DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

92 Pages « < 86 87 88 89 90 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfaturi camere foto digitale COMPACTE, care NU sint dSLR

corbex
post 25 Jul 2013, 13:51
Post #2611


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Asta-i adevarat. Dar si multi acumulatori OEM sint facuti in China, dupa cum si multe scule sofisticate sint facute tot in China. Holograma producatorului mareste pretul. Un chinez fara obligatii si scrupule comerciale ti-l vinde la pretul fara holograma.
Acum nu vorbesc de facaturi, pe care scria A si contine A/2.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 25 Jul 2013, 14:24
Post #2612


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Cautati acumulatori made in Vietnam mai bine.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 25 Jul 2013, 15:51
Post #2613


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




Eu folosesc de mult timp acumulatori si originali si replace. Am fost multumit de cei replace mai ales din prisma pretului (cat ma costa un acumulator original Canon dau pe un grip si doi acumulatori chinezesti). Singurul acumulator care l-am dus la garantie dupa 7 luni a fost un acumulator original de canon 500D.


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 25 Jul 2013, 16:49
Post #2614


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




QUOTE(klaus @ 25 Jul 2013, 14:47)
Ce-mi plac mie miturile urbane, ma dau  in vant dupa ele...
Fac chinezii o lae bucalae tinuta de ...rima.

Ce-mi place mie când o faci pe inteligentul și vorbești teorie. Eu ți-am spus practic, ce folosesc eu și ce folosesc sumedenie de alți amici fotografi (nu pozari de week-end cu săpuniera) și nu s-au plâns de replace-uri. N-am nici cea mai mică intenție să te conving pe tine sau pe alții. Plătiți, tată, bateriile originale, "să mănăncă" și copiii lor o pâine! Dar, asta-i realitatea: am două replace-uri la Canon 550D, care țin cel puțin 50% mai mult decât originala. Ți-o spun prin prisma celui ce folosește dSLR-ul la filmări astronomice, unde e nevoie, tătică, de "anduranță".
Ia și clătește-ți ochiul: http://www.youtube.com/user/ROursamajor
Sau aici: http://ursamajorro.blogspot.ro/
Ori pe-aici: http://ursamajorbr.blogspot.ro/


PS: ca să fac și eu nițică teorie... ce crezi, bateriile Canon (sau Olympus etc. etc.) unde-or fi făcute? radmasa.gif
PPS: tu ești un băiat isteț, dar rămâi în "sfera" auto.

This post has been edited by ursamajor: 25 Jul 2013, 16:53


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Jul 2013, 18:31
Post #2615


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Una e "multumiti de ele" si alta e "țin mai bine decât bateriile originale".
La cat costa si eu sunt foarte multumit de ele, dar nu asta a fost afirmatia initiala...
In ce priveste replace-urile experimentate de tine, presupun ca le ai de la inceput si de la inceput ai facut comparatia, le folosesti la fel de des ca pe aia originala si au la fel de multe cicluri de incarcare/descarcare.

PS: si Iphone-ul original si replicile lui se fac in China. Crezi ca e vreo diferenta intre ele?
Vorba ta, esti baiat istet, dar ramai in "sfera" artistica.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zax
post 25 Jul 2013, 20:16
Post #2616


Membru autentic


Group: Members
Posts: 724
Joined: 11 February 04
From: Bucuresti




QUOTE(ursamajor @ 25 Jul 2013, 16:49)
[...] rămâi în "sfera" auto.
*


Da' de ce, acolo chiar se pricepe?!


--------------------
Hyundai/ex Renault I30 1.5Tgdi 160cp/Clio Symbol Fidji 1.5dci 80cp aprilie 2022/iunie 2006
"Orice s-ar intampla, important este sa treci peste" (Gica, operator buldozer)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 25 Jul 2013, 21:31
Post #2617


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




acumulator sony, venit cu camera, acumulator no name, cumparat odata cu cardul. acumulatorul no name tine cu 15-30% mai mult, pretul cu 50% mai evtin.

bafta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bmwh548
post 25 Jul 2013, 22:05
Post #2618


Membru cu insomnii


Group: Members
Posts: 1.943
Joined: 27 March 08
From: Iasi




Ai pus pe hartie fiecare poza facuta si cu un acumulator si cu celalalt? Ai verificat la fiecare folosirea blitzului? Cat a durat focalizarea? Durata exacta cat a functionat displayul? Pana n-ai facut toate astea e fix pix afirmatia.


