DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [VAND] XENON HID profesional Kit Conversion, universal, H1, H3, H4-1, H4-4, H7, H8, H9, H11 etc

laguna_2_interceptor
post 26 Jun 2007, 17:50
Post #1


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- de vanzare kit-uri de Xenon HID Conversion profesionale, universale (merg pe absolut orice masina sau motocicleta) made in U.S.A. (nu lucruri necalitative MADE IN CHINA de care e plina piata), garantie 24 luni acordata de producator, toate tipurile de socluri disponibile: H1 - H3- H4 Single - H4 Duo Xenon - H7 - H8 - H9 - H11 - H13 - 9004 HB1 - 9005 HB3 - 9006 HB4 - 9007 HB5 - D2S - D2R si D2C, temperatura luminii: 4300Kelvin, 6000Kelvin, 8000Kelvin, 10000Kelvin, 12000 Kelvin, 12 sau 24V 35W la cerere 55W (cele de 55W nu sunt legale pe drumurile publice din U.E.!!!) ISO 9001 si E11, montajul se face facil, fara modificari aduse instalatiei originale, sunt rezistente la mediu umed si temperaturi extreme, ore de functionare 2500/3000... vindem separat si consumabile pentru aceste kituri (lampi xenon)

Pret: 180 EUR Kit normal / 360 EUR bixenon (doar H4-4 culisare schimb faza electromagnetica) / 55 EUR set de 2 lampi (consumabile)

This post has been edited by laguna_2_interceptor: 26 Jun 2007, 19:11


Attached thumbnail(s)
1.jpg ( Size: 37.59k ) Number of downloads: 2406
2.jpg ( Size: 40.57k ) Number of downloads: 2457
3.jpg ( Size: 29.49k ) Number of downloads: 2271
4.JPG ( Size: 31.5k ) Number of downloads: 2263
5.JPG ( Size: 42.02k ) Number of downloads: 2177
6.JPG ( Size: 36.27k ) Number of downloads: 507
7.JPG ( Size: 31.73k ) Number of downloads: 505
8.jpg ( Size: 22.48k ) Number of downloads: 521
Fassungen.gif ( Size: 40.5k ) Number of downloads: 515
hxvergleich.jpg ( Size: 13.02k ) Number of downloads: 520
11.jpg ( Size: 12.21k ) Number of downloads: 453
H4BIXenonLampe.JPG ( Size: 13.43k ) Number of downloads: 597
image005.gif ( Size: 6.37k ) Number of downloads: 477
montage.jpg ( Size: 65.98k ) Number of downloads: 379
temperatures.jpg ( Size: 20.51k ) Number of downloads: 703
4.jpg ( Size: 13.93k ) Number of downloads: 749


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuner
post 28 Jun 2007, 20:00
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.556
Joined: 27 September 05
From: BrAsOv




180 euro cu tva cu tot ???

daca iau de 55w si vreau apoi sa trec la 35 trebuie sa schimb toata instalatia ??

This post has been edited by tuner: 28 Jun 2007, 20:03


--------------------
am avut o dacie 131o L mandru posesor de SCENIC 2001 :) acum și Zoe
Am un RENO si asta imi ocupaaa tot timpul!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sexyrat
post 28 Jun 2007, 20:48
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 218
Joined: 2 December 05
From: Oradea/Timisoara




Cine face montajul? Eu sunt din Oradea.


--------------------
Renault/Ford Laguna/Focus 2002/2008 - bh-77-avm
Reparatii mecanice auto, schimb rulmenti cutie de viteze pk6 la cele mai bune preturi in zona Timisoara.Piese auto Diagnoza auto 30 lei.Tel 0744793205
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 28 Jun 2007, 22:36
Post #4


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




@tuner da, cu TVA cu tot, da, toata instalatia...

