DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> [BUCURESTI] Dacoserv Militari

einstein1984
post 28 Jul 2009, 07:35
Post #211


fan Dacia


Group: Members
Posts: 20.519
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nu-ti schimba nimeni doar discurile pe garantie, fara placute. Invers mai degraba da.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 28 Jul 2009, 07:50
Post #212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(einstein1984 @ 28 Jul 2009, 08:35)
Invers mai degraba da.
*


radmasa.gif
Iecsprimare de jeniu.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 28 Jul 2009, 10:31
Post #213


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




<<PS: ptr dl vicentiu: incercati un chestionar ptr fiecare client care iese cu masina din service, acolo pe loc, la "cald" si dupa ce plateste. in fiecare post pe care l-ati scris apare "client multumit", "incercam". ce ar fi sa si reusiti ceva. concret?! >>

Exista chestionare pentru fiecare client care iese cu masina din service.Eu imi doresc ca atunci cand aveti probleme in service sa veniti sa comunicati.Unii prefera sa isi faca 621371623 de useri pe forum si sa faca "conversatie" sau sa jigneasca(unii nu au fost niciodata in service-urile noastere, dar isi dau cu parerea).Nu neg ca mai sunt probleme, dar incercam sa le rezolvam(si nu am spus asa cum zicea amicul nostru...).V-am dat mailul la care sa spuneti ce probleme aveti...

Si sa va spun una tare(puteti sa spuneti ce doriti, dar este pe bune...)...la PORTI DESCHISE s-a castigat la DACOSERV un SANDERO la tombola.

This post has been edited by vicentiu.stan: 28 Jul 2009, 10:36


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 28 Jul 2009, 11:55
Post #214


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




@vicentiu.stan Cu consilierii de la Dacoserv cum stati? Ca l-am intrebat pe unul din ei daca vopseaua metalizata la Stepway e inlusa in pret si el mi-l calcula in plus la pret.
Daca ar fi pusi acolo sa vanda cartofi, as intelege sa nu cunoasca ce caracteristici au produsele Dacia, dar asa...
Si as mai intelege daca Dacia ar avea foarte multe modele, dar nici cazul asta nu e.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 28 Jul 2009, 12:35
Post #215


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




Cand s-a intamplat asta?La ce showroom ai fost?


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 28 Jul 2009, 12:43
Post #216


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Cel de pe Preciziei. In plus atitudinea de acolo lasa de dorit.
Nu-i nicio problema, am mers la concurenta si ei au fost foarte amabili. smile.gif
N-o sa va dau si nume, puteti sa verificati si singuri personalul propriu.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 28 Jul 2009, 13:13
Post #217


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




Tin sa va anunt ca acesta este ultimul mesaj postat pe mine pe acest forum.

Atentie! Daca aveti probleme in service-urile noastre, pe site-ul nostru exista persoane care se ocupa de rezolvarea problemelor dvs. Nu ezitati sa le contactati! wink.gif


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut81
post 28 Jul 2009, 15:12
Post #218


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.031
Joined: 18 February 09
From: Bucuresti




da da da radmasa.gif noi ne obosim sa trimitem reclamatii pe care voi nici nu le cititi. tare curios sunt sa vad ce sa schimbat (in bine sper) ca urmeaza sa fac revizia la golan . trei rev. am facut si de fiecare data am reclamat scurgerii de antigel radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif TOT PICA pic pic mad.gif


--------------------
Nu am SSSjep 1900 toamna
................................................................................
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 28 Jul 2009, 15:17
Post #219


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.883
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




da, gata, a rezolvat-o....


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut81
post 28 Jul 2009, 15:20
Post #220


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.031
Joined: 18 February 09
From: Bucuresti




mad.gif daca era om serios asculta si bune si rele


--------------------
Nu am SSSjep 1900 toamna
................................................................................
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 28 Jul 2009, 15:28
Post #221


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Procentul de nemultumiti e cam mare si s-a simtit depasit de situatie cred. Dar nu-i nimic domnule Stan, puteti sa cititi in cotinuare posturile noastre. Le gasiti pe acest forum, chiar pe acest topic.