--------------------
- - - - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 25 Jul 2013, 22:35
Post #2619


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




dupa 4 ani de utilizare, din care 3 de tip io si unu cam zilnic, asta a rezultat.
da tu poti sa fii sceptic in continuare si eu sa imi folosesc sanatos cei doi acumulatori, litiu ion.

bafta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 25 Jul 2013, 23:56
Post #2620


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ca o curiozitate a mea: cum faci evaluarea de "15% mai mult"?
Ca eu de exemplu cu siguranta nu sunt in stare sa fac asa ceva. La hai 300 de poze cat ar tine un acumulator, asta ar insemna cca. 45 de poze in plus.
Ai facut aceasta observatie ca faci cu un acumulator 300 de poze si cu celalalt 345?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 26 Jul 2013, 07:34
Post #2621


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




QUOTE(klaus @ 25 Jul 2013, 19:31)
In ce priveste replace-urile experimentate de tine, presupun ca le ai de la inceput si de la inceput ai facut comparatia, le folosesti la fel de des ca pe aia originala si au la fel de multe cicluri de incarcare/descarcare.


Obișnuiesc să cumpăr cel puțin un replace exact de la început, fiindcă originala din pachet nu-mi ajunge. Așa am procedat la toate camerele pe care le am.
Da, le folosesc alternativ și consecutiv. Se descarcă una, îi ia locul cealaltă.
Evaluarea procentului cu cât e mai bun replace-ul se face simplu: dacă cu originala fac, să zicem, 40 de clipuri de câte un minut (la astro se trage în clipuri scurte), cu replace-ul fac 60.
Fă-ți un bine și "riscă" și folosește un replace la juma' de preț și vei fi uimit că va bate la popou bateria ta originală.

QUOTE(zax @ 25 Jul 2013, 21:16)
Da' de ce, acolo chiar se pricepe?!
*



Se pricepe el la mai multe, dar îl mai înțep eu uneori. wink.gif

This post has been edited by ursamajor: 26 Jul 2013, 07:37


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jul 2013, 08:37
Post #2622


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Banuiesc ca ati fost atenti la discutie.
Ati observat ca discutia se ducea pentru baterii de pana in cca. 7- USD in USD situatia in care alea originale costa peste 30 USD, nu-i asa?
D-aia probabil argumentarea a venit cu baterii replace de "50% pret din cele originale" si au curs valuri de exprimari pe chestia ca alea de 7 usd tin mai mult decat alea de peste 30 pentru ca aveti voi din alea de 15-20 usd (adica cel putin duble la pret fata de alea despre care era discutia...).
Replace-urile de la 50% in sus sunt (ar trebui) de calitate mai buna (stiti voi, catozi pe fosfat de fier, electroliti gel) si beneficiaza de lipsa incarcaturii stampilei "de firma".

PS: o baterie care tine 60 minute in filmare pe 550D am indoieli serioase ca e din gama de 10 usd, atat de recomandata pe aici. Iar eu personal pentru necesitatea unor filmari lungi as fi pus un grip cu baterii suplimentare. Da' cum nu ma pricep la fotografie, o fi alta motivatia neutilizarii gripului, pe care eu nu o percep.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b34uen
post 26 Jul 2013, 08:42
Post #2623


Membru autentic


Group: Members
Posts: 788
Joined: 12 February 07




dupa mine tin la fel (cu trei poze in sus sau in jos nu tin cont). In schimb ca pret e diferenta mai mare decat jumatate de pret: pentru canon 50D am luat ieri un acumulator replace 49 lei. Original e 369 lei; la aceeasi firma, cu aceeasi garantie.
Sincer la compacte nu stiu cum reactioneaza acumulatorii replace.

This post has been edited by b34uen: 26 Jul 2013, 08:44


--------------------
dacia logan 2008 ambition 1,5dci - B 92 ELL
1) Esti pe daciaclub
2) Imi citesti semnatura
4) Nu ai observat ca lipseste pct. 3
5) Tocmai ai verificat daca exista pct. 3 sau nu
6) Zambesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 26 Jul 2013, 08:44
Post #2624


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Baa da' ditamai discutia despre panaramele astea de acumulatori huh.gif

This post has been edited by kum: 26 Jul 2013, 08:44


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 26 Jul 2013, 09:03
Post #2625


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




QUOTE(klaus @ 26 Jul 2013, 09:37)
PS: o baterie care tine 60 minute in filmare pe 550D am indoieli serioase ca e din gama de 10 usd, atat de recomandata pe aici. Iar eu personal pentru necesitatea unor filmari lungi as fi pus un grip cu baterii suplimentare.