@sexyrat tu pentru ca este foarte simplu, un electrician auto indiferent de unde il iei daca nu vrei sa o faci tu...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fratzica
post 29 Jun 2007, 10:33
Post #5


Zen


Group: Moderatori
Posts: 2.912
Joined: 6 April 04




se pot pune pe faza lunga la laguna 2.2? si daca vreau sa dau un flash se aprind instantaneu sau stau sa se "incalzeasca"? Multumesc


--------------------
Kia Sportage T-GDI 2021
"The happier we are, the less we see." - some japanese guy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 29 Jun 2007, 12:00
Post #6


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- se pot monta pe faza lunga... ca un amanunt eu am inlocuit si xenon-ul original Renault de pe scurta si am pus si faza lunga... se poate face flash... descarcarea are loc instantaneu doar maximul luminozitatii este atins in momentul temperaturii maxime si anume dupa cateva secunde... oricum este recomandat de toti producatorii de xenon din lume si pe toate masinile echipate cu bi-xenon sau xenon simplu pe faza lunga sa se evite flash-urile scurte deoarece scurteaza durata de viata becului... cel mai ideal ar fi sa faci un flash de 4/5 secunde ca durata minima sau sa eviti si sa nu faci decat in situatii limita...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 1 Jul 2007, 15:48
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




ai pe stoc H11? La ce temperatura?


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 1 Jul 2007, 22:33
Post #8


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- tot ce este scris sus in anunt este pe stoc, H11 valabil la toate temperaturile mentionate mai sus!!!


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 6 Jul 2007, 21:10
Post #9


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




NOU: excl.gif excl.gif excl.gif KIT HID Xenon pentru motociclete excl.gif excl.gif excl.gif

Pret: 90 EUR

This post has been edited by laguna_2_interceptor: 6 Jul 2007, 21:11


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZ-23-SAM
post 19 Jul 2007, 15:54
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 4 September 06




si nu trebuie instalatie de spalare a farurilor?eu am SLZ si d-aia intreb!nu disperseaza lumina?

This post has been edited by BZ-23-SAM: 19 Jul 2007, 15:56


--------------------
Dacia Logan 1.6Mpi,VW Golf 1.9 TDI 2007 - BZ-23-SAM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 19 Jul 2007, 17:37
Post #11


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- nu trebuie instalatie spalare faruri, nu afecteaza in nici un fel dispersia luminii (eu am pe Laguna mea montat atat pe faza scurta cat si pe faza lunga si in proiectoarele de ceata si nu am avut probleme)... cum scrie si mai sus au ISO 9001 si E11 ce reprezinta atat certificat de calitate international cat si autorizare de instalare/utilizare international (EUROPEAN mai exact) pe orice marca de autoturism ce NU a fost echipat cu xenon din fabrica si nu se cere nicaieri montarea unei instalatii de spalat faruri... chestia cu spalatoarele si cu politia care cere astfel de lucruri sunt tampenii fara margini, E11 serveste si la RAR in cazul in care se trece si pe acolo...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZ-23-SAM
post 21 Jul 2007, 14:55
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 87
Joined: 4 September 06




dar nu ai si tu o poza cu kit-ul montat pe o masina,daca ar fi una fara far cu geam clar ar fi si mai bine!sunt interesat de un kit H4 dar as vrea sa vad si eu poze...ceva...multumesc


--------------------
Dacia Logan 1.6Mpi,VW Golf 1.9 TDI 2007 - BZ-23-SAM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 23 Jul 2007, 20:43
Post #13


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- poza nu va avea niciodata legatura cu realitatea in ce priveste redarea fidela a culoarii rezultate in urma descarcarii, iti recomand sa te uiti pe strada la diverse masini care au xenon stock din fabrica si sa iti alegi ce iti doresti in materie de culoare-temperatura (difera de la un producator de automobile la altul) in grade Kelvin pe care o doresti, orientativ ai si in primul post diferente pe acelasi far in ce priveste culoarea... cat despre o poza cu H4 ai sus in primul post a 2 a poza de pe randul 2...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lao
post 29 Jul 2007, 21:19
Post #14


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 7 December 05




Doar un bec H4 Bi-Xenon ai cumva? Dacã da, cam la ce preþ?

Mersi.


--------------------
Daewoo Cielo Executive 2003
Napoleon a murit, Einstein a murit... si nici eu nu ma simt pea bine.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 30 Jul 2007, 06:56
Post #15


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- H4 sunt mai scumpe decat restul si se vand la set de 2 bucati... 80 EUR, nu am pe stoc pentru ca in 2 ani de cand vand astfel de kit-uri nu a cazut nici un bec!!!


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel2002
post 2 Aug 2007, 10:43
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 252
Joined: 9 February 04
From: Galati




masinile care au din fabrica xenoane au aceleasi echipamente cu astea care le vinzi tu sau sunt mai adevarate?