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 28 Jul 2009, 15:40
Post #222


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Ce-ati fi vrut sa faca?
Sa va repare cum trebuie masinile pe forum?


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 28 Jul 2009, 15:40
Post #223


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Omul are noi responsabilitati, probabil. Figureaza ca director de marketing pe site la dacoserv.
Poate din pozitia asta reuseste sa schimbe ceva acolo. Desi dupa evolutia de pe topicul asta nu as zice ca sunt prea multe sanse ...


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 28 Jul 2009, 15:46
Post #224


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Parca mai era unu' care posta de la acelasi calculator, il dibuise @klaus.


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionut81
post 28 Jul 2009, 15:47
Post #225


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.031
Joined: 18 February 09
From: Bucuresti




poate se zazgandeste smile.gif


28 Jul 2009, 15:49:
a vazut ca aici nu merge cu[ clone

This post has been edited by ionut81: 28 Jul 2009, 15:49


--------------------
Nu am SSSjep 1900 toamna
................................................................................
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 28 Jul 2009, 16:03
Post #226


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.883
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Ma, nu cumva o fi chiar mustaciosu' ? radmasa.gif
De fapt e o adevarata arta ce face dumnealui, intra in groapa cu lei, raspunde pe langa subiecte, nu aduce nimic nou sub soare si se supara si pleaca, lasand impresia ca nu se mai coboara la nivelul nostru.
Normal, persoanele la care sa fac reclamatii le cunosc (ma duc pe acolo din 2001), geamul unde sa dau cu piatra il stiu, sperasem odata cu intrarea sa pe forum sa simt un "suflu nou", avea o sansa uriasa sa faca din Dacoserv un dealer cu o perceptie pozitiva in comunitatea DC, dar a ratat.
Ma uimeste o chestie, topic-ul asta are vreo 14.000 de vizualizari, dublu fata de cel de-al doilea (Rent a Car Litoral), deci audienta are.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nh1980ro
post 28 Jul 2009, 16:33
Post #227


Membru


Group: Members
Posts: 3.612
Joined: 7 February 07
From: Togo-Togo.




Problema cred ca sta tot la client. Daca ar face toti cate o reclamatie, lucrurile s-ar schimba mai repede. Asa omul vede ca i s-a rezolvat problema cat de cat si pleaca multumit cu ideea ca "asa face toate". Eu as pleca multumit si cu ideea asta, dar sa fie scrisa pe un act oficial (de genul nota tehnica sau macar o hartiuta semnata si stampilata in care mi se explica: "asa face toate").

Mustaciosul e tipul carunt de la receptie, destul de inalt si putin cu nasul pe sus?

This post has been edited by nh1980ro: 28 Jul 2009, 16:34


--------------------
Kona/Renault Lana'i/Clio 3 2007/2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 28 Jul 2009, 16:54
Post #228


Membru


Group: Members
Posts: 4.243
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Da. biggrin.gif


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 28 Jul 2009, 18:15
Post #229


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Nu cred ca e mustaciosul.
Mai degraba e tipul cel mai tanar de la receptie, desi nu prea se pupa cu functia de director de marketing dar cine stie, poate a avansat rapid, venit cam pe la jumatatea anului trecut. Unul foarte tanar, brunetel si foarte ok in relatia cu clientii ce vin la receptie.

Spre sfarsitul anului trecut am facut revizia de 30k km la ei si dupa aia am fost tot la ei cu OTS-ul cu rugina. Atat la revizie cat si la OTS am colaborat cu acest tanar la receptie.
Mi-a lasat o hartie cu numele lui si cu numarul de telefon dar cred ca am ratacit-o/pierdut-o.

Care mai trece pe la Dacoserv poate vedea cum ii cheama. Ultima data cand am fost acolo cei de la receptie aveau un fel de legitimatie/ecuson.

LE: @YRX ar putea schimba perceptia Dacoserv chiar si daca ar urmari de ce se plang clientii service-urilor din reteaua Dacia si ar face astfel incat aceste aspecte sa fie eliminate la Dacoserv.