bla bla bla.gif

Uff, căpos mai ești. N-am nici cel mai mic interes de a fi mincinos.gif Îți pun o poză cu bateriile, să vezi cum arată (când ajung acasă). Și un replace m-a costat, dacă mi-aduc bine aminte, vreo 40-50 de lei. Pe când originalul era peste 2 mil. la data când am achiziționat eu camera.
Gripul e bun, dar e foarte, foarte scump, 3-4 mil. cele mai ieftine. Și în plus, tot trebuie minimum două baterii. Și-așa ajungi iar la replace. Ori de grip, ori de baterie, că trebe doo. wink.gif


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 26 Jul 2013, 09:10
Post #2626


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(kum @ 26 Jul 2013, 08:44)
Baa da' ditamai discutia despre panaramele astea de acumulatori huh.gif
*


Ba nu. E utila si lamuritoare. Exista anumite perceptii negative datorate experientelor din trecut. E bine de stiut care mai e situatia astazi, fiind posibil sa se mai fi schimbat cite ceva.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jul 2013, 09:44
Post #2627


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ursamajor @ 26 Jul 2013, 09:03)
Și un replace m-a costat, dacă mi-aduc bine aminte, vreo 40-50 de lei. Pe când originalul era peste 2 mil. la data când am achiziționat eu camera.
Gripul e bun, dar e foarte, foarte scump, 3-4 mil. cele mai ieftine. Și în plus, tot trebuie minimum două baterii. Și-așa ajungi iar la replace. Ori de grip, ori de baterie, că trebe doo. wink.gif
*


In primul rand sunt bulversat. Ai luat acumulator mai ieftin cu 50% sau cu 75%?
In al doilea rand, experienta mea indelungata (>8 ani) cu baterii replacement li-ion nu are nici o legatura cu experienta ta. Am avut no-name-uri la toate dsrl-urile si la toate compactele de dupa primul meu A95. Nici una nu a tinut mai mult decat originalele. Si am facut teste. Am luat declansator extern fix pentru a face testul cat duce una si cat duce cealalata (dupa aia s-a dovedit foarte util in multe alte situatii declansatorul ala). Ultimul test l-am facut pe sx220 pe filmare. Bateria (de fapt bateriile, ca am 2 din surse diferite) no name la mine tine cu mai bine de 30% mai putin.
Am facut la fel la telefoane (probe de anduranta baterie) ca eram si eu mai tanar si credeam in povestile alea scrise pe baterii ca in loc de 800 mah aia no name avea 1200 mah.
Dupa care m-am informat asupra motivatiilor si am aflat (cu oarece stupoare) ceea ce v-am zis mai sus, ca sunt limitari fizice la bateriile li-ion, nu poti face din acelasi volum o baterie mai prospera decat cu cheltuieli suplimentare (alti catozi, alti electroliti, alte proceduri de depunere a oxizilor etc).
Ei bine, mintea mea ingusta refuza sa creada ca pot chinezii sa scoata baterii la 25% din pret folosind tehnologiile cu 25% (cel putin) mai scumpe.

Iar in ceea ce priveste bateriile de compacte (discutia de fata), ca fac cu 30-50 mai multe sau mai putine poze e fix nimic, nu se observa in viata reala. Acolo pretul e un motiv puternic de alegere. D-aia zic, iei ce ti se pare avantajos, insa e bine sa iei o baterie pe care producatorul a avut curajul sa-si scrie numele, macar pentru ca a pus un modul de reglaj al incarcarii care nu supraincarca elementii (ceeea ce duce si la scaderea capacitatii bateriei si la posibile distrugeri fizice)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 26 Jul 2013, 10:41
Post #2628


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




Klaus problema e că bateria sony nu tine alea 300 cu care se laudă. Și 30-50 poze contează enorm când e vorba de poze de tip io.

Cât privește treabă cu stricatul, să vedem care cedează prima.



--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 26 Jul 2013, 13:44
Post #2629


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




QUOTE(klaus @ 26 Jul 2013, 10:44)
In primul rand sunt bulversat. Ai luat acumulator mai ieftin cu 50%  sau cu 75%?


Ce-are a face prețul? Cu cât mai mic, cu-atât mai bine.