--------------------
Toyota Auris 1,6 dual VVT-i, 124cp - 2007 ...si un amarat de Logan..adica doua..si un Guster
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 2 Aug 2007, 11:14
Post #17


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- daca te referi la caltate sau principui de functionare sunt exact aceiasi treaba... daca te referi la imbunatatiri diferenta este ca aceste kit uri sunt construite sa fie montate atat pe masini care au xenon din fabrica dar nu iti place temperatura/culoarea (disponibila o gama larga de temperaturi) si anume D2S, D2R etc cat si pentru masini ce nu au venit echipate cu xenon, in acest caz soclul becului xenon este in standardele becurilor cu haloge, H1, H3, H4 hi/lo, H7 etc... standard care permite montarea pe masini care nu au avut prevazut xenon.


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punisher1234
post 6 Aug 2007, 19:50
Post #18


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 32
Joined: 24 December 06




QUOTE(laguna_2_interceptor @ 19 Jul 2007, 18:37)
- nu trebuie instalatie spalare faruri, nu afecteaza in nici un fel dispersia luminii (eu am pe Laguna mea montat atat pe faza scurta cat si pe faza lunga si in proiectoarele de ceata si nu am avut probleme)... cum scrie si mai sus au ISO 9001 si E11 ce reprezinta atat certificat de calitate international cat si autorizare de instalare/utilizare international (EUROPEAN mai exact) pe orice marca de autoturism ce NU a fost echipat cu xenon din fabrica si nu se cere nicaieri montarea unei instalatii de spalat faruri... chestia cu spalatoarele si cu politia care cere astfel de lucruri sunt tampenii fara margini, E11 serveste si la RAR in cazul in care se trece si pe acolo...
*


Esti sigur 100% de afirmatiile care le faci aici ? Ca idee ai vazut tu vreo masina cu xenon din fabrica care sa NU aiba instalatie de spalat farurile ?


--------------------
dacia lastun 1985 individual
Clona de-a lui Cristirenault.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dadu
post 6 Aug 2007, 20:26
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 495
Joined: 10 June 05




asa stiam si eu dar cum dau peste rar saptamanal, o sa-mi iau inima in dinti si o sa-l intreb pe nenea. icon_mrgreen.gif
apoi o sa ma tina minte si o ma opreasca atunci cand o sa ma vada cu bece noi la masina. laugh.gif

daca se monteaza h1 si h7, instalatia de balast e comuna?

This post has been edited by dadu: 6 Aug 2007, 20:27


--------------------
Megane2.1 Sedan
1.5 dci 100cp, Lux Privilege
Peugot 207
1.6 hdi 90cp, Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 6 Aug 2007, 22:08
Post #20


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- @punisher1234 nu fac ''niste afirmatii'' sunt niste documente si niste standarde care vorbesc... documente si normative Europene care in fata RAR ului din RO sunt litera de lege si nu au ce sa comenteze si punct la acest capitol...

- @dadu cand te duci la RAR si intrebi sa mentionezi faptul ca xenoanele in cauza sunt insotite de documente ISO 9001 si E11 si TÜV care certifica dreptul de montare si utilizare oriunde pe teritoriul UE pe orice autovehicul fara alte modificari!!!... nu vad cum e posibil sa comanzi cu un singur balast 2 becuri care se pun pe faze diferite... poate imi arati o masina pe care exista asa ceva... bixenon este pe un singur bec (un singur fascicol!!!) si schimbarea fazelor se face printr-un mecanism culisant care se afla pe bec, deci nici macar acolo nu e posibil asa ceva.

This post has been edited by laguna_2_interceptor: 6 Aug 2007, 22:09


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punisher1234
post 6 Aug 2007, 22:20
Post #21


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 32
Joined: 24 December 06




QUOTE(laguna_2_interceptor @ 6 Aug 2007, 23:08)
- ... sunt niste documente si niste standarde care vorbesc... documente si normative Europene care in fata RAR ului din RO sunt litera de lege si nu au ce sa comenteze si punct la acest capitol...

