scade pretu' la Logan SH putin, o sa cumpar unul pentru piese, ca e ieftin tare. wub.gif


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costyn955
post 27 Jul 2007, 18:13
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 26 May 07




biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan 2006. Preference - AG -- KTA
[COLOR=red]Toti oamenii sunt trecatori..... dar nu toti trecatorii sunt oameni...[[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Riddick
post 27 Jul 2007, 20:06
Post #54


Membru Laureate+


Group: Members
Posts: 144
Joined: 6 May 07
From: Baia Mare




QUOTE(Amedeus @ 27 Jul 2007, 17:48)
Logan sub un an vechime la pret de Solenza de 3 ani  ohmy.gif . Ciudata piata asta auto romaneasca. Daca mai scade pretu' la Logan SH putin, o sa cumpar unul pentru piese, ca e ieftin tare.  wub.gif
*



slava Domnului,romanu' isi da seama,incet-incet,ca e mai OK sa-ti cumperi masina NOUA.ca ce e nou e nou,tata,degeaba!si in conditiile astea pretul unei masini "putin" second-hand scade vertiginos.
nu e totuna sa dai aproximativ aceasi suma de bani ptr un SH ca si ptr una noua.LOGIC ca vei alege cea noua la banii aia,nu?(nu degeaba dar macar kilometrii aia ii vei face tu,nu altul in locul tau).deci,masina noua a ajuns ca si un calculator:pe cand o cumperi si treci strada cu ea,e deja veche!cu ghilimelele de rigoare.
fratilor!asta e cursul pietei.si mi se pare normal.au trecut vremurile comuniste cand Dacia 1300 valora aceeasi suma de bani timp de 1000 de ani!piata s-a diversificat,optiunile sunt aproape nelimitate.decat sa dai 8 mii de euro ptr un Logan second-hand ca si ptr unul nou(cum se asteapta unii sa primeasca),te gandesti ca poate de banii aia cumperi una nou-nouta sau alta marca.


--------------------
Dacia Logan 2007/Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 27 Jul 2007, 20:57
Post #55


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




La Solenza tot ce ai spus mai sus nu e valabil. wacko.gif Asta e tot ce ma mira. Am vazut Solenza Scala aproape la pretul de fabrica (si avea 3 ani si 60.000 km), doar cu cateva sute de € mai ieftina. Ori cei care vand Logane SH au prea multi bani si isi permit sa le dea pe nimic, ori cumparatorii de Solenza au prea multi bani de dat pe un SH (ciudata situatia). Concluzia: romanii au prea multi bani. radmasa.gif Din punctul meu de vedere (nu am de gand sa vand Loganu' degraba) situatia e super, cum spuneam: cred ca iau unu' de piese. radmasa.gif

This post has been edited by Amedeus: 27 Jul 2007, 21:01


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Riddick
post 27 Jul 2007, 21:10
Post #56


Membru Laureate+


Group: Members
Posts: 144
Joined: 6 May 07
From: Baia Mare




intre a vedea la pretul de fabrica si a vedea masina VANDUTA la pretul respectiv...e cale lunga!
asa cum zici,romanul are bani!ca se plange degeaba!(mai multi oameni vezi la KFC/McDonalds/DOMO/Flanco/diferite MALL-uri si hipermarketuri decat la gaz sau la curent!)


--------------------
Dacia Logan 2007/Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costyn955
post 28 Jul 2007, 21:06
Post #57


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 26 May 07




radmasa.gif mda... ei , se poate spune ca ai avut si noroc sa o dai in banii aia Amedeus. oricum am o gramada d cunoshtinte care sunt inca de parere ca solenza a fost cea mai bine echilibrata masina facuta la dacia, chiar daca a avut si ea problemele ei.


--------------------
Dacia Logan 2006. Preference - AG -- KTA
[COLOR=red]Toti oamenii sunt trecatori..... dar nu toti trecatorii sunt oameni...[[/COLOR]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
florin.c
post 29 Jul 2007, 00:18
Post #58


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 10 January 03
From: Bucuresti




amadeus, intreb si eu: ai vazut pretul Solenzei aleia ca fiind de buy-back (la cumpararea de catre dealer, nu la vanzare) sau vroia omul banii aia si-si permitea sa astepte?

Cum puteti sa tot comparati mere cu pere? Intelegeti odata ca nu se poate compara pretul unui tip de masina cu alta, mai ales in conditii de vanzare total diferite. Eu inteleg ca Loganul asta a ajuns (sau asa e perceput) "super masina" de nu vreti sa intelegeti cat de repede se devalorizeaza o masina si ca preturile la auto SH fabricate in Ro sunt artificial crescute de cei care cred ca ii costa putin intretinerea ei.

Si mai cred, chiar daca imi voi pune pe unii in cap, ca la momentul actual nu mai reprezinta o alegere buna Loganul ca raport confort-pret, atata timp cat exista masini mult mai bune la preturi apropiate simtitor. Si ma refer aici numai la cele noi, ca la second-hand, ar fi si culmea sa-ti iei un Logan,cand iti poti aduce tu masina cu km nedati inapoi ca in service-uri sau Autovit.

This post has been edited by florin.c: 29 Jul 2007, 00:18


--------------------
Dacia Supernova Clima
Intotdeauna este ceva de reparat......doar un alt motiv pentru a-ti cumpara o scula noua
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 29 Jul 2007, 09:57
Post #59


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




@ costyn955
am scris "am vazut" nu am vandut. radmasa.gif Nu am avut Solenza si nici nu o sa am. radmasa.gif

Pretul era pe o Solenza pusa la vanzare in parcare la Billa ( unde e deja o adevarata piata auto cu zeci de masini wacko.gif ).
Din contra dupa pret s-ar parea ca Solenza e singura "super-masina". Ce nu pot intelege e de unde parerea asta proasta despre Logan (reflectata si de pretul mic oferit pe un SH. Dupa masina asta se asteapta la cumparare si 2 luni si se vinde bine chiar si in Germania ) in comparatie cu Solenza care la urma-urmei e si ea o masina romaneasca, nu vre-un bolid adus din Germania. Deci e vorba de doua masini romanesti cu aceiasi motorizare nu de "mere si pere"

QUOTE
ar fi si culmea sa-ti iei un Logan,cand iti poti aduce tu masina cu km nedati inapoi ca in service-uri sau Autovit
. Daca o aduci tu, singura diferenta e ca are km. dati inapoi doar o data (in Germania), fata de astea de aici care ii au dati inapoi de doua ori. radmasa.gif

This post has been edited by Amedeus: 29 Jul 2007, 15:52


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costyr81
post 29 Jul 2007, 10:14
Post #60


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 21 January 07




"la momentul actual nu mai reprezinta o alegere buna Loganul ca raport confort-pret, atata timp cat exista masini mult mai bune la preturi apropiate simtitor"

Uimeste-ma cu un exemplu te rog


--------------------
Dacia Logan 2007 Laureate Plus - B 53 RCA
1.4mpi gri platine
Renault Megane 2007 - B 810 RDU
1.5dci albastru
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 16:26
Forum Renault