Cum s-a trecut de la urcatul mecanicului manjit de ulei/vaselina/etc in masina la husa pe scaun si folie pe volan, poate reusesc sa treaca si la folosirea dinamometricei atunci cand strang prezoane, suruburi, piulite etc, la respectarea intocmai a manualului de service, etc, etc, etc.

Insa, daca la faza cu vopsitul de o calitate nu intotdeauna buna sau foarte buna, Vicentiu a scris ca, chiar si asa, la ei e de xxxxxxxxxxxxxxxxxxx ori mai bine decat in orice alta parte, modul de abordare nu prea e unul orientat spre cresterea calitatii.

This post has been edited by daniel_p: 28 Jul 2009, 18:24


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 28 Jul 2009, 19:19
Post #230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.883
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(daniel_p @ 28 Jul 2009, 19:15)
Insa, daca la faza cu vopsitul de o calitate nu intotdeauna buna sau foarte buna, Vicentiu a scris ca, chiar si asa, la ei e de xxxxxxxxxxxxxxxxxxx ori mai bine decat in orice alta parte, modul de abordare nu prea e unul orientat spre cresterea calitatii.
*


Daca vrea sa vada cum sta cu calitatea vopsirii ma ofer eu voluntar sa ii arat un reper vopsit la Dacoserv si altul vopsit la un service non-Dacia. Sa traga el concluzia. Nu zic ca astia sunt perfecti dar este de xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ori mai bine.
Si de altfel, cand esti sef la reclamatii doar nu te astepti sa primesti flori si bomboane, iei reclamatiile ca atare si incerci sa raspunzi pe subiect, el a incercat tot timpul sa acrediteze ideea ca toti de pe aici nici n-au fost la el in service, vorbesc sa se afle in treaba, de rai ce sunt. Ori cu asemenea atitudine nu prea iti faci prieteni.
Ce n-am auzit de la el a fost o chestie de genul "X-ulescu, da-l in ma-sa de chestionar, de telefon sau de mail de reclamatie, maine te astept la noi la service sa vad ce problema ai, daca e de la noi sau nu, daca da o rezolvam si dupa ce pleci de la noi sa te duci pe forum sa scrii cum a fost".
Era simplu.

This post has been edited by YRX: 28 Jul 2009, 19:21


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 28 Jul 2009, 19:50
Post #231


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Eu cred ca el se referea ca se vopseste mai bine decat in alte service-uri tot din reteaua Dacia.

Ca in alte service-uri din afara retelei se vopseste mult mai bine decat in cele din reteaua Dacia (unde ti se spune ca lucreaza vopsitori calificati si scoliti, se folosesc produse de top, se arata o deosebita grija fata de client si masina lui, etc, etc iar cand calci pentru prima data intr-unul din marea majoritate a service-urilor Dacia iti dai seama ca banii bagati de Dacia in publicitate sunt cam aruncati in vant) si de multe ori se vopseste si pentru bani mai putini e un lucru cert.

This post has been edited by daniel_p: 28 Jul 2009, 19:51


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 28 Jul 2009, 20:26
Post #232


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




NOU! La Dacoserv, iti ia din benzina din rezervor si iti pune apa in loc. E exclus sa fie de vina benzinaria. Eu nu cred ca mai calc pe acolo decat la vreo revizie si asta fara sa ma dezlipesc de masina.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 28 Jul 2009, 21:15
Post #233


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Domnu Stan, vedeti ca sunt locuri de munca in agricultura. Se pare ca pe aria auto nu va pricepeti cine stie ce. Poate doar sa vindeti, ca dupa asta........Dumnezeu cu mila.


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lenafnafets
post 29 Jul 2009, 07:08
Post #234


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 4 May 05




domnul Stan.....nu ma uitati domnul Stan...


--------------------
Dacia Logan Ph1/ Logan Ph2 04-Laur 1,4 Rosu Passion/08-Laur 1,4 Gri Platine - B-XX-XXX / B-YY-YYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 29 Jul 2009, 08:07
Post #235


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




baieti incepeti sa deveniti simpatici biggrin.gif Ieri am avut o zi naspa si dupa cateva mesaje lasate de voi am zis ca nu merita sa raspund ca oricum voi nu o sa fiti multumiti niciodata, dar....