În rest, aceeași bla bla bla.gif

popa.gif


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jul 2013, 17:57
Post #2630


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da, stiu, dar ce sa fac, imi pot permite sa fiu virulent si gargaragiu in argumentatii pentru ca eu, de bine de rau, am in spate niste observatii pe mai multe baterii, pe mai multe scule si pe mai multe tipuri de aparate, si generalizarea mea pleaca de la o analiza a mai multor situatii. Totul dublat si de o documentare cat de cat la nivel teoretic (si e plin netul de informatii, carti si articole)
Acum, ca unii generalizeaza de la un singur caz si spun ca observatiile mele (facute aproape ca experimentele stiintifice) sunt niste prostii, fiecare e liber sa creada ce doreste.
Dispunand de argumente pro si contra, fiecare poate, cantarind considerentele si informatiile de care dispune, sa-si faca o impresie proprie.

PS: iar daca tot vorbim de calitatile extraordinare ale replacement-urilor, as mentiona ca un grip de 550D pleaca de la 25 USD cu tot cu transport ( link ), iar pe la 70 USD apar alea cu declansatoare programabile ( link ). PArerea mea e ca ar ajuta in filmarile astea de lunga durata ca sa nu mai stai cu gandul la schimbatul bateriei.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursamajor
post 26 Jul 2013, 20:13
Post #2631


Membru pasager


Group: Members
Posts: 785
Joined: 2 May 05
From: Orașul lui Panait Istrati




Hai să-mi mai răcesc o dată gura.
1. Gripul nu m-avantajează, că-mi îngreunează sarcina pe telescop. Pot schimba cu ușurință bateria. Filmările nu-s lungi, ci multe și scurte (1 minut-două, maxim).
Vezi că gripul ăla e o chinezărie, un replace, și el. Când mi se fâlfâia mie de grip, costa 2-3 milioane. Acum nu-mi mai trebuie.
2. N-am avut nicio problemă și nici cunoscuții mei, care folosim replace-uri. Ba chiar, cum am spus, la aceleași caracteristici, replace-ul a depășit, uneori, originalul.
3. Ai dreptate, Battery Master. Nu știam cu cine vorbesc, apropo de experimentele tale, aproape științifice, pe baterii. Te ocupi și de alcaline? radmasa.gif

Pentru ceilalți: folosiți liniștiți replace-urile. Cheltuiți mai puțin cu aceleași rezultate, dacă nu, mai bune. V-o spune un pozar de anduranță, nu teoretician. wink.gif Replace-urile sunt ca GPL-ul vs. benzină.

This post has been edited by ursamajor: 26 Jul 2013, 20:14


--------------------
Dacia Logan 1.0 Eco-G 2021 Comfort (+ 4 optiuni) - BR02UMa
Somnul adanc ajuta la prevenirea imbatranirii, mai ales daca dormi la volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 26 Jul 2013, 20:22
Post #2632


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(klaus @ 26 Jul 2013, 18:57)
observatiile mele (facute aproape ca experimentele stiintifice)
*


klause, da' ca baterii auto cam ce recomanzi?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 26 Jul 2013, 20:33
Post #2633


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts






--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 26 Jul 2013, 20:34
Post #2634


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati






--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jul 2013, 21:40
Post #2635


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(ursamajor @ 26 Jul 2013, 20:13)
V-o spune un pozar de anduranță,
*


Bine domnu' pozar, am priceput punctul matale de vedere. O sa mai intreb si niste fotografi sa vad aia ce-mi zic.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 29 Jul 2013, 19:34
Post #2636


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




Și iacașa iacă am ajuns la poza cu numarul 277 (plus vreo 5-6 filmulețe de câteva minute):
IMG_0277.JPG ( Size: 2.27mb ) Number of downloads: 193

Estimez că mai avea zeamă de vreo 10-20 de poze în el, da' n-am stat să verific. L-am pus la încărcat.
Oricum, e mai bine decât ziceau ăia pe net.


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 29 Jul 2013, 19:49
Post #2637


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.017
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




Contează foarte mult și numărul de declanșări ale blițului.


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 30 Jul 2013, 08:36
Post #2638


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




QUOTE(kum @ 29 Jul 2013, 20:34)
Și iacașa iacă am ajuns la poza cu numarul 277 (plus vreo 5-6 filmulețe de câteva minute)
*


Cât de mulțumit ești de calitatea filmării cu acest aparat ?


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 30 Jul 2013, 09:28
Post #2639


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




O sa pun diseara un clip sa vezi cum filmeaza. Io unu' sunt multumit.

This post has been edited by kum: 30 Jul 2013, 09:29


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 1 Aug 2013, 13:33
Post #2640


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




@kum : Trimis, văzut, plăcut ! smile.gif

S-o stăpânești sănătos !


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
92 Pages « < 86 87 88 89 90 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd May 2024 - 18:15
Forum Renault