*


... si virgula. Bun , e legal . Dar e legal ca sa modifici personal , asa cum recomanzi tu instalatia de iluminare a masinii ? Nu cumva acest lucru trebuie facut intr-un atelier specializat , agreat RAR ? Intreb si eu ca omul , e in beneficiul tau sa clarifici lucrurile astea , nu te intreb ca un carcotas ci chiar ma intereseaza .
Imi place cum iti prezinti marfa , bravo , asa se face . Eu la masina am bi-Xenon si bineinteles si spalatoare de faruri si o sa ma uit maine sa vad ce becuri am pe farurile interioare care se aprind la flashuri si la faza lunga . Caldura degajata de "xenon" e mai mare decat cea a unui bec cu halogen ?


--------------------
dacia lastun 1985 individual
Clona de-a lui Cristirenault.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 7 Aug 2007, 07:32
Post #22


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- pui problema foarte gresit... tu daca schimbi becul care se arde la o masina aduci atingere/modificari instalatiei electrice? e o ilegalitate daca nu ai facut-o in service autorizat? daca ai pana in mijlocul campului si schimbi roata se considera la fel ca aduci atingere sigurantei circulatiei ca umblii la trenul de rulare/directie si schimbi tu roata si poate o strangi prea putin si sare sau prea mult si se rup prezoanlele?

- repet... este o instalatie plug and play, este la mintea oricui si sta in puterea oricui sa o faca, se scoate becul original si se introduce becul cu xenon care in prealabil se cumpara avand soclul aferent celui cu halogen (NU EXISTA NICI O MODIFICARE!!!) deci daca esti indreptatit sa schimbi un bec cu halogen de pe masina cu altul si nu se considera ca a aduci modificari atunci in mod cert nici inlocuirea cu un bec xenon nu se considera, restul este la fel de simplu, se conecteaza balastul la bec cu un cablu prin mufare, celelalt cablu se conecteaza la mufa masini care activa becul cu halogen (DIN NOU FARA MODIFICARI!!!) dupa care se gaseste un loc propice montarii/asezarii balastului (ramane la latitudinea fiecaruia unde, numai sa se respecte a nu se monta langa parti aflate in miscare ale motorului sau langa parti ce degaja multa caldura gen galerie evacuare), cat priveste caldura degajata eu nu am vazut nici un far topit de un astfel de bec cu xenon, lumea nu intelege ca farul nu este vidat sau inchis fara posibilitate de racire, toate farurile au intr-un colt inspre aripi orificii de aerisire deci e greu de inteles anumite afirmatii pe care le-am vazut si pe acest forum.

- mai simplu de atat nu mai am nici eu rabdare sa mai explic...

This post has been edited by laguna_2_interceptor: 7 Aug 2007, 07:34


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punisher1234
post 7 Aug 2007, 20:28
Post #23


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 32
Joined: 24 December 06




Pentru faptul ca nu e un topic tehnic ci unul de publicitate si exista constrangeri de exprimare am sa cedez in aceasta problema .
Dar , ca sa schimbi un bec cu alt bec cu aceleasi caracteristici e una , iar ca sa schimbi instalatia electrica a masinii e alta . Vezi ca e o lege care zice de treaba asta cu modificarile aduse instalatiei de iluminare a masinii . In fine , lasam asta ca altceva ma intereseaza pe mine .
Acum am bixenon si pe faza lunga (ma refer la farurile interioare) am doar flashuri cu halogen , daca pun xenon si pe lunga , rezista la flashuri HID-urile astea care le aduci tu ?
Deasemenea , pentru proiectoarele de ceata care sunt tot cu halogen , daca as pune si pe alea xenon ar fi vreo problema tehnica ? Problema legislativa o lasam deoparte tongue.gif
Te rog sa nu ma interpretezi ca fiind carcotas dar esti prea sigur pe tine pe niste chestii care nu prea sunt cum zici tu biggrin.gif Insa cum ziceam , nu prea intereseaza pe nimeni partea legala .

This post has been edited by punisher1234: 7 Aug 2007, 20:29


--------------------
dacia lastun 1985 individual
Clona de-a lui Cristirenault.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 7 Aug 2007, 21:07
Post #24


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- sunt extrem de sigur de ceia ce spun... cam in fiecare zi am treaba la RAR si implicit stiu tot ce este legat de intrarea in legalitate si armonizarea legislatie cu modificarile aduse... daca te uiti pe bursa mai am o masina de vanzare care de la A la Z este modificata si toate modificarile au ''binecuvantarea'' RAR Romania cu acte la mana si omologari individuale... pentru motor am obtinut aprobarea omologarii chiar de la seful RAR de la Bucuresti, de asta sunt asa sigur in ceia ce spun, ca am oarecare experienta si pot spune clar ce e legal si ce nu...