<<Ce n-am auzit de la el a fost o chestie de genul "X-ulescu, da-l in ma-sa de chestionar, de telefon sau de mail de reclamatie, maine te astept la noi la service sa vad ce problema ai, daca e de la noi sau nu, daca da o rezolvam si dupa ce pleci de la noi sa te duci pe forum sa scrii cum a fost".
Era simplu.>>

raspuns:
<<Oricum daca aveti reclamatii trimiteti mail pe vicentiu.stan@dacoserv.ro .ATENTIE! Reclamatiile sa fie pe bune.(adica sa fie cu nume , prenume, serie caroserie etc) si va garantez ca incercam sa le rezolvam.>>.....

Crezi ca imi mai dadeam mailul daca nu doream sa plecati toti multumiti?Cum crezi tu ca as putea sa chem pe toti userii care posteaza aici ceva?A venit cineva dintre voi cu probe ca a fost nedreptatit in service si a fost dat afara?! A facut cineva o plangere si nu a fost rezolvata?(daca a trimis probe bineinteles).

<<Domnu Stan, vedeti ca sunt locuri de munca in agricultura. Se pare ca pe aria auto nu va pricepeti cine stie ce. Poate doar sa vindeti, ca dupa asta........Dumnezeu cu mila.>>

Mergi si tu cu mine? biggrin.gif

<<Problema cred ca sta tot la client. Daca ar face toti cate o reclamatie, lucrurile s-ar schimba mai repede. Asa omul vede ca i s-a rezolvat problema cat de cat si pleaca multumit cu ideea ca "asa face toate". Eu as pleca multumit si cu ideea asta, dar sa fie scrisa pe un act oficial (de genul nota tehnica sau macar o hartiuta semnata si stampilata in care mi se explica: "asa face toate").>>

raspuns: Daca unii dintre voi nu ne anunta de problemele aparute...nu avem sa stim ca ele exista.

<<Normal, persoanele la care sa fac reclamatii le cunosc (ma duc pe acolo din 2001), geamul unde sa dau cu piatra il stiu, sperasem odata cu intrarea sa pe forum sa simt un "suflu nou", avea o sansa uriasa sa faca din Dacoserv un dealer cu o perceptie pozitiva in comunitatea DC, dar a ratat.
Ma uimeste o chestie, topic-ul asta are vreo 14.000 de vizualizari, dublu fata de cel de-al doilea (Rent a Car Litoral), deci audienta are.>>

Raspuns:Ai si tu dreptate dry.gif

In urmatoarele zile o sa punem on-line noul site.Sa imi spuneti ce va place si ce nu la el.

This post has been edited by vicentiu.stan: 29 Jul 2009, 08:09


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dan82
post 29 Jul 2009, 09:45
Post #236


Membru incepator


Group: Members
Posts: 32
Joined: 18 April 09




[quote=vicentiu.stan,28 Jul 2009, 10:31]

Exista chestionare pentru fiecare client care iese cu masina din service.Eu imi doresc ca atunci cand aveti probleme in service sa veniti sa comunicati.Unii prefera sa isi faca 621371623 de useri pe forum si sa faca "conversatie" sau sa jigneasca(unii nu au fost niciodata in service-urile noastere, dar isi dau cu parerea).Nu neg ca mai sunt probleme, dar incercam sa le rezolvam(si nu am spus asa cum zicea amicul nostru...).V-am dat mailul la care sa spuneti ce probleme aveti...

am fost de multe ori la dacoserv da nu mi s-a dat niciodata un chestionar pe care sa il completez.
cat despre telefonat..am fost sunat sa imi iau masina de la revizie cand am lasat-o acolo.
predarea masinii catre proprietar nu se face ca la carte. este si din vina clientului pana la urma. cati dintre voi au citit jos de tot pe foaia pe care o semnati cand primiti masina? cred ca ar trebui sa fim si noi clientii mai atenti si mai rigurosi la faza asta. daca nu ma insel scrie ca ai primit masina asa cum ai predat-o cu toate obiectele la locul lor, ca ti s-a aratat ce s-a schimbat, ca ai facut inventarul...etc. daca o sa mai am ocazia sa duc masina la dacoserv o sa fac si asta.
nu plec de acolo pana nu-mi arata pe masina iesa nou montata, piesa veche, defecta cu ambalajul celei noi, inventar la toate obiectele lasate in masina. e dreptul nostru sa facem asta...oare cati dintre noi fac asta? mergem pe incredere, sau ne lasam intimidati, grabiti.