- prin montarea unui kit xenon nu schimbi nimic la instalatia auto a masinii, montarea unor kit uri de xenon mai mari de 35 de watti sau montarea unor becuri halogen de 100W constituie ilegalitate pe tot intinsul Europei nu numai U.E... atata timp cat un kit xenon vine cu astfel de acte ca cele mentionate mai sus, in momentul in care esti oprit de un echipaj format de politie si RAR (la fel la ITP sau schimbare proprietar la RAR) si esti intrebat de ele se scoate frumusel documentul... e daca vrei similar cu folia de geam autorizata, poti pune cate abtibilduri vrei in geam ca singuru lucru care dovedeste autorizarea este documentul eliberat de firma care a montat si care certifica autenticitatea foliei si face dovada autorizarii RAR... si la fel ca la folie aceste modificari nu necesita trecerea lor nici in cartea de identitate a masinii nici certificat inmatriculare la rubrica de mentiuni...

- spui ca ai xenon pe masina... in acest caz ai citit in manualul de utilizare/intretinere ca la orice instalatie xenon(indiferent ca este din fabrica sau montata ulterior) este interzisa sau mai bine spus este cotraindicat efectuarea de flash uri, acestea duc la micsorarea duratei de viata a becului, eventual se pot efectua flash uri dar acestea sa tina cel putin 5/6 sec pentru ca becul sa atinga temperatura normala de functionare, nu este recomandabil sa faci flash-uri rapid succesive... pe partea de ceata din nou nu exista legislatie in domeniu care sa interzica asa ceva din moment ce aceste kituri sunt autorizate si se specifica ca se pot monta fara probleme si in proiectoare, am si pe masina mea si pot spune ca sunt si extrem de folositoare si au si un look deosebit... sper sa te lamureasca mai bine ce am scris acum.


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 15 Aug 2007, 11:01
Post #25


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




salut..

am o solenza model scala.. as vrea sa imi pun xnenon.. modelul de albastru-alb.. am si proiectoare pe masina.. si acolo vreau xenon.. si in pozitii deasemenea..

spune-mi te rog cat ma costa toata distractia??

cu stima, cristi


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 15 Aug 2007, 20:13
Post #26


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- daca imi spui si ce fel de becuri ai ar fi perfect... nu sunt familiarizat cu becurile de pe solenta... cum imi spui tipul becului iti comunic pretul, seara buna!


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 16 Aug 2007, 08:11
Post #27


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




sal

daca nu ma insel am becuri h11..

astept un reply..

si nu in ultimul rand o intrebare: piesele ma costa "x" suma dar manopera? o idee despre pretul aproximativ?

cu stima, cristi


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 16 Aug 2007, 13:06
Post #28


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- te rog desfa un bec din fiecare pe care vrei sa pui xenon si vezi ce scrie pe el... e bine sa fi sigur cand comanzi sa nu existe probleme...

- legat de manopera se ridica undeva intre 50 si 100 RON in functie de omul pe care il gasesti... eu totusi recomand sa faca clientul operatiunea daca are minime cunostinte de schimbare a unui bec auto si mufare cabluri... e plug and play, nu ai cum sa gresesti... exista instructiuni cu desen etc...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 16 Aug 2007, 15:16
Post #29


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




sal

uite m-am interesat..

h4 in faruri

h11 in proiectoare

5w5 in pozitii

acum astept oferta ta.. vreau xenon pentru TOT..

bafta

cristi


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 16 Aug 2007, 15:27
Post #30


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Am si eu o intrebare. Cat de deranjant este un xenon pus pe un bec fara lupa? Din cate stiu un xenon pus pe un far cu lupa nu deranjeaza asa tare. Chiar nu stiu pe nimeni cu xenon aftermarket pus pe faruri fara lupa ca sa vad cu ochii mei.

This post has been edited by 2dor: 16 Aug 2007, 15:28


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 2nd May 2024 - 17:59
Forum Renault