dl cu mustata de la receptie se numeste ciubuciu mihai si incerca sa imi explice mie ca mecanicii dacoserv strang prezoanele cu chei speciale (parca dinamometrice, sper sa nu ma insel) si nu are cum sa imi fie roata stransa slab in prezoane. bullshit. nu am vazut la niciun mecanic asemenea cheia. am vazut asa ceva la un service de roti de pe dudesti unde acolo se lucra foarte frumos la capitolul asta.


numai bine.


--------------------
Dacia Solenza Clima 2003/1,4 mpi - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 29 Jul 2009, 10:45
Post #237


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




<<predarea masinii catre proprietar nu se face ca la carte. este si din vina clientului pana la urma. cati dintre voi au citit jos de tot pe foaia pe care o semnati cand primiti masina?>>


M-am bucurat sa constat ca exista si oameni cu gandire normala.Daca ar face toti clientii ca tine... ar fi ok. Poate si colegii nostrii au probleme de comportament, dar daca le aflam ce se intampla incercam sa le rezolvam impreuna.


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 29 Jul 2009, 11:51
Post #238


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Domnu Stan, bine ati revenit printre noi!
Sper eu cu ganduri mai bune si idei mai indraznete!
Chestia cu ,,Eu imi iau jucariile si plec la mama" merge doar la gradinita, nu? biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 29 Jul 2009, 12:05
Post #239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.883
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Uite domnu' Stan de ce sunt suparat pe Dacoserv, cu probe cum ne-ai instruit dumneata.

Poza 1. Lacul de pe portiera revopsita se exfoliaza. Norocul vostru ca am observat dupa vreo 6 luni si nu mai aveam ce sa va fac, ca altfel va dadeam foc.
Procesul continua la fiecare spalare, la fiecare frecare.
P1030882.JPG ( Size: 1.48mb ) Number of downloads: 293


Poza2. Sper sa se vada diferenta de nuanta, portiera spate este mai verzulie. Ca un fapt divers am un vecin tot cu perla si a vopsit o portiera fata. La el masina este mai verzulie si portiera mai deschisa, am zis ca daca era aia spate faceam schimb.
P1030884.JPG ( Size: 1.35mb ) Number of downloads: 304


Mai sunt si altele care n-au meritat poza:
-clanta este vopsita pe partea de jos
-busonul de benzina si cauciucurile opritoare sunt vopsite de asemenea
-roata impreuna cu tubulatura rezervorului idem
-ornamentul pe portiera a fost montat cand vopseaua era moale rezultand o deosebita fuziune
-pe stop am cursa acetona, l-a mancat
-au probat nuanta de vopsea cu degetul pe portiera opusa, se vedea o frumoasa amprenta de mester, s-a luat cu polish
-caroseria gazata in intregime, am observat la prima ceruire, nu mai curgea apa ca inainte. Probabil in cabina a fosta bagata fara protectie.
Asta impreuna cu faptul ca am fost refuzat la cumparatul de piese m-au deranjat la Dacoserv. La restul nu prea m-au prins la service.
Dar binenteles, eu sunt de vina.

This post has been edited by YRX: 29 Jul 2009, 12:11


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vicentiu.stan
post 29 Jul 2009, 12:25
Post #240


Membru


Group: Members
Posts: 115
Joined: 24 April 09




Nu am spus ca sunteti voi de vina.Daca este adevarat ce ai scris, te rog sa vii in service(ca este in garantie masina) si sa incercam sa rezolvam aceasta problema.


--------------------
sandero sandero 2009,1,4 - B53TGE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
21 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th September 2024 - 15:16
Forum Renault